Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

alphablue597 je u pravu 100% !!

Vidi se da ne piše napamet, nego je napisao (skoro)sve velike mane WP-a, kojih smo svi mi svjesni, samo što neki to još uvijek ne žele priznati..

Jasno da je u klasi +/- 100€ WP bolji izbor, ali kada neko planira nabaviti uređaj za 250-300€ (kao ja ove godine), onda treba dooobro razmisliti.

W10 će uskoro dati odgovor...
 
"ali kada neko planira nabaviti uređaj za 250-300€ (kao ja ove godine), onda treba dooobro razmisliti."
Apsolutno netačno.
 
alphablue597 je u pravu 100% !!



Vidi se da ne piše napamet, nego je napisao (skoro)sve velike mane WP-a, kojih smo svi mi svjesni, samo što neki to još uvijek ne žele priznati..



Jasno da je u klasi +/- 100€ WP bolji izbor, ali kada neko planira nabaviti uređaj za 250-300€ (kao ja ove godine), onda treba dooobro razmisliti.



W10 će uskoro dati odgovor...


Slazem se u potpunosti i alphablue597 je upravu i sve je lepo napisao.Mada ne bi presao na android,jednostavno mi se ne svidja kako sve to izgleda ,ima brat note 4 ,uopste nisam nesto impresioniran ,iskreno se nadam da ce se sve promeniti u w10.
 
Pa ako malo bolje pogledate, jedina platforma koja zaista uvodi promene je MS, sistem za PC,Tablet i telefon.. Svi ostali sve nesto razvlace i krpe rupe, kite se starom bazom korisnika, sreca postoje alternative!
 
Poslednja izmena:
Pa moraju da uvode promene kad su treci os za telefone ,da su oni kao android ,bas bi njima bilo toliko stalo do korisnika.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao android 2 godine, win imam 1.5god.Ovo sam samo izneo sta mi se ne svidja, naravno da win ima dosta dobrih stvari,ali ispada kao da ms namerno zeli da unisti svoj sistem.
Pre neki mesec kupili su onu kompaniju za email(ne secam se kako se zove) i odmah prave aplikaciju za konkurentsku platformu,da su bar sacekali dve nedelje da izbace preview win10 za telefone...
S druge strane imamo aplikaciju waze.Dobro je radila, redovno je ljudi azurirali, sve ok.Onda Google kupi waze, ne prodje mesec dana, waze objavi da vise nece da azuriraju win verziju.Zamislite tek da Google kupi viber ili deezer...
Ajde da sacekamo desetku pa da vidimo, ali ako ms ovako nastavi, tesko im se pise,sto se smarphone-a tice.
 
Zakon jacih.Logicno bi bilo da ako hoces odlicno iskustvo sa nekom ms aplikacijom ili bilo sta ,kupis i ms-ov telefon ,al to nije slucaj ,meni je licno skype bolji i na ios i na android ,evo sad dobili i outlook i office pre nas,svasta .
 
"Ajde da sacekamo desetku pa da vidimo, ali ako ms ovako nastavi, tesko im se pise,sto se smarphone-a tice"
Ovo je već debelo tačno.
 
S druge strane imamo aplikaciju waze.Dobro je radila, redovno je ljudi azurirali, sve ok.Onda Google kupi waze, ne prodje mesec dana, waze objavi da vise nece da azuriraju win verziju..

Evo dao si jedan jednostavan primer zašto neću da koristim više google .

Govorilo se za Apple i Ms da su bahate firme ali ovo što radi ova špijunska mafija zadnjih par godina je neverovatno . Kada su počeli bili su cool i simpatični sada su najveće zlo interneta .
 
Kontrolisu bukvalno sve i jasno je da rade direktno za Americku vlast, da ne idemo u off ali i MS je isto iz Amerike a mislim da nisu bas kao Google. Neke stvari je Google jasno nametnuo, djabe a u pozadini svaki klik je kinta. Biram manje zlo, MS.
 
U vezi notifikacija i problema sa njima... Da li znate kako tačno funkcioniše mehanizam prijema notifikacija? Kod Androida, kada stigne notifikacija, registrovana app je odmah primi i izbaci obaveštenje u listi notifikacija. Pri tome može da obavi dodatnu komunikaciju sa serverom i povuče još neke informacije.
Kod WP, ranije je bio slučaj da OS prihvati notifikaciju i prikaže je na ekranu kao toast i poveća brojač na live tileu. Aplikacija koja bi trebalo da primi notifikaciju nije uopšte obaveštena. Tek kada korisnik pokrene app, onda se poveže na server i pokupi zaostale poruke.
Razlika je u tome sto server mora da vodi racuna o platformi na kojoj se client izvrsava i da cuva dodatne podatke o tome da li su poruke zaista stigle u app ili su zaglavljene u notifikacijama.
Ne znam da li i danas sistem notifikacija na WP rade isto ili su ih unapredili. Danas wp app treba da obnavlja povremeno ključ za identifikaciju notifikacija. Povremeno nigde nije definisano ali bi trebalo da bude mesec dana.
 
Kontrolisu bukvalno sve i jasno je da rade direktno za Americku vlast, da ne idemo u off ali i MS je isto iz Amerike a mislim da nisu bas kao Google. Neke stvari je Google jasno nametnuo, djabe a u pozadini svaki klik je kinta. Biram manje zlo, MS.

Ma fora je što je i Ms bio neka vrsta zla , nisu oni bili dobrice ali danas Ms mi deluje kao firma koja je totalno promenila politiku i krenula da radi cool stvari naravno nisu oni to počeli da rade bez razloga. Oslabili su izgubili neka tržišta i morali da se pregrupišu .

Google počeo opasno da se bahati , počeli da prijavljuju javno neke "propuste" MS i Apple kao da su oni neki policajci a sa druge strane pola android sistema ostavili bez zakrpa i ranjive.

Auu , al smo odlutali :)

@yooyo

Za notifikacije ... problem je što nisu izgleda svi podložni tim problemima sa notifikacijama, meni nikad nije kasnila ili se nije desilo da ne stigne. Mada vidim dole da je bilo problema i sa tapatalk aplikacijom za android i kašnjenje sa notifikacijama , šta je tu problem , tt server ?
 
Poslednja izmena:
U vezi notifikacija i problema sa njima... Da li znate kako tačno funkcioniše mehanizam prijema notifikacija? Kod Androida, kada stigne notifikacija, registrovana app je odmah primi i izbaci obaveštenje u listi notifikacija. Pri tome može da obavi dodatnu komunikaciju sa serverom i povuče još neke informacije.
Kod WP, ranije je bio slučaj da OS prihvati notifikaciju i prikaže je na ekranu kao toast i poveća brojač na live tileu. Aplikacija koja bi trebalo da primi notifikaciju nije uopšte obaveštena. Tek kada korisnik pokrene app, onda se poveže na server i pokupi zaostale poruke.
Razlika je u tome sto server mora da vodi racuna o platformi na kojoj se client izvrsava i da cuva dodatne podatke o tome da li su poruke zaista stigle u app ili su zaglavljene u notifikacijama.
Ne znam da li i danas sistem notifikacija na WP rade isto ili su ih unapredili. Danas wp app treba da obnavlja povremeno ključ za identifikaciju notifikacija. Povremeno nigde nije definisano ali bi trebalo da bude mesec dana.




Lepo si objasnio ali to je droid, ovde je primenjeno da notifikacije idu preko MPSN (Microsoftov servis) cloud naravno. I to u tri grupe (plocice, tile i one valjda koje idu za xbox igrice).

Istina nije bajno sredjeno ali MS mozda ima paranoju o presretanju informacija pa fura svoj kanal ..

@tolero TT je kanal tezak, taj njihov push je djubre nevidjeno,salje notifikacije sa foruma na kom cak i nisi prijavljen na neku temu... -_-
 
Poslednja izmena:
@spacer U pravu si,treba dobro razmisliti. Zato ja uzimam 930 za te pare :) nek srede jos par sitnica u odnosu na 8.1 i zbogom android zauvek. A inace na wp sam presao posle vise od 3 godine sa androidom i to samo zato sto je Ativ bio tacno 100e jeftiniji od "brata" S3.
 
Bez obzira na OS, najveći problem i dalje ostaje, a on glasi kao i naziv ove teme: " Aplikacije za Windows Phone", koje zaostaju u kvaliteti u odnosu na konkurenciju, ili ih uopće nema..
 
Zato sad ubacuju univerzalne aplikacije kojih ce biti sigurno sve vise,i mozda (mada u to ne verujem) podrsku za android aplikacije.
 
Bez obzira na OS, najveći problem i dalje ostaje, a on glasi kao i naziv ove teme: " Aplikacije za Windows Phone", koje zaostaju u kvaliteti u odnosu na konkurenciju, ili ih uopće nema..

Naravno , niko to ne spori .Ko želi najnovije aplikacije i igrice mislim da windows ne treba biti njegov izbor , bar trenutno.

Mada sve je to ona priča , šta je starije, kokoška ili jaje ? Bez većeg udela nema ni svih najkvalitetnijih aplikacija . Zato Ms i forsira ove jeftine telefone .

Evo u Usa povukli ove aplikacije za banke zato što windows tamo ima 3% marketshare sa druge strane u Indiji ,Brazilu,Poljskoj,Italiji , nekim zemljama Azije i Evrope gde je udeo oko 10% tamo ima dosta tih lokalnih aplikacija .

Naravo da imaju plan sa univerzalnim aplikacijama. Sa windows 10 ipak je dosta veće tržište , pored ovih 3 % u svetu koji ima win telefon tu imamo i pc i hibrid uređaje. Tableti od 8 incha pa na gore imaju full windows 10 i tu će univerzalne aplikacije doći do izražaja.
 
Poslednja izmena:
Lepo si objasnio ali to je droid, ovde je primenjeno da notifikacije idu preko MPSN (Microsoftov servis) cloud naravno. I to u tri grupe (plocice, tile i one valjda koje idu za xbox igrice).

Istina nije bajno sredjeno ali MS mozda ima paranoju o presretanju informacija pa fura svoj kanal ..

I kod Androida push notifikacije idu kroz Google Notification Center, pa notifikacije opet zavrse u pravoj aplikaciji, bez obzira da li je ta app pokrenuta ili ne. Android app imaju visestruke ulazne tacke i jedna od njih je prijem poruka od notifikacionog centra.

Necu da skrecem temu na android, vec samo pitam kako to danas radi na WP. AKo to jos nije reseno na pravi nacin, korisnici WP-a ce jos dugo imati problema sa notifikacijama.
 
U bre...vredjas MS :D kao da su mala deca. Naravno da postoji dokumentacija o tome.

IC627802.png
https://msdn.microsoft.com/library/windows/apps/ff402558(v=vs.105).aspx

ja opet ponavljam, developeri pisu lose za WP, nije generalno ali ima par primera losih a poznatih app. ja generalno nisam imao problema sa notifikacijama, Messenger i FB rade u stotinku, kad na kompu izbaci izbaci i na telefon FB app, slicno je i sa Skypeom, doduse javim se na telefon a na kompu i dalje zvoni Metro skype :D to su kao jos u decembru resili...
 
Poslednja izmena:
Ja se nešto ne razumem u tematiku ali na L820 odavno nemam apsolutno nikakvih problema sa notifikacijama za bilo koju aplikaciju.
Ono što smo ranije pominjali, dok su viber i wa kuburili, line recimo, nikada tih problema nije imao tako da pitanje je šta je srž problema, wa je u jednom momentu tražio asistenciju ms-a te su zajedno rešili problem.
Meni ovako polulaički sve deluje da su u pitanju portovi koji se u hodu peglaju. Jednostavno, wp je i dalje ima nedovoljan deo tržišta i kao takav teško da može da animira developere da ulože vreme i resurse za produkciju adekvatne aplikacije od nule a opet, moraju da je naprave pa to nekako dođe kao nužno zlo
 
meni se Viber otvara bez problema kad kliknem na notifikaciju, ali neće da se otvori klikom na aplikaciju u listi ili na start meniju, samo stoji naslovna sa logom
 
Ništa novo za Viber, reinstall uglavnom pomaže..

Kod mene radi dobro, notifikacije stižu odmah.
 
Pre neki mesec kupili su onu kompaniju za email(ne secam se kako se zove) i odmah prave aplikaciju za konkurentsku platformu,da su bar sacekali dve nedelje da izbace preview win10 za telefone...
Nisu pravili ništa za konkurentsku platformu, bukvalno su preimenovali aplikaciju iz Acompli u Outlook i izbacili je.
 
WP 8.0 notifikacije su MPNS, kod WP 8.1 je WNS, ali podrzava i MPNS ako se developer nije prebacio na WNS. Uglavnom tu nesto ne stima uvek kako treba, recimo na Lumia Icon (930 za Verizon) WP 8.10.14219.341, kada se koristi WiFi notifikacije rade dobro, ali na 3G/4G ili ne rade uopste ili kasne, iako je internet dobar.
 
WP 8.0 notifikacije su MPNS, kod WP 8.1 je WNS, ali podrzava i MPNS ako se developer nije prebacio na WNS. Uglavnom tu nesto ne stima uvek kako treba, recimo na Lumia Icon (930 za Verizon) WP 8.10.14219.341, kada se koristi WiFi notifikacije rade dobro, ali na 3G/4G ili ne rade uopste ili kasne, iako je internet dobar.

Ima smisla ovo , moguće da se tu dešava problem. Vidim neki se žale da kasne a nekom radi normalno .
 
Nazad
Vrh Dno