Šta je novo?

Samsung Galaxy S3 Neo

^ [emoji2] pa i ja pređoh sa Nexus 5 na S3 Neo Dual.

I9300I Dual sim verzija je odlična kupovina,za te pare dobiješ odličan telefon.Pazi ni za 150-200 više evra nemaš bolji dula sim telefon.Imaš za 150 evra više Galaxy Note 3 Neo,sa istim ekranom,istom kamerom,istom internom memorijom i 0,5 GB više rama.
Za 200 evra imaš Galaxy A5 dual sa istim Cpu,isti Gpu,isti ekran,isto interne memorije,a više 0,5 GB rama i metalno kućište.
Dali se za to isplati davati tolike pare [emoji12]
 
S5 Duos je oko 200e vise isto.

Ja bi mozda Vibe Z2 Pro uzeo za tako neku cifru, ali on je vec 500+ :(
 
Ja nisam uspeo da S5 Duos nadjem ispod 450 evra.
 
Ja juce nadjoh USPUT u tri oglasa(pratim lumiu 730ds a podosta oglasa izlista i jos gomilu fonova).
Ti bi ga uzeo za 400?:) meni nepotreban pored s3 duosa. Jedino veci ekran za kucanje;) bas lose kucam na ovom malom ekranu.
 
Pozdrav.Moje pitanje bi bilo sledeće:posedujem Galaxy S3 Neo, verzija -I9301I, kupljen u VIP-u.Da vam ne oduzimam vreme detaljima,potreban mi je stock rom ali nisam sasvim siguran koji bi to rom bio ... Naime,na http://xxx.sammobile.com,kao rezultat pretrage na osnovu modela i države porekla pojavljuje se samo jedan rezultat.U pitanju je firmware za S3 Neo iz Telenor mreže.Konkretno :

(PDA: I9301IXCUANL1
CSC: I9301IOXXANL1
MODEM: I9301IXXUANI2
Version: Android 4.4.2
Added: 2014-12-23

Dakle,da li da upotrebim ovaj firmware ili neko od vas zna koji bi to bio "original" ? Vidim da postoje regionalne verzije (npr. severnoistočna evropa i sl.), predpostavljam da je pomenuta serija Samsunga na nekom takvom firmwer-u.
Hvala u napred.
 
Poslednja izmena:
Ako ti nešto znači, na mom telefonu je ova verzija a ne znam da li je telefon sa našeg tržišta
 
Pozdrav.Moje pitanje bi bilo sledeće[emoji14]osedujem Galaxy S3 Neo, verzija -I9301I, kupljen u VIP-u.Da vam ne oduzimam vreme detaljima,potreban mi je stock rom ali nisam sasvim siguran koji bi to rom bio ... Naime,na http://xxx.sammobile.com,kao rezultat pretrage na osnovu modela i države porekla pojavljuje se samo jedan rezultat.U pitanju je firmware za S3 Neo iz Telenor mreže.Konkretno :

(PDA: I9301IXCUANL1
CSC: I9301IOXXANL1
MODEM: I9301IXXUANI2
Version: Android 4.4.2
Added: 2014-12-23

Dakle,da li da upotrebim ovaj firmware ili neko od vas zna koji bi to bio "original" ? Vidim da postoje regionalne verzije (npr. severnoistočna evropa i sl.), predpostavljam da je pomenuta serija Samsunga na nekom takvom firmwer-u.
Hvala u napred.
To ti je to.Pod Srbijom ti je to jedini firmware na Sammobile.Vodi se kao Serbia-Telenor.
 
Za svaki slucaj, napravi bekap sadasnjeg ROMa. Ko zna sta VIP moze reci ako treba na servis da se salje :(
 
momci moze li malo pomoci? kupio sam skoro zeni s3 neo pa me interesuje koji mu je zadnji update posto sam negde procitao da ima 4.4.4 a na ovom je 4.4.2 i preko kojeg programa se updejtuje? probao sam preko KIES ali ne pokazuje nista
 
Poslednja izmena:
Koji si S3 Neo uzeo I9301I on dolazi sa 4.4.2 ako je I9300I on ima 4.4.4
 
Koji si S3 Neo uzeo I9301I on dolazi sa 4.4.2 ako je I9300I on ima 4.4.4

GT-49301I- znaci on nema update? a koja mu je zadnja verzija? jel se radi update preko KIES?
kako mogu da proverim za koje je trziste?
puno pitanja ali ako te ne mrzi napisi
imam G2 a na ovom nikako da se snadjem a ni ranije nisam imao prilike da se srecem sa samsungom
 
Poslednja izmena:
Misliš I9301I taj ima 4.4.2KK nije dobijao 4.4.4KK
 
Nema novija od 4.4.2.
UPdete radiš preko Odina.
Skini sa playa Phone Info za Samsung sve ti tu pise sto te interesuje.
 
skinuo sam app sa prodavnice ali nema nigde za koje je tržište-jel to uopšte ima veze? kao npr kod G2 što se tiče update-a? moj je mađar i ima drugačiju verziju od ostalih i kako to može da se sazna za Samsung?
 
Nema to veze, staviš bilo koji rom sa sammobile ako se pojavi update. Eventualno ne stavljaš nešto tipa Brazil i kolumbija zbog modema, ali bila šta iz evrope je ok
 
Evo par utisaka posle nedelju dana koriscenja -mini review :
Telefon sa ovih 1,5gb prosto leti (I9301 I), i odziv telefona pored izvanrednog super amoled ekrana predstavlja glavnu prednost ovog telefona u odnosu na konkurenciju.
Za ove pare dobijate 720p ekran u koji je milina gledati. Prvi dan sam bukvalno proveo gledajuci u pocetni ekran.

U ovom cenovnom rangu mislim da nema puno telefona sa 720p ekranom osim moto g-a.
Uglovi vidljivosti su izvanredni.
Jedina mana je ta sto ovaj model nema Gorila glass 2, iako je tako navedeno u specifikaciji.
Mozda dual sim ima, ali za ovaj je provereno da nema(samsung reply).
Procesor i gpu dovoljni da real racing 3 radi bez ikakvih problema osim...
Telefon se greje prilicno prilikom duzeg igranja(45min+) i to moze nekom smetati.
Smart stay - ne radi kako treba. Samsungova smart funkcija koja treba da ugasi ekran kada u njega ne gledate je krajnje bagovita, i ja jos nisam uspeo da je primenim. Pokusao sam u svim svetlosnim uslovima, i jednostavno ne radi. Mozda je do mog primerka, a mozda je ipak lose implementirana.
Od ostalih "integrisanih" funkcija tu su "vibrate reminder"- kada uzmete telefon u ruke , on zavibrira ako ste u medjuvremenu primili neku poruku ili email.
Tu je i opcija "bez kontaktnog" pozivanja. Ako ste u kontaktima ili u citate poruku, prinesete telefon uhu i pozvace broj (kontakta koji je bio na ekranu, ili osobe sa kojom ste razmenjivali poruke).
I da, ako vas neko zove okrenete telefon i zvuk ce se ugasiti. To je standard u CM-u ali lepo je videti tu opciju i ovde.
Telefon ima notifikaciono svetlo sto je nazalost isto plus u danasnje vreme i u ovom cenovnom rangu. Grand Neo recimo nema diodicu: sramota.

Kamera pravi lepe slike, ali obicno sve farba u plavo. Izgleda da okidac kamere kasni za blicom, pa su slike tamnije iako je soba gde sam slikao osvetljena klasicnom "zutom" sijalicom.
To mi malo smeta, ali ne kvari utisak. Ja telefon nisam kupio da bih skljocao sa njime.

Sto se tice update-a, trenutno nije u planu. Jedino ako se javi veliki broj korisnika sa zahtevom za update. Zato predlazem da spamujemo samsung sa emailovima i pokusamo da izborimo L.

Ajd sad po Americki:
PROS:
4,8 Amoled HD display
1,4 Quad Core
Ram memorija
12gb storage dostupno korisniku



CONS:
No Gorilla
Overheating
No update
Plave fotke.

Telefon je za te novce odlican izbor i mnogo bolja varijanta od htc-a 620, Xperia M2 ili moto g-a. Svi imaju manje rama, i osim moto-a imaju slabiju rezoluciju, a samim tim i manji tpi.
To je neki moj sud, posto sam imao kontakta sa pomenutim modelima.
 
Sve potvrđujem osim ovoga za smart stay, kod mene radi odlično. Ovo za auto pozivanje prislanjanjem na uvo nisam znao a što se tiče zaštite displeja, savetujem tempered glass, našao neki sam na ebay-u za 2-3$ i prosto sam se oduševio koliko je dobra stvar poredeći sa kojekakvim folijama jer pre svega, ne masti se uopšte i prsti jednostavno klize mnogo bolje nego na samom displeju bez zaštite.
Još bih samo pomenuo impresije kako se telefon nosi sa zahtevima poput dve aplikacije u multi window modu, 'ladno pokrenem d3 go hd kanal i YT klip i on prikazuje bez problema, s'obzirom na specifikacije, zapanjujuće, zbog ovoga vredi rutovati telefon definitivno :)
Zauzeće radne memorije na stock rom-u se kreće od 800-1000MB, iako piše da ima 1.35GB na raspolaganju, ni jednog momenta nisam osetio da mu fali još za normalno funkcionisanje, odlično se snalazi sa ovim čime raspolaže.
Sve u svemu, pošto sam koristio običan s3 pre ovog telefona, mogu reći da pored nekih sitnih nedostataka, 9301 osrtno bolje radi
 
U multi-windows si uspeo da pokrenes i YT i D3 Go klip? Jel' to D3 Go radi kao servis u pozadini? (kao sto MX Player moze)
Meni se YT gasi ako predjem u drugi multiwindow program. Zbog toga ga i ne koristim :)
 
Da, radi odlično, bez stučanja
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1423128899057.png
    uploadfromtaptalk1423128899057.png
    621.6 KB · Pregleda: 240
Znaci d3 moze da radi u pozadini verovatno:)
 
Hmm, onda je nesto izmenjeno za multiwindow... ja kad sam probao YT sa necim drugim, nije hteo da ostane da radi, kada predjem da koristim taj drugi program.

Sorry za relativno nepotreban off, cisto me interesovalo. (na S3 Duos je premali ekran da koristim multiwindow, a i MXPlayer moze da radi u pozadini, pa i YT moze da se upali sa njime, a i VIral radi ako treba - mada je bagovit u PM!)
 
Par dana se patim sa glupim problemom koji je kako sam shvatio, vezan za OS verziju pre nego za sam uređaj al' eto valja napomenuti.
Kada strimujem media audio na bluetooth zvučnik, zvuk je sav isprekidan dokle god ne isključim wifi, prosto neupotrebljivo. Koliko sam saznao guglajući, problem je vezan za KK 4.4.2 isključivo i mnogi uređaji su patili od toga, rešenje nisam našao osim flešovanja nekog custom rom-a što trenutno nije opcija jer je za 9301 izbor blago očajan.
Ostaje da se nadam da će Samsung izbaciti bar 4.4.4 apdejt...
 
Evo par utisaka posle nedelju dana koriscenja -mini review :
Telefon sa ovih 1,5gb prosto leti (I9301 I), i odziv telefona pored izvanrednog super amoled ekrana predstavlja glavnu prednost ovog telefona u odnosu na konkurenciju.
Za ove pare dobijate 720p ekran u koji je milina gledati. Prvi dan sam bukvalno proveo gledajuci u pocetni ekran.

U ovom cenovnom rangu mislim da nema puno telefona sa 720p ekranom osim moto g-a.
Uglovi vidljivosti su izvanredni.
Jedina mana je ta sto ovaj model nema Gorila glass 2, iako je tako navedeno u specifikaciji.
Mozda dual sim ima, ali za ovaj je provereno da nema(samsung reply).
Procesor i gpu dovoljni da real racing 3 radi bez ikakvih problema osim...
Telefon se greje prilicno prilikom duzeg igranja(45min+) i to moze nekom smetati.
Smart stay - ne radi kako treba. Samsungova smart funkcija koja treba da ugasi ekran kada u njega ne gledate je krajnje bagovita, i ja jos nisam uspeo da je primenim. Pokusao sam u svim svetlosnim uslovima, i jednostavno ne radi. Mozda je do mog primerka, a mozda je ipak lose implementirana.
Od ostalih "integrisanih" funkcija tu su "vibrate reminder"- kada uzmete telefon u ruke , on zavibrira ako ste u medjuvremenu primili neku poruku ili email.
Tu je i opcija "bez kontaktnog" pozivanja. Ako ste u kontaktima ili u citate poruku, prinesete telefon uhu i pozvace broj (kontakta koji je bio na ekranu, ili osobe sa kojom ste razmenjivali poruke).
I da, ako vas neko zove okrenete telefon i zvuk ce se ugasiti. To je standard u CM-u ali lepo je videti tu opciju i ovde.
Telefon ima notifikaciono svetlo sto je nazalost isto plus u danasnje vreme i u ovom cenovnom rangu. Grand Neo recimo nema diodicu: sramota.

Kamera pravi lepe slike, ali obicno sve farba u plavo. Izgleda da okidac kamere kasni za blicom, pa su slike tamnije iako je soba gde sam slikao osvetljena klasicnom "zutom" sijalicom.
To mi malo smeta, ali ne kvari utisak. Ja telefon nisam kupio da bih skljocao sa njime.

Sto se tice update-a, trenutno nije u planu. Jedino ako se javi veliki broj korisnika sa zahtevom za update. Zato predlazem da spamujemo samsung sa emailovima i pokusamo da izborimo L.

Ajd sad po Americki:
PROS:
4,8 Amoled HD display
1,4 Quad Core
Ram memorija
12gb storage dostupno korisniku



CONS:
No Gorilla
Overheating
No update
Plave fotke.

Telefon je za te novce odlican izbor i mnogo bolja varijanta od htc-a 620, Xperia M2 ili moto g-a. Svi imaju manje rama, i osim moto-a imaju slabiju rezoluciju, a samim tim i manji tpi.
To je neki moj sud, posto sam imao kontakta sa pomenutim modelima.

Odličan review,potpisujem skoro sve....

S3 Neo ima Gorilla glass 2
evo i sta su ljudi dobili kao odgovor od samsunga http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/help/finally-yes-gorilla-glass-2-customer-e-t2980903

Za kameru meni na I9300I tj S3 Neo dual ne ispadaju plave fotke,slika kao i običan S3.
Pozz i hvala za lep Review
 
Ako pogledas bolje, videces da duo mozda ima gorila glas, a single sim nema. Evo ovaj dole iz Portugala dobio odgovor da njegov i9301l nema gorila glass.
 
Pozdrav.
Uzeo sam juče ovaj telefon, sve radi super, ali kamera je užas!
Ćerke mi imaju isti telefon, razlika je baš vidljiva u fotografijama. Em što u startu je uvećano sve, em su slike mutne!?
Šta raditi?
Kupio sam sa garancijom od 2 godine, da idem sutra odmah da reklamiram, primaju li reklamaciju za to?
 
Nazad
Vrh Dno