Šta je novo?

Intel Skylake

Znam samo neznam sta bi moglo da bude :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
I to ga drzim na 1.120 na 4ghz:)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Generalno neka pomogne neko ko se bolje razume od mene,ali nema puno stvari koji mogu biti,sa tom voltazom.

Meni je jos uvek sve na auto,ne stizem da odradim ljudski klok tako da meni skace i do 1.375v.

Sa tim voltazama u idle mi je 26-27 a tokom gaminga 57c posle nekoliko sati igre.

Moze da bude nekoliko stvari:

1.Da ti kuler nije lepo legao na procesor tokom montaze
2.Da si zaboravio pastu da stavis(sto ne verujem)da si stavio previse ili premalo
3.Da ti LLC stavljeno na high tako da ti tokom opterecenja skace dosta vise od postavljenih 1.120v...Prilikom sledeceg stres testa ukljuci program da pratis temperature,takodje ukljuci cpuz da pratis voltazu koliko ti sara,tj do koliko pada/skace

Provetrenost i ostale gluposti na tim voltazama ne bi trebale da prave toliku razliku.Znace naravno ali ne da ti sa 90c padne na 65c.

Slabo se razumem u klikovanje Intela,ali sam Amd klokovao uzduz i popreko:d
 
Poslednja izmena:
Ok hvala ti u svakom slucaju na odgovoru videcu ovih dana kada odvojim malo vise vremena pa da pogledam.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Jel gresim negde?

Screenshot_1.png

Negde mi pokazuje da mi je klok na 4.7ghz a negde da mi je klok na 4ghz...U cinebench mi pokazuje da je 4ghz u win takodje,dok u drugim programima mi pokazuje 4.7ghz
 
Ne gresis nigde. Tako je i kod mene.
 
@cimi
Koliki ti je Vcore za 4.7 GHz (ne VID)? Jel stabilan sistem, narocito jer ti fali pin na procesoru :D?
 
Evo slike svega,ovo je tokom stress testa..Upravo radim aida64 stress test skoro 2h bez greske,pre toga sam RealBench odradio isto bez greske.Tako da mislim da je za sad stabilno,testiracu jos posle sad idem opalim koji sat gaming.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png

Evo proslo i 2h aida64 stress testa i RealBench testa....Bez ikakve greske...4.7ghz + 1.36v max tem 82c (ali vecinom je oko 75-76c).Verovatno moze i manja voltaza nego me mrzi sad da istrazujem,ovu sam lupio odokativno,pa sam planirao da obaram voltazu dok god je stabilno.
Takodje sam memoriju klokovao na 3000mhz za sada je sve stabilno ma savrseno:banana:
 
Poslednja izmena:
Rokni mu prime 95 malo da vidis kako gori i da li je stabilan :D
 
Aj pitam jos i ovde...Imam jedan problem koji je za mene katastrofalan:d...Posto jedinu igru trenutno igram CSGO i tu je veoma bitan aim.
Od kad sam sa AMD presao na Skylake (ili zbog novog Win10) mis mi totalno brljavi.U toku igre nisan je kao na ledu kao da imam ukljucenu akceleraciju ili vsync(nemam ni jedno ni drugo).
Sad me zanima da li ima neko podesenje u biosu koje moze to da prouzrokuje / resi?
Pitao sam i u temi win10 posto ne znam ko je uzrocnik problema,Skylake ili Win10..Posto mi se od promene kompa desava ovo cudo sa misom.
 
Postavi pitanje u temi za CS GO, veca je verovatnoca da ces tamo dobiti odgovor.
 
Ma pregledao sam sve forume na internetu gde je neko imao takav problem(u vezi csgo),a posto se problem pojavio od promene platforme,palo mi napamet da nije zbog nekih power save opcija,ili neki usb port da treba da se iskljuci itd itd
 
Nisam imao nikakih problema sa misem na sky,znaci moguce da je do misa nesto pa brljavi,sigurno nije do platforme ili je win navuko neke viruse,drugo ne moze biti..
 
evo sta mi iskocilo kad sam isao na tubleshoot.Probao sam sve usb portove na ploci i opet mi ovo iskace

Screenshot_1.png

Takodje gde da nadjem usb 2.0/3.0 drajvere za moju plocu...Kada odem na sajt Asusa ima samo drajveri za 3.1...Kada to probam da instaliram iskoci mi error tipa The Asmedia controler not found...

Da mi nije do toga problem,posto nemam nikakve drajvere za USB instalirane
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko ideju gde da skinem usb 2.0/3.0 drajvere za moju plocu?
Posto na sajtu Asus ima samo 3.1 koje kad krenem da instaliram izbaci gresku
 
Hvala na linkovima,ali ja sam ocigledno bas bas smotan...Ne mogu da nadjem drajver koji radi...

Ili mi izbacuje poruku ``ASmedia USB Host controler was not found``.....ili mi iskace ``da ne zadovoljavam minimum system requirements``..

Imam Z170 PRO i koristim Win10 plocu...Jel moze neko da mi da ili kaze koji bas drajver treba da skinem,posto se osecam kao kuce koje juri svoj rep:d
 
Da se mozda nedostatak tog jednog pina ne manifestuje upravo kroz te probleme u radu sa USB portovima, jako cudno mi izgledaju ti tvoji gremlini.
Samo nagadjam, nisam siguran naravno, mozda tako nesto nije ni moguce ali neobicno mi je da tebi uopste "trazi drivere" za usb, to bi trebalo da ide out of the box.
 
Hvala na linkovima,ali ja sam ocigledno bas bas smotan...Ne mogu da nadjem drajver koji radi...

Ili mi izbacuje poruku ``ASmedia USB Host controler was not found``.....ili mi iskace ``da ne zadovoljavam minimum system requirements``..

Imam Z170 PRO i koristim Win10 plocu...Jel moze neko da mi da ili kaze koji bas drajver treba da skinem,posto se osecam kao kuce koje juri svoj rep:d

Intel USB3.0 Controller Driver http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mi...145.zip?_ga=1.167050366.1190201154.1472841068

Intel USB3.1 Controller Driver http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mi...250.zip?_ga=1.167050366.1190201154.1472841068
 
@vuk mozda je do toga bem ga,vise ne znam ni sam sve sma probao..

@Darkodar ovi 3.1 drajveri su uspeli instalacija,ali 3.0 nece ni da cuju...Probao sam sa Asusovog sajta i za w10/8.1/8/7 i nece ni jedni 3.0

Evo ovako mi je u device menageru

http://prntscr.com/cdfeta
 
Poslednja izmena:
@vuk mozda je do toga bem ga,vise ne znam ni sam sve sma probao..

@Darkodar ovi 3.1 drajveri su uspeli instalacija,ali 3.0 nece ni da cuju...Probao sam sa Asusovog sajta i za w10/8.1/8/7 i nece ni jedni 3.0

Probaj sa troubleshoot compatibility...
 
Moja je Z170 PRO,onu sa A sam dokusurio:)...Veruj mi sve sam pregledao proguglao,sve forume savete precesljao...U Win10 mi sve radi savrseno,ali cim udjem u igru mis se ponasa ili kao da ima mouse lag ili kao da je ukljucen vsync.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png

Izludcu vise,posto trenutna igra koju igram je csgo,i aim u igri mi je veoma bitan,sad ni vola ne mogu da pogodim.Sve sam ukljucivao iskljucivao,skenirao sa Nortonom,malwerbytes,spybot,ccleaner.Svaku opciju koju je neko predlozio na netu sam probao.

Cak sam mislio da reklamiram mis ali koja svrha toga ako radi perfektno u win10.
 
Screenshot_6.png
Screenshot_7.png
Screenshot_8.png

Stvarno ne znam sta vise da radim,puknem ovolike pare za igru koju volim da igram,a sad sve radi perfektno osim prokletog misa:mad:
 
A jesi probao drugog misa,ako sis ve opcije isprobao onda reinstal sitema ,ja ne trazim mnogo.mrzi me,cim nesto baguje i zeza oma opicim naw sistem i sve reseno:D
 
Probaj neki bezicni...
 
Poslednja izmena:
Mozes li da povecas USB polling rate na 1000 Hz? Ako se ne varam, podesen je na 500 Hz. Drugo, zasto ne ubodes misa u USB 2.0 port kao sto te savetuje? Koliko vidim, tebi su svi drajveri uredno instalirani.
 
Probao na 1000 mhz,probao na 500mhz,ubacio u sve portove...Cak sam jutros instalirao novi win10,svi drajveri updejtovani,win10 apdejtovan,svi settings za mouse kako treba.Probao 10 razlicitih drajvera za gpu...

Jedino gde vidim razliku je kada prebacim sa full screen na full with borders onda mi je skoro kako treba(ali to mi je uzas za igrati)..

Pojma nemam sta vise da uradim.
 
Nazad
Vrh Dno