Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

Ovaj fon ce imati bolju prodju kod kupaca nego originalni Z3...to je moje misljenje.
 
@blue moon
Nema šanse druže, u Srbiji pogotovo.
Čak i napolju ljudi će u mnogo većem broju slučajeva uvek ići na veću dijagonalu ekrana, dakle Z3.
Samo neka je "minija" što više, pogotovo ovakvih punokrvnih pa će i za nas koji ne preferiramo tablete u džepu uvek biti dobrih kupovina.
@radera, nema, ako se ne varam nema ga ni jedan iz Z serije.
 
Aaaa 5s + z3c ...mnogo dobra kombinacija; znao sam,uskoro ce s4 mini u oglase,odose opet pare u q*a*!!
 
Od Sony telefona znam samo da Xperia ZL ima IR.

@poolmaker
imaš sve više ljudi koji su uzimali top modele i kojima je nametnuto da nose ciglu i sad gledaju ove manje modele.
Naravno da nisu većina ali Sony nije napravio grešku što se potrudio oko kompakt serije.
 
Samo sam hteo da naglasim u prošlom komentaru da nije realnost da će Z3c biti prodavan bolje od Z3.
To jednostavno ne može da se dogodi.
Ljudska priroda potpomognuta marketingom kaže da nije moguće.

Nikakve greške nema sa compact serijom, naprotiv.
Posedujem i sam z1c i preporučujem ga (i naslednika naravno) svima koji žele vrhunski telefon ispod 5 inča.
Telefon je iritantno kvalitetan, pouzdan i dobar u radu.
Da su se stvari nastavile kao ranije i da Soni nije prvi povukao potez sa punokrvnim minijima ja ne bih imao izbora ako želim vrhunski telefon osim da idem na telefone meni neprihvatljive veličine.
 
Bem ti činiju ova crvena i zelena su brutalne...z3c mi je pozeljniji od obicnog z3.
 
Bem ti činiju ova crvena i zelena su brutalne...z3c mi je pozeljniji od obicnog z3.

Мени је то први избор од Андроид телефона ако iP6 буде оно што се да видети у ”исцурелим” информацијама, него:

[youtube]6J99hfqOoC0[/youtube]
 
Novi mod steadyshot stabilizacije - intelligent active, tehnologija sa sony handycam. Istu stabilizaciju bi trebalo da ima i Z3c, u sustini je ovo unapredjena verzija vec odlicne steadyshot.

epic520_3_4551_cd3e2a7eee01dd853fd372e83bbcc992.JPG


The original principle of this technique is to shoot the film and save it until the screen for more than a analyze every action, and shake the screen for correction, to ensure that each new scene is relatively stable.

[YOUTUBE]NkaqEAM5YRY[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]krqD6Zp7IRQ[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Neverovatno koliko su unapredili stabilizaciju snimka,ne znam da li moze bolje od ovoga uopste :)
 
Poslednja izmena:
Moraju ovo dobro da izreklamiraju jer ce prosecan mass korisnik procitati negde da nema klasican OIS (ako nema a mislim da nema) i onda ce automatski misliti da ne valja. Vec sam citao desetine komentara raznih ''indijaca'' tipa ''dont hav IOS (tako bar 30% ljudi sa neta brka IOS i OIS) why, IOS is mast hav'' :d a u praksi cak i steadyshot sa Z1 radi bolju stabilizaciju videa od svakog ois-a na telefonu.
 
Poslednja izmena:
Mani se tih promo materijala.. Videcemo u praksi da li ovo valja ili je djubre\beda kao i vecina stvari vezano za sony mobilnu diviziju.

Slican promo materijal je imao lg za lg g3 i laserski fokus. A u praksi se pokazao kao prosek u najbolju ruku.
 
Poslednja izmena:
^ ne znam kako nesto sto je vec bolje od konkurencije moze da bude djubre :d ali ajde. Promo materijal stabilizacije sa Z1/Z2 se poklapao sa realnim stanjem stvari tako da mislim da ce i ovde biti isti slucaj.
 
Meni stabilizacija na z2 nije nesto posebno. Tako da ono.. Ovo ako bude bolje onda super za sony.
 
Mozda ti nije nista posebno ali je bolja cak i od 1020 OIS-a a to je kamera telefon sa grbom ;)

A ovo sa Z3 je korak napred, ako stvarno stabilizacija u praksi bude ovako dobra bice ovo najbolji kamkorder i jedna od boljih action kamera.

Inace ne verujem ni ja nesto mnogo promo materijalima ali za video/stabilizaciju su se dokazali vec, posebno od Z1 a i sve te tehnologije polako spustaju iz sveta pravih kamera/kamkordera gde kidaju u poslednje vreme. Kad bi hteli mogli bi da naprave hibrid flagshipa i RX100 dzepne kamere koja je vec godinama najmanja a najbolja.. ali nece, mozda i ne mogu da spoje sve to za sada ali pre ce biti da im nije u interesu.
 
Poslednja izmena:
tesko da japanci ista ne mogu da naprave,a sad,da li im je u interesu,i to je tesko reci. mozda hoce vise da proguraju svoje flagship modele,nego da eksperimentisu sa tim hibridom koji bi bio jos skuplji,i ugrozio bi prodaju z3 recimo. ali da upare Z seriju i RX100,to bi bila ubitacna kombinacija :)

ja sam gledao dosta testova svih kamera,i iznenadio sam se kako su se u uporednim testovima Z2 lose pokazale. gledao sam i na gsm areni,i na yt. nisu to lose kamere,naprotiv,ali su se ostale bolje pokazale. negde je sony prvi,ali u vrlo malo slucajeva.
 
Poslednja izmena:
^ aj onda pogledaj ovo

Eto, pa da se lepo vidi kakva je koja kamera ;)

ee,pa to je nesto drugo. sada se sve vidi bez lazi i prevare. gledao sam neke testove gde su zaista pokazivali drugacije rezultate,i to mi je bilo vrlo cudno s obzirom kakvu tradiciju i ime imaju sto se kamera tice.

bas mi je drago sto je rezultat u korist sony-a!

hvala hsv! :)
 
Ma verovatno i oni imaju fus g lens pa i rezultati variraju, ko zna, ali eto u ta 3 testa se odlicno pokazala kamera.

Ovaj treci studijski test je vrh jer mozes da ubacis koliko god hoces uredjaja, pa cak i pravih fotoaparata, jeste da je radjeno u auto modu ali eto da se ima bar neka predstava, vecina telefona moze malo bolje u manual modu ali ni priblizno kao pravi fotoaparati. Nokie/K-S4 Zoom mogu da im se priblize ali ne skroz.

Jeste da ne igram hd igrice na telefonu ali ovako nesto bih voleo da probam, skroz ima smisla kada je u pitanju ergonomija i kvalitet igranja samo sto ce i da kosta ko zna koliko

gaming-acer-4be0ab0bdcc4d2df140bb05a4589c35f-460.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma daj, taj držač će da košta 20 evra i to je sve. Ti samo strimuješ igru sa PS4.
 
Bogami imaju jake cene sony dodaci.. mislio sam na gamepad + drzac al ne samo na streaming nego uopste na igranje (ako moze), mnogo je lakse za kontrole.
 
Koliko sam shvatio, ti samo kupiš taj držač, a gamepad koristiš od ps4 i moraš biti na istom wifi kao konzola kako bi radio streaming.
Nigde nisam pročitao da ćeš direktno upravljati telefonom. Mada, ako je bluetooth gamepad, možda i može.
Inače, jeste skup ovaj gamepad.
 
A z2 u saturnu 500e ? :)
Klasicni sony...
 
Ko koristi trenutak ? Jedan od najacih lanaca u nemackoj. Uvek stave cenu mesec+ dana pre pocetka prodaje.

Ali smesno je da z2 kosta 100e manje od z3c...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno