Šta je novo?

Samsung Galaxy S3 Neo

Pisano je vec da se ovaj telefon greje pri igranju, solidno. A pri punjenju je normalno da se greje, + je poklopac od veoma tanke plastike...
 
Ne znam šta je ovo danas, a nemam običaj... :)
Da li možda znaš kakva je situacija sa ovim modelima što se prodaju iz Vip-a, da li su zaključani na mrežu?
Ja sam uzeo od druga moj tel sa vip mreze a simfree je, uzet u januaru.....
 
Uzeo sam ovaj telefon pre jedno 2 meseca za 70e+polomljen s3, inace ga decko cenio 105e, pre njega sam imao s4(i9505) a pre s4 sam imao s2(i9100), ja ne mogu da vam opisem koliko sam zadovoljan telefonom, za 105e nema bolje znaci, baterija na s4 jedva izvlacila 3h sot-a dok na s3 neo izvucem 5.5-6h sot-a sto mi je i dalje neverovatno, ubacio sam mu lollipop 5.1 sve radi bez greske, bice mi zao da ga prodam, a vec vidim da ce mi nedostajati njegova baterija....
 
Ma i meni se svidja, ima sve sto treba da ima(dobar ekran, kameru, dosta ram-a za ovu cenu), jedini problem je taj sto ce ostati na kit-kat androidu, nece dobijati azuriranja vise. Recimo sony xperia m2 aqua se pojavila kad i on, pa ce dobiti cak android 5.1. Ova xperia mi se isto svidja, samo problem s njom je mala rezolucija ekrana...
 
E ne moze i jare i pare :D nikad nece postojati skroz savrsen telefon, sto se mene tice dok ima developera sa xda koji rade na ovom telefonu bice i novog sistema, ima jedan decko iz Hrvatske, mislim da mu je Rox nadimak na xda, on pravi rom-ove za s3 neo, bas sad koristim njegov cm12 i nemam nikakvih problema za ovih mesec-mesec i po koriscenja lollipop-a
 
Kakva je fluidnost u koriscenju cm12, odziv, animacije i baterija...?
Msm u odnosu na stock.
 
Poslednja izmena:
Postadoh i ja igrom slucaja vlasnik S3 neo. Elem ,jedna stvar me muci : dobijam zvucni signal kao da mi je stigao SMS ,mail ili nesto drugo ,otkljucam da pogledam sta je ,fon ne pokazuje nista. Pokusao sam da resim iskljucivanjem obavestenja u menageru aplikacija,ali mi se jos uvek desava isto. Pretpostavljam da je glupost,ali me jako cima i ide na zivce. Btw. zena ima isti tel,ja ga setovao od pocetka do kraja, i nije imala takvih problema. Ima li neko ideju?
 
Poslednja izmena:
Kupio sam nosac za navigaciju i na njemu ima otvor za kameru (da moze da snima putovanje),kako da izvedem da snimam put i da mi istovremeno radi i navigacija?
Kada ukljucim prvo kameru pa ukljucujem navigaciju kamera mi se automatski iskljucuje isto se desava i kada prvo ukljucim navigaciju pa kameru i onda vratim na navigaciju kamera se iskljucuje.
 
Nikako, na mobilnim telefonima ne radi pravi multitasking.
Neke stvari mogu kroz service da rade u pozadini, ali kamera nije jedna od njih.
 
Mozes da pokusas preko multiwondow opcije. Ne znam samo da li je moguce pokrenuti custom aplikaciju u ovom modu.
U notification panelu imas multiwindow ikonicu, pa probaj.
Ovaj mod podeli ekran na pola tako da jedna allikacija radi na gornjoj polovini a jedna na donjoj.
U principu, ti bi trebalo da pokrenes kameru u jednom, a navigaciju u drugom prozoru.
 
Bez ruta i xposed modula neće moći tako
 
sve i da moze, telefon to ne bi izdrzao duze od 5 minuta. verovatno bi se pregrejao i ugasio. kod mene na note 3 neo, dok mi radi navigacija ukljucim i mobilni hot spot sa telefona i prikacim ga na punjac. posle kratkog vremena telefon se prilicno ugreje. snimanje kamerom je jos zahtevniji posao a s3 neo je slabiji telefon tako da neko duze putovanje ne verujem da bi izdrzao. ima sada tih kamerica za snimanje voznje u autu, nisu skupe..
 
sve i da moze, telefon to ne bi izdrzao duze od 5 minuta. verovatno bi se pregrejao i ugasio. kod mene na note 3 neo, dok mi radi navigacija ukljucim i mobilni hot spot sa telefona i prikacim ga na punjac. posle kratkog vremena telefon se prilicno ugreje. snimanje kamerom je jos zahtevniji posao a s3 neo je slabiji telefon tako da neko duze putovanje ne verujem da bi izdrzao. ima sada tih kamerica za snimanje voznje u autu, nisu skupe..
Ja praktikujem da kada koristim telefon za navigaciju duže vreme obavezno bude puna baterija i priključim ga na punjač tako da se telefon ne puni i radi navigacija u isto vreme.Primetno se manje zagreva,e sad za hotspot i navigaciju u isto vreme teško da ima leka protiv većeg zagrevanja.
 
Pozdrav.

Imam telefon sa telenor mreze, hocu da ga dekodiram. Neke preporuke gde, sta i kako?
Ja sam ga otkljucao u ovlašćenom Samsungovom servisu, u TPC Kalca - Niš. Koštalo je 1000 din i u to vreme niko drugi nije uspeo da ga otkljuca je su svi mislili da je isti kao S3.
 
Mozes da pokusas preko multiwondow opcije. Ne znam samo da li je moguce pokrenuti custom aplikaciju u ovom modu.
U notification panelu imas multiwindow ikonicu, pa probaj.
Ovaj mod podeli ekran na pola tako da jedna allikacija radi na gornjoj polovini a jedna na donjoj.
U principu, ti bi trebalo da pokrenes kameru u jednom, a navigaciju u drugom prozoru.

Znam za multiwindow opciju ali sa time ne umem da se snadjem kada to otvorim unutra imam samo :email i galeriju,a ne mogu nista da dodam?
Probao sam i xposed modul(tel sam rutovao) i multi window modul i tako uspevam da otvorim navigaciju i kameru ali onda ne mogu da podesavam velicinu ekrana pa nemam pristup ukljucivanju snimanja i navigacija jedva reaguje na komande.
Da treba mi da radi navigacija i da snima u isto vreme inace imam i punjac za auto tako da ni to nije problem.
Trebalo bi mi da bude ukljucena kamera i da snima pa da je nekako spustim (ili smanjim prozor na minimum nesto kao "slika u slici") i da pokrenem navigaciju i da se vidi navigacija a ono sto kamera snima ne moram da gledam.
Znaci kao kada na kompu otvorim neki recimo muzicki pleyer pa ga "spustim" pa otvorim recimo browser pa dok sam na netu slusam muziku.
 
Znam sta ti zelis ali to ne moze tako jednostavno. Jedino da nadjes navigaciju koja ima i snimanje.
Multiwindow ti je najbolja opcija za sada. Ti mozes da smanjis velicinu prozora tako da ti navigacija recimo zauzem 3/4 ekrana a kamera 1/4.
E sada ne znam kako ubaciti custom app u multiwindow, mada mislim da je verovatno moguce.
 
Da to je problem sto ja ne umem da ubacim app u multiwindow a cini mi se da bi to bilo super.
Ovo sto sam probao sa xposed i multi window modulom tu ne moze da se smanjuje velicina prozora.
 
Kakva je fluidnost u koriscenju cm12, odziv, animacije i baterija...?
Msm u odnosu na stock.
Telefon radi veoma fluidno, brat ima nexus 4 i kad ih uporedjujem na moje oko nema razlike, znaci sve leti, jedina mala zamerka je skrolovanje u nekim starim aplikacijama tipa stara verzija PlayerPro-a zna skrol da secne malo dok npr u novijoj verziji ne secka ali ja vise volim staru verziju...

Baterija traje pola sata do 45-50min duze nego na stocku i manje se greje telefon

Animacije odlicne, sve top, nema sanse da se vratim na stock ili nesto manje od 5.1
 
Kakva je kamera u odnosu na stock kameru?
Kvalitet fotki, opcije, rezolucija?
 
Telefon radi veoma fluidno, brat ima nexus 4 i kad ih uporedjujem na moje oko nema razlike, znaci sve leti, jedina mala zamerka je skrolovanje u nekim starim aplikacijama tipa stara verzija PlayerPro-a zna skrol da secne malo dok npr u novijoj verziji ne secka ali ja vise volim staru verziju...

Baterija traje pola sata do 45-50min duze nego na stocku i manje se greje telefon

Animacije odlicne, sve top, nema sanse da se vratim na stock ili nesto manje od 5.1
Da li si siguran da baterija duže traje nego na fabričkom sistemu? Daj screenshoot SoT-a?
 
Original imas. Nekoliko GB zauzima operativni sistem(Android), pa zato imas manje od 16 gb slobodnog mesta. A ram je tako i kod mene, uvek ukradu nekoliko.
 
To sam i ja mislio ali me muci sto pise "total internal storage",zar to ne bi trebalo da je cela kolicina pa posle u "free internal storage" da bude ono sto ostaje kada se inastalira os(android)?
 
Razliku do 1,5 gb rama zauzima sam operativni sistem, grafička ili druge komponente koje koriste deljivu memoriju.
1.35 gb je dostupno korisniku i njegovim aplikacijama.
 
To sam i ja mislio ali me muci sto pise "total internal storage",zar to ne bi trebalo da je cela kolicina pa posle u "free internal storage" da bude ono sto ostaje kada se inastalira os(android)?
Total je ono sto ostaje korisniku za koriscenje, a free je ono sto je slobodno od total-a.
Valjda je tako :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno