Šta je novo?

Sony Stamina mod, problem

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,288
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Koristim Sony Z1 compact, pa reko da pitam za problem.... Pitanje je zanimljivo za Sony korisnike.

Stamina mod mi je lepo radio do nedavno, ali sada vidim da više ne radi svoj posao. Jasno vidim da gomila stvari rade u pozadini iako ja Stamina mod uključen. Sinhronizuju se mailovi, Viber dobija poruke, vremenska prognoza je update... ?!? I baterija traje (za Andorid "normalnih") 1.5-2 dana. Do nedavno mi je za približno istu upotrebu trajala 3-3.5 dana uz Stamina ON (i normalnih 1.5-2 dana uz Stamina OFF).

Da uputim one koje zanima, šta je Stamina mod...
Sony na svojim Andorid gadžetima ima nešto što zove Stamina mod. Kada se aktivira, telefon zaustavlja (skoro) sve procese, aplikacije i razmene podataka koji se vrte na telefonu dokle god je ekran zaključan. Čim ga otključamo, sve počinje da radi. Naravno telefonske f-je tipa pozivi i SMS rade sve vreme, a meni nije hitno da se ostalo (tipa Twitter, FB, Gmail...) update-uje u realnom vremenu (kome to jeste bitno, please neka zaobiđe temu). S' vremena na vreme kada otključam telefon da zovem, javim se na poziv, ili samo pogledam u ekran, on je već uradio provere mailova, vremenske prognoze i slično...

Ko baš želi, ima opciju "white list" gde će staviti određene aplikacije da ih Stamina ne bi blokirala. Ovde držim reminder-e npr.

E, sada se "to" ponaša k'o da ga nema?!? Vidim da se i po svetskim forumima žale na to, ali ne nalazim neke konkretne odgovore.
 
Poslednja izmena:
Softverski je problem, kao što kažeš dešava se ponekad na xperijama to sa staminom.
Na Z1c retko, često sam na njenoj xda sekciji i nisam primetio da se nekom zabagovala stamina.
Trebalo bi ti rešiti situaciju resetovanje Extended Standby Mode control app-a, kao što je opisano ovde, ili takodje ovde.

Ako kojim slučajem resetovanje stamina aplikacije ne obavi posao, uradi bekap, vraćanje na fabričko stanje pa vratiš bekap.
Soni ugradjeni app za bekap i Helium bekap rade posao fino za nerutovane a ako si rutovan biraj aplikaciju)
 
Moja preporuka je da ne koristiš taj somina mod. Više glavobolje nego aspirina od njega.
 
^^ Meni je radio jako dobro dok je radio. Sada samo ne radi, al' ne pravi druge probleme.
 
Meni je random davio podsetnike i lightbar nije svetleo kad ima propuštenih poziva ili poruka, čak i sa belom listom.
 
^^ Jesam i za sada mi se čini da radi. Moram sačekati bar do večeras da vidim kako će da srče bateriju.
 
Evo, da potvrdim da radi nakon reseta tog Eco kontrolera.
 
Malo dižem temu s' novim iskustvima...

Stamina je proradila nakon reseta eco controler-a (kada koristite srpski meni to se zove "Kontroler eko režima"), ali je radila samo par dana, pa onda opet počeo da "normalno" troši bateriju.

Onda sam još malo istraživao, te skontao da problem pravi Evernote aplikacija. Tj. sam telefon mi je javio da je Evernote u sukobu sa Stamina modom. Baš u tom nekom periodu se Evernote sam update-ovao jednom do dvaput', i od tada Stamina radi normalno. Z1c sa isključenim modom mi izgura oko 2 dana mog korišćenja, a sa uključenim 3-4. Sve reminder alikacije sam izuzeo iz Stamina moda.
 
Nazad
Vrh Dno