Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

Okt/nov. Slazem se sa napisanim.. Ali znajuci google,sve je moguce
 
Ne znam koliko je stara ta vest ali se secam da sam nesto slicno procitao pre 5-6 meseci. Mislim da sam i postavio u android Q&A temu.

Valjda ce omoguciti sve to, krajnje je vreme, posebno ako hoce da pariraju novom ios-u. I da dotuku WP8 :d
 
Kažu da je to sve gotovo i da već postoji u L preview... Samo nema aplikacija koje bi koristile taj api
 
Joj kad poplave market one nedovrsene aplikacije sa tim funkcijama.. fazon ocena 3,4, restartuje telefon i zaglavljuje se u pozadini i srce bateriju :d

Valjda ce napraviti neke skroz krstene mada uvek nekako vise gotivim fabricke kamera aplikacije svakog proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto bi se cekala bilo koja verzija androida da se omoguci manuelni mod za kameru. Jednostavno ih zabole. Bitno je da prze ovaj iso ko p'jani. Pa sto ne otvore malo blendu ako hoce low light sa 0.8 s ss. Cenim da bi f 1.2 bio ko puslica. Mada to ima i malo kontra efekat. Najbolje je neka implementacija promenjive blende bez zuma. To bi bila prava stvar
 
Telefon uzivo lep i prilicno kvalitetno odradjen. Vrline vec svi znamo,ono sto mi se nije svidelo je kvalitet tj osecaj prilikom stiskanja on/off dugmeta kao i vol up/down...Nekako kao da ce da ispadne posle mesec dana upotrebe. Takodje telefon mi se prilicno grejao u ruci dok sam setao po meniju,ulazio u settings i slicno. I pored compact dimenzija,za moju saku golem (velikim telefonima smatram sve one kod kojih palcem ne mogu da spustim notifikacioni panel sa vrha).
3242a0a51b617a02bc12a6913607ea4e.jpg
 
Compact je po mom misljenju najbolji,stvarno je ubica. jedino sto ja ispod 5.5" vise ne idem :)
 
Nego, da ponovim pitanje za ljude koji detaljno prate scenu - najavljen Z3 dual sim i E3 dual sim, od Z3 Compacta u dual sim ništa, pretpostavljam?
 
Nema nista od Z3c dual.
 
^^ :(

Sada imam 1Zc i jedino čime bih ga zamenuo je neki sličan, ali dual sim.
 
Najavili su samo Z3 dual ali verovatno samo za neka trzista, Aziju.. retki su dual sim telefoni sa ovakvim ili uopste sa boljim specifikacijama. Obicno su samo prosecni, low-mid klasa.
 
Pa nisam rekao da ih nema nego da su retki i uglavnom iz nizih klasa sto je apsolutno tacno.
 
Pa dobro. Uglavnom ih ima. Polako ce i ovi jaci da guraju dual sim,prosto u aziji obozavaju to.
 
I meni bi legao takav dual sim mada ne smeta mi ni da koristim jedan od 6,7 starih telefona iz fioke :d ako nista drugo bateriju punim jednom u 7 dana. Z3c i da se pojavi dual sim pitanje je da li bi stigao kod nas i koja cena bi bila.. mada kapiram da bi neko sigurno nabavio.
 
Poslednja izmena:
Ma samo neka ga oni naprave, nabaviće se već. :D Mene BAŠ smara nošenje dva komada, vođenje računa o dve baterije...
 
^ nema sanse da ce se pojaviti dual z3c..

[YOUTUBE]lzjIOVxOVJo&list[/YOUTUBE]
 
Ma milion dana mu traje baterija. Ko jos veruje u te testove. Ako se koristi vecina telefona je spremna za punjenje uvece. Sada da li je na 20 ili 40% koga briga.
 
Ma taj njihov test je djubre. Ali opet,ovakvi rez u realnom radu moraju nesto da znace
 
@ telep

Zato sam i stavio :d jer su gsm arena testovi baterija smesni a i uopste su poceli da imaju drugacije test podatke od ostalih (polemika o displejima od sinoc).

Svejedno Z3c nema sanse da ce imati losu autnomiju, jednostavno 720p 4,6'' ekran (i najnoviji IPS panel koji manje trosi a sija ko lud na max) i 2600 mAh = dobitna kombinacija. Sinoc sam gizmu napisao da bi najbolje bilo da sve telefone/autonomije testira na istom osvetljenju koje bi sam izmerio, npr 250cd/m2 jer tek tada moze da se dobije realna predstava o autonomijama. Z3c na 100% ce brze da posrce bateriju jer ekran svetli 600 cd/m2 po sony-u i preko 700 prema gsm areni. Ali ko jos drzi to osvetljenje 24/7, u realnoj upotrebi bice ovo jedna od najboljih android autonomija za sada a kapiram da ce odrati i IP6 :)

Od mana su naveli samo to sto nema 1080p displej (meni i ne treba na 4,6'' ali ce i to doci na red sledece godine), sto ima neizmenjivu bateriju (naravno moze da se zameni u servisu ili ko zna sam) i to sto nema alu ram kao Z3. Ima od neke plastike ali svejedno svi testovi do sada kazu da je kompletan uredjaj kvalitetno izradjen i od premium materijala. Sredili su i kameru pa je i 20mpix mod u rangu sa konkurencijom slicne max. rezolucije.

Sto se mene tice pun pogodak, samo neka ovako nastave. Naravno da moze jos bolje ali osim GS Alphe koji je skuplji Z3c nema pravu android konkurenciju.
 
Poslednja izmena:
Slazem se da je ovo odličan mid range telefon, samo me ti testovi baterija opasno zivciraju.
 
Posebno je izuzetno sto je web browsing i video playback u 10 min razlika, ma da!! Kako god,poredeci samo cifre sa ostalim telefonima,"malisa" je izdominirao!!
 
Nazad
Vrh Dno