Šta je novo?

Samsung Galaxy S3 Neo

Kod mene za 13 meseci 619 puta ali to I nisu bila punjenja ... ali eto tel radi 17 sati a baterija stoji na 74% ako sam poslao koju poruku i par minuta razgovora...
 
Kod mene 221 put, a kod mojih ćerki oko 500,a u isto vreme smo uzeli!? Doduše ja dosta razgovaram i šaljem poruke,u zadnje vreme malo više i internet, a noću isključujem obavezno. Ali zato klinke po ceo dan na netu!
 
Preporuka za rom? Bitno je da sve funkcionise, 100 posto stabilan i da nije ojadjena kamera :)
 
Moja preporuka ti je da root-ujes, obrises sav bloat... Pa ako ne budes zadovoljan, onda trazi drugi rom...svaki ima neku manu...stock bez bloat-a po meni je najbolja varijanta za samsung telefone...i naravno Nova launcher...
 
Moja preporuka ti je da root-ujes, obrises sav bloat... Pa ako ne budes zadovoljan, onda trazi drugi rom...svaki ima neku manu...stock bez bloat-a po meni je najbolja varijanta za samsung telefone...i naravno Nova launcher...

tako sam i ja razmisljao... ali na trenutnom stock (devojka koristi) je baterija ocaj... a vidim po xda nekoliko njih baziranih na stocku (samo ubacen izgled od s5) gde je kao tweakovano sve da bude baterija bolja... Pa sam mislio da mi se predlozi neki od njih... :)
Onda ce da se proba stock debloatovan prvo :)
 
Probaj, mada baterija mu nije jaca strana... Jedino neki rom koji ima optimizovan kernel radi manje potrosnje, ali to ce se javiti vec neko ko je probao...
 
Kamera je uvek daleko najbolja na stock romu.
 
Potrebna pomoć ili savet.... s3 neo odradim bekap nekog movie plejera preko titanium backup-a ali zaboravim da je bekap napravljen na nekom drugom telefonu, i telefon se samo prilikom instalacije gasio.... i onda zaglavi na samsung logo-u..... probao sam wipe dalwick cache i ostalo, ali nisam hteo da radim brisanje..... jer imam preko 800 slika koje su mi bitne a nemam ih sacuvane...... postoji li neki nacin ili neko ko moze to da odradi...... kako, kad i gde i koliko kosta?

Malo je hitno posto nemam tel, a ne smem da ga flesujem da ne bi obrisao slike ako je ikako moguce da se izvuku.......

sta da radim???
 
Ako imas twrp, kada ga zakacis na komp, prikaze ti fajlove iz telefona normalno kao da je ukljucen telefon. Pa sacuvaj.
Provereno, radio sam pre neki dan.

A ako posle toga svakako neces da resetujes, mozes preko file managera u twrp da nadjes taj fajl sto si menjao i da stavis original,neko da ti okaci...

Inace stavio sam 5.1.1, telefon leti. Cak ni kamera nije losa. Onaj Remix rom,tako nesto,ne secam se, kod devojke je telefon
 
Poslednja izmena:
Tako sam i uradio preko twrp, zaboravio sam da ga imam instaliran, pa sam posle probao onaj lolipop i jedva sam se snasao, katastrofa u odnosu na fabricki..... i onda sam flesnuo telenorov rom i evo radi super
 
Upravo tako lollipop je I meni bio katastrofalan, mada vracanje na Telenor rom kamera nece da mi radi (sa madjarskim romom sve ok). Nego odakle si skinuo Telenor rom ?

Tako sam i uradio preko twrp, zaboravio sam da ga imam instaliran, pa sam posle probao onaj lolipop i jedva sam se snasao, katastrofa u odnosu na fabricki..... i onda sam flesnuo telenorov rom i evo radi super
 
Sa sammobile ili tako nešto.... a slučajno mi nešto pade na pamet pa probam telenor karticu i telefon sad radi na sve mreže dok je pre ovoga bio zaključan na vip mrežu.
 
gde ima da se skine ta aplikacija koja pokazuje broj punjenja?
 
E ovako, posle nedelju dana korišćenja ovog telenorovog roma utisci su sledeći: osetno bolje mi je radio sa onim fabričkim koji je bio otkako je uzet iz vip-a. E sad dal je isti ili ne ali odziv aplikacija je sporiji kao i listanje slika u galeriji...... sad skoro da je prazan tel a ima kašnjenje kad prikazuke thumbnails-e u galeriji dok listam malo brže. Sa onim prvim rom-om to se nije dešavalo ni iako sam imao punu 16gb memorijsku i bar 8-9gb na mem. telefona isto sa slikama......
Pa onda kad srednjim tasterom smanjim neku app da otvorim drugu ranije za delić sekunde a sada ima to kašnjenje.....

Jedina pozitivna strana je što više nije kodiran na vip mrežu.

Da li ima nekog ko ima tel iz vip-a da uradi bekap rom-a i da postavi.....
 
0308baa3a6e3c982e1bb196afd926837.jpg


Kako se vama ponaša baterija? Moj star godinu dana evo sad je 19:45 a 15% i to i nisam preterano koristio ko što umem.....
 
Koliko je bio ukljucen ekran? Osvetljenje? 2g/3g? Wifi? Pozivi?
 
Moj star pola godine, osvetljenje autom. U 18h je morao na punjenje. Koristim ga ne nesto pretjerano.
 
Isto auto osvetljenje, wifi ne gasim 3g ukljucujem kad sam van kuce......
 
Pre nekoliko dana sam slucajno obrisao album"camera" iz galerije i od tada mi telefon strasno usporava kada hocu da otvorim galeriju i kada hocu da otvorim neku sliku.
Naravno napravljen je novi album "camera" medjutim ranije kada otvorim album "camera" prikazu mi se svi albumi i kada kliknem na neki od njih otvori mi se sadrzaj albuma i svo vreme se vide slike kao tumbnail-i.
Sada od kada sam obrisao onaj album kada otvorim galeriju moram dugo da cekam pa mi se otvori ovako:
http://s24.postimg.org/nso9z0zdx/image.jpg
Onda otvorim album "camera" pa mi se otvori ovako:
http://s27.postimg.org/4bjjabiqr/image.jpg
Pa tek onda mi se otvori album i dobijem ovako:
http://s24.postimg.org/rvohpl89x/image.jpg
Inace izmedju svakog tog otvaranja treba mu bas dugo da otvori i posle kada recimo posle vidjene slike hocu da se vratim za "po korak unazad" koristeci strelicu u donjem desnom uglu telefon hoce da zablokira ne bas uvek ali se desava dosta cesto.
I sada kada radim screenshot ekrana ne cuje mi se zvuk slikanja.
Isao sam u aplication manager pa galery pa clear data i clear cache i opet isto.
Imali nekog resenja kako da vratim sve kao sto je bilo ranije a da ne mora master reset?
 
Poslednja izmena:
Ja sam instalirao QuickPic i nemam više problema s galerijom.....
 
Dezinstalirao sam galeriju i instalirao QuickPic Gallery v4.6.9.1449.
Sada ne mogu da postavim sliku koju zelim u lock screen-u?
Kada idem na setings,device,wallpaper za home screen dobijam od opcija:
http://s23.postimg.org/o4p0xxf2j/Screenshot_2016_03_07_09_46_09.jpg
I to je ok ali kada idem na lock screen dobijam ovo to jest nemam opciju da izaberem odakle hocu sliku:
http://s14.postimg.org/iiu5uq7ht/Screenshot_2016_03_07_09_46_03.jpg
Kada idem na home i lock screen dobijem opciju samo il live wallpapers-a:
http://s28.postimg.org/a4mhh6uil/Screenshot_2016_03_07_09_46_16.jpg
Kada hocu direktno iz Quick pic-a onda imam opciju da sliku postavim kao:
Quick pic wallpaper,contact photo ili nova wallpaper.
Opet nema mogucnosti da se postavi za lock screen?
 
zato što ne možeš tako da instaliraš sistemske aplikacije... treba da je gurneš u system/app (ili priv app, vidi gde treba da stoji), podesiš dozvole, restart
 
Meni je upaljen 3G uvek, osvetljenje na 50% fiksno, dosta koristim, baterija bi izgurala dan i po bez problema (uveče oko 23h obično upalim da punim svaki dan, a bude najmanje na 40%). Kupljen u Telenoru pre godinu dana
 
Ne znam da li je u pitanju aplikacija ili nesto drugo?
Ranije mi je prilikom pisanja sms-a ili kada pisem u color note-u postojala mogucnost da pri vrhu ekrana udjem u "Chose input metod" i izaberem "Google text-to-speech" to jest da mi se zapisuje sta govorim,da ne moram da kucam tekst.
Skoro sam ponovo instalirao rom i sada mi ta mogucnost ne postoji.
Koristim a i ranije isto "Smart keyboard pro" i sada mogu da biram samo izmedju Smart keyboard i samsung keyboard.
Kada udjem u podesavanja i u "Google text-to-speech engine nemam opciju za srpski jezik,kada idem na "install voice data" opet nemam opcije za srpski jezik.
Ima li nekog resenja za ovo?
 
Da li postoji neka aplikacija kojom bih mogao da postavim ikone po nekom mom redosledu?
Koristim Nova launcer i u njemu mogu da se postave "skorije koristene aplikacije u gornjem redu" a meni bi trebalo onako nasumicno kako ih ja odaberem.
 
Nazad
Vrh Dno