Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

Kapiram,hvala ti,naci cu ;)

Sent from Xperia Z5
 
Ne znam za to po datumu mada ne verujem,mislim da su sve serije imale taj problem sa odlepljivanjem ekrana.
Iskreno,ja bih zaobisao ovaj model.

Sent via Xperia Z2

Koji su razlozi za izbegavanje molim,zagrejao sam se za ovaj model

Na sta obratiti paznju ako se kupuje polovan

Prodaje lik vise komada Z3 compact zakljucanih na neku Austrijsku mrezu,pa bih licno birao

Vredi li to 100 evra,dekodiranje je plus oko 20 evra posle,naravno proverio
bih onaj broj pokusaja u service meniju
Moze li se tacno videti koliko je radio ili se to resetuje
 
Poslednja izmena:
Koji su razlozi za izbegavanje molim,zagrejao sam se za ovaj model

Na sta obratiti paznju ako se kupuje polovan

Prodaje lik vise komada Z3 compact zakljucanih na neku Austrijsku mrezu,pa bih licno birao

Vredi li to 100 evra,dekodiranje je plus oko 20 evra posle,naravno proverio
bih onaj broj pokusaja u service meniju
Moze li se tacno videti koliko je radio ili se to resetuje
Aj mi posalji kontakt za te compacte :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ovako, posto sam ranije probao i instalirao prethodu verziju MM moram reci da je ovo sada mnogo bolje. Primetio sam jednu stvar, povremeno mi ne radi double tap za budjenje telefona i po kliku na ikonu prilikom startovanja aplikacija lag do sasmog ucitavanje je veci nego na Lolipop. Da li neko ima slican utisak, narocito za ovo drugo?
 
Nemam takav utisak,kod mene na Z2 je sve dosta brzo.

Sent from my Sony Xpeira Z2
 
Ok, samo to je drugi telefon, zeleo bih utisak nekoga sa z3 compactom.
 
Ako ces moj utisak, instaliraj mu 4.4.4 android i uzivaj.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
A kako spreciti update? Na lege artis nacin?
Kitkat nisam ni probao, dosao je sa Lolipop sistem, bio sam sasvim zadovoljan.
 
Pa iskljucis auto update u opcijama ili rutujes tel

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ekran na mom z3 kompaktu je počeo polako da otkazuje. Ne reaguje na dodir na gornjem delu, oko milimetar-dva, tako da ne mogu da spustim notification panel pa koristim aplikaciju za to. Sad primećujem da je isto to počelo da se dešava i u donjem levom uglu. Koliko košta zamena ekrana kod nas i ko to radi? Ako dođe do toga...
 
Da li postoji nacin da se Android natera da updateova aplikacija zadrzi na SD kartici, ovako ih posle update uvek vraca na internu memoriju.
 
Po cetvrti put u Comtrade Servisu :( Nisam produzavao garanciju (a jednom su mi drzali telefon mesec dana i zamenili ga za novi), ali od 20 meseci telefon mi je sigurno mesec i po u servisu, za sada... OPET se odlepio ekran, pre toga opet prslo zadnje staklo, samo od sebe, tokom noci... ali to nisam hteo vise ni da reklamiram, katastrofa.

Garancija istice u Januaru ako je ne produzim i definitivno moram promeniti telefon. Sta posle? X compact ili IPHONE SE uz IPAD MINI u torbi? Ako hoce neko da kupi nov Z3 compact verovatno ce mu opet zameniti touch i staklo napred nazad. Cena povoljna
 
Inace fan sam Sonya od malih nogu, a napunio 40 nedavno, ali nakon peha sa z3 i jos gore sa z2 tabletom... letos na plazi citam neke casopise na READLYu i zove mama, video poziv da vidi decu... ja ostavim tablet na lezaljki odem u more jer su deca bila tamo i nakon 5 minuta se vratim uzmem tablet, kad ono PLJAS linija preko ekrana na dve strane... i meni prva reakcija bila to da mi je neko seo na lezaljku i svi se kunu redom da niko nije, kad prosli dan citam... i ekrani z2 tableta pucaju sami od sebe, ako je i od Sonya mnogo je...ne znam sad da li da i to da probam da reklamiram, mada ne mogu da gresim dusu da neko nije seo, jer sam 5 minuta bio odsutan, ali da je seo sve bi crklo ne samo ekran..fck
 
Po cetvrti put u Comtrade Servisu :( Nisam produzavao garanciju...

Tvorcu SLIMM rom-a za Z3C po drugi put je dotični otišao na servis, dva meseca pred istek garancije, prednje staklo naravno. Dobio je u zamenu novi X Compact, i to čak nije usluga servisa nego od samog Sonija je ponuđena i odobrena zamena.
Trebalo bi i CT da ima slične akreditive.
 
Poslednja izmena:
Ja vec 6polako ludim jer je telefon od 26.og u servisu i nosim cerkin Z3 compact tablet okolo kao ludak u torbici ...
 
X Compact je odličan onako na probu, drug ga je uzeo, kakva je izrada znaćemo za godinu dana. Mislim da su se napokon opametili i stavili odgovarajući SoC jer telefon radi odlično i pored toga što nije top klasa. Kućište mi je u glavu bolje od z3c ali opet treba maska jer klizi. Baterija kako mi kaže je odlična, ne mogu da poredim sa Z3 jer nije moj telefon.
 
Moje stradanje sa z3c se nastavlja (da ne pomisle ljudi da imam nesto protiv Sonya ... nosam Sony od kad znam za sebe t10, t68i, j5, w880, x10 mini, xperia u, z1c i nikad NIKAKAV problem... imao sam ps3 godinama, sada ps4 skoro dve, Braviu W805, par trinitrona, linija zvucnika... a ovaj z3c me sahrani za sve njih... zovem servis na svaka 3 4 dana... i vele nema delova, stici ce, poslacemo vam kad zavrsimo.. 5 do 7 dana.... danas, nova prica, malo sam iznenadjen, jer sad je odjednom problem to sto je naprslo zadnje staklo (koje su mi dva puta zamenili u garanciji jer zbog visoke temperature sta li puca samo od sebe, meni oba puta na nocnom stocicu, razbudim se hellooo...crack) i sad kao to ne moze da pokrije garancija (!???) a da bi mi zamenili odlepljeni ekran moram da platim za staklo. Mislim neverovatno, ali verujem da ce Comtrade Servis ostati korektan jer sam upravo pisao mejl sefu servisa... sto je najgore... supruga ima z3, radi kao zmaj, kao juce kupljen, cerka haka z3 compact tablet... nista... brat koji nosi iphone mi puce od smeha...
 
A crni humor je to sto imam W880i koji mi je bilo zao da prodam, koji ima 10 godina minimum... i napunim ga juce, radi kao zmaj... :) E bas simpa telefon
 
Z3c je najproblematicniji sony android, to je odavno jasno, verovatno su zbog toga (grejanje snapdragona i odlepljivanje ekrana/pucanje stakla) povecali debljinu kucista na novijim kompaktima.

Ako budu smarali trazi da ti daju Z5c ili XC :)
 
Z3c je najproblematicniji sony android, to je odavno jasno, verovatno su zbog toga (grejanje snapdragona i odlepljivanje ekrana/pucanje stakla) povecali debljinu kucista na novijim kompaktima.

Ako budu smarali trazi da ti daju Z5c ili XC :)

Trazio sam :) Samo ne znam sta da radim, ako ne daju? Btw brat mi je u Dubajiu za vikend i gledam X je oko 360, a crni Z5 15 eur skuplji, a Iphone SE 325 eur, mada je on bas premali... S6 je oko 350 isto, pojma nemam sta da radim, ne daju mi se velike pare za telefon... pre neki dan sam uzeo Surface Pro 4 i ono je babaroga... ne mogu da zamislim da za telefon platim slican novac, valjda ovi iz Comtradea budu profi kao do sada...
 
Bas ishvalih comtrade pre par meseci, ali u Srbiji je korektan odnos izuzetak koji potvrdjuje pravilo da ce uvek pokusati da Vam podmetnu.

Nisu priznali garanciju za naprslo staklo (crklo tokom noci ma nocnom stocicu) traze 3k za zamenu a displej koji se odlepio su nekako zalepili... Pri tom su mi trazili da platim da zamenim zadnje staklo, a oni da zamene displej, ja se zalio i kao pisi sefu servisa... Ja napisao dugu pricu, brat me nije udostojio ni odgovora.

I na kraju posto zivim 300km od BGa dok je telefon bio kod njih 17 dana obecavali da ce ga poslati postom i oad su završili nisu hteli da ga posalju, mora licno zbog reversa... I brat bio gore ode da pokupi, ne daju mu garanciju i sad moram da molim intrazim garanciju

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Vidim niko ne posta duze ovde ali nesto me zanima posto mi je pri ruci jedan Z3 Compact a mrzi me da citam ~100+ stranica teme :d

Koji je po vama najbolji Custom ROM za battery + ne preterano smanjen performance? Pitam zato sto me mrzi da instaliram vise romova i sve aplikacije vise puta pa ako je neko probao da mi kaze :D Takodje koliko ste poboljsanje uocili?
 
Poslednji SLiMM 3.8 od Wajk-a + Elite Kernel. Kakvo crno smanjenje performansi, ubija u odnosu na fabrički u svakom pogledu.
Apsolutno bez ikakvog đubreta, dve što ti treba možeš dodati sam. Pod obavezno bih dodao da ubaciš još Cyberian Camm, po želji nešto za poboljšanje zvuka.
Rom je discontinued jer je autor u zamenu dobio XA, inače nema primedbi.
Ako ti pak treba najduže trajanje baterije, onda njegovo poslednje izdanje Lolipopa, valjda beše SLiMM 2.5
 
Poslednja izmena:
Hvala za info - onda cu probati SLiMM, samo nisam siguran ima li nekih vecih beneficija MM of LP ali to cu malo da istrazujem. A custom kernel mozda kada se jos uputim u tematiku - neki ljudi su se poprilicno namucili ili privremeno brickovali device koliko citam na xda.

A koliko je 2.5 "bolji" (duza baterija) od 3.8 ako znas?
 
Za kastom kernel mora da ti bude otključan bootloader. Uopšte nije problem, ako tvoj primerak ima dozvoljenu tu opciju, otključava se za 15 min. Sa tim što briše kompletan fon, čak se ponaša jače od hard reseta. To je i najbolja opcija pred fleš ROM-a. Ako nije fabrički dozvoljeno, onda ništa.
MM u odnosu na LP po meni ima dosta lepših i korisnih opcija. Lično mi se najviše dopada što JA mogu svakoj aplikaciji da dozvolim/zabranim šta želim, a ne ono što joj je predefinisano (storage/mic/location...).
2.5 vs 3.8 je previše individualna kategorija, meni se i MM ponaša extra. Koliko sam video po komentarima, nekih 15-20% bolje.
 
Krenucu od MM pa ako ne budem zadovoljan LP. Hvala za detaljan info, dodjem pivo :D
 
Ja sam trenutno bez telefona, i bio sam se bas dobro zagrejao za ovaj model ali posle ovih par strana unazad sam u dilemi, gledao sam par modela na kp
i ne znam sta mu je ciniti.
Da li bi z1 c bio bolji izbor?
Meni treba fon sa dobrom kamerom i baterijom a da mu ekran nije ogroman.
Z2 sam prodao posle mesec dana jer mi ne odgovara zbog velicine i posla. Jednostavno je bio ogroman, inace zver od telefona.
 
Verovatno jedini nov Z3c sa garancijom imas kod ХАСАН-a sa foruma..

Ja bih preskocio ovaj model i potrazio Z5c ili jos bolje Xc a naravno mozes da razmislis i o ajfonu SE ako ti odgovaraju ios i 4'' ekran.

Z1c je prakticno nemoguce naci nov a polovni su verovatno sa baterijama koje su oslabile i ko zna kako su ocuvani.
 
Poslednja izmena:
Ma super je telefon, ja sam imao slicne potrebe. Nosim ga vec godinu dana i meni je ispunio sva ocekivanja.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Imas link do ovog clana?
Cena je takodje faktor max 150 e sad mogu da ispruzim.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno