Šta je novo?

Intel Skylake

Postoji li lista "podrzanih" ploca, i jos vaznije, ima li neka od njih da se nadje kod nas?
 
I zvanično
ASRock has released the latest BIOS for their Skylake motherboards which removes the SkyOC feature. This confirms that Intel has asked vendors to disable overclocking support on their motherboards. Do note that removal of SkyOC feature not only limits users from overclocking their non-K chips, but also disables from non-Z series motherboards.
 
Sada da se napravi baza biosa koji podržavaju OC i da se čuvaju i kriju kao zmija noge. Tako će se bar na nekim pločama spasiti OC podrska. Ne mora uvek da se koristi najnoviji bios, niti ga oni mogu bilo kako nametnuti ako već imaš OC bios ubacen. Sad jedino ostaje ta mana da nema obaranja taktova i napona u idle i naravno ne mogućnost merenja temperature bez upotrebe sonde.
 
kojem to jos klokeru trebaju power states?man'te se,zamolicu... :)
 
Sada će naravno u dogledno vreme omogućiti u revizijama ploča tu mogućnost OC-a ali će koštati više.Banda je to hoće i dušu da nam uzmu al da platimo!
 
Ovo je bio ocekivani scenario.
Tako su zavrnuli slavinu onda i za Haswell...
 
Sad već navijam za AMD da se konačno oporavi i ako Zen bude u okviru neke pristojne cene a bar 20% veće performanse u inat prelazim na AMD!
 
Ja uzeo I5-6600k prezadovoljan :)
 
a ja jos vise jer cu da ga kupim od vas polovnog za par godina 150-200e :D
 
Koliko vidim ljudima se ne svidja Skylake, a ja bas zapucao da ga uzmem.. Konacno dosao red na upgrade od prastarog Athlon, pa rekoh nesto novo tipa i5-6400.. zasto se ne isplati ? sta moze bolje za 200e po vama ?
 
Niko ne kaže da je Skylake loš, samo da je skup za ono što nudi. Dati 200€ za zaključan 4-core desktop procesor čija je standardna frekvencija 2700 MHz je uvreda od intela. Bez obzira što je IPC odličan (tj. najbolji do sada). Ili idi bar na i5-6500, ili na neki Haswell, npr. i5-4590
 
Pa pre neki dan videh oglas za i5-6600K za 210e od kolege (moderatora) sa foruma sa kojim sam ranije imao fenomenalnu saradnju :)
EDIT: Prodato verovatno brzinom svetlosti :)
 
Poslednja izmena:
Niko ne kaže da je Skylake loš, samo da je skup za ono što nudi. Dati 200€ za zaključan 4-core desktop procesor čija je standardna frekvencija 2700 MHz je uvreda od intela. Bez obzira što je IPC odličan (tj. najbolji do sada). Ili idi bar na i5-6500, ili na neki Haswell, npr. i5-4590

Sad sam gledao po netu i uporedjivao.. zar je moguce da je i5-6500 toliko bolji od i5-6400.. a razlika 10-20e.
 
500Mhz je itekako vredno doplate od 10-20e.
 
Svakako i5 6500 od ovi zakljucani on je najbolja kupovina.
 
Koja bi bila najbolja ploca za i5 6500 recimo do 150e? Asus Z170-A mi se cini kao best buy?
 
Poslednja izmena:
Mozda Asus Pro Gaming?

Ne znam kakva je Giga Z170 K3 Gaming, uklapa ti se u budzet.
Za ovu Gigabajtovu sam procitao da je losija od ove dve Asusove, e sad kad sam malo guglao po netu u vezi Asusa ovog I Pro gaming verzije misljenja su podeljena neki kazu da je z170 bolji neki kazu da su jako zadovoljni I sa Pro gaming verzijom. Videcu jos malo po netu sta kazu.
 
Poslednja izmena:
dobar oc,brza memorija i samo vozi :)

[YOUTUBE]frNjT5R5XI4[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]2ZxZiksWtRQ[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Pet godina star, a izgurace jos makar ovu i sledecu godinu. :Klanjanje
 
ja spremno cekam da iskrsne neka ozbiljnija p67 plojka sa prslim sata portovima i adekvatnom cenom i smirglanje moz' pocne. :)
 
Ja danas naručio preko Bench-a:
INTEL Core i3-6100 3.7GHz Box
MSI MB - SOCKET 1151 - B150 PC MATE
KINGSTON HyperX Fury Black 4GB DDR4 2133MHz CL14
Kasnije ću dodati još jedan štap memorije.
 
Zeznuo si se za tu sporu memoriju, umesto da si dao 5e vise i uzeo 2666 koja bi donela znacajne performanse.
 
Zbog čega?Koliko sam čitao ovaj proc ne radi sa bržom memorijom.Ili sam nešto propustio na času?:trust:
 
Propustio si na casu :) Svi Skylake-ovi imaju veliki dobitak u performansama sa brzim ddr4.
 
^kakav benefit, u cemu tacno?
 
Nazad
Vrh Dno