Šta je novo?

Intel Skylake

Koliko vidim kod Asusa Z170 ROG je 10/12 true faza. Uglavnom se samo za rangera fusari i stavlja doubler.
Iako je tacno sto kazes za povecanje broja faza, uglavnom nije tacno kod proizvodjaca maticnih. Jako retko gde je jedna serija koristila vise faza a losije komponente.
Primera radi Asus sa z97 serijom, nigde nema plocu sa 6 true faza koja ima kvalitetnije komponente od ploce koja ima 8 true faza.
 
Citao sam, presipaju iz supljeg u prazno :/ Najvise ce dobiti mobilni korisnici, jer za manje utrosene energije dobiju ili iste performanse, sto znaci duze trajanje baterije, ili vec performanse za istu potrosnju.

Oni već godinama preko naše grbače (PC korisnika) finansiraju propali projekat Atom mobilnog CPU-a, kojeg daju ispod prooizvodne cene Kinezima i generišu milijarde gubitka samo da bi malo povećali udeo. Zbog toga imamo obavezni GPU i ostale gluposti a nemamo ono što nam treba a to je skok u performansama kakav se očekuje.

Intel najgora firma.
 
Bez zelje da branim Intel ali se Intel samo ponasa kao i svaka kompanija koja ima trzisnu poziciju koju ima. Nista neobicno u ovoj fazi superkorporativnog malignog kapitalizma.
E sad ja bih voleo da znam sta ti to radis na racunaru sto npr 4 Sandy Bridge jezgra ne mogu da isprate kako treba?
 
^ :d
jednom recju, ko je kupio Intel u proteklih 3-4 godine, moze mirno da spava jos toliko...
 
https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/Z170A_GAMING_M7/11.html

cinebench_cpu.gif
wprime.gif
metro_lastlight.gif


Edit: Na Z97 je testiran 4770k, tako da treba uracunati povecu razliku u stock frekvencijama.
 
Poslednja izmena:
U odnosu na i7-2600K :)Klanjanje) nema ni 10% poboljsanja u igrama. :D
 
Ali u procesorskim testovima ima ogroman napredak. Makar sam tako video u XTU-u :D
 
Na žalost(ili sreću), Zlatko ostaje kod mene još neko vreme, očekivao sam više od Skylake-a. :(

Hvala Intel-u što mi je uštedeo eure koje ću prebaciti na račun EKWB. :p
 
Meni lično ovo je minimalan napredak. Već duže vremena čekam CPU generaciju koja će mi dati dovoljno podstreka da penzionišem dobri stari 2600K Sandy, i Skylake definitivno nije ta generacija. Meni doduše od samih CPU performansi više nedostaju nove tehnologije na modernijim chipset-ovima. Verovatno postoji određen procenat ljudi koji koriste odgovarajući sintetički software za koje je ovo ogroman napredak u CPU performansama.
DDR4 memorija je trenutno čisto bacanje para, a kako upotrebna vrednost DDR4 memorije bude rasla tako će i cena padati pa je bespredmetno pričati o ulaganju novca u DDR4 sada.
Takođe nikako ne mogu da razumem (a ni opravdam) akrobacije sa integrisanom grafikom na CPU-ima i7 i i5 K kategorije, za koje se zna za koje su delove tržišta "targetirani" u 99% slučajeva. Izbacivanjem integrisan grafike ne samo da bi se pojednostavio proces, i dobilo na performansama već bi se i prozvodna cena oborila za preko 50%. Sa druge strane to može i da bude osnovni razlog jer proizvodna cena nema nikakve veze sa prodajnom cenom kod INTEL-a, a same performanse neće rasti više od 5% po generaciji sve dok se ne pojavi ozbiljna konkurencija (AMD I'm looking at You), a kada bolje pogledam trenutnu situaciju na tržištu to može da bude nikad a možda ni tad - da citiram mog starog trenera košarke. :D
Čeka se Cannonlake, a do tad može da ispadne da je 2600K bio najbolja investicija ikad u istoriji modernih CPU-ova.
 
Tuga, 4.7ghz max.

Uz: ASUS did tell me that my Skylake processor was running stable at one of the lowest core voltages that it had seen, so keep that in mind when you go to tune yours.

Znaci lucky primerci idu na 4.7 :D
 
A ja taman mislio da menjam mog Yorkija... kad ono cvrc :D Šalu na stranu... Štaje je sad bolje kupiti, Haswella ili ovog jezeraša?
 
Jel su poznate cene za 6600K i 6700K? :)
 
i5-6600K $243
i7-6700K $350

A pomisliti kakve ce domace cene biti, zaboli glava.
 
Bice li 7 generacije ? Ili intel ce da ispadne s novu familiju cpu-a? Ja mislim da je vise vreme da i-famalija treba da ide u penziju dosta je bilo
 
Koga briga kako ih nazivaju?
 
Nomenklatura nam je najmanji problem u svemu ovome. Kapiras da je svaka druga generacija druga(ili treca u zadnje vreme) nova arhitektura?
Bas nas briga da li je i7 ili P5 ako su performanse iste.
 
Poslednja izmena:
Bem ti Skylake,4.7 toliko i ja mogu na xeonu ,+12 theda,a jeftiniji 10puta...tuga
 
Mozes, ali mator je Nehalem. Nije lose za zezanje. Polako, tek treba retail procesori da se pojave. Ne verujem da ce tako tesko biti naci dobar primerak kao za Haswell.
 
Znam da je mator isto ko i ti sto znas pa ga ipak ne menjas:) znaci da vrsi poso jos uvek i to mnogo bolje nego noviji:D
 
Ako Asus kaze da je ovaj 4.7ghz primerak (koji je sasvim moguce engineering sample) jedan od boljih sto se tice potrebe za voltazom onda mislim da ce biti znacajno teze nego Haswell.
 
Znam da je mator isto ko i ti sto znas pa ga ipak ne menjas:) znaci da vrsi poso jos uvek i to mnogo bolje nego noviji:D

Ma ja imam 3770K, a ovo je masina snova :)

@Erik011, naravno da je ES, retail procesora jos uvek nema. A za Haswell je bilo lako naci dobar primerak? Par batcheva su bili ok samo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno