Šta je novo?

Huawei Ascend Mate7

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720
gzCkFcJ.jpg


157 x 81 x 7.9 mm (6.18 x 3.19 x 0.31 in); 185 g (6.53 oz)
1080 x 1920 pixels, 6.0 inches (~368 ppi pixel density)
Corning Gorilla Glass 3
16/32 GB, 2 GB RAM (3GB on 32GB model)
13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, LED flash
OS Android OS, v4.4 (KitKat)
HiSilicon Kirin 925 CPU Quad-core 1.8 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 GPU Mali-T628
Non-removable Li-Ion 4100 mAh battery

http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_mate7-6543.php
 
:)
 

Prilozi

  • IMG_9334.jpg
    IMG_9334.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 749
Da pogadjam, ubi ga Kirin SoC?
 
Hmmm, bas mi se svidja kako mali izgleda bezel, a ne Sony-evo (a i Apple-ovo :D) glupiranje sa 2km bezela koji ce mi seci dzepove :D
Ovo mozda i dodje po normalnoj ceni kod nas.

Zasto se zove Mate7, ako je 6"?:)
 
@ Alfa :)
Pa ni P6 nije 6 inca, ni P7 7inca, a ni mate 2 nije 2 inca :) nisam siguran ali mislim da je oznaka mate7 cisto pitanje marketinga.
 
P6/P7 su bili generacija, Mate 2 takodje.
 
P.S. 4100mAh:)
 
Zasto svi forsiraju verzije sa razliticim RAM-om?
 
Meni je to ok, dok god nijedna od njih nije osakacena (tipa, da ima samo 1GB) sto ovde nije slucaj.

Nego, se pominje neka cena..? I da li ce biti dual sim verzije?
 
Mislim da mu je cena u bratskoj Kini oko 450 evra.
 
Gizmo,testiraš ga?? :trust:
 
Da, da, mogu reci da je prava zverka
 
kada kačiš?
 
A koliko nitsa izvlaci na max osvetljenju ? :) danas je svaka informacija bitna ;)
 
Posle cu da izmerim pa javljam.
 
Odličan test Gizmo,samo tako nastavi.
Jedina zamerka je na kvalitet fotografija.Zar ta Canon 70D ne može bolje fotke da napravi?
Ne znam da li su tvojih ruku delo,uglavnom,zamerka samo na to.
 
Nisi ispisao koliko nitsa izvlaci na 100% ? :)

Jedna od mana moze biti ne tako mala crna traka koja stoji izmedju rama i samog displeja telefona. Cak sta vise meni to izgleda lose.

Dobar phablet,kirin je dosta dobar SoC.

Da li ce ga neko od provajdera dobiti ? Tipujem na mts
 
@br@nco

Samo da dodam, ja sam još uvek teški amater sa DSLR-om, bio sam postavio u temi http://forum.benchmark.rs/showthrea...vori-i-razno&p=3894828&viewfull=1#post3894828, ali mi niko nije odgovorio šta ne valja, pa sam išao tako kako jeste.

@fkloznica

Kako bre nisam, ne čitaj test na preskok :) Super je i sa tom trakom, zamisli da tu ide bela traka do ivice ekrana. Ja bih iskreno voleo telefon bez ivica levo i desno, ali da li je neizvodljivo ili šta već, niko to nije uradio. Verovatno MTS, možda i ostali.
 
aha. 430 :) nije ni cudno sto izvlaci 6h na max osvetljenju :) sada uzmes z3 koji gura preko 600 i stavis ga na 100% i jadan ne izvuce ni problizno ovoliko sati ekrana :)

Mali-T628 MP4 GPU da li si siguran da je ovaj gpu od 4 "jezgra" ? negde su pisalli da ce biti MP6

edit: sto se tice trake zamisli da je ni nema ili da se jedva vidi ? primer beli mx4 :D
 
Poslednja izmena:
Brate, čisto radi poređenja, Z2 svetli 404 cd/m2 na max, ako Z3 stvarno može da izvuče preko 600 cd/m2, onda svaka čast :)

Phonearena kaže da je MP4, tu sam našao informaciju, i ja sam mislio da je MP6 ali mi je davao nešto slabije rezultate pa sam proverio.
 
Na gsmareni z2 je 488 a z3c cak 725. Videcemo :)
 
Z3 se fabricki deklarise na oko 600 cd/m2 a gsm arena izmerila preko 700 (jer su im testovi ocigledno nepouzdani) :) Inace mislim da sam negde video da veci Z3 ima tu negde oko (pravih) 595-600 cd/m2.

@ loznica

Nije isto 430 nitsa iz gsm arena testa i gizmovog testa koji je precizniji i rezultati su slicni anandu. 430 cd/m2 za ovaj huawei nije nikako ''samo'' jer prema anandu N5 ima max. jacinu osvetljenja 436 cd/m2 a i sam znas koliko N5 displej svetli :) a po gsm areni N5 ima 526cd/m2, videces da ce slican rezultat dobiti i sa ovim huawei phabletom.. u prevodu neke podatke i utiske sa tih raznih bugarskih arena ne treba uzimati za nesto potpuno tacno i realno.
 
Poslednja izmena:
znam da nije isto. ali ako je njemu z2 400 a gsmareni 480 onda ovih 725 (z3c gsmarena) po gizmu mora da bude oko 600. tom logikom sam se vodio kada sam pisao prethodni komentar.
 
Poslednja izmena:
Pa to sam ja i napisao, da ovaj Huawei nikako nema slabo osvetljenje ekrana, tu je negde sa N5 ili malo jace, napisao sam zasto. Ako je gizmo izmerio 430cd/m2 to ce na gsm areni biti jedno 520-550 cd/m2 :) Tako da dobra autonomija ovog huaweia nije ''posledica'' slabog osvetljenja displeja nego jake baterije, stedljivijeg cipseta itd.
 
Poslednja izmena:
6h SoT za surfing i ovo je samo "medju najboljima u Android svetu"? Ja toliko ne mogu da izvucem ni na P780 verovatno :) Sta ima bolju autonomiju po Gizmu onda?:)
 
LG G2 7h 9min na max osvetljenju (isto kod Gizma), a i on ima osvetljenje 420-450 cd/m2 (zavisno od izvora)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno