Šta je novo?

Huawei Ascend Mate7

G2 ima od 409 cd/m2 pa do 667 prema g-areni :)
Jedino sto je sigurno da taj ekran svetli dosta jako na 100% ali je do 80% prilicno slabo osvetljen mada je to izgleda postao trend danas, evo gizmo moze da potvrdi.

@ alfaunits

Sta se cudis, dosta androida danas ima solidnu/odlicnu autonomiju, pocev od jeseni 2013 i G2/N3, Z2/M8/S5 su jos bolji kao i silni kinezi sa akumulatorima.. danas bas treba da se ''potrudis'' pa da zabodes telefon sa losom autonomijom :)
 
Poslednja izmena:
Cudim se da nesto moze toliko; ne verujem da ima nesto bolje od P780 i Xperie C po autonomiji, a da se bitno razlikuje, a na oba nisam mogao toliko da izvucem za surfing.
Gizmo, sta je tebi dalo bolje rezultate od toga? (sem G2 koliko vidim)
 
Pa XC je u sustini smesan fon u odnosu na M8/Z2/S5 a imaju slicnu autonomiju, eto imas te pa Z1c, T2 ultra, Z3 i Z3c koji ocigledno kida bez obzira sto je g-arena test ret.ardiran, ovo jednostavno obecava , naravno vec dokazani G2 pa onda racunaj da ce i MX4 da pokida kao i svi slicni kinezi, da ne nabrajam a i ne znam koliko ih vise ima :) Jednostavno imaju jake baterije, 2700+ mAh uglavnom a ekrani manje trose (za Note 4 je najavljen najstedljiviji amoled do sada) a koliko vidim svaki novi cipset takodje sve manje trosi (dokaz GS Alpha koji ima ok autonomiju i pored smesne 1860 mAh baterije) i ko zna koliko jos primera.

Zato sam napisao, danas bas moras da se potrudis pa da izaberes telefon sa kilavom autonomijom :)
 
Poslednja izmena:
A ako kupis iphone 6 ? :)

Salu na stranu,ozbiljno gura baterija u ovom mobu.

Test 2 : @Vojkan
 
^ mislio sam na Androide :) Od WP samo 1520.
 
Zato sam napisao, danas bas moras da se potrudis pa da izaberes telefon sa kilavom autonomijom :)

Jedno je kilava, a drugo je da je ovo samo "u vrhu Android telefona". Sta ima BOLJU autonomiju, po pitanju surfing full brightness, od Ascend Mate7?
 
Xperia Z2, 6 sati 45 minuta na full brigthness, HTC One Max, 6 sati 6 minuta na max, Lenovo P780, 12 sati 6 minuta na 75% osvetljenja.
 
Znaci 6h je vrh pored 12h ^^
 
^ ako je na 100% jer je poznato da neki LG telefoni automatski smanjuju malo osvetljenje kad su pod punim opterecenjem tako da Gizmo moze da ostavi preko noci da se vrti taj test pa i da ne primeti da je u nekom trenutku osv. smanjeno
 
Pa surf je u pitanju, nikakav problem to nije za S800... Nije to Tegra pa da se obara osvetljenje. Ovi moderni procesori se greju samo prilikom igranja igara, ostalo je sve mačiji kašalj
 
Malo odoste, nije tema o trajanju baterije na drugim telefonima, ali nema veze :)
Test odlican, samo slike mnogo svetle, previse :) Gizmo, ne ljuti se, znam da si amater, samo se nadam da ce biti bolje u buducnosti, meni ne smeta :)
Samo tako nastavi :)
 
[YOUTUBE]8n3zq3_hUiI[/YOUTUBE]

phonearena review

koliko "crni" bolje izgleda..

klasicna mana kod kineskih telefona u zadnje vreme. uzasno los zvuk iz zvucnika tokom razgovora. od toga pati svaki xiaomi ,a i huawei p7

However, the earpiece is a tad too impotent in the volume department, and voice quality is only average, with voices sounding a bit digitized
 
Poslednja izmena:
klasicna mana kod kineskih telefona u zadnje vreme. uzasno los zvuk iz zvucnika tokom razgovora. od toga pati svaki xiaomi ,a i huawei p7

However, the earpiece is a tad too impotent in the volume department, and voice quality is only average, with voices sounding a bit digitized

Ne verujem da na zapadu nisu uveli HD voice uslugu na većini mreža....
Jedino ako Ascend ne podržava istu, mada mi je to neverovatno...
 
Test je radjen u bugarskoj koliko sam ispratio klip :)
 
Mozda samo primorje, ostalo je jos gore :d
 
Cuj primorje.. Ako je isto kao pre 6,7 godina kada sam bio tamo ,onda smo mi za njih licno nemacka.
 
Poslednja izmena:
Mate 7 se pojavio kod Telekoma...
S'obzirom da je u bratskoj Kini oko 450 evra...jos su ove cene i ok..uz paket Mix XL i famoznu 3G pretplatu na 2god ne izadje mnogo skuplje nego tel sa oglasa/Kine i popust od 50%...
 
Da li je neko od forumasa nabavio telefon,kakvi su utisci,izgleda zanimljivo.
 
nisam video telefon da lepse izgleda i da lepse lezi u ruci. ubica!
 
Eh da i drugi misle tako, već samo vide u njemu kineza... Primerak bio donet iz Berlina sa IFE, jeste engineering sempl ali u full pakovanju, nov, tamo prvi put otpakovan, mesecima na oglasima bio, cena bila spuštana do 330 evra. Bio prodavao za drugog, nisam uspeo da prodam i vratio ga, ne znam ni šta se desilo sa tim primerkom, da li je i za koliko prodat... Telefon je odličan, ali nije brend u koji ljudi veruju...
 
Ja bio danas u mts da ga kupim, kazu nisu jos dobili...bas sam se smorio
 
Au brate , ako me nešto nervira kod naših provajdera onda je to....na sajtu i izloženo ima SVE a kad tražiš ...kadžo..
 
MTS obicno izbaci telefone kojih nema sa sajta/webshopa. Osim za iPhone koji je stajao kao rezervacija.

A cudilo bi me da uopste nisu dobijali Mate7, dugo ga ima bas.

Gizmo, lose cenis telefone. Ne moze za >400e (koliko se secam prva cena je bila 430e?) da ode EE primerak, i to u doba kada je legalan S5 mogao za 430e da se kupi vec.
 
Pa vidiš da niko nije hteo ni za 330€. Ja razumem ljude, to je venčanica, kao da kupiš alfu za auto :D
 
Misliš da Bugarska nije zapad za nas? :D

E moj druze sigurno dugo nisi bio u Bugarskoj. Sto se tice tehnike, mobilni operateri , fiksi operateri ( ima ih 5) su daleko ispred nas . Svi operateri imaju tv imaju po 40hd kanala u ponudi. Je li koliko je kod nas, daju ti 4-5,6 na kasicicu i to ti naplacuju. Sa brzinama nas siju samo tako nesto sam gledala oni ispod 20/5 ili 10 ne secam se ove druge broja i nemaju samo nagore. A cene smesne mogu baciti ovde da vidite ako vas interesuje.
 
Gizmo, lose cenis telefone. Ne moze za >400e (koliko se secam prva cena je bila 430e?) da ode EE primerak, i to u doba kada je legalan S5 mogao za 430e da se kupi vec.

Cena da se telefon kupi u inostranstvu je bila 500 evra i to najmanje, a da ne pricam sto nigde u Srbiji nije mogao da se kupi. Engineering sample je bio samo po neprimetnoj gravuri na boku, nije se razlikovao od retail novog telefona osim toga. Tacno, nije imao garanciju, ali za te pare...

U tome je i problem, porede ga ljudi sa samsungom i drugim brendovima, i to u smislu da je losiji od njih, a nije, nego ljudi razmisljalju "a sto bih ja uzeo tamo neki huawei kad mogu da uzmem S5"...
 
Nazad
Vrh Dno