Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
po meni i istrpeti malo cutnje sad,ako ce stvarno da naprave nesto.visestruko se isplatila stagnacija po pitanju grafickih upravo za nas,jer je amd izgurao mantle pricu do kraja.
 
Doslovno do kraja ju je izgurao do provalije.....udavio ju je dx12.....
Mada da nije bilo mantla pitanje shta bi bilo sa dx12 i na shta bi licio. Ucinio je AMD nama, a ne sebi sa mantle.
 
Ne bi ni bilo DX12 da nije bilo Matle-a. Dok AMD nije potegao pricu niko nikad nije cuo za DX12 (tj low level API od strane MS-a). Eto to je uradio Mantle (vjerovatno da bi njihovi procesori stajali mnogo bolje u poredjenju sa Intelovim, bez da moraju ulagati u R&D).
 
Nadam se da ce DX12 da spusti uticaj P2W Intel kompanije, velika razlika je cak izmedju dx 9 i 11 a da ne pricamo o dx12 :)
 
Doslovno do kraja ju je izgurao do provalije.....udavio ju je dx12.....
Mada da nije bilo mantla pitanje shta bi bilo sa dx12 i na shta bi licio. Ucinio je AMD nama, a ne sebi sa mantle.
Nije bila ni poenta da imaju svoj sistem.
To radi nVidia, uradili su šta je bio cilj.
I naravno da su sebi učinili uslugu, jer njihove grafičke kartice će da imaju koristi od toga.
Sada ostaje da sa FreeSync ubiju G-Sync, što će se desiti za godinu, dve.
Pa će i nVidia da ga podržava.
 
iz tvojih u bozije,ali cinjenica da sa mantle-om sad nisu sebi pomogli,ali jesu nama.to ce se njima mozda,a mozda i ne isplatiti kasnije,ali sad jedini benefit imaju konzumenti.kapiram da vas mladje bas i nije briga ali oni nesto matoriji koji se secaju propasti 3dfx-a mislim da (bar ja) uzivaju u ovom trijumfu amd-a.
 
Na buvljaku u Pancevu sam prosle god nasao njihovu karticu za svega 200din :D sa sve kutijom, zanimljiv dizajn kutije ;) matoro ko Biblija.

Prema wikipediji njih je kupila Nvidia i ocigledno od tog momenta pocela da jaca, zna se kako i zbog cega, steta je sto su bankrotirali. A pominje se i njihov low level api, Glide zanimljiva prica.
Ja se secam kada je AMD kupio ATI, za mene je to i dalje ATI :) Ko se seca onoga: Future is Fusion :)

Eto imamo APU, sada Mantle - DX12 a ostali samo kopiraju.
 
Poslednja izmena:
nisu propali zbog nvidije,na kraju ih je za budzasto nvidia kupila izmedju ostalog i zbog SLI-ja koji je 3dfx izumeo,a najvise da neko mocniji ne bi kupio glide i zapravo izgurao tu pricu i jos tada directX-u pucao u glavu.
 
Podatak da us odustali od SeaMicro-a i da planiraju da se vrate na tržite high-end serverskih procesora znači da stvarno imaju dobar proizvod, tj. da Zen jezgo može da parira intelu.

Kako da pariraju intelu kad nemaju gde da proizvedu konkurentan čip?
Sve i da imaju dobru arhitekturu intelu će trebati maksimum godinu dana da se adaptira, a za to vreme AMD opet neće uspeti da ubedi kupce da pređu na njihove procesore kao što nisu uspeli ni sa A64...

Do tada, slajd šou.

Baš tako...
 
Kako nemaju gde?




A sta im je onda GlobalFoundries sirom sveta? Za slikanje ?!


Ja cu uvek koristiti AMD zato sto je za moje potrebe savrsen..a verujem da u svetu realno mozda 5% korisnika ima potrebu za ultra jakim/brzim procesorima, a to je malo u odnosu na mainstream segment.
 
Poslednja izmena:
Sve i da imaju dobru arhitekturu intelu će trebati maksimum godinu dana da se adaptira, a za to vreme AMD opet neće uspeti da ubedi kupce da pređu na njihove procesore kao što nisu uspeli ni sa A64...

Pa nije bilo samo do AMDa, bilo je i "ubedjivanja" sa druge strane, cak je i neka kazna placena za to ;)
 
takoreci kaznica,par dolara,nista strasno. :) bome ako ih ne puste sad na manji proizvodni proces,opet ce biti po usima.
 
Mislim da ovo vise nisu glasine i da se AMD uozbiljio i da nas server Zen CPU verovatno ceka negde sredinom leta 2016, a desktop Zen krajem sledece godine jednostavno ne mogu oni sledecu godinu na desktopu imati samo APU proizvode. Videcemo nadam se dobrom CPU :)
 
Mislim da ovo vise nisu glasine i da se AMD uozbiljio i da nas server Zen CPU verovatno ceka negde sredinom leta 2016, a desktop Zen krajem sledece godine jednostavno ne mogu oni sledecu godinu na desktopu imati samo APU proizvode. Videcemo nadam se dobrom CPU :)

+1 Iskreno se nadam da ce izbaciti konkurentan proizvod :)
 
Jos godinu dana i vise plus kako oni kasne bice jos 2 god dok mi ugledamo ovaj procesor, a do tada ce intel spustit 8 jezgri u sire narodne mase, jednostavno koliko god bilo dobro po kupce da amd izbaci nesto - bilo sta, ostaje cinjenica da su zaostali ko ciro za brzim vozom.
 
Možda tako ispadne. Ali plan je bio da čekaju da se stabilizuju i naprave dobar CPU.
Sada im je cela stvar okrenuta u njihovom smeru.
Kad je izašao FX, paralelizam nije bio naročito dobro rasprotranjen u mainstream segmentu.
Sada jeste, i njihovim udelom, sa DX12, i samim tokom napredka.
Microsoft ima svaku nameru da uguši Win 7 i 8 sa 10.
I smanjenje troškova ukidanjem podrške.
AMD ako ne propusti priliku sasvim ladno može da pritisne Intel, koji je generalno lenj u zadnje vreme.
Moguće da će single thread performanse biti slabije, ali to je sve manje bitno, bitna je ukupna snaga.
 
Goldi, nesto mi se ne cini da Intel planira spustanje 8-core procesora u siroke narodne mase u skorije vreme, bar po onome sto se najavljuje u poslednje vreme.
 
Ako intel pusti 8jezgra, amd ce 16 i sve tako igra nikad da se zavrsi, volim amd zbog cene, postujem intel zbog dobre taktike.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno