Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

Cuj zvanicne cene. Ko prodaje po zvanicnim cenama ? To bi isto bilo kada bi comtrade u srbiji prodavao po zvanicnim.. Ako imas negde kupi po tim ako ne pravac saturn.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako mozes da poredis Srbiju i te 2 drzave, koliko znam oni mogu da kupe po tim cenama u zvanicnim sony prodajnim mestima a kod nas CT ima da valja Z3/Z3c za 90k/80 din, operateri za 60/50k u paketu od 2 crvene mesecno :d Niko nije lud ovde da plati toliko, za 2-3 meseca kad proradi sverc eto ih za iole normalne pare.
 
Upravo to. Ima ih koji i za iphone daju 1000+ eura,a ima nas i koji sacekamo par meseci pa uzmemo upola cene!!
 
Pa nece biti Z2 mnogo skuplji od Z3c ako bude 50 evra...do 70 je po meni neka realnost.
Bice papreno skup originalni Z3 :/ kao Z2 u pocetku.
 
Upravo to. Ali je i dalje smesno da je 100e skuplji od z2 u takvoj radnji. Maltene cena kao s5..
 
@ blue moon

Sto se tice cena i kupovine kod nas - samo ove poludivlje radnje i NS/Nis veza. Z1c u CT je 73k din! :d pa kod njih single core 512Mb androidi i dalje kostaju po 20k, ljudi su prsli.
 
Kada vec pricamo o cenama ovde su cene u elgigantenu sledece:

xperia z1 350€
xperia z1c 435€
xperia z2 595€
xperia z3 655€
xperia z3c 513€

Po meni je Z3c ispativa kombinacija.
 
Pojavio se u ponudi, jos ga nemaju na lageru
 
По мени најбитније поређење величине:

sony-xperia-z3-compact-vs-iphone-5s-header.JPG.jpg


http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z3-Compact-vs-Apple-iPhone-5s-first-look_id60362
 
a sta je gpe?!...google pervert edition?! :D
 
Poređenje sa iPhone6 je bitnije.

Телефон тренутно не постоји, осим у најави... такође iP6 ће бити толико скупљи да ћеш моћи да узмеш и онај нови таблет за разлику у цени.

@фклозница, мени је то поређење било битно, што сам и навео, јер имам iP5 и сада имам бољу представу колики је заправо уређај.
 
Poslednja izmena:
Biće tu i iP6 uskoro, a o poređenju cena ni ne razmišljam.
 
Realno, za cenu ip6 na samom startu prodaje opusteno ce moci da se kupi Z3c, Z2 tablet i neki prenosivi fiio dac od 100-150e za sjajan zvuk uz svaki uredjaj (a takav kvalitet i jacinu zvuka telefoni tesko da ce dostici u skorije vreme).
 
Poslednja izmena:
Nesto vise o Z3c.. http://www.eprice.com.tw/mobile/talk/4551/4912345/1/rv/sony-xperia-z3-review/

Ima i 5-6 indoor 8mpix semplova a tu je i poredjenje visokih iso vrednosti na Z3/c sa Z2

Z3c (iso 12800, ss 1/8)

Z3 sa istim podesavanjima

Z2 (iso 6400, ss 1/8) (ovi njihovi retard..... linkovi cesto ne rade pa je bolje pogledati direktno sa sajta)

epic520_1_4551_7483fb2231797ff49f1a22cebbd14ec8.JPG


Sustina ovog testa je da se sa ss 1/8s i iso ispod 3000 nista ne bi videlo, sve bi bilo crno. Ali sve to je manje bitno, kome treba iso 12800 na ovako malom senzoru, aj moze kao nekada da posluzi ali mnogo bolje bi bilo da su omogucili podesavanje SS makar do 3-4 sekunde.

Ovi novi IPS kidaju..

epic520_3_4551_8c5183071893bb86e5628ff7a96fd4a1.jpg
 
Poslednja izmena:
bilo bi još bolje da su stavili ois jer šta da radiš sa 3-4 sec, i na 1/8 će da bude strešena slika, priče o tripodima su gluposti
 
A OIS kao pomaze kod ss od 3-4 sec? :d ja jos nisam video krsten OIS na nekom android telefonu.. sve ili nebuloze ili jedva da nesto rade, i da Z3c ima ois to ne bi nesto mnogo promenilo stvari ali ajde, znacilo bi bar malo. A za tripod.. pa nije bas prakticno resenje ali zasto da ne. U stvari na nekom androidu tesko (jedino k zoom), za ove PV Nokie i ima smisla.

Realno, ovo sa forsiranjem iso je glupost.. znacice nekada da se bar nesto vidi na fotografiji ali je mozda i bolje da se ne vidi u tom kvalitetu :d
 
Poslednja izmena:
Pa cekaj,neko je vec stavljao klipove za z3c na kojima je bilo da ima ois...jel sad ima ili nema isti?!
 
nema.. ima neku softversku stabilizaciju koja je po hsv-u bolja od OIS
 
Nije po meni bolja nego je bolja - za video snimanje. Bolja je cak i od 1020 OIS-a a to je kamera telefon. To je softver prenet sa njihovih kamera/kamkordera, zato i valja. Za foto ta digitalna stabilizacija je prosecna za jedan takav softver i losija od kvalitetnog OIS-a.

A po netu dosta sajtova navodi da ima OIS, mesaju sa Steadyshot. Samo sto se razlikuju SS sa Z1/Z2 i Z3, nova stabilizacija ima neki novi, bolji mod aka intelligent active.

Evo na kom principu radi:
HcnWGQT.jpg

The original principle of this technique is to shoot the film and save it until the screen for more than a analyze every action, and shake the screen for correction, to ensure that each new scene is relatively stable.
 
Poslednja izmena:
A OIS kao pomaze kod ss od 3-4 sec? :d ja jos nisam video krsten OIS na nekom android telefonu.. sve ili nebuloze ili jedva da nesto rade, i da Z3c ima ois to ne bi nesto mnogo promenilo stvari ali ajde, znacilo bi bar malo. A za tripod.. pa nije bas prakticno resenje ali zasto da ne. U stvari na nekom androidu tesko (jedino k zoom), za ove PV Nokie i ima smisla.

Realno, ovo sa forsiranjem iso je glupost.. znacice nekada da se bar nesto vidi na fotografiji ali je mozda i bolje da se ne vidi u tom kvalitetu :d

kažem da je korisniji ois NEGO ekspozicija od 3-4 sekunde, koji će mi to.

ne znam šta je tebi nebuloza šta ne, znam da na nexusu radi dovoljno dobro da na 1/10 dobijaš oštre slike sem ako nisi muhamed ali
 
Poslednja izmena:
Pa najbolja kombinacija bi bila kvalitetan OIS + SS 3-5 sekundi, pa neka fotografise ko kako hoce. To ima i M8 ali mu fali bolji senzor i softver kamere..
 
ako ovi iz googla ne ispale, eto nam ga bar taj softverski deo uskoro, posle je na proizvođačima da to implementiraju i da ubacuju ois na telefone :)
 

Mislio sam na M7 ali sam zaboravio da on nema podesavanja SS nego M8. Mozda ima neki xda rom sa M8 a da radi na M7. Inace One pravi korektne low light fotografije, rezolucija jeste niska ali su dobre za taj senzor.

ako ovi iz googla ne ispale, eto nam ga bar taj softverski deo uskoro, posle je na proizvođačima da to implementiraju i da ubacuju ois na telefone

Pa OIS je vec poceo da stize, onaj lenovo pa Note 4.. samo fale ta dodatna podesavanja. U prvoj polovini 2015 ce verovatno svi androidi iz najvise klase imati OIS. E sad ako google u 5.0 verziji ne progura ta neka podesavanja onda ce i vodeci proizvodjaci iskulirati ponovo.
 
Poslednja izmena:
dobro, i dalje na prste možeš da izbrojiš telefone sa oisom... n5 g2 g3 m7 note4 i eto taj lenovo... šest komada samo?
mora to da zaživi kod svakog proizvođača, telefonima to treba više nego ikome (mali senzor, loš hvat), a ne kao pametni htc da izbacuju to u sledećoj generaciji...
 
HTC je morao da izbaci OIS zbog dual kamere, M8 je ionako dosta glomazan za 5'' telefon bez zastita itd. Ta nepotrebna druga kamera je ''pojela'' prostor za OIS.

Apple izbacuje ip6 sa kompletnijim manual modom i istim senzorom kao N4, Vibe Z2, Z3, Meizu MX4 itd. Ne znam kad google treba da predstavi novi android, jel u novembru? Ako google omoguci to ocekujem da i ovi proizvodjaci apdejtuju telefone sa takvim softverom. Mada sve je moguce, mozda opet iskuliraju.

Inace ocekujem da ce apple bolje da iskoristi taj sony 1/2.3'' senzor od svih ostalih, pa i Sony/Samsunga. Ici ce na 13mpix i verovatno su ispeglali softver do krajnjih limita.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno