Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
:-D uglavnom ako se pokaze dobro ne verujem da ce amd tu nesto mnogo da petlja, ima da razvuce to sve do 2018 a mozda i 2020 i natenane kao i sto je zen tako ce i narednu arhitekturu par godina da razvija ;-)
 
hteo je da kaze da ti verovatno nisi ucestvovao u razvoju arhitektura procesora i proizvodnih procesa da bi znao da "14nm u kome ce se proizvoditi zen nije dorastao 14nm intel procesu"

Pa objasni mi ti razliku izmedju 14nm Glo/samsung i 14nm intel procesora, kad mi objasnis onda ces odgovoriti samom sebi na pitanje ;) Ako uopste znas koje su razlike?
 
:-D uglavnom ako se pokaze dobro ne verujem da ce amd tu nesto mnogo da petlja, ima da razvuce to sve do 2018 a mozda i 2020 i natenane kao i sto je zen tako ce i narednu arhitekturu par godina da razvija ;-)

A kad je to CPU arhitektura brže razvijana?
 
Kod intela jeste, dok se amd posle x64 athlona prestao truditi...
 
Poslednja izmena:
Ostaricu dok se ovaj Zen pojavi... nekako truo osecaj sa Intelom u masini. Znam da zvucim kao AMD fanboj ali stvarno mi je bedak raditi na masini sa plavim procesorom. Pristajem na do 20% losije performanse u odnosu na ekvivalentni Intel, samo da moj PC opet bude moj if you know what I mean ;)
 
mene smara što sa amd-om samo neki tripovi na linuxu.... dođe mi da bacim ovu 270x i da teram integrušu. ima mi buraz jednu gtx 670 koja mu stoji bezveze od kako je uzeo 980ti, ima da mu je otmem sad. i ćao zdravo amd mene ne vidi više.
 
Ostaricu dok se ovaj Zen pojavi... nekako truo osecaj sa Intelom u masini. Znam da zvucim kao AMD fanboj ali stvarno mi je bedak raditi na masini sa plavim procesorom. Pristajem na do 20% losije performanse u odnosu na ekvivalentni Intel, samo da moj PC opet bude moj if you know what I mean ;)

Isti slucaj :) Prodajem ovaj i7 cim se pojavi Zen. Do sad, nikad nisam imao Intel procesor.
 
Poslednja izmena:
First AMD Summit Ridge Wafer Photo spotted

http://dresdenboy.blogspot.rs/2016/05/first-amd-summit-ridge-wafer-spotted.html


3-1080.266527377.png
 
Odlično! Imam Macho kuler i ne bih baš da ga menjam..
 
pa svi bolji kuleri uvek dobiju mounting kit za nove procesore ako se nešto promeni
 
I to je tačno, no ipak bolje ovako, neću morati da naručujem/plaćam mounting kit :D
 
AMD zen procesori trebali bi imati 95w TDP to ce moci ohladiti bilo koji hladnjak.
Svakako ovo podrzavam, samo naprjed i da sto prije izbace Zen.
 
Izgleda ništa od zadržavanja kulera...moći će naravno, ali ipak uz mounting kit, drugačije su rupe. Ima info na TR FB stranici (ne mogu da linkujem nemam sad ovde FB).
 
Zen sigurno neće biti lošiji od Bulldozer-a, a da li će biti u rangu Ivy-a ili Broadwell-a, to mi je svejedno. Znam samo da će mi trebati jači CPU koji ima single thread performanse u rangu Haswell-a na 4 GHz, i 6-8 jezgara. Čak i da bude malo slabiji, uzeću ga iz principa :d
 
Cekam ovo , konacno da napravim nekog mini-itx prdavca :)
 
koliko fizičkih jezgara će imati 8jezgrarni zen ?
 
Bice 4 fizicka -> 8 logicka ka na intelu i7
 
Poslednja izmena:
otkud sad to ... koliko sam pratio imace 1 za 1 jezgra, nece biti logickih.
 
koliko fizičkih jezgara će imati 8jezgrarni zen ?

8-jezgarni procesor moze samo i da ima 8 fizickih jezgara. S tim da nece deliti FPU-ove, bice po jednoj aritmetickoj jedinica i jedna floating point.
A svako jezgro ce kao kod Intela biti sposobno da obradi 2 threada u isto vreme.
 
otkud sad to ... koliko sam pratio imace 1 za 1 jezgra, nece biti logickih.

uvek ce biti fizicka i logicka :) erik je u pravu ali i ja sam samo sto sam naveo primer za quadcore.

upravo zbog toga smo imali primer da se intelov dual core procesor mogao takmiciti sa amdovim quad core :) 2 thred-a po jezgu cudo koje intel dugo fura :)
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi, sposobnost da vrti 2 threada ima smisla samo kad jezgro ima veliku snagu. Pa da se ne napravi pipeline gde nece biti do kraja iskoriscen potencijal.
A zbog IPC-a i arhitekture se dvojezgarni Inteli nose sa AMD quad-ovima. Da stavis HT/SMT na FX-ove ne bi dobio nista.
Sam HT iliti sposobnost obradjivanja 2 threada po jezgru ne povecava performanse vec bolje iskoriscava postojece.
 
8 jezgara, 16 thread-ova. Intel enthusiast na narodni nacin($), nadajmo se.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno