Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

E jeste, a kako ćeš da dohvatiš vrh ekrana? + je bitan i oblik odnosno ćoškovi, sa S3 se lakše rukuje nego sa Nexusom 5 iako je širi
 
za coskove se slazem. z3 ima zaobljenije coskove od z2 npr.

sta ce ti vrh ekrana ? :) stavis dugme za spustanje notifikacija i cao. :)
 
d5d9b506cfa408e206991cb2ca2e27a6.jpg
Jeste odlican. Ali z3 uopste nije cigla kao raniji modeli. Zato i kazem da moze i on lagano da prodje kod ljudi koji ne gotive ogromne telefone

Ma gde bre nije cigla,ogroman je tel!
 
zavisi kako kome. ja kazem ,pre ces da se naviknes na z3 nego na z2.

na primer,meni bi jedan z3 u bronzanoj boji legao kao budali samar :)
 
^ Bas to, zavisi kako kome. Evo ja recimo ne bih mogao da koristim telefon sa ekranom od preko 5 inch-a. Od 4.5 do 5, idealno za mene. ;)
 
zavisi kako kome. ja kazem ,pre ces da se naviknes na z3 nego na z2.

na primer,meni bi jedan z3 u bronzanoj boji legao kao budali samar :)

pa i nije teško da lepše legne od z2 :D
sam si pričao da ti G2 nikako ne leži u ruci, a ovaj je i veći i ćoškastiji a kažeš nije cigla
 
Jeste istina. Meni sve preko 71mm sirine pravi veliki problem. Ali za z3 bi se zrtvovao i verovatno navikao posle 2,3 meseca :)

Mada uzimimo u razmatranje da je g2 dosta debeo mob. Z3 je oko 7.5mm ako se ne varam.
 
Poslednja izmena:
Pa i nije cigla, nego crep :)

Sto se mene tice, Z3 compact. Planirao sam Z1c, ali menjam plan ka Z3c. Vece verzije su mi ipak prevelike, mada su sjajni telefoni, i imaju neki svoj smek - bar meni.

Pozdrav
 
ac962c622556ada9a3a1e1f689821249.jpg

Inace nije los ni za slusanje neustrojene muzike,samo zaboravih da pitam koji format pusta kad sam testirao!
 
^ Prema white paper podacima pusta :
Music
3D Surround Sound (VPT)
Album art
Bluetooth® stereo (aptX®, A2DP)
ClearAudio+
Clear Bass™
Clear Phase™
DSEE HX***
Dynamic normaliser
High-res audio (LPCM, FLAC,
ALAC, DSD)

Low power audio playback***
Music tones (MP3/AAC)
S-Force Front surround
Stereo speakers
TrackID™ music recognition*
Walkman® application
xLoud™ Experience

Tu je i WMA.

Inace ne znam zasto bi neko slusao mp3 loseg kvaliteta i cekao da tamo neki softver ''zamaskira'' ono sta ne valja i slicno, to je po mom misljenju glupost. U eri jeftinih memorijskih kartica i kvalitetnih uredjaja i audio komponenti/opreme to je svetogrdje, lepo flac ili bar 320kbs mp3 uz min 32Gb karticu, dobre slusalice i eto dobrog kvaliteta zvuka ne samo na Z3 nego na vecini telefona.
 
Poslednja izmena:
Pušta DSD? Sa ili bez konverzije u PCM?
 
Nemam pojma.. moguce da se softverski konvertuje.
 
Hsv sve je to super i stoji sto si napisao,ali gde ja da nadjem Ljubu Alicica u flac formatu (mrtav sam ozbiljan)?!
 
Kako gde pa
u shapcu kraj save.flac :d
:)

sunce ti, za 5 sekundi guglanja sam nasao i to flac! :d
 
Poslednja izmena:
Ali da li je stvarno FLAC?

Svirajte mi jesen stiže, dunjo moja,
jesen rana, nek zazvone tambure u transu,
znam da nije pesma ova 
za veselje i svatovac,
al' ja moram čuti tu romansu
 
Hsv da li mozes da mi posaljes sajt gde se skidaju/kupuju ti flac muzicki fajlovi. ?
P.s. i kakvog su kvaliteta pesme koje se kupuju preko play stora ?
 
Poslednja izmena:
^+1, gde nalazite flac. :)
 
Na torrentima :d
Ja obicno cekam scene release jer mi je to najsigurnije.

Mada u zadnje vreme sve vise skidam iTunes muziku, lakse mi je za prebacivanje na tablet/telefon zbog memorije a i nije neka razlika bar meni.
 
[YOUTUBE]Yzh4r2Rxngo[/YOUTUBE]

Cini mi se da bolje snima zvuk od Z1/Z2 u ovakvim uslovima.
 
[YOUTUBE]tUpakYjqtNI[/YOUTUBE]

phonearena video review
 
Ja se sada premišljam oko velikog telefona. Jeste lepo buljiti u veći ekran, ali je apsolutno nepraktično u svakom drugom smislu.
Nekako mi se čini da bi mi Compact bolje ležao.
 
Poslednja izmena:
Nema sta da se cini;compact potpisujem da bolje lezi! Drzao oba,cackao,poredio...sa 4,6 ekranom je opet dovoljno velik a u granicama prihvatljivosti za donekle slobodan rad jednom rukom; (vazi za nas sa manjom sakom).
 
Još će neko da kaže kako je 4.6" mali ekran :trust:
 
Nije 4.6 uopšte mali. Ja već godinu i po imam Xperia T iste veličine ekrana pa ponekad akrobatišem kad ga koristim jednom rukom. Što se mene tiče od svih telefona trenutno na tržištu, Z3C bi bio moj izbor za novi telefon.
 
To je vecita dilema. Da li ici na sto manji uredjaj sa krstenim ekranom da bi lako koriscenje jednom rukom bilo moguce u svim situacijama ili zrtvovati malo ili malo vise ergonomiju zbog manjeg tableta u rukama :d U kuci, stanu, kancelariji.. displej i od 10'' na telefonu :d samo moze da bude prednost. Ali za sve ostalo.. ja i sa vecim sakama ne mogu normalno da koristim Z1/G2 i slicne jednom rukom, posebno u pokretu, mislim moze da se koristi telefon ali nije to-to.



http://mobiledevicesize.com/compare/
 
Poslednja izmena:
Ni meni nisu sitne šake, ali da koristim jednom rukom nema šanse. Osećaj ispadanja je neminovan. Nego je najveća stvar držanje u džepu. Veliki telefon ograničava kretanje.
 
ja sam zbog ove moje mrcine poeco da nosim onu gej torbicu,sta cu kad ne moze u dzep. msm,moze,ali jedva.
a mogu da ga koristim jednom rukom,iako je 5.9''. ne mogu mnogo funkcija da obavim,ali osnovne mogu. doduse imam povece sake.
tako da bih uvek pre izabrao Z3.
 
E, da mu nosim torbicu nema šanse. Gledam ljude kako nose Note u rukama, jer nemaju gde da ga stave. Komično.

Mada bi Z bio mnogo konpaktniji, da nema toliki okvir.
 
Nazad
Vrh Dno