Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E moj kosta…
 
Moj je. Želim ga!
 
Ja sam apsolutno siguran da je ovog puta AMD naučio lekciju i da će se 2019 pojaviti Zen+.

Inače za one koji ne znaju, Zen se očekuje zvanično na CES sajmu u januaru 2017...

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk

Sasvim je izvesno da ce se 2.5 godine po pustanju Zen cipova u prodaju pojaviti ispeglana verzija tj. Zen+ u 14nm. Ali 7nm procesora od AMDa nece biti, pa mozda za jos pola decenije.

Intel je trebao do kraja 2015. da lansira 10nm procesore. To je pisalo na roadmapu od pre cetiri godine. Ti procesori su odlozeni za sledecu godinu, verovatno kraj 2017. Ni Intel nece imati spreman 7nm do 2020. godine a kamoli AMD/Samsung/GF.
 
Poslednja izmena:
Intel-ov proces je daleko napredniji i zbog toga oni imaju tolike probleme da ga usavrše, dok TSMC i Samsung imaju prostije proizvodne procese i zbog toga izgleda da sustižu Intel na 10 nm.


Pročitaj negde na netu, vrlo je dobro objašnjeno, link više ne znam.



Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Pise na netu? pise i da ce smak sveta, znaju i datum...ja se nadam da ce zen pre toga. :D
 
Sta god uradio amd (15 nm-1 nm) samo da urade nesto da parira Intelu (i5 , i7), cene su otisle dodjavola.
 
Intel-ov proces je daleko napredniji i zbog toga oni imaju tolike probleme da ga usavrše, dok TSMC i Samsung imaju prostije proizvodne procese i zbog toga izgleda da sustižu Intel na 10 nm.


Pročitaj negde na netu, vrlo je dobro objašnjeno, link više ne znam.

Pročitaj ti negde na netu kakav je to 14nm koji sad imaju pa možda shvatiš da to baš i nije 14nm. Ili pronađi ovde na forumu jer se već pisalo, link nemam.

Nikako ne sustižu jer ako im 10nm bude kao intelov 14nm biće odlično.
 
Definitivno nije isto kacenje:


Sad jos samo da izadju procesori pa da vidimo prave reluztate


Koliko vidim rupe socketa su iste ko ranije, pravouganik da kazemo. Razlicito je kacenje u odnosu na stara jer Noctua sad nudi mogucnost izbora orijentacije kod AM4 socketa, sto nije postojalo kao opcija ranije kod Noctua kulera kad se radi o AMD-u.
 
Jeste postojalo od pocetka, prvi noctua kuler kupio 2008. godine, bas taj sa thumbnail-a (stari U12), mogao je da se orijentise po potrebi sto je tada bilo retko...
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim rupe socketa su iste ko ranije, pravouganik da kazemo. Razlicito je kacenje u odnosu na stara jer Noctua sad nudi mogucnost izbora orijentacije kod AM4 socketa, sto nije postojalo kao opcija ranije kod Noctua kulera kad se radi o AMD-u.

Da je razlika samo u tome sto mozes da okreces kuler, sigurno ne bi slali za dzabe svima koji imaju vec kulere. Dizajn je verovatno isti, ali je moguce da je malo veci razmak izmedju rupa. Videcemo vec kad se pojave ovi excavatori.
 
Sta god uradio amd (15 nm-1 nm) samo da urade nesto da parira Intelu (i5 , i7), cene su otisle dodjavola.

Ako ga sad nesto ne urade, nikad nece (zato sto novi fejl poput buldozera preziveti nece). Dobra alternativa i5 procu da bude blizu po performansama, da ne trosi kao djavo i da ima ok cenu, nije mnogo da se covek ponada.
 
SecuFirm2 ne dozvoljava orijetnaciju kod AMD, U12 mislim da nije koristio SecuFirm2.

Imam taj cooler i dan danas na staroj masini, mogu ti i uslikati kasnije ukoliko zelis, montiran tako da vuce od napred a izbacuje ka pozadi, tako da moze, na AMD-u. Da li je secufirm ili secufirm2 ne secam se ali bi trebao koristiti isto kacenje kao i ostali. Moguce je da su posle nesto menjali ali ne vidim zasto bi jer je kacenje bilo bez mane.
 
Poslednja izmena:
Pre će biti da su uslikali B350 čipset/ploču jer ako im je ovo X, biće da je Xtreme Shit kao takva.
Daj Bože da izbace mainstream i sa osnovnim modelom CPUa... AMD mi je bio 1vi cpu kao i većina ostalih... Ipak, 1va ljubav zaborava nema :)
 
Pre će biti da su uslikali B350 čipset/ploču jer ako im je ovo X, biće da je Xtreme Shit kao takva.
Daj Bože da izbace mainstream i sa osnovnim modelom CPUa... AMD mi je bio 1vi cpu kao i većina ostalih... Ipak, 1va ljubav zaborava nema :)
+1
 
Ono je OEM ploča i kao takva je osakaćena za neke stvari.
 
Nađoh neke brzinske testove (ashes of singularity) gde je testiran i Zen (3.2 ghz). Prema tom testu brži je od 8350 na 4.2 ghz za oko 40% ali je sporiji oko 25 % od i5 6600k na 3.9 ghz, a oko 56% od i7 6700k na 4.2 ghz. Kažu cena će biti oko 200-250 funti.
 
Poslednja izmena:
Znaci priblizno iste performanse po clocku, ali mozda je malo skupo, kad je i5 bolji, a skoro isto kosta.
Jel taj zen 4/4 ili 4/8 ?
 
200$ (+ porez) za najjeftiniji? Ahahahah

Sent from my Nexus 5X
 
*****izam, taj 4core da su stavili za max 150 - 160e to bi vec bila druga prica, ovako kod nas ce biti 300e.
Dajem im sansu jos godinu dana ili prelazim na intel, dosta sam cekao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno