Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Pozdrav! Juce kupih PS 4 :happy:
Eto samo to.
Salim se :)
Nego evo pitanja: Kreirao sam US nalog za PSN. Kako ne moze da se koriste nase kartice da li neko moze da mi kaze kako mogu da aktiviram 14 day Free Trial za PSN+ ?
Hvala!
 
Otvori jos jedan nalog na Brazil, lupaj podatke, ime i prezime. Samo je bitno da otvoris na Brazil.
Kada si to uradio aktiviraj 14 day trial kod njih, oni ne traze karticu.
Zatim samo predjes u svoj US nalog i igras, i to je to, srecna nova 2015. cheers
 
Priklonio sam se i ja taboru Sony :) ,
sve pohvale za temu i autora.
Zahvaljujući temi ustedeo sam para, živaca i vremena!

Hvala i sve najbolje u novoj 2015 godini.
 
cheerscheers
 
Tih 14 dana kad prodje oceli se zakljucat igre koje skinem ..
 
Zaključavanje sluzi samo za online ogranje, igre ces najnormalnije pokretati u sp modu.
 
Igre koje skines u sklopu PS Plus besplatnih igara ne bi vise mogao da igras dok ne nabavis drugu pretplatu.
 
Prvo da ti se zahvalim na extra tekstu koji si napisao za PS4, bas mi je dosta pomogao ali imam samo jedno pitanje, rekao si:
"NAPOMENA: za US nalog, birajte neku adresu iz sledecih drzava: Montana, Alaska, Delaware, New Hampshire ili Oregon, iz razloga koje cu kasnije navesti." Ovo sam zanemario pri pravljenju naloga i stavio sam Severnu Dakotu kao drzavu. Zanima me dal cu imati sa ovim probleme ili da pravim novi nalog sa jednom od ovih drzava koje si ti naveo? Izvini ako si vec negde ovo pojasnio ali nisam video u tvojoj temi, samo pise da ces kasnije navesti razloge.

Hvala na odgovoru
 
Nikakvih problema niti razlika neces imati ako si stavio north dacotu, sve zemlje prolaze ok : )
 
Биће ти за нијансу већа цена игара ако их будеш узимао преко PSN. Других проблема нема.
 
Poslednja izmena:
Odavde i ne može da se kupuje direktno na američkom PSN store-u (ne prolaze naše kartice), tako da većina nas kupuje kodove preko Amazona i kasnije ih aktivira na PSN-u.
Tu dolazimo do pitanja o njihovim saveznim državama. Velika većina država ne naplaćuje porez za kupovine na Amazonu, a mali broj ih naplaćuje (tako je, nije obrnuto). Godinama naručujem i fizičke stvari (knjige, stripove, tehniku) i kodove za Steam igre (od nedavno i za PS4). Za te kupovine koristio sam adrese rođaka u Teksasu ili druga u Merilendu (knjige sam najčešće naručivao direktno na svoju adresu jer njih šalju za Srbiju).
Za Teksas su mi naplaćivali porez prilikom kupovine, kako za robu tako i za Steam igre, jer ga ta država naplaćuje. Zato sam kasnije koristio samo adresu u Merilendu i nije bilo problema. MD ne naplaćuje taj porez.
Ali izgleda da se za PSN kodove situacija promenila, i to na bolje! Iz radoznalosti sam nedavno stavio teksašku adresu za kupovinu PSN kredita i Amazon mi nije zaračunao porez. Isto je skinuta samo osnovna cena kao da sam imao neku drugu državu, nikakav PDV nisu računali.
Dakle, da skratim priču, 99% sam siguran da nećeš imati ikakvih problema bez obzira koju god državu da si stavio. Uostalom, započni kupovinu i na checkout-u pogledaj pod stavkom tax da li je nešto zaračunato. Najverovatnije će stajati nula. A ako nešto zaračunavaju, pravi novu adresu za neku od onih tax-free država i cepaj! Ne moraš ni da praviš novi Amazon nalog, samo dodaj još jednu adresu i koristi nju.
 
Poslednja izmena:
Kod njih je jako kompolikovana situacija sa online kupovinom jer je drugacije sa svakom drzavom... Ali, eto, ako nekome znaci i Kalifornija koju ja uvek stavljam za online kupovine (tj adresu church of jesus christ of latter day saints :D) ne naplacuje tax, odnos je 1:1. Amazon, itd.
 
Moram da priznam da za neke detalje nisam bio u pravu. Čitam sada nešto po netu i vidim da se stanje sa porezom dosta promenilo. Nije više u pitanju samo nekoliko država kako sam ranije napisao (a jeste tako bilo nekada). Izgleda da primoravaju Amazon da naplaćuje porez za sve više država. Za sada ih je već 23, što je gotovo polovina! S obzirom da Amerika nema federalnu taksu, izgleda da su države počele same da se dovijaju kako da oporezuju online kupovine. Očigledno i kod njih mora da se puni budžet kao i kod nas pa počinju da oporezuju sve.
http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=468512
http://ilsr.org/rule/states-amazon-sales-tax-map/
http://www.wsj.com/articles/states-that-make-amazon-pay-sales-taxes-1412185657

Baš je drugačije stanje nego kada sam ranije detaljno čitao o tome, pre par godina. Sada je mnogo više država u pitanju. Razlikuju se i procenti oporezivanja od države do države.
Ima dosta tekstova na ovu temu. Moguće da će i druge države početi da rade naplatu tog poreza.

Ali, što je najbitnije za ovu našu temu, izgleda da se ovo ne odnosi na PSN kodove. Uvek će biti načina. Nadam se...


Btw, padawan, nemoj da ti gospoda mormoni uzvrate ljubaznost što koristiš njihovu adresu pa da te prijave za svoje publikacije ili posete, daleko bilo:D
 
Poslednja izmena:
Digitalni kodovi ne podležu oporezivanju očigledno, s obzirom da meni koji sam prijaveljen na Floridi nije naplaćen PDV ni kod kupovine koda za PS+ pretplatu ni kod DLC-a za Destiny. Valjda će tako i na dalje ostati.
 
Imao sam nalog na PS3, UK. I sada bih da otvorim USA na PS4.
Da li mogi sa istim mejlom?
Da li mi nestaju trofeji sa novim nalogom?
 
Sa istim mejlom ne možeš.

Možeš taj postojeći da nakačiš na PS4 i dalje igraj s a njim, a napravi jedan USA pored njega, koji će samo da ti služi za PSPlus ako si mislio zbog toga, jer je jeftiniji, da bidiš šta ima na US store i slično...

Sve što dobiješ uz PSPlus na free na US, možeš da igraš i sa UK posle.
 
Imao sam nalog na PS3, UK. I sada bih da otvorim USA na PS4.
Da li mogi sa istim mejlom?
Da li mi nestaju trofeji sa novim nalogom?

Napravi US nalog na PS4 njega stavi kao primarni nalog na konzoli i onda se uloguj sa onim UK nalogom sa PS3 na PS4. I moći ćeš na UK nalogu igrati sve što kupiš na US nalogu a i ostaće ti trofeji.
 
"primarni nalog na konzoli" - ajd objasni ovo? (na stranu što sam mu već sve to napisao)
 
Imam jedno pitanje. Naime planiram da uzmem US verziju igre Bloodborn preko sharea. Razmisljao sam da je uzmem kao fantom. Ono sto me interesuje je ako oni izbace neke updateove ili besplatni dlc pa cak i placeni dlc, da li bi ja to mogao da skinem preko mog glavnog accounta koji je isto US?

EDIT:
I verujem da fantom moze da koristi online mogucnosti igre ako poseduje ps plus na svom glavnom accountu? I da li je tu bitno da acocunt sa pl plusom bude ista verzija kao i igra. Tipa ako je igra US izdanje da bi radio online mora i psn plus nalog biti US ili to nije bitni?

EDIT 2:
citajuci opet prvi post mislim da znam odgovor na svoje prvo pitanje :D tj da svaki dodatni dlc mogu skidadi sa naloga koji odgovara regiji kojoj igra pripada (us - us npr.)
 
Poslednja izmena:
Da, sve si rekao :D

Mozes dlc naknadno uzeti, sto kazes samo gledaj da se poklapa regija (iako i razlicite regije funkcionisu u nekim igrama, ali ne treba rizikovati).

Nema veze na kojoj ti je zemlji PS Plus, a na kojoj je tvoj nalog.

Recimo ja imam nalog US, a PS+ mi je na drugom nalogu koji je na drugu zemlju. I sve se hvata, svi nalozi mogu Online.

EDIT: Nisam siguran sta si me tacno pitao. Ali sve u svemu ps plus nije bitno koja je zemlja, radice na svim igrama, bilo odakle su. Samo ne smes kupiti US Ps Plus i recimo kucati kod na UK nalog, to ne moze. PS Plus se tacno zna za koju je zemlju, i moze se reedemovati samo na nalogu iste zemlje.
 
Hvala na odgovorima ovde a i na razmena igara sajtu. Sve nedoumice su mi nestale, mislim da za ove neke igre koje znam da cu igrati i za godinu dana mi je najbolje da uzmem fantome, to mi se sad cini kao najisplativija opcija. E sad, jedino naci ljude koji jos nisu preorderovali bloodborne :D
 
Neces imati problema, uvek mozes naci ljude.
Samo napravis temu tamo na razmeni, vidis kako su ostali.
I cekas ;)

Slazem se za fantome, meni su svi fantomi :D
 
Drugari :)
Ispostavilo se da je bila glupost ne kupiti odmah veci Hdd pa da vas pitam. Jel moguc bekap svega na nov veci hdd i ubacivanje kao primarnog hdd-a?
 
Jedno kratko pitanje, ima li negativnih posledica ako se slucajno udje na nalog preko kojeg je skinuta igra kao fantom? Pitam za ubuduce jer sam video da posotji mogucnost da se stavi sifra na usere prilikom logovanja pa gledam dal je to neophodno za ubuduce ako slucajno ja (ili pre ce neko drugi udje na nalog na koji nije trebao da udje).
 
Ne bi trebalo ali ne izazivaj :D

Ako je menjana sifra uci ce se u nalog ali se nece biti logovan na psn. Sto u teoriji znaci da posledica nece biti, ali u praksi se nikada ne zna.

@njikolaj

Mozes, novim update-om jos lakse.
 
Sa novim apdejtom je moguc bekap celog harda i ugradnja veceg.
U slučaju da nije promenjena lozinka na fantomskom slotu sto je retkost i prilikom ulaska na taj nalog se deaktivira igra i postaje neupotrebljiva.

edit: preteče me GTA [emoji3]
 
Poslednja izmena:
:D

Znaci da spojimo dva posta:

Ako sifra nije menjana, i udje se na nalog, gotovo, nema vise pristupa igri - katanac.
Ako je sifra menjana, onda kao sto rekoh, ne bi se trebalo desiti nista ali ne izazivaj (probao sam ali samo jednom).

Sto se te sifre tice sto kazes, prilikom svakog ulaska u user, mislim da to ne postoji za pojedinacan user vec za pristup celoj konzoli pa tek kada to prodjes dolazis do dela gde su svi useri. Jedino ako se update-om 2.50 nije nesto menjalo.
 
Tu sifru sam video u ovom klipu https://www.youtube.com/watch?v=OxyU3pII3UU&list=UUBv9a3Vzv3q1HTtmEcHNHZg&index=4 na nekih 2:10 marku ali sad kad sam opet bacio pogled pise passcode to log in to ps4, tako da u pravi si to je za ceo ps4 a ne pojedinacne naloge, samo sto trazi kad udjes u prvi nalog pa me je to zbunilo.
Za ovu sto sam uzimao kao fantoma trebalo je da je menjana sifra, pitam cisto da sebi olaksam brigu ako neko slucajno udje na taj nalog, sad znam da su sanse manje da se nesto s****:Klanjanje
 
Nazad
Vrh Dno