Šta je novo?

samsung galaxy s 3 ili samsung galaxy s 3 neon

sooulkeeper123

Poštovan
Učlanjen(a)
06.09.2014
Poruke
28
Poena
54
ne razumem se jako dobro u telefone,pa me interesuje sta je bolje posto mi se jako svidja samsung galaxy s 3 ali su mi onda preporucili neon e sad me zanima dali je neon neki kinez ili sta vec dali neon brzi ili sporiji i koja mi je bolja solucija da uzmem i zasto s obzirom da je samsung neon 210e a samsung galaxy s 3 220e hvala puno
 
hm znaci s 3 neon nema gorila glas kolko mogu da vidim... onda definitivno uzimam samsung galaxy s 3 obican matt hvala
 
Bolje uzmi S3 Neo, ima 512 mb vise i noviji je, imace bar jedan update software-a.
 
al sta mi znaci 512 ram ako ima slabiji procesor i nema gorila glas zastitu? zar nije bolje odreci se 512 rama a dobiti gorila glas i bolji procesor jel kolko su mi rekli na obican samsung s3 jaci je procesor ne znam sad bas?
 
Jeste jaci procesor u obicnom S3, tj. brzi je takt, ali je noviji cipset u S3 Neo (inace, primeti da postoji S3 Neo i S3 Neo Duos - vidim razlicite informacije za procesore za ova dva.. mislim da je S3 Neo jak barem kao obican S3).
512MB RAM-a mislim da vise znaci od brzeg procesora... barem meni. Sve mi inace radi i na ArcS procesoru (Single Core @1GHz, UNDERclocked), ali vidi se da mu RAMa treba! Nista ozbiljno ne radi. Isto i na S3 i na S4, kada underclockujem CPU prilicno (900MHz na S4 konkretno, koliko mi najnize dozvoljava :D), ne primecujem razliku.

Za Gorilla glass, neka neko potvrdi iz prve ruke da li je tako, nelogicno je da nije identican spoljni hardver, nego je manje interesantan telefon, pa mozda zbog toga nisu detaljne specifikacije.

BTW, dual SIM ce uzeti deo dodatne memorije, pa se ne oseti kao da ima 512MB vise, nego nesto izmedju 0 i 512 :) (to je slucaj i za LTE varijante).
 
hm ali meni 2 kartice nista ne znace uzeo bi neo sa 1 karticom ili s 3? hm ako kao sto kazes s3 neo ima samo jaci ram neki kit kat android. a s3 obican ima gorila glas i jaci procesor al nema taj ram od 512 ti mislis da je bolje obican s3? jel mi telefon treba za skayp par aplikacija i neke malo jace igrice kad putujem da se zanimam i za filmove da gledam na njega?
 
Moje misljenje je da vise RAMa vise znaci od procesora. Ja sam licno zadovoljan i sa MTK procesorom na 1.2 (quadcore), naspram S4 (vidi se da je S4 brzi, ali to je izgleda samo zbog RAMa, jer kao sto rekoh, i underclockovan CPU na 900MHz radi isto..).
Za gorilla glass, ne znam, mislim da samo nije napisano da ima, sanse da nema nikakvu zastitu su nula. A iz mog iskustva zastita na S3/S4 je s***. Koliko puta su mi pali, bukvalno toliko puta mi je pukao SAMOLED... dzaba zastita. Na tom polju mislim da je nebitno da li ima GG ili neku drugu...

Potrazi "Neo" u temi o S3, neko je imao Neo Duos, i po njemu je Neo Duos sporiji - ali moguce da je to samo do vise aplikacija i Dual SIMa. Obican S3 mislim da je odlicna kupovina trenutno, a i na duze staze, Neo jos vise.
Imaj na umu da ces za Neo imati mnogo manju podrsku zajednice od obicnog S3... ipak to nije neki popularan model trenutno za nesto veliko.
 
Za skype, igrice, filmove zavrsice ti posao I jedan I drugi....vidi koji ti se vise svidja I njega I uzmi
 
Po taktu A9 jezgra su brza od A7 jezgara za oko 20%, tj. A7 na 1,2 GHz je kao A9 na 1 GHz, tako da u ovom slucaju je S3 neo sporiji od obicnog S3 za oko 20%, s tim da A7 jezgra trose manje struje... E sad kako su oni dosli do onih rezultata za bateriju na onom poredjenju na phoneareni nije mi bas jasno jer bi trebalo da S3 neo ima efikasnije koriscenje baterije od obicne S3 jke....

Za RAM se slazem sa alfom, da ti znaci svaki MB...sa druge strane S3 ima bolji audio cip. Sad da li ce S3 Neo dobiti Kitkat update, ne znam, L update verovatno nece...
 
Po gsm areni izasao je update na kk pre dva dana za neo sa 2 sim kartice, a verzija sa jednom sim karticom je izasla sa kk-om.
 
Poslednja izmena:
Tih 512mb ram-a kod s3 neo je popunjeno bloat-om. :)
 
Onaj koji znatno vecu ROM zajednicu. A to bi trebao biti Galaxy S3. Steta da se mucis sa bloatom.
 
Poslednja izmena:
hmm ok ljudi hvala ali definitivno objasnjeje zechsovo mi je dalo da idem na s 3 jel je procesor jaci za 20% a i ima gorila glas rekli su mi da neo nema al imas foliju....a meni tel treba za malo jace igrice skayp par programcica inace danas sam bio da kupim s 3 obicnu u 4 radnje kad se tel otvori je pisalo made in china mada tvrde da je original u 2 je pisalo made in vietnam a u samo jednu je pisalo ispod baterije made by samsung e sad dali ima neko s 3 original da mi kaze sta pise sta je najbolje jel mi je nelogirno da samo jedna radja prodaje bas original a druge sve fusare....cak u jednu sto daju 2 godine garancije kosta 306 eura i pise kina ma idi begaj molim za pomoc ne bi da mi uvale kineza
 
Bez brige,nesme radnja da ti proda falsh . Ako hoces polovan ja prodajem moju s3 prelazim na s4 ili g2,original 100% :)
 
hm ne ipak bi nov sta pise ispod tvoje baterije kako te sluzi tel i imali ogrebotine tjs taj gorila glas radi a? :D
 
hmm ok ljudi hvala ali definitivno objasnjeje zechsovo mi je dalo da idem na s 3 jel je procesor jaci za 20% a i ima gorila glas rekli su mi da neo nema al imas foliju....a meni tel treba za malo jace igrice skayp par programcica inace danas sam bio da kupim s 3 obicnu u 4 radnje kad se tel otvori je pisalo made in china mada tvrde da je original u 2 je pisalo made in vietnam a u samo jednu je pisalo ispod baterije made by samsung e sad dali ima neko s 3 original da mi kaze sta pise sta je najbolje jel mi je nelogirno da samo jedna radja prodaje bas original a druge sve fusare....cak u jednu sto daju 2 godine garancije kosta 306 eura i pise kina ma idi begaj molim za pomoc ne bi da mi uvale kineza
Pošto nemam S3 mogu jedino da ti preporučim ovu aplikaciju da instaliraš dal' na licu mesta ili kod kuće pa da vidiš https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xihuanat.truth

Takođe i na ovom sajtu ima nekih objašnjenja http://www.androidpit.com/samsung-galaxy-s3-fake

Ima i video, pa prouči sve :D

http://youtu.be/znIXpN-vhSk
 
Poslednja izmena:
zech ovo imstal u tel ili komp i onda on pokazuje tamo to vec ima se snadjem? i fala brate
 
Editovao sam post ima i video link ka youtube-u, a to instaliras na tel. Samo da znaš da će ti trebati neki gmail nalog da ubaciš na tel. da bi mogao da pristupiš Play Store-u...
 
mhm hvala ma znam to imam android neki alkatel one touch al je njesra hvala puno kad uzmem s 3 prvo instaliram ovo ako.tu pokaze ok rezultate onda je to.to?hvala jos jednom
 
a da i dolazim ovde da se pohvalim uzecu beli jel na onaj link sto si mi dao pise.da.najmanje ima belih kopija sto je sig sig je :D
 
Pa valjda bi trebalo da je to to... Mislim da možeš i Antutu da instaliraš sa marketa jer isto može da očita koji chipset je unutra... Kopije nemaju Exynos, već isključivo MTK chipset...
 
Exynos je chipset koji ima S3, a kopija će imati MTK... Kucas Antutu na PSu i izbaciće ti i njega..
 
hmm bas cu sad da vidim kako funkcionise na alkatelu to :/ ako uopate i radi i daces mi br u inbox da te castim 100din kred za pomoc nema smisla :D
 
Lol, hvala ali zaista nema potrebe...forum tome i služi, a i na post paidu sam te je tehnički neizvodljivo :D Samo ti uživaj u tel. kad ga uzmeš :D
 
sto si skroman neki covek e ovaj tuturutu radi sad mi je reko da imam telenor smart 1 kolko je baterija koji procesor i to ovo je strava aplikacija :) hvala verovatno bi loneza prepoznalo kao nes zlj :D
 
inace ovaj program je otvorio sad neki unlockroot enable nego necu da prckam jel sam nov u svetu androida :D hvala jos jednom
 
Sta bese pise,mislim da pise china. Zato ti kazem da nema veze,ja sam ga isto isproveravao raznim testovima I sve je ok, mada odmah se vidi i po kameri. Velika je razlika u kvalitetu kad je kopija. Sluzi odlicno fon,generalno je u jako dobrom stanju mada oni svi imaju manu sa onim lajsnicama sa strane,pa tako I ovaj moj. Jako brzo se oljuste ja sam ovaj moj nekako sacuvao ima jako malo peckica na tim lajsnicama. E da I gorila glas verovatno da sluzi jer ekran je kao nov. Doduse ja redovno stavljam I folije necu da rizikujem,jer je folija oko 200Din. :)
 
Nazad
Vrh Dno