Šta je novo?

Huawei Ascend Mate7

Ljudi gledaju za koliko mogu da ga uvaljaju posle god dana.. S5 npr ce mnogo bolje drzati cenu nego "tamo neki kinez".

Sto se mene tice da mi treba 6 inca u ovom trenutku i po ovim cenama mate 7 ispred nexus 6 kako god da okrenes.
 
Poslednja izmena:
Tuzan je takav nacin razmisljanja i a ujedno da "kinezu" padne vise cena zato je "kinez". Ljudi hoce popularniji telefon, to je. Nije isto kao kad na sto u kaficu izvadis S5 i tamo neki Mate 7 :d
 
Tuzan ili ne ,takav je.. Eno ga vojkan prvi tako rezonuje :) alfa romeo,vencanice itd itd.( kada ga kupis ne mozes da ga se otarasis po razumnoj ceni )

Sve u svemu ozbiljan phablet od huawei -a. Jos da docekamo da ga neko uzme preko mts-a i podeli koju sa nama :)
 
Poslednja izmena:
Tuzan je takav nacin razmisljanja i a ujedno da "kinezu" padne vise cena zato je "kinez". Ljudi hoce popularniji telefon, to je. Nije isto kao kad na sto u kaficu izvadis S5 i tamo neki Mate 7 :d

Pa S5 pored Mate 7 izgleda kao dacia logan prve generacije pored grand cherokee-a 2014 :d Znam sta si hteo da kazes naravno ali realno huawei M7 izgleda mnogo bolje pa bi i za te ''astal'' pozerske varijante bio bolje resenje.

Za 260e u mts (paket 2k din) ovaj fablet je vrh kupovina a i inace je odlican.
 
Poslednja izmena:
Pa bio sam ironičan naravno :) Logično je da je Mate 7 po kvalitetu upotrebljenih materijala i izgledu miljama ispred, ali nema zezanja, "S5 je S5" :) To je nešto što je duboko usađeno ljudima u svest, isto kao što će neko reći "iPhone je iPhone". Vešt marketing na delu, agresivan pristup, i pravilo bez izuzetaka "ako je toliko popularan onda prosto mora da je dobar" :D

Samo da ljudi ne počnu da misle da hejtujem Samsung i S5, pošto mi to zaista nije namera, više hoću da skrenem pažnju na telefon koji je nepravedno procenjen kao loš jer je kinez, ako me kapirate. Pravda za Huawei bre :d
 
^ ma to je jasno, zezanje :)

Ja sam ubedjen da Oppo i Huawei mogu da proizvedu flagship koji je apsolutno u rangu najboljih androida i malo bolji od meizu/xiaomi ali iz nekog razloga i jedna i druga kompanija povlace cudne poteze, Huaw. npr izbacuje veliki broj modela od kojih ni jedan nije kompletan a bez problema bi mogao da bude (osim sto je ovaj phablet stvarno vrh) a Oppo ulaze u neke manje bitne inovacije na svojim telefonima i kao da nece da se ozbiljnije ukljuce u ''android utakmicu''.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite po kojoj ceni ce da ga valjaju likovi po KP i MS ?
62k kosta u mts za kes bez ugovora.
 
I mene to zanima.. Voleo bih da mogu caletu da uzmem, stalno kuka na mali ekran od s2 :)
 
Niko nece da ga valja kad ne moze da zaradi.

Guzmo, to je lose razmisljanje po meni. Nihe Huawei los jer je Kinez. Vec ako je skup kao provereni brendovi ne moze biti skup kao oni.
Npr. ja verujem da svi koji cene telefon/tabler vise od iPhoba/iPada sebi pisu smrtnu kaznu u smislu finansija. Ako se ceni toliko MORA vise da ponudi.
to je proverena ekonomija:)
 
Šta je to "proveren" brend danas? :) Ništa danas nije provereno, sve to sklapaju kinezi, samo što Huawei ima nesreću da pored toga što sklapa uređaje u Kini i potiče iz Kine. Ne razumem zašto ne može da bude skup kao oni, ako čak i nudi više? Zbog imena? Mnogo je komplikovana situacija za brendove koji nisu "prepoznati" kao Samsung, HTC, Sony, LG, Apple, itd.
 
Istina.. Ali zato su kinezi kao sto su xiaomi i meizu izabrali odlicnu strategiju. Prvo ojacaju na domacem trzistu ( milijardu ipo ljudi) i onda pokusavaju internacionalno..
Mada razvijene zemlje se itekako vesto brane protiv kineske konkurencije,videcemo sta buducnost donosi.

Edit: doduse huawei ima mesovitu strategiju. Honor brend razvija u kini a ovaj klasican gura na zapad. Propasti nece to je sigurno :)
 
Poslednja izmena:
Najveci problem sa kinezima je sw podrska, koje ili nema ili jako kratko traje, tek mozda do godinu dana od predstavljanja uredjaja.
 
Uh.. Zavisi kako koji kinez. Xiaomi mi2 ima 4.4.4 android. A star je 2god.cenim da cu mu ubaciti i 5.0 sledece god. Fazon, s3 ostao na 4.3..
 
Da li je neko uzeo ovaj telefon u MTS-u? Da li je simfree?
 
Bio sam i u drugoj mts radnji (kragujevac) kazu da za sada telefon moze da se samo naruci,stize za 10—15 dana. Ako ima nekog iz bg—a da prati ovde bilo bi kul da svrati da pogleda da li ima tu. Smor mi 15 dana da cekam
 
I u Beogradu je ista situacija. Obisao sam par poslovnica nema nigde, dobili male kolicine i sve rasprodali. U delta sitiju ima izlozen jedan ali ne daju da se ukljuci. Proverio sam u kol centru telekoma i nema telefona ni u jednoj poslovnici. Porucio sam ga preko web shop-a, navodno ceka se pet radnih dana pa cu videti sta i kako... Ono sto je cudno je sto je u delta sitiju izlozen beli telefon a u ponudi imaju samo crni.
 
@ Vojkan

viK1Epu.jpg


Komentar na ovo http://youtu.be/P9pjPIiUTVY?t=1m31s :)
 
Kakav audio cip ima hsv ?
 
Kako mrzim ove testove sa kalibracijom na 250cdm... kao stvoreni za iPhone :) A kao da ce neko na toliko drzati bilo koji telefon bas ;)

Na oglasima je 350-450e. Sem veceg ekrana ne vidim sta nudi bolje od S4, koji je 300e i manje. Performanse su slicne (u stvari za 300e ima i i9506 koji ima bolje performanse).
Bez price o novom Androidu :)

U MTS-u uz paket od 2000 ispada ~450e, nesto malo vise (kada se uracuna 50% popusta i doda na cenu koja ide na 12 rata).
 
Poslednja izmena:
svako drži svetlo na koliko mu odgovara, poenta je da budu jednaki uslovi za sve telefone, to je glavni preduslov svakog testa

kako šta nudi, pa nudi 1" više i 1500 mah više, gde nađe S4 da uporediš sa ovim telefonom, mislim da na svetu ne postoji čovek koji se dvoumi između ta dva modela :D
 
Poslednja izmena:
+ novi android :D
 
svako drži svetlo na koliko mu odgovara, poenta je da budu jednaki uslovi za sve telefone, to je glavni preduslov svakog testa

kako šta nudi, pa nudi 1" više i 1500 mah više, gde nađe S4 da uporediš sa ovim telefonom, mislim da na svetu ne postoji čovek koji se dvoumi između ta dva modela :D

Nije isto 250 cdm na IPS LED i SAMOLED itd. Uopste se ne vidi isto. Zato ti testovi nisu realni. To je kao poredjenje -20'C u Koreji i -20'C u Nemackoj. Nemaju veze.
 
Pozdrav ekipa. Pratim vas vec deceniju a evo pisem tek prvi post. Vidim da se ovde po testovima spominje los zvuk kod ovog telefona. Iz prve ruke, kao vlasnik Mate 7 zvuk je odlican i u slusalici i na zvucniku. U pitanju je evropska verzija, crna 16GB, firmware B127.
Poredjenja radi, prije ovoga telefona skoro godinu dana sam imao LG G2, probao sve kernele, romove i mogu reci da je ovaj Mate 7 na stock romu svjetlosnu godinu ispred g2 u svakom segmentu (osim mozda gpu performansi). Mogu samo da zamislim kakva ce ovo masina biti kad izadje neki custom lolipop rom :)

Pozdrav iz Sarajeva
 
Poslednja izmena:
Neces se nagledati custom romova za ovaj mob :)

Kako drzi baterija i kako radi senzor za otisak prsta ?
 
Baterija moze prebaciti 2 dana ako se ne igra igrica, screen on time trenutno 6 sati uz preko dva sata igranja i jos ostalo 12%. Senzor za otisak prsta radi bezprijekorno, do sad se nije desilo nijednom da ne skonta prst iz prve.

Neka bude oficijelni lolipop uz root meni ne treba nista vise [emoji1] EMUI 3.0 dosta lijepo izgleda, uz nova launcher prime sve radi savrseno.
 
Poslednja izmena:
Da li se greje telefon dok igraš igrice i ako da u kom delu?

Negde pročitah da će biti apdejta u martu, a i ako je iskrena ova nova filozofija huaveja, to je i očekivano...
 
Nakon vise od sat vremena The Rroom 2 telefon se nije ugrijao uopste, jedva se osjeti. Telefon se najvise grije prilikom punjenja. Najtopliji je u blizini kamere, ali su metalna ledja dosta velika tako da je disipacija toplote odlicna.
 
Evo i mene. Uzeo sam ovaj telefon preko mts-a. Prve impresije su i vise nego dobre! Fingerprint radi neverovatno dobro,displej je odlican, ovo je verzija sa 2gb rama i uvek imam slobodno oko 1gb sto mislim da je sasvim ok. Nisam primetio neki lag, sve radi bas kako treba. Zvuk je odlican,ergonomija takodje. Veliki je telefon ali se lako drzi u ruci. Kvalitet izrade je na vecem nivou nego sto bilo ko moze i da zamisli.
 
Gledao sam ga u Mts-u i u odnosu na amoled ekran boje mi deluju kao da gledam u čitulju,sve mrtvilo.Možda je tako zbog osvetljenja u poslovnici ,đavo bi ga znao.Uz box paket je 50.000 dinara.Iskreno fali mu:ili 3gb rama ili veća rezolucija ekrana ili 4K snimanje.Jednostavno fali mu nešto od ovoga da ga brzi gubitak vrednosti ne bi sahranio pre vremana.Ovakav kakav je sada to je max 300 eura da čovek izvadi u kešu,odnosno uz neki paket sve ispod 300 eura je ok kupovina.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ti boje deluju isprano u odnosu na Amoled koji ima prepucane boje (plus je verovatno u adaptive modu koji dodatno gruva boje). 2GB ram memorije je sasvim dovoljno (osim ako je telefon Samsung) i to nije argument za odustajanje. 4k je krajnje nepotrebno a i na drugim modelima mozes da snimas 5 minuta i to je to. Sa druge strane ima veliki ekran i monstruoznu bateriju. Ja bih ga svakako pazario pre nekog Samsunga u tom rangu.
 
Nazad
Vrh Dno