Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

Moj Z3C je opet oživeo, stavio sam mu Marshmallow i ne mogu reći da si u pravu. Radi jednako brzo kao i na Lpopu.


Nisam jedini, slicne komentare sam procitao i na xperia blogu. Verovatno nedovoljna optimizacija za Z3C, sasvim moguce da ce biti ispravljeno u nekom trenutku.
Takodje, dva puta sam radio facotry reset jer sam zeleo da mu pruzim priliku, ali nije pomoglo.
Neki od problema, npr. pri pozivanju broja, pa prekidu veze cekanje da telefon opet pozove traje vecnost, 5-10s.
To je softwareski problem.
Takodje npr. koristim firefox browser, na Lollipopu je moguce pustiti youtube klip, minizirati firefox i bez problema slusati audio u pozadini. Sa 6.0.1 to nije moguce, secka.
Ucitavanje aplikacija, npr. koristim NBA app traje primetno sporije.

Marshmallow svakako ima prednosti, deluje modernije, ali za Z3C jos nije vreme. Lollipop radi kao sat.
 
Poslednja izmena:
Generalno i KK 4.4.4 radi odlicno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Mani ga, kako 12 sati SOTa? Koja verzija softvera? Ja ga nosim evo godinu i po dana skoro, 6 sati sot ful korišćenja, a tako je i bilo na početku, eventualno 6 i po.

Evo ti trenutno veceras, sa tim sotom sto ti imas ja pogledam 3 filma na pop cornu u hd rezoluciji i jos mi ostane za dva filma, bem li ga nije ni bitno mozda sam se i preracunao, ali odprilike mi uzme oko 20 % na 80 % osvetljaju kad gledam pred spavanje obicno pustim.

Screenshot_2016-05-02-02-08-15 (1).png Screenshot_2016-05-02-02-08-23.png

Min osvetljenje, bez synca... Sve može :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Na pola automatik mi stoji uvek. jedino kad sam u nekom kaficu uvece povecam na full cisto da bljesti :d


Nego pojavila mi se crta u polukrugu po ekranu, kontam da je tempered staklo puklo, necu da ga odlepljujem dok ne narucim drugo. nista nisam uradio, ne ynam otkuda mi se to pojavilo.

Inace Hsv stoned je iz Va, pa nek mi se javi kad god hoce nek procacka telefon i ispita, da mi dokaze da ce da zakuca kako je je u jednom postu to napisao da ne trazim sad citat, a nek i vidi kako se ponasa baterija. kako god moj sledeci fon je S7 edge, a ovaj ko odluci da kupi nece se pokajati, bar je to moje misljenje. Pozdrav svima i i HRISTOS VASKRESE ;)
 
Mene interesuje Z3 compact. Jel moze neko da mi objasni razliku izmedju EU specs i Asia specs kao I izmedju D5833 I 5803? Šta je bolje i šta da jurim?

Sent from my HTC One S using Tapatalk
 
Mene interesuje Z3 compact. Jel moze neko da mi objasni razliku izmedju EU specs i Asia specs kao I izmedju D5833 I 5803? Šta je bolje i šta da jurim?

D5803 je EU, D5833 je Azija, razlikuju se samo u jednoj LTE frekvenciji.
Gledaj D5803.

Ja ne bih uzimao Z3C sada zbog ovoga: https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z3-Compact/Sudden-Death-of-Sony-xperia-Z3-Compact/td-p/877345
Meni se desilo par puta sa mojim, oživeo sam ga i prodao nekoj radnji što otkupljuje telefone kao ispravnog :D, tako da pazi... Nema rešenja za sudden death osim zamene matične ploče. Bolje uzmi običan Z3.
 
Poslednja izmena:
A kakva je situacija sa z5c glede pouzdanosti i kvaliteta izrade? Eldar pise da je Sony gotov i da je pitanje dana prodaja, ali je probpem što ga niko nece, navodno Huawei bio zainteresovan

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Po svim testovima, utiscima, super telefon, sad ispade krs.

Sent from my HTC One S using Tapatalk
 
Telefon je odlican, ali ima problema sa izradom, e sad pitanje je srece, ja sam recimo na trećem primerku koji ima problema, prvi kupljen u nezvanicnoj radnji, vracen zbog neispravnih poklopaca koji nisubdobro dihtovali, uzet novi na kp sa mtsa, odlepio se ekran nakon 5 6 meseci i puklo zadnje staklo, uzet OPET nov telefon u ja ovom nazalost odlepljen ekran u levom gornjem uglu i je radi proximity, ide u servis 17.og. Van tih problema fenomenalan telefon

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
To hvaljenje se uglavnom odnosi na performanse u malom pakovanju i generalno ono sto se pri testiranju od par dana moze videti.

A u eksploataciji izgleda ima problema kao retko koji telefon danas, sto je steta.
 
Po svim testovima, utiscima, super telefon, sad ispade krs.

Nije krš, odličan je telefon, samo zavisi da li ćeš imati sreće sa njim ili ne. Na netu utiske uglavnom ostavljaju oni koji imaju nekakvih problema, a ne oni kojima radi dobro.
Meni drugi primerak sjajno radi, ali sam ga kupio novog sa zvaničnom garancijom kod nas. Nadam se da me neće i ovaj put zakačiti sudden death.

Ja nikako ne bih sad kupovao polovni Z3C bez zvanične garancije, to sam hteo da kažem.
 
Ja uzimam uvek nov ali bez garancije verovatno. Hvala

Sent from my HTC One S using Tapatalk
 
Da li je neko menjao tac na telefonu do sada i kako se pokazalo?
Imam Meizu m2 i nikako da se naviknem na 5", pa razmisljam da uzmem z3c sa naprslim tacom i sam da stavim neki tac sa alija, ali ga mnogo nagrdiste u poslednje 2,3 strane, ne smem da saltam na dalje...
 
Da li je neko probao novu funkciju MM Flex storage? Posto uvek kuburim sa internom memorijom, razmisljao sam da kupim karticu od 64GB i prebacim deo na internu memoriju. Znam da kartica mora da bude UHS, ali ne znam koliko tacno UHS mi treba. Za oko 3000 mogu da se nadju kartice sa Read speed 45MB/s, Write speed 10MB/s. Za oko duplo vise mogu da se nadju opako brze kartice sa preko 60=MB/s read and write speeds. Nije problem cak ni u novcu, ali ne znam koje SD controler na telefonu uopste podrzava, pa bi bio overkill ako bi kupio Extreme speed SD karticu, a SD kontroler moze da hendluje samo, recimo, Write speed od 10MB/s. Takodje me zanima koliko mi je uopste bitan Write speed, nemam nameru da snimam 4K video, da li to znaci da mi je samo Read speed bitan (koji i u jeftinijoj varijanti ide na respektabilnih 45MB/s). Hvala unapred na pomoci :)
 
Ako mislis na adopted storage koji je uveden u MM nisam siguran da je sony to implementirao.
Znam da na z2 i z3 nije,za compact ne znam.
 
I nikakav workaround? Na brzinu sam nasao na netu za Z5 bez roota. Mozda radi i za Z3c? Inace, da li neko moze da mi odgovori na ovo vezano za kartice i internal storage, nevezano za Sony?
 
Samo da pohvalim Comtrade, nakon zamene telefona prošle godine (zbog odlepljenog ekrana) na novom su za dva dana ne samo zamenili ekran, već su zamenili i staklo sa poledjine, tako da je telefon kao brand new sada. Možda konačno stavim folije napred nazad :)

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
U slucaju da nekom trebaju flapovi (poklopci za punjac i microsd slot) nek mi pise u PM. Narucio sam greskom za Z3c umesto za Z3. Moze zajedno, moze odvojeno, samo da ne stoji kod mene. :D
 
Meni se vratio Z3C sa servisa, slao sam ga u Englesku, jer je tamo kupljen, a javio mu se onaj problem sa pločom.
Zamenili su ga novim Z3C :)
 
Imam priliku povoljno uzeti polovni bijeli Z3 compact za suprugu. Posto se ovde dosta spominjalo o kvaliteti izrade i problemima koje su pratile poneki Z3c, moze li neki savjet na sta da obratim paznju prilikom pregledanja telefona, ili se po datumu proizvodnje moze ustanoviti spada li taj telefon u problematicnu seriju?
 
Ne znam za to po datumu mada ne verujem,mislim da su sve serije imale taj problem sa odlepljivanjem ekrana.
Iskreno,ja bih zaobisao ovaj model.

Sent via Xperia Z2
 
To je decko jedan iz grada gdje i ja zivim, kod njega je vec dugo bez tog problema, a on sad prelazi na veci, tj. Z3, sad sta znam....
 
I ja kontam da ako radi god dana bez falinke da ce da sljaka ko zna koliko jos. Meni je usb rikno posle 9 meseci

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
ja sam imao beli 8 meseci i onda me strefio onaj sudden death.
moj je bio iz 2014, week 37.
najproblematičnije su week 37 i 38, mada se javljao problem i sa drugim datumima.
sad imam drugi z3c više od godinu dana, i da kucnem u drvo, sve okej radi. proizveden februara 2015.
 
Kako vidis kad ti je proizveden Sony,jel na kutiji nesto pise ili negde u telefonu?

Sent from Xperia Z5
 
Ja sam svoj upravo stavio u oglase. Star ili ne, gleda da ima garanciju, jer ako nešto i crkne, nije tvoje da brineš oko popravke.
 
Kako vidis kad ti je proizveden Sony,jel na kutiji nesto pise ili negde u telefonu?

Sent from Xperia Z5

Tamo gde se ubacuje SIM, ima kao neka plastika koju povučeš i odmota ti se rolna na kojoj piše nedelja i godina proizvodnje.
Zvuči smešno kad ovako objasnim :D
Imaš slike na Guglu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno