Šta je novo?

Intel Skylake

Koje su optimalne temperature za i5-6600k? Uzeh za njega ovaj kuler iz potpisa, u idle je temperatura 29-32c, nisam se jos bavio loadom :)

Sent from my SM-G930F
 
Racunaj da je do 65-70 stepeni ok. A sa tim coolerom ne bi trebalo ni toliko.
 
Bogomi idle mi je oko 40c a kad sam pustio prime u roku od 5sek se popeo na 60 a posle pola sata je bio tu do 71c. Fan je okrenut prema memorijama a iza njega na kucistu dodje klasicna osmica koja izduvava. Btw primjecujem i da temperature "divljaju" za po 4-5c skacu penju se svaki sekund, takodje razlika izmedju temperatura po jezgrima je dosta velika...
 
Poslednja izmena:
To je to. U igrama i ostalom radu nece dostici te temperature kao u prime-u.
 
Proces "Aura" koji mi je dosao u software-u sa plocom je bio odgovoran za nekoliko stepeni jer je drljao u pozadini i procesor je vazda bio na 30-40% zauzet, sad ga obrisah i temperatura se vrati na da kazemo normalnih 32-35c u idle-u. Ali me uzasno nervira skakutanje temperauture, sa 35 na 49c pa sa 49c na 32c pa drzi 32-33c jedno 5-6min pa opet skoci, u MSI Afterburner-u mi linija za temperaturu izlgeda cik-cak konstantno. Da li je to normalno, ne bih nesto rekao u pm? Trenutno sam ga podigao na 4.5Ghz @1.3v, nemam vremena da testiram ali u svakom slucaju ne bih isao preko 1.3v. Memorija radi na 2680Mhz.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,aj da pitam na ovoj temi jer sam ocajan :S:

Juce sam kupio nov 6700 + Asus z170a + 16 gb ddr4 mem

Ubacim sve,pratim uputstva.Pokrenem racunar i ne da mi sliku>Nakon nekog vremna cackanja primetim da 1 i 2 slot za ram rade...Dok 3-4 ne rade...Sve sam probao i bez uspeha.

Jutros otvorim racunar skinem kuler i imam sta da vidim.Nekako sam iskrivio pinove na maticnoj i to mesto gde su bili iskrivljeni pinovi ostavilo je kao trag zapaljenosti na cpu.

Procesor je radio sve kako treba,instalirao sam win 10,drajvere itd...Jedino sam primetio da kad kucam na google da mi se dogodi npr ovo ``ja sam kooooooooonj``tj da mi neko slovo ponovi vise puta.

Sad me brine da li ovi pinovi mogu da se isprave,tj da li je neki odlomljen,i da li sam kojim slucajem sprzio cpu?

Takodje kako i cime da ocistim ovo sprzeno na cpu(probao sam sve sto su mi rekli na drugoj temi)

Izvinjavam se sto pravim dupli post,ali me hvata panika,a posto ste i vi vlasnici Skylake aj da pitam ovde...Evo i slika :((((((

20160820_095225_HDR.jpg
20160820_095242_HDR.jpg


Postavio sam pitanje na nekim poznatim pc forumima...Tamo mi ljudi kazu da se vidi da pinovi nisu iskrivljeni nego istopljeni.I da to nisam mogao ja da napravim nego da je neipravna ploca napravila kratak spoj i da je time ostetila i procesor i da se zato vide tragovi paljenja.....
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim pored tih istopljenih pinova (i meni se tako cine) imas i jedan iskrivljen pin tamo dole blizu centra:
20160820_095242_HDR.jpg

Zao mi je, stvarno zeznuta situacija. :crash: Ne znam sta bi moglo prouzrokovati topljenje pinova. Mozda je kombo iskrivljenih pinova dole i desno prouzrokovao to.

Sa socket-a 1151 spao na 1148 :d Sry, morao sam)
 
Poslednja izmena:
A da li je cpu ostecen?Tj brine me onaj burn na slici...Juce je komp radio sa tim procesorom,instalirao win10,normalno bilo sve...Jedino soket za ram 3 i 4 nisu radili...Ali je cpu normalno funkcionisao,jedino na google dok sam kucao video da m da se nekad dogodi da mi kuca vise istih slova npr ovako ``ja sam kooooooooonj``(da li je to do cpu)

To me najvise najvise brine,posto sam citao da je cpu tesko ostetiti i da on radi ili ne.
 
Mislim da procesoru nije nista, ali tesko je reci bez da probas na drugoj maticnoj. Prelistaj par stranica u nazad i pogledaj koji su clanovi na z170 iz BGa pa ih zamoli da probas kod njih.
 
Ja bi najradije probao kod nekog od clanova.Ali ne verujem da ce iko pristati da rasklapa svoju masinu da bi mi testirao procesor.

Zvao sam nekoliko servisa ali su me svi otresli.Neki to ne rade neki nemaju 1151 soket da testiraju.

Jel znate vi neki servis da su dobri i pouzdani.Da testiram cpu i da ga ociste(to me izjede).
Prezivecu ja maticnu samo da je cpu uredu.Ali ne mogu da nadjem dobar servis a da hoce da mi urade.

Ako znate nekog sibnote mi na pm PUNO BI MI ZNACILO
 
Jel ima neko da je vlasnik Skylake da bi mi ucinio da testiram cpu kod njega.Znam da puno trazim ali bas bi mi znacilo.

Ili ako imate broj od nekog pouzdanog servisera..Jer vecina servisa koje zovem nemaju 1151 plocu,ili instaliraju operativne i ciste od virusa.
 
Jedno pitanjce. Drugar planira da pravi neku Skylake konfu, razmatra uz to izmedju 1060 i 1070 za grafu, videce oko novca, naravno. Pa nas zanima imali smisla uzimati recimo i7 6700 naspram i5 6500 za gaming i nesto Cad-a za posao? OC ga ne zanima.
 
Aj i ovde da javim.Momci iz Duo C...Su mi testirali cpu skroz je ispravan,pustili su i 2h full opterecenje i sve je prosao...E sad jedan od pinova na dnu procesora je otpao da sam ga sprzio ili su tokom ciscenja odlepili krastavac..

Ali me brine koliko taj jedan koji fali moze da steti radu procesora itd itd..

UFFFFF I BOG CUVA BUDALE :D
 
Jedno pitanjce. Drugar planira da pravi neku Skylake konfu, razmatra uz to izmedju 1060 i 1070 za grafu, videce oko novca, naravno. Pa nas zanima imali smisla uzimati recimo i7 6700 naspram i5 6500 za gaming i nesto Cad-a za posao? OC ga ne zanima.

i5 6500 + GTX1070 je cenovno slicno kao i7 6700 + GTX1060.

Prva kombinacija je naravno bolji izbor.
 
Evo i ja da se pohvalim postao sam vlasnik i5 6600k
Posebno sam zahvalan drugu Nenadu 970:):)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Evo da javim.Procesor ociscen.Fali jedan pin...ALI ZA SAD RADI SAVRSENO...Instalirao win10/programe/drajvere/igrao cs go jedno 3h bez greske sve :D

Cisto poredjenje performansi...Znaci do pre 5 sati sam imao fx 8300 klokovan 4.7 na jednoj mapi sam izvlacio 430 fps u max...Ostala je ista graficka samo 6700k umesto amd i sad na toj mapi sam izvukao 720 fps :d..Znaci sve ostalo isto:)

Cs go se najvise oslanja na procesor,a malim delom na graficu ali eto to je razlika.
 
Nece mu nista biti ako sada radi normalno. Uzivaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo da pitam,pa da sutra uradim neki brzinski klok.

Koja je neka normalna voltaza za neki umern klok ovog procesora...Sad mi je sve na fabrickom,tako da vidim da mi voltaze idu i do 1.375v za default sto mislim da je previse?U igrma mi sa tom voltazom max tem 57c.

nesto sam gledao na netu da ta neka voltaza je dovoljna za 4.5+ ili gresim?
 
To ti sve zavisi od primerka,ako imas iole dobar bice dovoljno i za vise ako je krs onda moze i mnogo vise traziti za 4.5Ghz
 
Poslednja izmena:
Taj napon od 1,375V ako je stabilan dovoljan je za oc od 4,5GHz do 4,7GHz za neki prosecan primerak.
 
Moj 6600k trika nema stabilno preko 4.4Ghz, krs nad krsevima hehe :)

Sent from my SM-G930F
 
Cek, koja podesavanja koristis ?
 
1.290 napon, nece Prime da prodje na 4.5 can ni sa 1.35, na 1.4 oce ali mi ne pada na pamet da ga drzim svaki dan na toliko...
 
Pa dobro bre fali pin a proc radi najnormalnije. Covek osisa jedan konz pri skalpiranju proca (Kasa ti li si jel da?) proc radi. Jbt jel oni to namerno dodaju te pinove da bi morali nove ploce da kupujemo?
 
Evo ja sam upropastio jedan pin na 6700k pre neki dan,dok su mi cistili pin otpao.Procesor radi bez greske vec 3 dana.Prosao stress test 2h,instaliran w10 sa njim,programi,drajveri,ovih dana sam barem 6h igrao igre sa njim.Znaci bez da zastuca.
Ramovi rade u sva 4 slota,sve zivo sam testirao,od render,gamin,stress test itd itd...

Nigde nije pokazao neki bsod ili bilo sta da je cudno,temperature u ide 26-27c u load 57c,prosto mi nije jasno da fali pin koji sigurno za nesto sluzi.Pak na procesoru se to nigde ne primecuje.

Tako da mozda tvoja teorija i pije vodu:)
 
Mozda i geresim ali ne verujem da pinovi uticu na temperaturu procesora.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene sa ovim hladjenjem seidon v2 temperature su ocajne u idle su oko 35 a kada se optereti nekim testom posle nekog vremena ide i 90°. Iskreno sam se bas razocarao u ovo hladjnje
 
pa to je isto kao stock cooler,nesto nije kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno