Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

da li "ruske" igre sa G2A mogu da se igraju kod nas ?
 
Ako je nacrtana ruska zastava, tj da igra pripada regionu Rusije, mozes ali moras da otvoris poseban ruski nalog i na njemu da ukucas taj kod.
 
Tražimo dobrovoljca :)


ahe evo...

After purchase you will receive an account with prepurchased game (NOT a code).
The warranty on our accounts is 3 MONTHS, if the game stops working afterwards it will not be replaced free of charge. This doesn't mean that your game will stop working after 3 months, most games work indefinitely. It just means that we'll supply to you a free replacement account if anything goes wrong within first 90 days.
PS4 games must be activated within 24h from receiving your account, please ensure you have your console around to complete the setup when you receive your game. We will not replace or refund if you fail to do so.
For PS4, DLC for some games might not be working correctly depending on your account region.
We do not always have all games available for instant delivery. Sometimes it could take a couple of hours to have them delivered, in extreme cases up to 24h. If you want to know the estimated delivery time, contact our customer service.
 
Poslednja izmena:
Imas nalog 3 meseca i posle promene sve i ostanes bez igre.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Otprilike...

U sustini deaktiviraju nosioca, menjaju sifru i opet prodaju istog nosioca... Tako nekako.
 
Ne
 
pa dobro, i nije loše, za 90 dana se mogu izigrati k'o zmaj, ne bih žalio $15 :d
 
Drugari ,sutra mi stize ps4, interesuje me samo pes16, nista vise, ako neko ima da proda neka se javi, i jos jedna stvar, gde mi je najpovoljnije da kupim nalog za ps4 koji ce mi trebati za online igranje? Hvala svima unapred.
 
Jbt aj da su neke uber niske cene na tom sajtu nego obicno skuplje nego da uzmes nov share koji znas da ce ti zauvek trajati. Ovde da rizikujes 3 meseca samo da imas igru je glupost, mislim bilo bi razumno da su do 10-15e najskuplje igre.
 
Procitao sve postove, i to 2 puta (da, dva puta), prvi put, pa pauza da sve sve to slegne, pa jos jednom, a sve u nameri da sve skontam sa razumevanjem. Cini mi se da kol’ko-tol’ko razumem sustinu, medjutim ostale su neke stvari koje su mi nejasne, ili koje bih hteo da proverim da li sam ih dobro razumeo. Pa da krenemo redom:

1. Kreiranje naloga. Sto se tice imena i prezimena, sta je bolje staviti, prave podatke ili izmisliti? Isto pitanje za telefon?

2. Podesavanje slike, kako podesiti da slika bude najbolja moguca? Da li i dalje vazi ono, kao sto je cini mi se GTA rekao, da se dve opcije RGB stave na full? Treba li jos nesto podesiti/promeniti osim toga?

3. Fantom, da li se pre moglo igrati sa upaljenim netom, a sada ne moze (sta se desilo u medjuvremenu), pa je izgubio na popularnosti? Odnosno, moze se imati maksimalno 1 fantom na konzoli, jer ako krene da se skida drugi, mora se biti na netu, a onda se gubi fantom? Ako je tako, onda fantom nije za mene! Jos jedno pitanje, zasto mora proci bas 6 meseci za prodaju fantomskog slota?

4. Da li je, i koliko vazan raspored skidanja u sher-u? Da li mora fantom-nosilac-gost? Ispadne da nije striktno, ali je preporucljivo? Ako je tako, onda je moje pitanje zasto je preporucljivo, odnosno sta se moze desiti ako se raspored share-ovanja promeni?

5. Da li su jedine razlike izmedju nosioca u gosta u tome sto gost mora imati net i sto ne igra sa svog maticnog naloga (zbog trofeja)?

6. Kako se prepoznaju slotovi, tj. nosilac-gost-fantom? Da li rasporedom skidanja igre, ili se nosilac postaje kada se nesto aktivira kao primarno (to nisam najbolje razumeo), i onda se moze igrati i sa maticnog i sa fake naloga, a gost se postaje kada nosilac da X osobi podatke sa fake naloga?

7. Ako je nosilac kreirao novi nalog za skidanje igre, kako moze tu istu igru da igra na oba naloga, odnosno na maticnom, i na tom fake?

8. Na koji nacin se prodaju nosilac i gost? Kontam kod gosta da se samo prosledi email i sifra od tog fake naloga, a kako kod nosioca, pretpostavljam da se ne daje email i sifra sa maticnog naloga, nego da postoji neki drugi nacin?

9. Kada od nosioca dobijem podatke za nalog odredjene igre (gost), da li je praksa da se odmah promeni sifra, tj da li se ona uopste moze menjati? Ili jednostavno dobijem podatke, skinem igru i to je to?

10. Sto se tice maksimalnog broja naloga, da li uopste trebam obracati paznju na to? Cini mi se da je receno da moze 16, da li se to misli na 16 naloga istovremeno, odnosno 16 guest igara u isto vreme? Ako je tako, znaci kada bi 17-a dosla na red, koje su mi sve opcije na raspolaganju za umanjenje slotova: prodaja, deaktivacija, nesto trece?
 
1. Subjekivna stvar.

2. Kod mene stoji tako, mada isprobaj na licu mesta pa vidi da li primećuješ razliku.

3. Da, ranije je moglo da se sa Fantomom izlazi na net i iz tog razloga što više ne može je izgubio na popularnosti. Nisi ograničen na jedan Fantom slot na konzoli, ali bi za više morao da kombinuješ da u istom danu (ili koliko mogu da te sačekaju pre odjave) uzmeš više igara. Ako kupiš jednu igru sa slotom Fantoma, moraš da sačekaš da je završiš pre nego što uzimaš sledeću, jer je gubiš čim se povežeš na net. Ograničenje od 6 meseci je postavljeno od strane Sony-a i ova opcija se koristi u slučaju krađe (zvanično Fantom od strane Sony-a ne postoji kao slot za deljenje igara).

4. Raspored je bitan pre svega za Fantoma. On skida prvi i isprobava da li je sve ok sa igrom. Dalje ide po dogovoru.

5. Da.

6. Nosioc se prepoznaje iz razloga što može da igra sa svog ličnog naloga jer je aktivirao konzolu kao primarnu. Gost je ne aktivira i igra isključivo sa naloga na kom je kupljena igra.

7. Nisam najbolje ukapirao šta si mislio, ali deluje mi da mešaš stvari. Nosioc si na toj jednoj igri, tako da za sledeću kupovinu opet praviš nalog kao što si odradio taj. U oba slučaja ti kao Nosioc ne igraš sa tim nalogom već svojim ličnim (jer bi izbacivao Gosta).

8. U oba slučaja daješ podatke od tog naloga koji prodaješ (dakle email i lozinku za nalog). Tvoj glavni/lični nalog nema potrebe jer igra nije kupljena njime.

9. To ćeš najbolje da se dogovoriš sa tim drugim vlasnikom naloga. Pre kupovine se uvek raspitaj ko je radio Share i uvek obavesti drugu stranu za promenu šifre i prodaju trećem licu.

10. Maksimalni broj naloga u jednom trenutku na konzoli može biti 16. To su minimum 16 igara, pa tako čisto sumnjam da ćeš biti u situaciji da ti zafali za 17-tu.
 
1. Pretpostavljam da vecina izmisli ta podatke, kao ime na forumima na primer. Znas li mozda koji podaci ne mogu kasnije da se edit-uju? Da li je email adresa na neki nacin public, odnosno da li da koristim moju privatnu ([email protected]), ili neku random otvorenu?

3. Sve jasno, zato i maltene nema fantoma kao ponuda za share-ing.

6. Znaci i nosilac i gost poseduju email i sifru od fake naloga, samo je razlika u tome sto nosilac aktivira konzolu kao primarnu za taj fake nalog, pa onda moze da igra sa svog maticnog naloga, a gostu ostavlja da igra preko fake naloga?

6.1. Da li su nosilac i gost uzajamno zavisni, odnosno da li nosilac moze da promeni sifru i zezne gosta, i obrnuto?

7. Mislio sam da kao nosilac, ako ne delis igru ni sa kim, da mozes da igras i sa maticnog, i sa fake naloga?

10. Bilo da sam nosilac ili gost, jel se u oba slucaja racuna jedna igra = jedan zauzet nalog (od 16 maksimalnih)? Koliko se ukupno naloga moze napraviti, neko je spominjao oko 100?

PS
- da li da kupujem lan kabl, ili wifi odradjuje posao?
- uz konzolu se dobijaju i slusalice ali samo za jedno uvo, izgleda da nisam u toku, jel to neka nova moda?
- kako je najbolje puniti dzojstik, kontam da moze preko konzole, kompa itd, ali da je najbrze preko uticnice (jer je jaca struja), ali se onda ili mora koristiti onaj punjac od telefona ili kupiti zasebno.... zna li neko kako se ta stvar konkretno zove, i ima li neko preporuku gde to uzeti?
 
1. Opet kažem, subjekivna stvar. Ja sam recimo stavio svoj glavni email, jer se on ionako ne vidi kod ostalih korisnika PSN-a. Ono što ne možeš da edituješ (barem za sada jer se ta mogućnost čeka) je svoj PSN ID (nick).

3. Obično ih ima u ponudi kada naslov izlazi, dok dosta ređe pojedinačno. Takođe, ti kao Nosioc možeš isto da prodaš slot Fantoma jednom u 6 meseci.

6. Da, tako je.

6.1. Da, mogu i jedni i drugi da zeznu drugu stranu, ali se to u kratkom roku otkrije i reši stvar. Dakle najbitnije je ono što sam napisao pod 9. Obavezno se raspitaj ko je posrednik i druga strana u Share-u i dobro ispitaj situaciju kada su neprovereni članovi sa niskim cenama u oglasu.

7. U tom slučaju da, jer si ti praktično vlasnik celog naloga.

10. Obično je tako, ali imaš recimo i ponuda gde se uzimaju par igara zajedno (kao što sada ima akcija Metro Redux + Saint's Row i slično).

- Kabl je apsolutno bolje rešenje.
- Da, dobija se samo za jedno uvo.
- Pošto imam utičnicu uz nameštaj i dovoljno dug kabl da mi ne smeta pri igranju, ja svoj DS4 punim preko punjača za mobilni.
 
Hvala "mare037" na odgovorima, sada mi je mnogo jasnija situacija. Pade mi na pamet jos jedna nedoumica:

Recimo da mi je maticni nalog US, i kupim nosioca/gosta, ali je taj fake nalog na primer UK. Da li cu tada imati nekih problema sa igrom posto se zemlje ne podudaraju?
 
Nema na čemu. Ako nešto ne nađeš u temi, slobodno pitaj.

Nećeš, tako da možeš kombinovati US + druge regione.
 
Jedino prilikom kupovine DLCa za neku igru mora se voditi računa da bude isti region kao i nalog gde je sama igra US/UK inace nece raditi. Dobro je imati to na umu.

Sent from my D6603
 
Tako je. Zato otvoriš još jedan nalog, iz drugog regiona, i na njemu kupuješ DLC-ove ako je igra za taj region.
Npr. ja imam Driveclub na disku, evropsku verziju. A primarni nalog mi je američki. Igra radi bez ikakvih problema na tom nalogu, samo što nisam mogao da kupim nijedan DLC. Zato sam otvorio UK nalog i preko njega kupio season pass i DLC-ovi su postali aktivni kako na rezervnom nalogu (UK), tako i na starom, primarnom (US). Igram redovno na svom primarnom nalogu, onaj britanski mi je poslužio samo za kupovinu i povremeno sam ga kasnije uključivao samo da bih aktivirao još naki DLC kad izađe.
 
Sad mi pade na pamet Witcher 3, s obzirom da se jos ceka na drugi DLC, da li je mozda bolje da malo sacekam pa da uzmem sve u kompletu (Witcher 3 + 2 DLC-a) kao nosilac/gost, umesto da seckam sa nekoliko naloga?

Posto planiram ovih dana da uzmem prvu igru, hteo sam samo da prodjem sa vama tu proceduru, da vidim da li sam sve dobro razumeo:

Nadjem proverenog clana (na osnovu "trade count" ocena), uplatim mu na racun odredjen iznos, dobijem email i sifru od naloga gde se igra nalazi, kao i podatke od druge osobe koja je u share-u, otvaram taj nalog, skidam igru, i bez obzira ako sam na primer nosilac i igram sa maticnog naloga, taj fake nalog ne smem da brisem jer u suprotnom necu moci da igram?

Da li je to to u kratkim crtama, da li na nesto posebno treba da obratim paznju, itd?

PS
I dalje ne razumem zasto u paketu dobijamo slusalice za samo jedno uvo, u cemu je fazon?
 
Nema potrebe da uzimaš na više naloga. Te DLC-ove uzimaš na nalogu na kom je igra.

Kada si se raspitao ko je druga strana i posrednik u Share-u, koraci za Nosioca su:

- praviš nalog na konzoli upisujući email i lozinku koju si dobio;

- sa tim nalogom ulaziš u Settings/PlayStation Network/Account Management pa Active as Your Primary PS4;

- ulaziš na PS Store pa Library i staviš da se skida igra;

- kada krene download (ne čekaš da se skine cela igra jer Gost ne može da igra dok si logovan) izlaziš iz tog naloga (zadržiš PS dugme na DS4 pa Log Out of PS4);

Kada se skine i instalira izaći će ti obaveštenje i to je to.

Na ove slušalice gledaj kao na bonus, a možeš da koristiš i svoje od mobilnog. Kako bi inače prodali one druge gejmerske.
 
Mislim da me za Witcher-a nisi razumeo, recimo sad uzmem od nekog nalog gde je Witcher 3 + prvi DLC, pa kad izadje drugi DLC opet uzmem od nekog drugog, to je automatski drugi nalog, znaci seckam igru na dva naloga, nista strasno, ali sa druge strane, sto ne sacekati do juna-jula, valjda ce se naci neko ko bude uzeo ceo paket i hteo da share-uje.

Znaci pre skidanja se stavlja konzola kao primarna, e to nisam znao. A koji su koraci kad je gost u pitanju, jel sve isto sem dela gde se stavlja konzola kao primarna?
 
Mislim da me za Witcher-a nisi razumeo, recimo sad uzmem od nekog nalog gde je Witcher 3 + prvi DLC, pa kad izadje drugi DLC opet uzmem od nekog drugog, to je automatski drugi nalog, znaci seckam igru na dva naloga, nista strasno, ali sa druge strane, sto ne sacekati do juna-jula, valjda ce se naci neko ko bude uzeo ceo paket i hteo da share-uje.

Znaci pre skidanja se stavlja konzola kao primarna, e to nisam znao. A koji su koraci kad je gost u pitanju, jel sve isto sem dela gde se stavlja konzola kao primarna?

Bolje sacekaj do Juna ako si vec ovoliko cekao. Izaci ce tada neki complete edition po nizoj ceni.

Da, gost sve isto sem sto stavlja da je primarna.
 
Mislim da me za Witcher-a nisi razumeo, recimo sad uzmem od nekog nalog gde je Witcher 3 + prvi DLC, pa kad izadje drugi DLC opet uzmem od nekog drugog, to je automatski drugi nalog, znaci seckam igru na dva naloga

Ali zašto bi uzimao na drugom nalogu kada možeš na istom da kupiš/podeliš trošak sa Gostom (preko wallet dopune)? Mada ako imaš šta da igraš, možeš da sačekaš Complete Edition i uhvatiš eventualno jeftinije kao što Rhisonicus reče.

Znaci pre skidanja se stavlja konzola kao primarna, e to nisam znao.

U bilo kom trenutku možeš to da odradiš. Dakle ili pre skidanja ili nakon što si pokrenuo download.
 
Nazad
Vrh Dno