Šta je novo?

i5-4690K Overclocking

Da da, FX serija je 32nm :lupko: Eto, sto je manji proizvodni proces, osetljiviji su na napon i vise se greju za isti napon ali isto zavisi i od instrukcija koje se koriste i samog dizajna jezgra.
 
Ako hoces da vidis koliko je stabilan, vrti prime 95 28,5 build ili Linx 0.6.5. sa max memorijom. To podrazumeva bar 10 krugova Linx-a ili da pustis prime 95 da radi jedno pola sata ili sat vremena ugrubo za stabilnost. Jedan test u prime 95 nije dovoljan to da zegreje. Prime 95 28,1 ili 28,5 bi zagrejao moj i5-4670K do 88C sa naponom od 1,25V i to posle delida na Hyper 212+ na max rpm. Napisi detaljno koja si podesavanja koristio, koja je sobna temperatura, kakva je provetrenost u kucistu ?
vala zagrejao se posle 25min prajma na 80c, nisam mogao duze, imao sam obaveza. u sobi je uvek 24c, u kucistu imam napred 2x14cm, dole 1x12cm, nazad 1x12cm, gore 2x14cm. od podesavanja sam samo stavio cpu core voltage offset na 0.048v i naravno digao mnozioca na 44. to je sve. evo ovako mi sad stoje podesavanja za 4.4
 

Prilozi

  • 1.PNG
    1.PNG
    13.2 KB · Pregleda: 82
To je vec ocekivana temperatura. Na to IA ne obracaj paznju. Koliko pokazuje za VCORE, ne VID ? Tih pola sata je OK, ali bi definitivno zaginuo u Linx-u sa max memorijom. Sada ako zelis da testiras jaci OC, ne mozes vise da koristis prime 95 jer bi cpu prokuvao. Mozes da pustis RoG Real Bench V2.2 sa 4-8GB rama 30 minuta stress test. Temperature su oko 15-ak stepeni manje, ali stabilnost je tu ako prodje, i te temperature sto budes tokom testa video, imaces otprilike iste i tokom igranja ili nekog rendera.
 
evo 1h wolfestein max temp 43c. drzim na 4.4 ghz ja sam super zadovoljan, ih sta bi bilo da sam nasao cm280l...
 
Bilo bi isto kao sada jer problem nije u hladnjaku vec ispod IHS-a, nemas adekvatan transfer toplote sa jezgra i to je to, dzaba ti i najskuplje hladjenje bez delidovanja, davno obradjena tema pa prelistaj.(osim ako to vec nisi odradio, onda ima smisla)
 
Delidovao je.
 
Kada se deliduje moze i stock palacinka da ga ohladi u igrama do 1,25V :d
 
Nije sada ekstremna razlika u broju tranzistora, manji proizvodni proces trosi manje struje, efikasniji je. Samo dva miliona :d
 
20160220_132344.jpg
Juce odradio Delid na 4690K,Temp.su na Core izmedju 6-7C Manje.
Kombinacija sa Coollaboratory Liquid Ultra i Phanteks.
 
Poslednja izmena:
Samo 6-7C, kakve su bile ranije i sa kojim naponima ? Do duse mozda su ga dobro odradili u fabrici, nije iskljuceno. Kako se ponasa to sokocalo za delid ? :)
 
ako je do 1.2v, moguce je da je samo tolika razlika... pridji 1.3v pa da vidimo :D
 
Samo 6-7C, kakve su bile ranije i sa kojim naponima ? Do duse mozda su ga dobro odradili u fabrici, nije iskljuceno. Kako se ponasa to sokocalo za delid ? :)
4,5ghz 1.18 pre,mada sam ostavio jos uvek istu voltazu:d nisam probao da smanjim,a i cisto sumljam da moze da ide sa manjim voltazom,
nije lose ide brzo mada je skupa stvarcica.
Jos mi nije stiglo Vodeno:mad:
 
Poslednja izmena:
Sta znam, :trust:
koliko sam video po net-u, ljudi uglavnom koriste CLP izmedju IHS-a i jezgra, jer je ova dobra za glatke i polirane povrsine, CLU je uglavnom za malo hrapavije i neravne povrsine, da bi lepo popunila rupice na povrsini(bolji kontakt i slicno)...mozda su i zato nesto manje temperature, uglavnom se dobijaju bolje temper. nakon delida za nekih 10 - 30C...ja bi probao i sa CLP, (ako si u mogucnosti)...
 
Poslednja izmena:
Sa 1.18V i ne može biti neka drastična razlika u temp.

Ako si skalpirao procesor da bi ostao na tih 4.5GHz, pogrešio si i nisi trebao ništa da diraš, jer temperatura pre delida sigurno nije bila problem.

Probaj npr. 4.7GHz, ne verujem da je potrebno više od 1.32V za taj klok.
 
i30^cimgpsh_orig.pngPoludeo cpu daje neki ludacki klok sada me zanima gde gresim kod OC
 
Evo nam rekorda...daj CPU-Z da ovekovecimo.:D
Lici pre da je HM poludeo...CPU-Z sta kaze?
 
Sto moj nece tako da poludi...zamisli nesto kvrcnulo...neki Intelov lock? :)
ispostavi se da moze da radi na tih 7.5 ghz...ali bi naglo poskupeo...
 
Cuj "gde gresim?"...ma gde ja gresim? hocu i ja bar na 5ghz...pa da me ukradu Rusi.:d
 
Sta znam, :trust:
koliko sam video po net-u, ljudi uglavnom koriste CLP izmedju IHS-a i jezgra, jer je ova dobra za glatke i polirane povrsine, CLU je uglavnom za malo hrapavije i neravne povrsine, da bi lepo popunila rupice na povrsini(bolji kontakt i slicno)...mozda su i zato nesto manje temperature, uglavnom se dobijaju bolje temper. nakon delida za nekih 10 - 30C...ja bi probao i sa CLP, (ako si u mogucnosti)...
Preprosle godine sam stavio CLP+PT3 na 3570k skoro 15c temp. sam dobio manje.
 
koje su preporucene temperature u svakodnevnom radu tipa gajminga
 
koje su preporucene temperature u svakodnevnom radu tipa gajminga
Sve dok je ispod 80 dobro je, u igrama ne bi trebalo da predju 75.
Izvrti Linux pa vidi, u igrama nece nikada biti toliko.
Nista ne brini njemu je throttle tek na 100 stepeni, znaci da je predvidjen da radi na visikim temperaturama.
 
Linux, hahahaha :d U igrama sa delidom, 1,375V i Hyper 212+ na 800rpm nije prelazio 60C, ali generalno ciljaj da ne ide preko 80C za svaki dan, bilo sta da radis.
 
Nazad
Vrh Dno