Šta je novo?

Monitor laptopa - linije preko celog ekrana

OK, hvala Vlado, probacu, rece mi ovaj da ima da mi da flet bas od njega.
 
A jesi probao stari flet na taj novi panel sto ti daje samo pozadinsko osvetljenje?
 
Ti rece da radi na vga... Ne bi trebalo da je gpu onda... Jedino ako se na ploci zeznulo nesto sto sprovodi sliku do flet kabla
 
Radi na eksternom monitoru i drugom malom displeju od nekog starog Acer laptopa. Ali rekose mi na ES-u da je verovatno GPU, iako daje sliku normalno na eksternom monitoru i drugom displeju. Nemam vise pojma ni sam.
 
Da je gpu, onda nebi bilo slike ni na jednom displeju. Da li si 100% siguran da je novi displej koji si kupio potpuno ispravan?
 
Nisam 100% siguran, ali dva sam kupio i imaju potpuno iste simptome, mislim da su male sanse za to. A i oba prodavca su me uveravali da su 100% ispravni jer su isprobani.
 
Onda sve vuce na gpu, mada nema nikakve logike, ne moze davati normalnu sliku na spoljnjem izlazu, ista je to stvar. Mozda ima neki kontroler izmedju grafike i displeja koji pravi problem
 
Kao što reče Ivica i En Sabah, ako imaš lepu sliku na monitoru koji kačiš na vga izlaz laptopa onda verovatno nije grafika.
Meni lično je i dalje sumnjiv taj flet. A i bilo bi idealno da taj displej koji si kupio sa oglasa proveriš u nekom servisu.
Ko zna možda baš on nije ispravan.
 
Odneo sam u petak monitor do jednog servisa da ga provere. Videce i sta nije u redu sa laptopom, ne mogu vise da se zezam sa njim.
 
U servisu nemaju pojma sta mu je. Kacili jos dva displeja koja su imali od dv9000 i sa oba isto, samo pozadinsko osvetljenje. Kacili posle neki 15,6" i sa njim radi odlicno. ?!?!?

Razmisljam sad o jednom scenariju. Ja sam prvo kupio greskom displej od dv9000. Pa sam posle kupio navodno od dv9500 ali pozadi uopste ne izgleda kao moj, niti je ploca iste velicine, niti onaj lim, isti je kao dv9000, ni serijski broj nije isti, tako da je vrlo moguce da je i on od dv9000. Jos gledam po serijskom broju, na Aliexpressu ga prodaju kao dv9000. Onda su ovi u servisu probali 2 komada od dv9000. Znaci postoji velika sansa da sam probao 4 puta displej od dv9000. Jel moguce da jednostavno nece da radi sa njim, da mora bas od dv9000, tj. da bude isti serijski broj?
 
dok citam ovo sto si napisao ovo mi se mota po glavi

"Treba pronaci svoje mesto u koordinatnom sistemu konfuzije"

'bes mi sve ali ja ovo nisam skontao :D
 
Da....sta te buni? :) Probao sam 4 displeja (2 ja, 2 ovi u servisu), 3 su od dv9000 a cetvrti sumnjam da je isto od dv9000 (iako mi je prodavac rekao da je od dv9500, ali po serijskom broju i izgledu zadnje strane, rekao bih da je od dv9000), pa sve mislim da mozda nece da radi sa displejom od dv9000 (ali izgleda hoce sa svakim drugim koji ubodes, nevezano za proizvodjaca), vec mora bas od dv9500, tacno po serijskom broju da se uklapa. Ili to, ili je otisla graficka, sto mi je nekako suludo, jer radi na milion drugih displeja, i na eksternom monitoru.
 
pa sta je onda problem da uzmes drugi displej?

brate mili neku filozofiju si napravio

vidi ko pravi displej, eno ti moj slucaj ja sam nasao da LG pravi displej, nasao model, bitan je samo MODEL ne resto posle toga, iako nije isti skroz on radi perfektno, i normalno upasovan u kuciste

LG 15.6 inca u originalu je imao u nazivu jos nesto W02 ili tako nesto, ja nasao bez toga, istrazio sta i kako, vizuelno video da je sve maltene isto, ok kupim radi i to je to
 
pa kad nije treca sreca onda ides dalje :p

ne najozbiljnije ne trazi model ekrana za model laptopa, vec u tom slucaju trazi model ekrana, gledaj samo da je isti proizvodjac i osnovni model ekrana i pici
 
Aj probacu da nadjem nesto, video sam u oglasima nesto sto bi mi se uklopilo.
 
Nazad
Vrh Dno