Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

Ne mozeš da je nađeš zato što je beta verzija koja služi za testiranje i unapređenje. Baš da je ne bi našli ljudi i žalili se kako im nesto ne radi :).
 
Pa šta će onda na nahvaljenom review-u? Nisu je baš sakrili. A trebalo je.
 
Ko ne prati forume nema pojma za vlc beta verziju i ne može je naći pretragom na store,to je i poenta sakrivanja aplikacija.
 
U načelu ok, ko nešto načuje može da uzgugla ali ok.
 
Nemam karticu , imam samo video sniman telefonom i neće nikako.....(muzika i WP...odustao odavno...)
 
Dakle ljudi potreban mi je savet oko nekog krštenog appa za video/filmove (podrška za titlove)
Sad sam rešio da malo prečešljam šta imam na fonu i - katastrofa. VLC da ne pominjemo, sem njega MX, CC, SD Card player i Moly Player. Dakle ili nisu potpuno funkcionalni (ne vide snimljen video ili ne podržavaju titlove) ili ne liče ni na šta.
Sve u svemu sve neki kompromisi. MX Player (best video player ha ha) ne vidi camera video?? O plaćenoj verziji CC Playera sada razmišljam jer deluje najkompletnije, najbolje izgleda i čita nekoliko formata titlova, čak ima i stajlove za njih.
SD Card player mi je bio gotivan dok nisam provalio da je poluproizvod u pitanju. Nema plaćenu verziju, baguje, šatro čita sve formate sem ''sistemskih'' praktično znači NE čita a rešenje je da prvo napraviš na kartici poseban folder za njega pa ekstenziju svakog filma prepraviš u .avi i svaki titl mora imati ime isto kao i film i mora biti .srt?!?!? Dakle ima li još nešto što treba mi da uradimo umesto developera?!? Sramota koji primitivizam, da me ne mrzi svašta bih mu napisao.

Dakle da li kupovati CCPlayer ili ne, iskustva? Znači 720-1080 piksela formati, titlovi, kako radi...?
Hvala!
 
Poslednja izmena:
Instaliraš moli player i ccplayer , isprobaš te formate koje koristiš i titlove ako odgovaraju onda kupiš . Sve možeš da probaš bez kupovine ,ccplayer nema nikakva ograničenja ,samo ima reklama koje skineš kupovinom.

Koristim 720p mkv i svi ti plejeri mi rade dobro čak i vlc sa titlovima :D . Mx je neka početna alpha verzija , kao i vlc nije završen player.

Šta je problem sa moliplayer , meni je sve što sam probao radilo bez problema.
 
Poslednja izmena:
Imam Moly Pro, nisam testirao sa titlovima. Sad sam i CC full uzeo pa da vidimo. To je puna kapa ako rade lepo.
 
Aaaaaa zašto neće da mi kopira bilo kakav film PC, imam sve permissons itd?!
 
Ne znam šta je problem , koji sistem koristiš , mislim na pc ?

Ja na 8.1 se ne sećam da sam nešto podešavao, sam instalirao valjda drajvere. Pokaže ti ikonicu windows phone uđeš u sd karticu i jednostavno iskopiraš ...
 
W7 64bit, već mi se dešavalo da ama nikako neće fim da mi prebaci na flash, evo sad na karticu, usage rights na file su u pitanju ali nikakva modifikacija ne pomaže, na Googleu sam pronalazio ono što znam i sam i opet ništa...ako neko zna...

Inače od playera CC i Moly, plaćeni, ubedljivo najbolji.
 
Poslednja izmena:
MoliPlayer Pro nema konkurencije kada je u pitanju WP platforma !!

Istina je da je 3$, ali ja još nisam našao neki da čita sve formate, i titlove kao Moli.
Kupio sam ga prije više od godinu dana pa više ne obraćam pažnju na druge playere.
Nakon toliko hvalospjeva za CC odlučio sam da ga isprobam.
Imam raznih klipova na SD kartici i odmah problem, osim katastrofalno sporog učitavanja nekih fajlova, poruka da ne podržava neke formate, a radi se o dosta čestom .wmv fajlu.
Zato budite oprezni, naročito ako mislite kupiti pro verziju.
Svi playeri čitaju .mp4, .avi ..., poneki .mkv, .flac, samo MoliPlayer Pro čita SVE.

Zaključak:

MoliPlayer Pro je bio i ostao kralj kada je u pitanju WP, a još je i po onim gestama ("premotavanje" naprijed/nazad, pojačavanje/smanjivanje zvuka i jačine osvjetljenja ekrana) vrlo sličan kao MX na androidu, ne zaboravimo WiFi transfer podataka, i još mnogo toga dobroga, onda je sve kristalno jasno.
 
Viber posle zadnjeg update-a na L720 se otvara za 3-3,5(do juce 6) sekunde,sve su brzi :d
 
Kasne poruke ili ih uopšte nema... Obaveštenje...
 
Uvek je tako, nesto poprave a drugo zae*u, to im se ne desava na ios-u i androidu...Dve Americke banke (jake banke) prekinule su podrsku za WP , i sta vam to govori?


Sada nam fali samo da i Telenor odustane od m banking app za WP , Intesa je vec pravi 2god nesto im ne ide...lazo**
 
Poslednja izmena:
E-banking me ne zanima a da je interesovanje za WP malo to je evidentno.
 
Vec vidim W10 gdr1 sa podrskom za Android app.
 
Iako imam windows phone, moram da priznam da sledeci telefon kad uzmem, za jedno 7-8 meseci kad mi istekne ugovor, verovatno ce biti android.
Danas ms izbacio nove office i outlook aplikacije za android.Mi se uzdamo ovde u wp10, a on ce verovatno izaci krajem godine ili pocetkom sledece(zvanicni win 10 za telefone)....Do tad udeo Windows telefona konstantno pada, sve vise aplikacija se ne pravi za ovu platformu.Koje su vec tu, one se ne azuriraju po dve tri godine(soundhound, weather channel, star chart, dictionary).Ostale su dosta osakacene u odnosu na Android i IOS verzije(pogledajte samo runtastic pro).
Ja kad sam uzeo Windows phone, razlozi za to su bili:
1.besplatna here navigacija
2.besplstan ms office
3.telefon je po spec. imao odlicno trajanje baterije
4.dobra kamera i ekran za te pare
Sada i Android ima here(pored toga i Google maps,waze...),imaju mnogo bolje office aplikacije neko mi,telefoni isto pristupacni, a meni sa wp8.1 baterija ne izgura dan.
Aplikacije za bankarstvo, vesti itd. Android i IOS dobiju u isto vreme, mi nikad ili moramo da cekamo godinu dana(kao flipboard).
Takodje nemamo ni swype tastaturu sa srpskim jezikom, i jos previse toga da ne nabrajam...
Moje misljenje...
 
Pa i onako sami svoje aplikacije prvo rade za android i iOS, sto je jos gore svaka je duplo bolja(ne bas duplo :p) od windows phone verzije.
Kapiram da je tako bilo pre 2 godine, ali oni to rade i dan danas i kao da nemaju nameru da nesto promene...
 
Iako imam windows phone, moram da priznam da sledeci telefon kad uzmem, za jedno 7-8 meseci kad mi istekne ugovor, verovatno ce biti android.
Danas ms izbacio nove office i outlook aplikacije za android.Mi se uzdamo ovde u wp10, a on ce verovatno izaci krajem godine ili pocetkom sledece(zvanicni win 10 za telefone)....Do tad udeo Windows telefona konstantno pada, sve vise aplikacija se ne pravi za ovu platformu.Koje su vec tu, one se ne azuriraju po dve tri godine(soundhound, weather channel, star chart, dictionary).Ostale su dosta osakacene u odnosu na Android i IOS verzije(pogledajte samo runtastic pro).
Ja kad sam uzeo Windows phone, razlozi za to su bili:
1.besplatna here navigacija
2.besplstan ms office
3.telefon je po spec. imao odlicno trajanje baterije
4.dobra kamera i ekran za te pare
Sada i Android ima here(pored toga i Google maps,waze...),imaju mnogo bolje office aplikacije neko mi,telefoni isto pristupacni, a meni sa wp8.1 baterija ne izgura dan.
Aplikacije za bankarstvo, vesti itd. Android i IOS dobiju u isto vreme, mi nikad ili moramo da cekamo godinu dana(kao flipboard).
Takodje nemamo ni swype tastaturu sa srpskim jezikom, i jos previse toga da ne nabrajam...
Moje misljenje...

Da ne ulazim baš detaljno, svako koristi šta mu dogovara. Glupo bi bilo koristiti nešto ako ne odgovara.

Hteo sam oko ovih pomenutih aplikacija outlook i office nešto da napišem.

Ovaj outlook što su android i ios dobili su je ova aplikacija koju je Ms kupio skoro . Acompli Probao sam je na androidu malopre i vidim da nema korišćenje worda za pisanje i još dosta ozbiljnijih opcija koje dobijamo u windows 10 . Outlook i Office su ugrađene aplikacije i ne mogu se apdejtovati . Zašto bi oni sada apdejtovali aplikacije , kada prvo moraju apdejtovati sistem a i rade na univerzaalnim aplikacijama .

Za neke stvari se slažem ali Ms je softverska kompanija i njihovo odeljenje radi aplikacije za sve sisteme , dakle rade aplikaciju koju mogu apdejtovati , na windows telefonu to nije moglo do sada.

Opet kažem svako koristi šta mu odgovara , ne razumem ovako neko kriziranje, kako oni dobiju prvi a jadni mi :D Kupiš android i koristiš nema nikakvog spora . Bio tamo koristio i nikad više.

Koristim windows 8.1 na pc-u , čekam windows 10 i sasvim mi odgovara da mi sve bude vezano za Ms proizvode. Zadovoljan sam viđenim na prezentaciji, sinhronizacijom i univerzalnim aplikacijama .


Koji telefon si uzeo ?
 
Poslednja izmena:
Bravo tolero, cemu tolika frka panika, sve to dodje na svoje i ja koristim ponekad BB pa sta, ali WP je za mene zakon, svako ima pravo izbora, samo da se ne pogubi u tom izboru ;)
 
Kasne poruke ili ih uopšte nema... Obaveštenje...

O čemu ti pričaš?
Meni Viber i pre i posle zadnjeg ažuriranja radi kako treba... stižu notifikacije i ostalo maltene iste sekunde.
(sa ženinog S4 koja sedi pored mene na moju L730 i obrnuto sve sa fotkama i ostalim đakonijama)

:happy:
 
Ja imam Lumia 520.Outlook za Android je preview verzija, jos neko azuriranje i imace sve opcije.
Da su hteli, mogli su da nam azuriraju office uz cyan ili denim, ali nisu i meni to nije jasno.To je kao da covek tudjem detetu kupi cokoladu, a svom detetu nista(glupo poredjenje, ali ja tako to vidim;)).
Ja nisam ni fan boy niti hejter, kad kupujem telefon gledam da uzmem najbolje za te pare, i iskreno se ne kajem sto sam uzeo lumiju 520, u tom trenutku ubedljivo najbolja ponuda.
Glavni i jedini krivac za aplikacije koje nedostaju i mali trzisni udeo je Microsoft.Pogledajte npr. Internet explorer:
-tabovi odradjeni katastrofa
-nema open in background
-nema download manager(kao npr uc browser)
Zatim onenote, ne mozete da izaberete sekciju gde cete da snimate web strane, kada u browseru idete na share, nema annotate,ne mogu sve da nabrajam.
Msn weather, kada sam ga prvi put instalirao ocena je bila 4.2, a sada 3.9 zato sto je uzasno netacan, i to u celom svetu za sve lokacije.
Ima jos mnogo toga...Jel to tesko da se popravi?
Sad npr da neki proizvodjac napravi dve verzije telefona sa istim karakteristikama,kao htc, jedan da je android a drugi Windows, navedite mi jedan razlog sto bi neko uzeo win verziju?
 
Jedan razlog? Hm, daleko stabilniji i zasticeniji sistem. A cek, to nije bitno?

A ta prica oko aplikacija je smesna, tvrdim da 75% poznatihh i korisnih aplikacija imas i na WP. Ako ne official, onda dobru alternativu.
Nego svasta pricaju ljudi...
 
Poslednja izmena:
Što se tiče prelaska sa androida na WP... Ja sam koristio od kad se pojavio android koristio razne androide (čak i neke ubeđivao da počnu da koriste - tada pre 5-6 godina) WP sam pratio samo krajičkom oka što bi se reklo.
Onog trenutka kad je google odlučio da uskrati podršku WP platformi (iz čistog bezobrazluka jer im se može) odlučio sam da ga batalim. :mad: iz principa.
Vratiću se na njega jedino ako WP skroz crkne kao platforma.

p.s.-Uopšte me nije bilo briga i koliko ima aplikacija i kakav su kvalitet itd. (pre 2 i po godine L620) i uopšte mi nije žao... jednostavno sam progledao i prodisao.
 
Poslednja izmena:
Batalite da pominjete ovaj drugi sistem u ovoj temi, lepa je tema o aplikacijama, razmenjujemo mišljenja i to.

Uvek je sledeći korak dolazak jednog korisnika tog drugog sistema i tema se pretvori u kupus .
 
Nazad
Vrh Dno