Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Ali zašto bi uzimao na drugom nalogu kada možeš na istom da kupiš/podeliš trošak sa Gostom (preko wallet dopune)? Mada ako imaš šta da igraš, možeš da sačekaš Complete Edition i uhvatiš eventualno jeftinije kao što Rhisonicus reče.

Jer ne znam kako sam da kupim, bojim se da cu nesto zeznuti, nikad to nisam radio..... a i recimo da znam, i dopunim taj nalog sa novim DLC-om, a druga strana nece da podelimo trosak (ne zanima ga taj DLC, nema para itd), na taj me nacin tera da ga ili jednostavno castim, ili otvaram novi nalog, zar ne? Spominjete moguci popust za komplet, da li to znaci da ocekujete da ce ova cena da se mozda snizi kad dodje drugi DLC: https://goo.gl/QUU7xt

Rekli smo kod DLC-ova da moraju da se poklapaju zemlje kod naloga, da li se to odnosi samo kada se posebno uzima DLC, ili to vazi i kad je u pitanju komplet, kao kod linka iznad?

Kad smo vec kod kupovine, pretpostavljam da neki ljudi to rade za druge, uz nadoknadu..... ima li negde neki spisak ljudi koji to rade?

Moze li predlog za najbolje igre na PS4 za dva igraca (izuzev fife, pes-a, nba-a i mortal kombata)? Ovo je mozda malo van teme, ali ako postoji neka srodnija tema za ovo pitanje, molim link, pa cu tamo pitati.
 
Poslednja izmena:
Nemaš šta da zezneš. Na tom nalogu DLC-ove uzimaš tako što kupiš dopunu za wallet. Dobiješ «kod» koji upisuješ tako što uđeš u PS Store i izabereš Reedem Code.

Tačno je da ako druga strana ne želi praktično je častiš dodatnim sadržajem, ali je prosto neverovatno da neko ko igra Witcher-a (ili druge "masivnije" igre), neće još.

DLC koji uzimaš mora da bude za region na kom je igra. Tako da kada bi sada uzeo komplet kao sa linka na US prodavnici, naredni DLC kupuješ isto odatle. Pojeftini obično sa Bundle akcijama pa izađe jeftinije.

Kod nas se obično na Razmeni Igara uzimaju slotovi i tamo ćeš naći trade count, a od co-op igara pogledaj Rayman Legends, Rocket League, Diablo III, Little Big Planet 3, Child of Light, Lego serijal, Borderlands: The Handsome Collection + dosta Indie naslova.
 
1. Kod kupovine tih kodova, reci mi koji su sajtovi trenutno najpouzdaniji, citao sam da je bio amazon pa vise nije itd..... takodje, da li je najbolje uzimati onu gift karticu pa preko nje platiti? Ja imam deviznu karticu u EUR, ne znam jel trebam dodavati US, ili moze i sa EUR, odnosno da ti sajtovi vrse automatsku konverziju?

2. Sto se tice podele placanja izmedju nosioca i gosta, znam da je to individualno, ali me zanima na koji nacin vi razmisljate, jel na foru procenata, tipa 60-40, 70-30?

3. Za Witcher-a, da li je cena od 74.99 trenutno najpovoljnija, odnosno da li vredi da se sad uzme, ili da se ceka izlazak drugog DLC-a, mada logicno bi bilo da tad ceo komplet moze biti samo skuplji, zar ne? I recimo, odlucim se da kupim, medjutim kako ce neko hteti da deli sa mnom kad tek pocinjem, odnosno kada nemam ocene, tj "trade count"?
 
1. Ovo oko kartica najbolje da sačekaš da ti neko drugi odgovori, jer sam ja batalio kada sam video da gomili ne prolazi ta kupovina kodova na Amazonu. Kodove takođe možeš poput slotove igara da kupiš na forumu.

2. Odnos je obično 60% - 40% kada su dva slota, dok se Nosiocu odbija par stotina dinara (u zavisnosti od igre) ako se nađe Fantom.

3. Posle nekog vremena budu Bundle ponude/akcije pa cena ide malo dole (jer uvek ima potencijalnih novih kupaca koji budu privučeni nižom cenom). To što si novi član nije minus, jer i stariji su nekada morali da budu na početku. Zato su tu posrednici koji organizuju grupu i podatke.
 
Ok, za proceduru oko kodova cekam nekog drugog....

Pa zar ovaj link sto sam stavio nije bundle ponuda? Nisam te do kraja razumeo, da uzimam sad po 74.99, ili da cekam? Sto se tice posrednika, kako ih pronaci i da li uzimaju neku proviziju za posredovanje?
 
Mislio sam na Complete Edition Bundle. Opet, ne zna se kada će ti popusti (jer su nenajavljeni), pa ako ne bi dugo čekao, možeš da uzmeš sada. Dakle sve zavisi od tebe i koliko ti se igra.

Posrednike ćeš videti na forumu u temama gde imaju grupe slotova i gotovo svaku igru u ponudi.
 
U cemu je razlika izmedju https://goo.gl/QUU7xt i "Complete Edition Bundle"? Zar taj link sto sam stavio ne sadrzi sve sto bi trebalo?

Sad gledam cene, glavna igra je $50, prva ekspanzija $10, a sve zajedno $75..... za sve to zajedno cena bi trebala biti niza, jer ispadne da je ista cena uzimao sve odvojeno ili sve zajedno?
 
Ako ti se zuri uzimaj taj i gotovo, ja sam malo pogresio kada sam spominjao Complete Edition jer nema svaka igra to. Obicno imaju one igre za koje se ne moze unapred uzeti Season pass. Recimo Bloodborne. Posle odredjenog perioda je odjednom izasla Complete verzija sa DLC-om a pre se uopste nije mogao kupiti samo DLC ili igra + DLC. Kada je izasao Complete Bundle cena igre je iznosila 50$ umesto 60$ plus pritom dobijas Complete verziju a ne obicnu.

Kao sada kada bi Witcher sa Season pass bio 50$ ili 60$, e to je upravo to. Ali ipak, nece se to desiti brzo. Hoce, ali ne jedno 2-3 meseca, da znas. Iz iskustva pricam.

Nisam igrao Witcher pa nisam bio uopste upucen, zato sam onako ishitreno napisao odgovor a ipak je ovaj post sada mnogo realniji.
 
Moja greška, prevideo sam. Taj Bundle je sa oba DLC-a, tako da je jeftinije (5$) nego da uzimaš posebno (50$ za W3 + 10$ HoS + 20$ B&W). Jedino još ispod cene bi bila neka akcija, za koju je pitanje kada će biti.
 
Ma isto mu dodje, jer ne postoji kod od 5$
 
Ako ti se zuri uzimaj taj i gotovo, ja sam malo pogresio kada sam spominjao Complete Edition jer nema svaka igra to. Obicno imaju one igre za koje se ne moze unapred uzeti Season pass. Recimo Bloodborne. Posle odredjenog perioda je odjednom izasla Complete verzija sa DLC-om a pre se uopste nije mogao kupiti samo DLC ili igra + DLC. Kada je izasao Complete Bundle cena igre je iznosila 50$ umesto 60$ plus pritom dobijas Complete verziju a ne obicnu.

Kao sada kada bi Witcher sa Season pass bio 50$ ili 60$, e to je upravo to. Ali ipak, nece se to desiti brzo. Hoce, ali ne jedno 2-3 meseca, da znas. Iz iskustva pricam.

Nisam igrao Witcher pa nisam bio uopste upucen, zato sam onako ishitreno napisao odgovor a ipak je ovaj post sada mnogo realniji.

Mozes li mi pomoci oko kupovine kodova, tj dopuna za wallet? Koji su sajtovi trenutno najpouzdaniji, citao sam da je bio amazon pa vise nije itd..... takodje, da li je najbolje uzimati onu gift karticu pa preko nje platiti? Ja imam deviznu karticu u EUR, ne znam jel trebam dodavati US, ili moze i sa EUR, odnosno da ti sajtovi vrse automatsku konverziju? Ili jednostavno da nadjem nekog posrednika ko ce to uraditi umesto mene, samo ne znam kako ga pronaci, i koliko se to naplacuje?

Moja greška, prevideo sam. Taj Bundle je sa oba DLC-a, tako da je jeftinije (5$) nego da uzimaš posebno (50$ za W3 + 10$ HoS + 20$ B&W). Jedino još ispod cene bi bila neka akcija, za koju je pitanje kada će biti.

Gde si nasao info da je B&W $20?
 
Polygon, mada sam pročitao na još par mesta:

If players want to purchase the add-ons separately, Hearts of Stone will cost $9.99, while Blood and Wine will cost $19.99.

S obzirom da B&W donosi dodatnih ~20h sati igre, sasvim očekivana cena.
 
Mozes li mi pomoci oko kupovine kodova, tj dopuna za wallet? Koji su sajtovi trenutno najpouzdaniji, citao sam da je bio amazon pa vise nije itd..... takodje, da li je najbolje uzimati onu gift karticu pa preko nje platiti? Ja imam deviznu karticu u EUR, ne znam jel trebam dodavati US, ili moze i sa EUR, odnosno da ti sajtovi vrse automatsku konverziju? Ili jednostavno da nadjem nekog posrednika ko ce to uraditi umesto mene, samo ne znam kako ga pronaci, i koliko se to naplacuje?

Ne primaju nase kartice ni u jednom obliku. Odes na cdkeys.com, napravis nalog, registrujes svoju karticu i kupis vaucer od koliko vec novca hoces. Kada prodje uplata, odes na svoj acc na cdkeys sajtu, kliknes dugme view code i ukucas ga na konzoli pod opcijom "redeem code"
 
Jel prvi post i dalje aktuelan ? Nije nista promenjeno po pitanju US/UK adresa ? Procitao, sve skapirao al da proverim. I gde savetujete PS+ kupovinu ?

playstation-plus-365-days-card-psn-uk

Kontam ovo je to to, sada samo biram da li da idem sa UK ili sa US nalogom pa na osnovu toga kupujem i PS+ za taj region, tako ?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Tako. Aktuelno je sve.

Otvori US nalog ;)
 
Ne primaju nase kartice ni u jednom obliku. Odes na cdkeys.com, napravis nalog, registrujes svoju karticu i kupis vaucer od koliko vec novca hoces. Kada prodje uplata, odes na svoj acc na cdkeys sajtu, kliknes dugme view code i ukucas ga na konzoli pod opcijom "redeem code"
Koliko vidim na ovom cdkeys.com nema dopune za US nalog a ni 12 meseci pretplata za US. Jel ima jos neki proveren sajt za kupovinu?

Edit: Vidim da ima i na g2a. E sad, tamo ima pretplata 12 meseci za ruski nalog i kosta 41 dolar. Najeftinija je. Jel mogu ja da napravim ruski nalog, kupim na njemu tu pretplatu i da mi vazi posle taj psplus i na glavnom nalogu. Da nema neka zackoljica ili sve normalno radi?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako. Aktuelno je sve.

Otvori US nalog ;)

Okej. Znas ono sto vise citas vise boli glava i cimas se. Konzolu kupujem ovde, igre cu verovatno odavde naravno iz nasih radnji ali dlc-ove i digitalne verzije preko PSN+. Da li tada moram (ako recimo uzimam sa g2a sajta nesto) da pazim da verzija bude US ili UK ? Ili pa mogu da otvorim 2 accaunta na jednoj konzoli i UK i US i koristim recimo EU za kupovinu nekih a da nastavim igranje za US ?

Verujem da je negde ovo spomenuto ali sam se previse nacitao i pocinjem da tripujem. Samo me to interesuje. Uzimam Destiny uz konzolu iz razloga sto je PSN+ trial 14 dana pa eto da testiram malo MP i kako funkcionise, pa posto imam dodatke da znam kako i sta da radim. Kasnije ce da uslede ostale ekskluzive.

Vidim da je na g2a oko 39e godisnji PSN+ za US tako da kontam uzmem to odmah po testiranju konzole.
 
Poslednja izmena:
Najbolje tako da otvoris dva jer igre koje uzimas na disku kod nas su obicno EU verzije pa ces morati da uzimas EU dlc-e.

Mada sta znam, ili ako hoces otvori samo UK i onda sve na njega, jer ako vec uzimas diskove kod nasih radnji onda ti nece biti problem da za dlc das par funti vise ako treba, u odnosu na US nalog.
 
PSN nema Global region, za razliku od XBox Live servisa?
 
Nema.

Igre nisu region locked ali DLC-ovi jesu. Veoma cudna situacija i ne znam zasto je to tako i kakve to veze ima...

Zato ako se uzme igra na jednom regionu a naknadno hoce DLC mora da se pazi da se poklope.
 
Pa kolko sam ja skontao bitno je odakle je kupljena konzola jel ? Eto ukratko pa da zavrsim sa dilemom. Uzmem konzolu ovde, kupim Destiny ovde. Ako mi je nalog US da li uzimam PSN+ US i DLC-ove za igru US ? Ili moram DLC UK a da ostavim PSN+ iz US ?
 
Ne, nije bitan region konzole. Samo igre i DLC-a.

Nebitno je skroz gde konzolu kupis.

Znaci ne gledaj konzolu, gledaj samo igru. U tvom slucaju kupis Destiny ovde, treba ti UK DLC-ovi. To je to.

Zato ti na kraju krajeva kazem da ne komplikujes samo otvoris UK nalog i to je to, bez US... Ali kako hoces, mozes i oba i uradis bas kao sto si rekao. Sve igras sa US naloga a dlc-e trpas na UK nalog.
 
Koliko vidim na ovom cdkeys.com nema dopune za US nalog a ni 12 meseci pretplata za US. Jel ima jos neki proveren sajt za kupovinu?

Edit: Vidim da ima i na g2a. E sad, tamo ima pretplata 12 meseci za ruski nalog i kosta 41 dolar. Najeftinija je. Jel mogu ja da napravim ruski nalog, kupim na njemu tu pretplatu i da mi vazi posle taj psplus i na glavnom nalogu. Da nema neka zackoljica ili sve normalno radi?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Nema US pretplate na 12 meseci ali ima na godinu dana :)

http://www.cdkeys.com/playstation-n...-plus-membership-ps3-ps4-ps-vita-digital-code
 
Ladno nisam video a oci da mi iskopa :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ne primaju nase kartice ni u jednom obliku. Odes na cdkeys.com, napravis nalog, registrujes svoju karticu i kupis vaucer od koliko vec novca hoces. Kada prodje uplata, odes na svoj acc na cdkeys sajtu, kliknes dugme view code i ukucas ga na konzoli pod opcijom "redeem code"

Kod dela gde trebam da registrujem svoju karticu, ne znam koje sve kartice dolaze u obzir:
- da li mogu dinarsku karticu, odnosno da li sajt nekako vrsi konverziju? i ako vrsi, da li je to neka normalna konverzija, ili ona kriminalna kao u bankama?
- ili mora devizna kartica? ako mora, da li na kartici moram imati US valutu, ili mogu i EUR, odnosno vrsi se konverzija?

Gde se tacno kupuje taj vaucer, u kom delu sajta, posto trenutno ne mogu da ga nadjem? Mozda se pojavljuje ta mogucnost tek kad registrujem karticu?
 
Kod dela gde trebam da registrujem svoju karticu, ne znam koje sve kartice dolaze u obzir:
- da li mogu dinarsku karticu, odnosno da li sajt nekako vrsi konverziju? i ako vrsi, da li je to neka normalna konverzija, ili ona kriminalna kao u bankama?
- ili mora devizna kartica? ako mora, da li na kartici moram imati US valutu, ili mogu i EUR, odnosno vrsi se konverzija?

Gde se tacno kupuje taj vaucer, u kom delu sajta, posto trenutno ne mogu da ga nadjem? Mozda se pojavljuje ta mogucnost tek kad registrujem karticu?

Koliko znam, siguran si da kartica moze ako je visa. Moja je dinarska visa kartica i njom kupujem na internetu vec 10tak godina bez problema. Radi se naravno konverzija izmedju banke i sajta na kojem kupujes. konverzija je naravno kriminalna kao u bankama, ali se nikada nisam time opterecivao.

Trenutno ne mogu da udjem na sajt, ali imas playstation kategoriju sa sve padajucim menijem gde mozes da biras da li zelis novac da kupujes za psn ili mesecne pretplate. nista sto 2-3 minuta istrazivanja na sajtu nece dati
 
Koliko znam, siguran si da kartica moze ako je visa. Moja je dinarska visa kartica i njom kupujem na internetu vec 10tak godina bez problema. Radi se naravno konverzija izmedju banke i sajta na kojem kupujes. konverzija je naravno kriminalna kao u bankama, ali se nikada nisam time opterecivao.

Trenutno ne mogu da udjem na sajt, ali imas playstation kategoriju sa sve padajucim menijem gde mozes da biras da li zelis novac da kupujes za psn ili mesecne pretplate. nista sto 2-3 minuta istrazivanja na sajtu nece dati

- imam Visa (RSD) i MasterCard (EUR), sa kojom manje gubim prilikom konverzije?
- mozes li mi pliz dati najnoviji primer tvoje kupovine, odnosno za odredjeni vaucer koliko ti je skinulo dinara?
- ako se puno gubi, ja bih kupio US u menjacnici i dodao na MasterCard.

Sto se tice kupovina vaucera, isao sam na PSN Topup Cards > Region: USA > $10-$20-$50 (sve 3 opcije su out of stock)?
 
Poslednja izmena:
Gubis isto, banka konvertuje eure u dinare, nema veze sto ti je racun devizni... I ako gubis manje to je nesto smesno, ali bas smesno na takve iznose. Tipa 5 eura je razlika na sumu od oko 400 eura...

Nije ovo nista komplikovano, racunaj euro 125 dinara i to je to, plus paypal ima neku proviziju od oko 2% cini mi se i to je to... Mada ne znam hoces kupiti preko PP ili ne...
 
Poslednja izmena:
Gubis isto, banka konvertuje eure u dinare, nema veze sto ti je racun devizni... I ako gubis manje to je nesto smesno, ali bas smesno na takve iznose. Tipa 5 eura je razlika na sumu od oko 400 eura...

Nije ovo nista komplikovano, racunaj euro 125 dinara i to je to, plus paypal ima neku proviziju od oko 2% cini mi se i to je to... Mada ne znam hoces kupiti preko PP ili ne...

Ok, recimo da kartice nisu vise problem, ali sta da radim sa ovim: isao sam na PSN Topup Cards > Region: USA > $10-$20-$50 (sve 3 opcije su out of stock)?
 
Ja ne znam kada sam zadnji put tamo video US dopune... Pogledaj na G2A ili slicno.

Mozes i na Amazonu, ja sam se samo ogradio od bilo kakvih saveta u vezi Amazona, jer mnogim ljudima vise nije prolazilo pa je ispalo da vrsim zabludu itd... Meni i dalje radi Amazon i to je to. Ne odgovaram i ne dajem savete u vezi tog sajta, i uopste bilo kog sajta sto prodaje kodove iz navedenih razloga. Sve ostale savete rado dajem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno