Šta je novo?

Samsung Galaxy S3 Neo

Sat vremena je rok za edit :)
 
imas edit ali posle nekog vremena se pojavi share-probaj sad pa ces videti - vremenski je ograničen edit
upravo sam editovao
 
Citam i nisam skapirao koji model treba uzeti zbog singl sim , a koji zaobici zbog problema sa kamerom.
Da li je moguce rootovati instalirati custom rom i ne izgubiti garanciju?
 
I9301 je single SIM, I9300I je dual SIM.
Ne znam koji ima problema sa kamerom...
 
Nije moguce !!!
S3,S3neo,S4,S5,Note... imaju zastitu koju nije moguce zaobici.
Ako ste rootovali telefon ili instalirali custom recovery ili custom rom - od povratka garancije nema nista.
Na cipu pregori fizicki efuse i to je to, postavi se counter na 1 i serviser odmah vidi, cim udje u download mode.
 
Zavisi od servisa sigurno (kod nas... pisi propalo)
 
Nego, hoce li mi neko odgovoriti za scrolling wallpaper (kako listate homescreen-ove tamo se pozadinska slika pomera)?
Kako da vratim :-(
Dal je moguce da se samo meni to desilo...
 
Nije moguce !!!
S3,S3neo,S4,S5,Note... imaju zastitu koju nije moguce zaobici.
Ako ste rootovali telefon ili instalirali custom recovery ili custom rom - od povratka garancije nema nista.
Na cipu pregori fizicki efuse i to je to, postavi se counter na 1 i serviser odmah vidi, cim udje u download mode.
Nije tačno prijatelju.Nemora da se izgubi garancija,a može da se rutuje i ubacuju Romovi.

Knox mora da bude 0x0 da bi imali garanciju.Ako se pravilno odradi root ne gubi se garancija.

Evo ja sam ga rutovao i menjao par Romova,pa jos imam garanciju [emoji6]

e115150905dbe88c61f58685758944a2.jpg
 
Nego, hoce li mi neko odgovoriti za scrolling wallpaper (kako listate homescreen-ove tamo se pozadinska slika pomera)?
Kako da vratim :-(
Dal je moguce da se samo meni to desilo...
Kod mene je isto tako.Neznam ni ja kako da vratim moram da probam,pa javljam.
 
Izgleda da se updateom neke samsung aplikacije promenilo. Znam da mi je radilo i sada nece.
Koji metod si koristio za root ?
Ovo mi tvoje lici na klasicno "pisanje vrednosti" preko triangle waya ili nekog slicnog programa, ali to je samo "na prvi pogled" premazano. Alo udje u download mode moze da vidi da ti je knox x1.
Ako postoji nacin da se spreci da pregori efuse, slusam...
I da, na xda te ceka preko 100000evra u donacijama ako si to uspeo !!!
:)
Meni dajes 10 posto posto sam te obavestio :)
#hocumojepare #necetedameprevarite
 
Prijatelju neću ti uzeti pare,samo plaćaš 2 ture piva.Evo slika

9ceddbb37f974025c38fe2d0164d7865.jpg


Ajo treba neka pomoć,samo pitaj prijatelhu!!!
 
[emoji106]
Znaci postoji knox disabler :)
Eto, znaci moze da se rootuje, ali da se prethodno zaobidje knox.
Ima bounty na xda gde se trazi nacin kako vratiti counter na nula, kada se jednom aktivira...
Mnoooogo nula na racunu.
Poradi na tome, ocu moj procenat...
:)
 
Counter nemože da se vrati na nulu kad se jednom prebaci na keca,ali može da se pazi da nikad nedođe na keca.Ako se lepo prati upustvo nema bojazni da se izgubi garancija [emoji2]
 
Poz. svima ,juce sam obnovio ugovor u vipu i uzeo sam ovaj telefon.Sa telefonom sam prezadovoljan za moje potrebe i vise nego sto treba.Dve stvari mi nisu jasne i nikako nemogu da namestim da mi se pomera slika na pocetnom(home) ekranu uvek je fiksirana,i druga stvar kada sa sd kartice prebacim slike,muziku,video ... na memoriju telefona te iste fajlove nemogu posle da vratim nazad na sd karticu.Da li se neko sretao sa ovim?
 
To sa pomeranjem slike je problem do launchera. Kada sam uzeo telefon u vipu, meni se slika pomerala sve do trenutka kada sam uradio factory reset. Od tada, fiksna je kao kamen. I to me nervira. Samsung je tu opciju iskljucio iz touch wiz launchera zbog neke apple tuzbe valjda, i tako je na s3,s4,s5... Ali meni je radilo, pa me nervira zasto je sada prestalo.
Resenje je ako si rootovan da izbrises liniju koda koja zabranjuje "scroll" ako hoces da koristis tw launcher. Na drugim launcherima nema problema, nova, adw, ali samsung widgeti(weather, calendar) ne rade na drugim launcherima.
Trece resenje je landscape wallpaper -live wallpaper, koji imitira kretanje wallpapera...
 
ovo sa landscape wallpaper je upalilo , sad jos samo da vidim zasto nezeli da vrati fajlove na sd karticu
 
Proveri permissions tih fajlova.
Ako su to neke aplikacije- app to sd i slicno, to ne radi na kit-kat-u odmah da ti kazem da ne pokusavas.
Ako su pesme, slike, proveri da li imas sve permisije rwx...
 
kada pokusam da da vratim nazad na sd karticu slike dobijam ovakvo obavestenje currently android 4.4 does not allow 3rd party applications to make modification to external sd cards
 
Poslednja izmena:
Drugari, hoću ženi da kupim S3 Neo. Ona ima samo jednu SIM karticu i druga joj ne treba. Ali sad čitam da neko kaže da je bolji ovaj sa dve, neko sa jednom. Ako je ovaj dual bolji, uzeću taj, ova druga kartica 'leba ne traži. Šta vi mislite?
 
Dual sim model I9300I nema problema sa kamerom(nema taj bag) i ima android 4.4.4 KK dok single sim model I9301I ima 4.4.2 KK
 
Koji je to problem sa kamerom?
Ćerke mi imaju model sa jednom karticom, a ja imam sa dve kartice.
Njihova kamera radi perfektno, bolje od moje.
Ja sam uzeo model sa jednom karticom pre 10-tak dana i vratio jer je kamera lošija u odnosu na onu koje imaju moj ćerke, a one su kupile njihove telefone u novembru prošle godine.
Sada imam sa 2 kartice model, apdejtovan na 4.4.4 i radi OK, kamera je OK, ali je malo lošija u odnosu na njihovu, ali nije strašno. Slike su uglavnom lošije u zatvorenom prostoru.
 
Trebao mi je nov telefon i, zbog ograničenog budžeta :mad:, izbor se sveo na S3 Neo. Iz istog razloga, u obzir je dolazila samo kupovina kod ovlašćenih dilera zbog plaćanja na rate (što više rata to bolje). Gledao sam cene u domaćim radnjama na netu i cena je nešto preko 30K dinara. Kažem :"OK, to je to uzimam..." Pogledam slučajno ponudu jednog od naša tri operatera i shvatim da uz dvogodišnji ugovor i doplatu uz taj paket (inace najjeftiniji) sa popustima na aktuelnoj akciji, sve ukupno, S3 Neo me košta 28K, i to na 100 nekih "rata" u naredne dve godine ;) Tako sam danas postao vlasnik novog uređaja i, sasvim neplanirano, još jednog broja sa solidnim brojem minuta. Stavio sam karticu u neki stari telefon, da se ne baci:d
 
Trebao mi je nov telefon i, zbog ograničenog budžeta :mad:, izbor se sveo na S3 Neo. Iz istog razloga, u obzir je dolazila samo kupovina kod ovlašćenih dilera zbog plaćanja na rate (što više rata to bolje). Gledao sam cene u domaćim radnjama na netu i cena je nešto preko 30K dinara. Kažem :"OK, to je to uzimam..." Pogledam slučajno ponudu jednog od naša tri operatera i shvatim da uz dvogodišnji ugovor i doplatu uz taj paket (inace najjeftiniji) sa popustima na aktuelnoj akciji, sve ukupno, S3 Neo me košta 28K, i to na 100 nekih "rata" u naredne dve godine ;) Tako sam danas postao vlasnik novog uređaja i, sasvim neplanirano, još jednog broja sa solidnim brojem minuta. Stavio sam karticu u neki stari telefon, da se ne baci:d

I, bićeš veoma zadovoljan, veruj mi na reč...
 
Vec sam odusevljen, posle Lumie 620, kao da sam opet progledao :) Ceo dan ga akam, ni jedan jedini problem od vec pomenutih na ovoj temi, preko dva sata sam igrao Gangstars 4 ( :S: klinac ga igra na tabletu pa me bas zanimalo kako će da radi), to sve radi perfektno. Inače SIM free tako da nisam morao ni oko toga da se cimam.
 
Kratki osvrt

Telefon imam nekih sedam dana.U sustini sam prezadovoljan sa ovim modelom.Sve je glatko.Aplikacije se otvaraju u trenu.Igrice rade perfektno.Nema seckanja.Nema ni preteranog zagrevanja baterije.Zvuk u slusalicama je odlican.
D3 GO aplikacija za tv radi odlicno.
Baterija traje tj. Izdrzi jedan dan u nekom normalnom koriscenju.Ubacio sam par screenshotova cisto za one koji se jos uvek nisu odlucili za ovaj model telefona.
Sto se mog licnog iskustva tice sve preporuke za ovaj telefon.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-02-21-16-51-40.png
    Screenshot_2015-02-21-16-51-40.png
    394.7 KB · Pregleda: 161
  • Screenshot_2015-02-21-17-03-30.png
    Screenshot_2015-02-21-17-03-30.png
    147.6 KB · Pregleda: 164
  • Screenshot_2015-02-21-17-24-33.png
    Screenshot_2015-02-21-17-24-33.png
    221.6 KB · Pregleda: 167
  • Screenshot_2015-02-21-17-22-32.png
    Screenshot_2015-02-21-17-22-32.png
    994.8 KB · Pregleda: 166
  • Screenshot_2015-02-21-17-23-43.png
    Screenshot_2015-02-21-17-23-43.png
    707.1 KB · Pregleda: 164
Ako ti drži jedan dan, to bas i nije normalno koriscenje, jer onda imaš barem 4-5h screen on time, sto će reci ceo dan buljis u fon :D , ili su ti popaljeni svi servisi , pa ti baterija traje 2-3h SoT, sto već potpada u neko prosecno koriscenje...ja sam S3 Neo u proseku punio jednom u dva dana, i imao oko 3,5h SoT za to isto vreme. Sada na 5c baterija je ipak slabija, te ga punim u proseku 2 puta u 3 dana uz isti režim koriscenja...
 
U pravu si.Nisam ni obracao paznju na sve servise.Ali sad sam video da su mi upaljeni S beam i NFC.Naravno mobilni podaci su mi non stop ukljuceni osim kada sam kuci.
Doduse za razliku od ostalih telefona koje sam imao.Na ovome u toku dana dosta se i igram.
 
Nazad
Vrh Dno