Šta je novo?

Monitor laptopa - linije preko celog ekrana

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,622
Poena
815
Okacio sam sliku ali ne znam koliko se vidi. Zelene su linije. I nisu fiksne na ekranu vec sve vreme da kazem trepere, tj. menjaju poziciju. Jel ima neko ideju sta moze da bude uzrok ovoga?

http://i.imgur.com/3JKmnB8.jpg
 
Moguće da je grafika počela polako da otkazuje.
 
Da, prekida neka linija do panela.
E sad, dal prekida na samom gpu chipu ili u flet kablu...
@The Philosopher: e to, deluje mi kao da prekida u sinhronizaciji za neku od boja(pretpostavljam zelenu :) ).
 
Poslednja izmena:
Moguće da može biti i flet kabl, ali ta DV serija je poznata po tim problemima sa grafikama, zato sam to prvo pomenuo.
 
Ako je grafika, kakve su sanse da nadjem drugu graficku za njega?
 
Koji je model laptopa? Samo mali procenat laptopova ima izmenjivu grafiku. Ako je integrisana, moze da se radi reball, koji je skup, a posle nekog vremena moze opet da crkne.

Vezi monitor preko vga, pa ako je slika na njemu ok, onda ti je flet kabl.
 
Koliko sam primetio na slici u pitanju je DV9000, a on ima grafički čip koji je zalemljen na ploči. Grafički čipovi na tim modelima nisu pogodni za popravku, zato što se kvar vrlo brzo vraća. Dugotrajnije rešenje je zamena novog čipa, ali je pitanje isplativosti toga.
 
Ma popravka se ne isplati nikako, jedino ako ce da ga proda (uvali) odmah nekome :-D :-D
Vise mi lici na kabl, nisam vidjao da grafa ovako pokazuje kad je pokvarena... Neka proba neki monitor, pa ce znati sigurno
 
HP Pavilion DV9000. Probacu posle.

EDIT: Na monitoru je dobra slika.
 
Poslednja izmena:
Definitivno nije grafika, ili je flat ili panel otišao. Jel ima lcd ili led panel?
 
Da, nije grafika. Moraces sa nadjes kablic, da probas nov. Ako nije do njega, panel je...
 
@MightyOutlaw
E yebiga sad, nemam pojma.

Bas sam se obradovao da je flet kabl. :( Jel moze barem panel da se zameni ako je crko?
 
Može da se promeni panel i svakako je znatno jeftinije nego da se popravlja grafika. Ako se potrudiš, po oglasima možeš povoljno naći panel za njega.
 
Ne znam tačno koja je veličina ali lcd se kreću 30-50e A led idu od 60e pa naviše
 
Promenio sam flat kabl, ali slika je skroz losa, slova su deformisana i jedva moze da se procita. Postavio sam slike ako moze da se vidi uopste.
 

Prilozi

  • IMG_20141010_142256.jpg
    IMG_20141010_142256.jpg
    418.3 KB · Pregleda: 101
  • IMG_20141010_142317.jpg
    IMG_20141010_142317.jpg
    378.2 KB · Pregleda: 81
  • IMG_20141010_142332.jpg
    IMG_20141010_142332.jpg
    563.9 KB · Pregleda: 79
  • IMG_20141010_142448.jpg
    IMG_20141010_142448.jpg
    565.4 KB · Pregleda: 86
meni izgleda kao da se rezolucija ne poklapa lepo sa pixelima monitora... ali ne znam kako da sredis to,verovatno ti je vec sve ok u podesavanjima grafike :/
 
Evo da stvar bude jos malo interesantnija. :) Ako se secate sa pocetka teme i mog problema sa zelenim linijama....reko, ajde da vratim stari flet kabl cisto da vidim jel imam tamo ovaj problem sa rezolucijom i pikselima, ili samo zelene linije. Vratim ga, i ni traga od zelenih linija, ali isti problem sa pikselima kao danas i juce sa novim flet kablom. :) Znaci nije flet kabl ni bio problem. Jel moze inverter da pravi ovakav problem?
 
Nadji gde je grafika pa kada komp ukljucis ti pritegni gpu pa gledaj jel se slika menja.
Ako se slika menja, to je to, mora kuglanje.
 
Imam neki razvaljen laptop, pa cu da probam da prikacim njegov displej da vidim jel radi.
 
Probah sad neki stari displej sa drugog laptopa i sve je u redu sa slikom. Znaci displej.
 
Saga se i dalje nastavlja. Kupio sam greskom displej za dv9000, a moj je dv9500. Nije hteo da radi, samo se ukljuci pozadinsko osvetljenje i nista nema na ekranu. Decko je bio korektan i vratio mi pare. Onda sam nasao na Kupindu displej od dv9500, ali on isto nece, isti simptomi, ukljuci se pozadinsko osvetljenje i nista vise. Otkacinjao sam ga i zakacinjao 5 puta i isto je. Cak sam vracao moj stari i on radi ok, naravno sa onim problemom, ali vidim sliku. Vratim ovaj novi, nista, samo pozadinsko osvetljenje.

Da stvar bude cudnija, preko serijskog broja mog displeja, nadjem na netu, uglavnom po stranim sajtovima koji prodaju taj display, da je to display od dv9000 (?!). Na kucistu od laptopa pise dv9500. U svakom slucaju, probao sam jedan od dv9000 i jedan od dv9500 i nijedan ne radi.

Ako sam ja dobro shvatio trazeci po netu, trebala bi oba da rade, jer oba rade na jos dosta 17" laptopova, ne samo na HP.

Jel ima neko ideju sta se desava, posto ludim polako?


EDIT: Ono sto mi je jos cudnije je da nece da radi sa ovim displejom, koji je takoreci od tog laptopa, radi npr. sa displejom od nekog 13" Acer matorog laptopa (na slici ispod)?!?
 

Prilozi

  • IMG_20141020_165832.jpg
    IMG_20141020_165832.jpg
    369.9 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
bratac ja sam patio muku sa HP8430 valjda, posto sam ga dobio sa naprslim ekranom. Kupio ekran na Kupindo, posto sam nasao da je unutra LG Philips ekran, nasao identican model ekrana (beza zadnja 2-3 slova posto je bitan konkretno model). Ubacio kad ono one linije kao kod tebe... Kupio nov flat kabal i bilo je do njega u mom slucaju, ne znam sta je kod tebe problem.

Npr kada sam stavio stari flat kabal imao sam problema da mi je slika puna snega, znaci ok nema linija, boje su ok, ali brate mili ima sneg u nebesa, plus ne vide se slova lepo. Meni je flat resio problem...
 
Nazad
Vrh Dno