Šta je novo?

i5-4690K Overclocking

Sarkastican*

A bez klanja nema igranja.
 
Phanteks radi na max obrtaja,ako ne moze da ga on ohladi sa ovim naponom nzm onda,u igrama mi dolazi do 63 stepena max,to je bilo u mortal combat x posle sat vremena igranja,u gta v ne prelazi 59,na nekoj temi sam citao da su temp do 95 u linxu ok...

Koja ironija, ja sam pre skalpiranja imao identicne temperature sa Hyper 212+ na max rpm, sto znaci da bez klanja samo bacas pare na hladnjenje, a cak i posle toga Hyper 212+ moze lagano da ohladi 1,4V u igrama, a da temp ne ide prkeo 80C.

@nenad 970
A mngo ti je to za Haswell-a, samo ga dzabe arcis, osim ako nije potrebno da radi bukvalno 24/7 sa vrlo bitnim programima ili kao server. Za igranje, net ili ne osetljive podatke 10 krugova LinX ili 30 min ROG Real Bench 2.2 ce ti dati visok stepen stabilnosti. Ja sam tako testirao mojih 4,4GHz i radi bez i jednog BSOD-a vec pola godine :D
 
Znao je procesor da mi pukne i posle 17Ha Prime-a,ili prodje sve a onda baci BSOD iz cista mira,naravno treba uvek dodati malo napona ili smanjiti klok kad se odrade testovi.Ne pricam generalno za jedan vec za vse koje sam imao,uvek max turture mora da prodje kod mene i nikada mi posle set testova ni jedan nije bacio BSOD

A ovo za "klanje"sam samo napomenuo sto svi to znamo,bez toga nema visokog takta i hladnog CPU-a,ebi-ih kad su nas na to primorali gospoda iz intela;)
 
Poslednja izmena:
Ako budem uzimao Skylake, a ne verujem da ce imati potrebe za tim jos neko vreme, i ispostavi se da ima opet zvaku koja drzi IHS, onda ce i on pod noz da ide, pa kud puklo da puklo. To je jednostavno ne dopustivo da te do te mere ogranice po pitanju hladjenja. Kada se prikolje stock hladnjak lagano drzi 4,2GHz na 1,25V pod kontrolom i ide max do 65C u Crysis 3 :D
 
Negde procitah da je i tu lepljena zvaka(Skylake)...samo pazi na kondezatore da ne odu vise :D
 
Upravo ostrim sataru :-devil-:
 
Nista se jos ne zna za skylake, nista bitno svakako. IPC poboljsanja a tek kako je IHS povezan za PCB-om.

Znamo samo oznake i frekvencije. Svakako bilo bi jadno da opet lepe IHS...
 
To su radili na Ivy, Haswell i na Haswell refresh aka. Devils Canyon, tako da je verovatno, ali znamo da su imali problema sa hladjenjem cipova i prenosom toplote, tako da postoji mogucnost da je konacno zalemljen IHS :D Ja se samo nadam :)
 
To su radili na Ivy, Haswell i na Haswell refresh aka. Devils Canyon, tako da je verovatno, ali znamo da su imali problema sa hladjenjem cipova i prenosom toplote, tako da postoji mogucnost da je konacno zalemljen IHS :D Ja se samo nadam :)

Isto, u slucaju da nisu zalemili i da je boost samo 15% u IPC(mada se prica da je ta glasina netacna), u tom slucaju ima da koljem ovaj proc i cekam Zen. Jer mi je malo preseo Intel sa davanjem na kasicicu jer im se moze.
 
^
Epa i meni se moze i necu da ga kupim :),trenutno mi ne treba nista jace,ako bas zatreba uzecu i7,o ovima i5 ne razmisljam jer mogu da vozim svoj na 5.1 -5.3Ghz opusteno u igrama mada nema neke drasticne razlike preko 4.6ghz,tako da gospodo iz Intela mozete da se hebete:),jedino ako me zasvrbi i ako se pokazu da su dobri klokeri onda mozda i razmislim:D
 
^
Epa i meni se moze i necu da ga kupim :),trenutno mi ne treba nista jace,ako bas zatreba uzecu i7,o ovima i5 ne razmisljam jer mogu da vozim svoj na 5.1 -5.3Ghz opusteno u igrama mada nema neke drasticne razlike preko 4.6ghz,tako da gospodo iz Intela mozete da se hebete:),jedino ako me zasvrbi i ako se pokazu da su dobri klokeri onda mozda i razmislim:D

Ti si pobedio sa kupovinom. Ko je kupio 2500k/2600k je obrnuo igru. Ima ga vec 3-4 god, plus clocknut je isti kao haswell. Tako da ce terati jos 3-4 god verovatno.
Pitanje je koliko ce se konzumerski i7 isplatiti kada dodje DX12. Mislim da ce HT tada biti apsolutno beskoristan, jer ce preko API-a iskoriscavanje svakog jezgra biti potpuno, a HT ne donosi nista nove snage, vec samo bolju iskoriscenost postojece.
 
Ali ono bitno, ne diram jos uvek nista dok ne izbace negu igru koja je vredna mog vremena, i da mi je zabavna i zarazna. Zadnjih nedelju dana igram samo WoT i Mass Effect 3, sto i ubogi G3258 moze da vrti kako hoces :d Tvoj 4690K da zakoljes, mogao bi izvuci 4,8GHz sigurno, ne znam koliki ti napon treba za 4,5GHz :)
 
1.18V na 4.5ghz je stabilan 100%. Teram ga vec par meseci, nijedan BSOD. Sta znam, ok je primerak, nista posebno.

I meni su u nove igre bas ono bleh, uglavnom igram starije stvari za koje mi ne treba jak proc. Uglavnom zelim da clockujem zbog zabave, a i nervira me sto sam bacio ovolike pare na premium cooler i ne znaci mi nista zbog zvake. Isto bi mi bilo da sam uzeo bilo koji od 30-ak evra :)
 
kupi neki stariji CPU pa mu dusu izvadi OC-om:D,ja sam se zasitio sovim mojim ali ima on jos lufta,kad dodje zima jurim 5.2ghz da bude ful stable,sada to je nemoguca misija,a i treba da nadjem CLP pastu i jos nekih ventova pa cemo videti:)
 
Maltretirao sam Q6600, ali nije to to :D
Mislim da ce 5.2ghz biti nedostizno bez custom loopa. Ja planiram da uzmem swiftech h240x u oktobru, pa da jurim 5ghz, dal na ovome ili skylake, zavisno kako srede IHS i IPC boost kakav bude.
 
ja ni 5.0 ne mogu nikako sa ovim hladjenjem,a prilicno mi je dobar primerak...
da je tecni azot,mogao bi i vise,osecam :D
 
Maltretirao sam Q6600, ali nije to to :D
Mislim da ce 5.2ghz biti nedostizno bez custom loopa. Ja planiram da uzmem swiftech h240x u oktobru, pa da jurim 5ghz, dal na ovome ili skylake, zavisno kako srede IHS i IPC boost kakav bude.

Imam ga na 5.1 uz 74C u Prime-u,ako mi prodje 5.2 do 80C bice bomba,al ko sto rekoh mora tecni metal pasta i 3x TY-143,stim mislim da cu ga imati :D,jos leglo je i bolje kuciste pa cemo videti...

Ne volim nesto vodena,a i nisu mnogo nize temperature od ovog Fantexa

@ivicanikolic34

Kolji ako vec nisi:D
 
Poslednja izmena:
1.18V na 4.5ghz je stabilan 100%. Teram ga vec par meseci, nijedan BSOD. Sta znam, ok je primerak, nista posebno.

I meni su u nove igre bas ono bleh, uglavnom igram starije stvari za koje mi ne treba jak proc. Uglavnom zelim da clockujem zbog zabave, a i nervira me sto sam bacio ovolike pare na premium cooler i ne znaci mi nista zbog zvake. Isto bi mi bilo da sam uzeo bilo koji od 30-ak evra :)

Pa sta bi mu ja radio da radi na tako niskom naponu. Meni treba taj napon za 4,0GHz :D 4,4GHz radi na 1,32V manual ( 1,360V adaptive ) i 4,5GHz na 1.34V ( skoro 1,4V adaptive pa sa odustao od toga ). JA sam imao Hyper 212+ sa Phenom II 955 BE jer je stock bio turbina, a kada sam ga montirao na i5 uspevao je da drzi 1,28V pod kontrolom. Sa skalpiranjem moze do 1,32V u prime i Linx, dok je u radu max 60C na 600-800rpm. Klati procesor bilo isplativije nego da dam 120e na 280mm AiO :D
 
@nenad 970

delidovan mi je... CLP je stavljen (ili clu,ne secam se sta sam stavio zadnji put), ali nema sanse da se ohladi na 5ghz sa ovim neptonom...
sada je na 1.31v 4.8ghz 101 posto stabilno. Moze i maaaaalcice nize,ali ko ce da ga trazi za 0.00x V
 
Poslednja izmena:
^
Extra ti je CPU,dices vise no sto imas:D,e sad uvek je ono da li moze vise e zbod toga "da li"kupujemo razna hladjenja koja su skupa...hebiga mora se na nesto trositi novci:D
Za 5ghz probaj zamrzivac,manje kosta od azota :D
 
@nenad 970

delidovan mi je... CLP je stavljen (ili clu,ne secam se sta sam stavio zadnji put), ali nema sanse da se ohladi na 5ghz sa ovim neptonom...
sada je na 1.31v 4.8ghz 101 posto stabilno. Moze i maaaaalcice nize,ali ko ce da ga trazi za 0.00x V

Mani Linx i Prime 95, probaj da ostvaris 5GHz sa ROG Real Bench. Bice stabilan u realnom radu ( video render, gaming, itd. ) i vidjadjes dosta manje temperature, dosta pribliznije pravim programima, a ne sintetici :) Meni u Linxu treba delid da bih ohladio 1,25V sa Hyper 212+, da ne ode na 95C, dok je RoG Real Bench dopustao napon da ide i do 1,42V za pokusaj da se ustabili 4,6GHz sa max temp od 68-72C na max rpm. Isto je i brz test, puca u roku od par minut ako je iole nestabilan OC, bilo za cashe, memoriju ili clock.
 
R1 hladi malo bolje od neptona, ali je i losiji primerak procesora. Tako da nema sanse da dodjem do 5.0ghz za svaki dan ni sa klanjem, ali sa Swiftech H240X + klanjem ima sanse. :D
Jes da ce hladjenje da me izadje koliko i procesor ali sta ces...

@Nenad
Samo vidi da li ce da ti prave problem sa ramom zbog velicine. Oni su nesto veci od ostalih ventova.
 
Poslednja izmena:
^
Mislio sam da su isti ko ovi Fanteksovi,hv na obavestenju,moracu da proverim.
 
Capture.jpg

testirao sam sam 2 kruga samo da bih vam slikao,malopre sam obrnuo 10 na all mem i isto oko 150,stabilno radi u ugrama i 3d marku,zasto tako malo baca nije mi jasno...
 
Pogledajte prilog 169602

testirao sam sam 2 kruga samo da bih vam slikao,malopre sam obrnuo 10 na all mem i isto oko 150,stabilno radi u ugrama i 3d marku,zasto tako malo baca nije mi jasno...

To je do rama posto ne radi u dual channel rezimu. Kada bi izvadio tu plocicu iz 3. slota, onda ja mislim da bi radilo u dual channel i da bi imao oko 200+GFlops score. Upali CPU-Z i u tabu Memory vidi da li Channels# pokazuje Dual ili Single :)
 
To je do rama posto ne radi u dual channel rezimu. Kada bi izvadio tu plocicu iz 3. slota, onda ja mislim da bi radilo u dual channel i da bi imao oko 200+GFlops score. Upali CPU-Z i u tabu Memory vidi da li Channels# pokazuje Dual ili Single :)
probao sam sve kombinacije sa ramovima i nece,valjda su mi te plocice od 2x2gb sjebane pise da su 1600 a na 1333 su i ne mogu da se klokuju preko 1.600mhz dok ova druga ide i do 2000mhz,zasad sam najvise izvuka 180gflops na 4.5ghz kad pustim na all mem (oko 7400mb) i vrti krug po 2,5min,ovih drana drugar uzima corsair vengence pa cu probati sa njima nesto da istestiram :D
 
Bice da je taj ram krivac, ja izvlacim 209 gflopsa sa 1600mhz ramom.

linxRez.jpg
 
Svaka čast na rezultatima!

Evo mojih: i7-4790K, bez overkloka, na 4.4GHz, sa 32GB memorije (2400Mhz), vazdušno hlađenje (Noctua NH-D14).

Pogledajte prilog 169989

Malo bolji rezultat sa istim podešavanjima, samo sam isključio neke programe koji su na prethodnom testu "krali" procesorsko vreme.
U suštini, ebava me thermal throttling na dva srednja jezgra. Ova Noctua jednostavno nije dovoljna za sva jezgra na 4.4GHz... Ali, ni 203GFlopsa nije loše...

i7-4790K-4.4GHz-203GFlops.jpg
 
Lepo, ali kad sam video 32gb rama :d

Na kojoj voltazi drzis 4.4ghz? Mozda mozes malo da oboris pa da prodje bez throttlinga.
Meni atkexcomsvc.exe stalno krade CPU, neki asus push helper program... Vidi da li i tebi isto, ako se to desava ugasi ga u ai suite-u.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno