Šta je novo?

Sony Xperia M2 Aqua

Ocigledno nisu bez razloga prodavali taj telefon :d

E to ce ici malo teze.. ali u svakom slucaju probaj da reklamiras.
 
verovatno nije skinuta folija sa kamere. pokusaj opet.
 
Najjaca baterija od svih androida na svetu definitivno :)
Mreza 3G,auto brigtness na 40 % lociranje,auto sync,plus sam imao oko 1h i 20 min razgovora,ali ne znam sto toga nema u podesavanjima
I evo rezultata
9fbf4501ea9960880cd47812a13f20c7.jpg
6e8fd3a14f49aabc6bd73589224c546a.jpg
95469a5b6ec5753dc12e7cb20d07590d.jpg


;)
 
Koliko ja vidim ti si samo malo odigrao igricu i malo popričao.Da si koristio malo više telefon ne bi ti sot bio 5 sati.Ipak bez obzira na sve ovo je dosta dobro.
Zašto ti tako malo pokazuje signal mobilne mreže?Trebalo bi da je puna zelena linija a kod tebe jedva da ima zelenog.Airplane mode?
 
Poslednja izmena:
Nije airplane mod, nego je dosta los signal imao, vidis da je i na slici imao samo jednu crticu dometa u tom trenutku. ;-)
 
A zamisli tek da je bio full signal ;)
A pazi ovo ;)
4c36b897817a195d973b6c1a12a8c748.jpg
532c31ac0cf1eb94ae5e246583c9a772.jpg
3263cb9aa6d3533e664a1b7a233ac29b.jpg
610c9952a9f7520a3c01fa5656744ce8.jpg


Sta reci? :)
 
Brutalna baterija. ;-) Kakav je u radu telefon?
 
Dobar,bzr,fluidan,retko ce se desiti da zakoci.Igrice isto fura ok onoliko koliko sam probao,zvuk na slusalicama jako dobar i kvalitetan sto mi se jako svidja itd.Ne znam dal ce dobiti update na 5.0,ali mislim da bi mogao da radi ok s njim,kad ovako glatko tera 4.4.4.Ekran je IPS za razliku od obicnog M2 i jako je dobar,lepe boje,kontrast.
 
Evo rootovah i Akvu i Ubacih Z4 Expirience Rom 2.0
Evo malo ss.
2abd818180ffdc15b1208e222ed53585.jpg
b6736ea5d3dbbc29e1f6799c2e60587e.jpg
75ee5e89bed39250e0cec7b8e094c777.jpg
8ce5b25780838884c029273be88cdacf.jpg
 
Treba da izaberem jedan od ova dva telefona: Sony Xperia M2 Aqua ili Samsung Galaxy Grand Neo.
Dobijam bilo koji od njih za dž, paketi, pretplate itd. ne igraju nikakvu ulogu. Tehničke specifikacije znam, igrao sam se sa oba u prodavnici neko kratko vreme (5 minuta) ali nisam siguran koji da odaberem. Koristio sam do sada od smart telefona SGS2 i SGS3. Navikao sam na TW a bitno mi je da se telefon ne kvari, da me ne smara glupostima i da ne baguje.
Imate li predlog? Da naglasim da je izbor (na žalost) sveden samo na ta dva modela i da nema mogućnosti za ubacivanje treće opcije.
 
Bolje radi Sonijev Ui,brz je,retko kad se desi da zakoci.Inace telefon ne baguje sa poslednjom v4.4.4 fluidan je,ima brutalnu bateriju,ok kameru i dobar zvuk.Ja bi isao na njega pre nego na ovaj Samsung.
 
I od mene glas za M2, i ja razmisljam da je uzmem. :)
 
Izašao novi update za M2 Aqua 18.3.1.C.1.17
 
Konačno i Aqua da dobije 5.1 update ;)
 
kako da prebacum tel na silent ili vibrate mod?

updateovao sam ga na lolipop i vise nema tih opcije u "padajucem meniju"
 
Poslednja izmena:
Primetih brže trošenje baterije. Neke opcije nedostaju (npr kada se prevuče prstom odozgo nadole dobije se meni za mobile data itd... al duže držanje prsta na nekoj ikonici ne ulazi se u podesavanja) , sve u svemu brzo radi. i dalje je stabilno
 
Brze trosenje baterije sam i ja primetio i kamera uzas.
 
kamera isto, nema promene kod mene
 
Mozda uzmem ovaj tel sledece nedelje pa me zanima da li pod garanciju spada i baterija, npr posle godinu dana ona drasticno oslabi i onda mi ovlasceni servis zameni? U kakvom su stanju oni poklopci na konektorima posle visemesecnog koriscenja?
 
^ Spada. Ali ima garanciju 6 meseci, jer je reč o potrošnoj robi.
Naravno da ti neće zameniti bateriju ako oslabi. Ako se naduje ili postoji neki problem sa njom u tih 6 meseci, naravno da će ti je zameniti.
 
Je li sa update-om na L rijesen accelerometer bug?

jeste, suprugin m2 na vipu vise ne nudi apdejt izgleda da je vip odustao od apdejta, mora da su im dojadile nezadovoljnie stranke :) Dok telekom nudi azuriranje.
 
Poslednja izmena:
Evo šta sam primetio posle update na 5.1.1
Baterija se brže troši.
Kamera je lošija (mada i pre nije bila neka).
Prilikom razgovora nekako se sam aktivira tj spusti meni kao da prevučes prstom odozgo nadole.
Pritiskom na fizičko "kamera" dugme na fonu brže se aktivira sama kamera.
Kada se neko poziva pa se ne dobije linija, opcija brzog zvanja ponovo tog broja sada sporije izlazi na ekran tj duže se čeka.
 
Bolje sacekajte neku drugu verziju LP, ja sam m2 aqua apdejtovao, trosenje baterije je sada katastrofa u odnosu na pre. Takodje kamera je sad skoro neupotrebljiva kao da je VGA a realno mi se ne svidjaju ni ove vece ikonice... Savet ne apdejtujte softver ili ako bas neko zelu LP onda bar nek saceka neku noviju verziju valjda nesto rese sa ovim.
 
Ikonice mozes da smanjis u opcijama.
 
jeste, suprugin m2 na vipu vise ne nudi apdejt izgleda da je vip odustao od apdejta, mora da su im dojadile nezadovoljnie stranke :) Dok telekom nudi azuriranje.

Dobices polako,svi ce ga pustiti. Tako za moj m2 telenor tek skoro pustio 4.4.4 verziju,a MTS i VIP je dobili pocetkom godine.
 
Pre 7 dana je bilo azuriranje i povuceno je, a opet se pojavilo. Procesor dva jezgra drzi na 1190 uvek je zauzece preko 50 posto, kad se instalirao lolipop telefon vreo 73 stepena, kamera pixelizirana. Sistem ok radi super fali mu malo dorade i bice full.
 
Poslednja izmena:
Izašao novi update ;)

Android version: Android 5.1 (Lollipop)
Latest available software: 18.6.A.0.182 (18.6.A.0.175 je prošla loša verzija update-a)
Release started: 2016-01-04
 
skinuo apdejt dva jezgra opet na 1190, kamera ok gps nisam probao
 
Nazad
Vrh Dno