Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

Zvao sam ja. Nema ni crnog. Doduse, danas sam zvao, a ne juce, ali sve mislim da je to neka greska.
 
Poslednja izmena:
Moguce da je po toj ''akcijskoj'' ceni bio primerak koji je mesecima stajao u nekom izlogu uz povremeno davanje ''pipacima''.
 
po njihovom sajtu juče, bilo je tri primerka.
jedan u novom sadu, jedan u ušću i jedan na banovom brdu.
 
po njihovom sajtu juče, bilo je tri primerka.
jedan u novom sadu, jedan u ušću i jedan na banovom brdu.

Po njihovom sajtu i dalje pise da ga ima, i to z3c po 37700 , a z3 beli za 42490 sto su najbolje cene na trzistu kod nas.. A ako nemaju ne znam sto to kace bezveze i treba raskrinkati tu marketinsku laznu ponudu :)
 
Jel nije bio neki zakon kod nas da moraju da ti obezbede robu po ceni po kojoj se reklamira ukoliko postoje dokazi?
 
Kakav druze zakon u ovoj banana zemlji , pa kod nas u centru bg u prodavnici mozes da kupis telefon bez fiskalnog, a ako hoces sa racunom onda cena 20 % veca :) pa gde su tu trzisne inspekcije i druge ustanove koje se bave ne placanjem poreza... Kako uopste sme tel da se proda bez pdv-a? Da nije tuzno bilo bi smesno... I onda nam je tako kako je :)
 
Cak i u najrazvijenijim drzavama postoji rain check (a to je ipak uslovna obaveza) , tako da ne verujem da je igde realno ocekivati da MORAJU da obezbede po toj ceni ako su stvarno imali, pa prodali sve. A mi nemamo cak ni rain check koliko znam, tako da, nema nista od toga. Problem je sto se kod nas cesto reklamiraju stvari po jednoj ceni, a ono nema po toj, ali mozes da kupis po drugoj, visoj ceni. To svakako ne sme da se radi.

Inace, ono sto znam je da postoji obaveza da u slucaju da je izlozena neka roba, ali je nema vise na stanju, imas pravo da trazis tu iz izloga, i moraju da je prodaju po toj ceni koju su stavili u izlog.


A, realno, ova firma je oduvek poznata po pogresnim cenama, zato sam ja i zvao da proverim, a nisam narucio, kao sto bih negde drugde uradio. Ako je kao sto je bilo, mogao sam da narucim, i onda da cekam kurira za nesto sto nije ni poslato nikada. Pa zovem posle par dana, i oni kazu nema, nestalo, ili sta su mi vec rekli. I bukvalno nekoliko komponenti koje su bile oglasene sa dobrim cenama u istom trenutku. Sve sto je imalo dobru cenu, nije moglo da se kupi. To je primer od pre par godina sa njima, posle nisam nista ni kupovao, pa ne znam da li je i dalje tako.
 
Po njihovom sajtu i dalje pise da ga ima, i to z3c po 37700 , a z3 beli za 42490 sto su najbolje cene na trzistu kod nas.. A ako nemaju ne znam sto to kace bezveze i treba raskrinkati tu marketinsku laznu ponudu :)

gde piše da ga ima?
samo za z3 compact TABLET piše da je na stanju i da ga ima na banovom brdu
z3c crni i z3c beli nisu više na stanju

evo i linkova:
crni: http://www.gigatronshop.com/mobilni_telefoni/sony_xperia_z3_compact_d5803_crna-43057
beli: http://www.gigatronshop.com/mobilni_telefoni/sony_xperia_z3_compact_d5803_bela-43069
tablet: http://www.gigatronshop.com/tablet_pc/sony_xperia_z3_tablet_compact_bela__sgp611cewae1-43439 (za koji jedino i piše NA STANJU)

juče je crni bio na stanju, danas više nije
 
Poslednja izmena:
Pa otvaram preko moba pa mi sve pise zeleno kupi, a iznad crveno pozvati . I tako za svaki sony model u koji sam usao :-S
 
Evo i mene jutros docekao "hladan tus" sto bi rekli. Ostavim sinoc telefon najnormalnije na punjacu, sve radi perfektno kao i uvek, jutros ustajem, skidam isti i ni jedno hardversko dugme ne funkcionise (znaci power i volume mrtvi)! :-( Sreca pa mogu da palim telefon preko double tapa ali se pitam sta ce biti ako ostanem bez baterije i isti se ugasi?! Ako neko ima vremena neka progugla malo da li ima jos slucajeva, ja moram da se spremam i picim na posao, a javicu ukoliko kojim slucajem proradi.
 
Cinjenicno stanje, crklo nesto od hardvera, sad podigoh temu na sony forumu...naravno nisam jedini sa istim problemom. Najgore je sto telefon nece vise ni da se puni. Dajte neki provereni servis za Sony u Novom Sadu ako boga znate!?
 
Liman Mobil u železničkoj na kraju ulice, probaj da ih nazoveš da vidiš jel mogu nešto da urade.
 
Kad kazem proveren servis za sony znaci da mogu da urade sigurno sta god da je...no hvala na savetu,provericu pa javljam sta sam uradio!!
 
Pa bas za Sony proveren u Novom Sadu ne znam ni jedan.
Ima ona Sony prodavnica u bigu,mozda da njih pozoves pa mogu da te upute gde da nosis telefon.
 
Evo i mene jutros docekao "hladan tus" sto bi rekli. Ostavim sinoc telefon najnormalnije na punjacu, sve radi perfektno kao i uvek, jutros ustajem, skidam isti i ni jedno hardversko dugme ne funkcionise (znaci power i volume mrtvi)! :-( Sreca pa mogu da palim telefon preko double tapa ali se pitam sta ce biti ako ostanem bez baterije i isti se ugasi?! Ako neko ima vremena neka progugla malo da li ima jos slucajeva, ja moram da se spremam i picim na posao, a javicu ukoliko kojim slucajem proradi.

u majku mu :shock::lupko: A garanciju mozda? sad je pravi momenat za nju, ako kojim slucajem imas.
 
Nema od garancije nista, uzet u januaru od lika sto je dovukao iz madjarske, i ako je bilo 6 meseci, nema vise!! Jbt promenio sam 30 mobilnih u zivotu,ovo je jedini koji je rikno (a kleo sam se u njega)!! Sony nikad vise kontam,sve i da izvbace onaj z5 sa 4500mAh!!
 
^ zato garancija comtrade i dobijes novi odmah
Meni se to desilo sa 4s (kupljen nov u Cirihu), morao sam da saljem tamo da zamene (a isto mislio ne desava se to cesto, ali sto vise telefona promenis veca sansa da se desi)
 
Druze ja prvo sto kad uzmem android telefon u ruke je da rutujem isti,a time se u vecini slucajeva odmah gubi garancija (kod sonija doduse moze da se vrati na fabricko ako ne otkljucas loader ukoliko se ne desi ovo sto se meni desilo ili jos gore sudden death opcija). I mislim da je u comtrejdu bio nekih 460€ u trenutku kada sam ga ja 300 platio.
 
Poslednja izmena:
Zato sluzi garancija od 2god. kad kupis legalno telefon...bez obzira sto moze i ne mora da se pokvari bar ne razmisljas o tome
 
Da, u ovakvim slucajevima se dobija novi telefon, nema tu sta. E stvarno je ovo od sonija previse, ovo je postala ozbiljna serijska greska koliko sam ja skontao tih prvih modela koji su izasli. A bice bolje da se ne varam... :trust:
 
Proradio mi tel. posle najobicnijeg restarta (sreca, radost)...setio sam se da imam NDR util pa samo rokno po restartu!! E sad,videcu kad dodjem kuci sta se desava kad se zabode na punjac.
 
Za ljude koji pominju domace regularne garancije i usput bez ikakvog razloga "trljaju so u ranu": Da li ste procitali da je covek napisao da je platio telefon 300 evra u trenutku kada je regularno kostao 460? Znaci, tu nema sta da se raspravlja ni da je 5 godina garancija, a ne 2. A ako se ispostavi da bilo sta crkava dovoljno da ispadne jeftinije preplatiti taj sa garancijom, nikad vise ni pogledati njihov proizvod, ni telefon ni tv ni bilo sta, i to je to. Ali kapiram da nista nije bas toliko djubre, cak i kada naprave neki bas veliki propust. Kako god, van pameti je pricati da garancija vredi preko 50% vrednosti proizvoda. Pa i da je najgori kineski bofl, preterano.
 
Poslednja izmena:
Niko tu nikome ne trlja so u ranu vec je to jedini razlog zasto ja kupujem telefone sa domacom garancijom, pa makar kostali i 200% vise...u tom slucaju ili necu ni kupiti telefon ili cu se pomiriti sa sudbinom. A 160e vise ja bih dao da ne moram da se smaram posle sa ili kantom za djubre ili zongliranjem sa vracanjem telefona u drugu drzavu na ostvarenje garancije. Inace Sony ce da crkne sad od muke sto ti neces vise pogledati ni jedan njihov proizvod :d
 
Svako odredi da li mu se isplati, i da li je spreman na rizik.
 
Tako je..
 
Ja imam 4 generacije telefona SONY u porodici, ja i zena koristili nekada davno t68i bilo nam zao da ga prodamo, pa k700 (pozajmio ga bratu njemu ga zena oprala u mašini) sin najmladji nosi kao w810i koji ko zna koliko ima godina,cerkica zlostavlja Xperia u, z3 compact mi je jedino pravio problem sa naprslinom zadnjeg stakla ali onda se setim da sam dan pre incidenta sedeo sa telefonom u zadnjem džepu... tako da nisam ni tražio garanciju. Realno kompletnu tehniku kupujem preko jer me ovde em distributeri em drzava prave *****om sa neverovatno visokim cenama... Ps3 se nikada nije pokvario ps4 gazi... Po meni je bzvz preplacovati garanciju. Kod Kineza garancija ide tako sto poklone 7% vise uređaja... Da je tolika razlika platio bih uvek, ali vise ni dinar
 
Nije to bas tako relativna stvar da svako odredjuje sta mu se isplati, i da se nikada ne sazna da li ga je to kostalo ili nije. Ako si spreman da svaki proizvod placas po 50% vise da bi dobio 2 godine garanciju, dugorocno gubis strasno mnogo novca (uracunato bacanje u kantu, prodaja u delove ili placena popravka uredjaja koji se pokvare, a nemas garanciju).

E sad, mene stvarno nije briga da li ce neko to da placa, nemam nikakvu stetu od toga. Ali stvar ovako funkcionise: Neko dodje i bez razloga soli pamet coveku koji misli da mu je crkao telefon, u fazonu "sam si kriv, sto kupujes bez garancije", i onda neko drugi (ja) dodje i kaze da je iracionalno placati garanciju toliko puta vise nego sto je prosecna stopa kvarova na uredjaje iz te klase. Ko voli da relativizuje, neka relativizuje, ali verujem da je racun ocigledno jasan svakome ko ne zivi u kutiji. I, koja je onda poenta soliti nekome pamet? Covek pita za servis, ti mu pricas, "eeee, sto nemas garanciju...", a pritom ti pravis finansijsku gresku, a ne on. Ali i da je obrnuto, sto je to bitno? Nije lepo tako nesto trljati na nos.

A ima tu i druga zanimljiva stvar. Jedan moj poznanik pre nekih par meseci me na skajpu pita koliko kosta da se promeni ekran na nekom HP laptopu, kaze nema garanciju. Ja mu kazem da ne znam, da zavisi od modela i da pozove neki servis da pita. Covek koji nikakve veze sa tim nema, uzme i nadje na internetu neki servis u blizini za jako kratko vreme, pozove, dogovori se, i odnese laptop. Znate li za koliko dana je bio popravljen? 0 (nula dana, tj isti dan). Odneo laptop, otisao kuci, jeo, i posle par sati ga servis zove da preuzme ispravan laptop. Mislim da ga je cak i odneo u popodnevnim satima. Pobedi ti to sa garancijom.


A sto se tice crkvanja Sonija od muke ako vise ne kupujes nista od njih. Pa nije uopste u tome poenta. Poenta je da ako neko pravi tolike propuste da mu se kvari preko 50% uredjaja u prve dve godine rada, zastitis sebe time sto vise ne kupujes od njih (to je hipoteticka i najverovatnije nemoguca situacija, cak i kao izuzetak) I onda ti idi po forumu i pricaj kako si mudar i kako je pametno kupovati sa garancijom makar kostalo i 200% vise. Inace, kakvo vracanje u drugu drzavu, moze da ih baca u kantu i kada im crkne led indikator, i opet ce na kraju potrositi manje para nego po tvojoj filozofiji koju mu natrljvaas na nos. 20-30 telefona imao, od toga jedan ako zavrsi u kanti, koliko je to? Ne zvuci mi bas kao 50%. A ne bi ni zavrsio u kanti jer i pokvaren vredi verovatno bar 20% cene ispravnog.
 
Gde ti dodje do te brojke od 50%, daj link sa zvanicnim Sony dokumentom gde to pise? Ti kad kupis uredjaj bilo gde u svetu dobijes garanciju proizvodjaca..da vidim da li bi neko kupio telefon u USA, Nemackoj i drugim zemljama u legalnoj prodavnici da zna da nema garanciju?? Ko to uopste tamo kupuje uredjaje bez garancije?? Samo se kod nas odomacila takva kupovina zbog visoke cene... Ti ako zelis da se kockas, slobodno, ali nemoj ti meni soliti pamet da je bolji uredjaj bez garancije od onog sa.

A ovaj primer Prodaya je bas razlog zasto je i izmisljena garancija prvobitno..ko zeli da je se odrekne, ja mu ne stojim na putu.
 
460evra je u stvari preko 50% skuplje od 300 evra. Ako se telefon momentalno baci kada se pokvari treba u stvari 33% kvarova u prve dve godine da se dodje na "break even point" u smislu potrosenog novca. Ova je jako uproscena racunica jer ne obraca paznju na to da nije svaki kvar nepopravljiva steta, a ni na to da da cak i kada jeste nepopravljiva za normalnu cenu, ispravni delove vrede nesto. Sa druge strane ne obraca paznju ni na vise uzastopnih kvarova u toku 2 godine, ali nema ni potrebe time se zamlacivati, jer je vec i 33% kvarova apsurdan broj, a kada se sve uracuna, treba sigurno da bude i veci (verovatno 40+%).

Inace, ne bavim se ovim racunima vec duze vreme, pa me je inercija povukla i zato sam rekao da treba 50% kvarova u proslom postu (50% skuplji telefon), mada verovatno nije ni daleko od toga kada bi se sve lepo izracunalo.
 
Nazad
Vrh Dno