Šta je novo?

Intel Skylake

prelomio sam poruico z170 kod madjara pa nek tece zivot :)
 
6600k ili moja teorija 6500 pa čekaš da padne cena za 6700k ;)
 
Ja ne pamtim kad je to bilo da je Intelima padala cena, ne nadajte se tome, naprotiv, cena je po pravilu najniza na launchu uporedite npr cene Haswela kad je izasao i sad.

Jedino ako AMD ponudi sa Zenom stvarno dobar dil u smislu da bude za slicne performance dosta povoljniji ali ako se to i desi zasto bi se onda uopste uzimao Intel :)
 
Locked Intel Skylake CPUs Can Be Unlocked With BCLK Mod

iIcqhUq.jpg
 
Poslednja izmena:
meni samo chudno shta ce mu LN2 za "samo" 4700mhz i 1.4v?
 
ako je tako, zashto onda nije roknuo na barem 5 ghz i 1.5v? mozda hoce malo po malo da ubija rekorde :D

i zanima me za shta je zakachio gore drugi kraj zice? na masu oko rupe?
 
Poslednja izmena:
pa naravno,polagano pravi hajp. :) ne vidim sta bi drugo moglo da bude nego masa.bas me zanima sta otkljucani i3 moze,zvuci bar u teoriji sjajno...
 
Ju ju lepe vesti. Još neko lepo uputsvo da izadje ;) znači 6400 i 6500 postaju ozbiljne kupovine.
 
calm ur tits. :) vrlo lako moz' ovo na kraju da ispadne patka.
 
porucio 6100 pa nek tece zivot :) a 66k ili 67k cu uzeti polovan sa bencha za nekih 2-3 god ;)
 
prelazak na itx sistem a i retko kad igram igre i nema mesta vise za fortress ft02.
 
16K din je 6100 a 25k din je 6400,oko 70e razlika i da znam da je moglo preko madjara ali ovo sam mogao samo preko racuna da uzmem.
 
Lepa vremena bejase, kada su i5 2400 i kasnije i5 3450 kostali 16-17 hiljada... Ovo sada je tuga. :S
 
Mali updejt o OC non K cpu ova.Ukratko do ploče i Biosa je sve ;)

UPDATE:

We’ve recently learned that the wire that is soldered on to the back of the motherboard has absolutely no relevance to the BCLK alterations. What it is, is in fact a voltage read point for the CPU. It turns out that the motherboard itself is entirely responsible for the BCLK adjustments and therefore it should be a simple BIOS tweak for all manufacturers to be able to unlock such a frequency. However, this is without a doubt something Intel had not intended, so Supermicro may be in trouble here. We will have to see what they decide.
 
Takve cene (18-19 hiljada), najjeftinijih non K modela, su bile sve do februara ove godine... :/
 
spakovao ja ovo cudo u fortress (cekam da stigne corsair 250d) da vidim jel radi uopste. imao sam na kompu diablo 3,fallout 4 i tomb raider,sve radi lepo i fluidno.
ako nekog interesuje benchmark za raidera je min fps 92 avg 99 max 107. prodabu ovih dana neke druge igre ako imate neki predlog slušam.
 
Nazad
Vrh Dno