Šta je novo?

Meizu MX4

Znam ja gde je na staroj verziji.
Koliko sam video na ovoj treba da je u security, ali je nema.
Prošao sam sve nekoliko puta i nema.
Zato mislim da probam reset i wipe.
U svakom slučaju ovako ne može da ostane.
 
Poslednja izmena:
Vratio 4.5.7
Nije vredno zezanja, samo sam izgubio vreme.
Na novoj verziji je izgleda "iz sigurnosnih razloga" isključen root i flyme nalog
Posle vraćanja na fabrička podešavanja play je proradio, ali je gmail nalog nestao sa telefona odjednom.
Mada lepše izgleda, to priznajem, iako mislim da će strelica jako da fali.
 
Root radiš u Settings. Ne sećam se gde je, reći će ti oni koji imaju telefon. Najjednostavniji je root, izabereš opciju, potvrdiš sa Yes i gotovo.

Koliko dugo imaš telefon? Čim sam kupio telefon, jedna od prvih stvari na koju sam naišao dok sam čačkao po Settings jeste to, pa mi je čudno da za to ne znaš.

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

ne sjećam se sad napamet, ali root se i dalje radi negdje iz settings, morao bi Dare da malo progugla, ili da vidi na meizufans.eu (ako se dobro sjećam to je link). Uglavnom, nikakva app ne treba, samo sam ja posle dodao SuperSU (samo starije verzije su mi radile, konkretno 2.04)
 
Eh,...
1. Telefon imam oko godinu dana
2. Rom sam menjao više puta
3. Na 4.5.7 i ranijim root se radi u acounts > my flyme > klik na korisničko ime > sytem privileges
4. Na 5.1.5.0 bi trebalo da bude u settings > fingerprint and security > root permission

Ali na rom nema te stavke u podešavanjima.
Našao sam temu gde je neko pitao i dobio odgovor da je flyme nalog i root uklonjen privremeno.
Doduše za MX5, ali sam bio toliko slobodan da pretpostavim da je isto i ovde.

Što će reći Dare je guglao. :)
 
ja cu ti reci da ga ima na mx4 5.1.4.0 za kinesko trziste :D
Mada, ja to nisam znao, pa sam rut dobio sa King Root-om, bukvalno je 1-click root aplikacija, mogao si i to prvo da probas...
 
Arapska zastava
 

Prilozi

  • S60530-093758.jpg
    S60530-093758.jpg
    195.9 KB · Pregleda: 135
Ахахахахаха :D

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ja imam instaliran FLYME OS 5.6.4.12G beta. Baterija traje mogo duze i telefon se manje greje nego na 4.5.7 i. Jedino jos nikada nisam dobio 4g mrezu na ovom telefonu. Radi se o MTS mrezi.
 
4 g mreza proradila, nije bila aktivirana usluga u mts. Dobio sam ksrticu a uslugu nisu aktivirali znaci katastrofa. Sto se tice telefona do njega nije bio problem.

Sent from my MX4 using Tapatalk
 
Kako ste zadovoljni ovim telefonom?. Gledam njega ili redmi 3.

Послато са PULP 4G уз помоћ Тапатока
 
ja licno ne bas, prije svega zbog tupavog softvera koji je najbagovitiji fabricki rom koji sam ikad koristio, prije svega prilagodjen za kinesko trziste... Problemi sa notifikacijama koje ne stizu se ne rjesavaju tako lako...
 
Da li to znaci da da drugim romom radi ok? Ako da , sa kojim?

Послато са PULP 4G уз помоћ Тапатока
 
nisam testirao, ali svakako bi fabricki trebao da je najstabilniji uvijek, a nije. Dakle, da ti rijesim dilemu, uzmi Xiaomi
 
Meni radi manje više ok, ali ima problema.
Na primer, ponekad stigne poruka i kad hoću da ga uključim, zakuca se. Ili me neko zove a on krene da zvoni i ne prestaje, jedva ga ugasim.
Telefon kao takav nije loš, ali mu je softwer katastrofa, tu se slažem.
Što se tiče romova, ima taj CM port ali je nezvaničan, i nekako mi se ne mili da ga instaliram. Doduše, i kad sam poslednji put gledao, to uputstvo za instalaciju mi je nekako bilo nejasno, ne znam ni sam.
Zvanični romovi su sve gori i gori, čini mi se.
Izbace rom prepun bagova i onda čekaju sledeće izdanje da poprave, ako i tad to urade, strašno.
 
Poslednja izmena:
Od skoro imam ovaj telefon. Pre njega sam imao S3 LTE. Bio mi je Flyme 4.2... i ne znam bas tacno. Skinuo sam update.zip - Flyme 5.1.11.0G i instalirao kroz njegov fabricki recovery. I na starijoj verziji i na novoj imam problem sa fokusom kamere. S3 mi je imao 8 mp ali su slike ostre bile. Ovde su ocajne...Nemaju fokus, nisu ostre. A najprimetnije i najdramaticnije je kada hocu da slikam u mracnijim uslovima sa blicom. Skinuo sam Snap HDR aplikaciju i u njoj su slike malo ostrije, bolji fokus imaju.
Nemoguce da Snap aplikacija pravi bolji fokus i slike od stock kamere.
Da li ima neki mod za kameru? Kako ste vi resili problem slika?
Takodje mi je problem i kalibracija baterije. Pokazuje 30% pa odjednom se ugasi i kada ga upalim ima 5%

Sent from my MX4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam ovaj telefon godinu i par meseci. Nažalost nisam baš zadovoljna. Prvo mu je baterija otišla posle manje od godinu dana i taman sam rešila taj problem pojavio se novi. Netsao mi je zvuk na telefonu. I to prvo je otisao ovaj donji zvučnik, znači nisam mogla da čujem zvono, da gledam video ništa. Onda posle mesec dana mi je otišao i gronji zvučnik, znači sad ne mogu ni da pričam više. Nadam se da je nešto softverski u pitanju i pre nego ga odnesem na servis želela bih da vidim da li neko ima neku pomoć ili rešenje za moj problem? Unapred hvala.
 
ako mislis da je softver, probaj factory reset i/ili da azuriras ROM, al to mi vise na hardver mirise. Realno, i nije neki telefon. Ja uzeo djevojci polovni za 80e, tad mi je izgledao kao kupovina decenije, sad sam se pokajao
 
Meni delovao kao odlična kupovina kada je izašao, ali kako sam ga duže koristio tako sam shvatao da je ipak promašaj. Očajno optimizovan Flyme, sa vidnim nedostacima plus smaranje oko update-ovanja...

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
 
ako mislis da je softver, probaj factory reset i/ili da azuriras ROM, al to mi vise na hardver mirise. Realno, i nije neki telefon. Ja uzeo djevojci polovni za 80e, tad mi je izgledao kao kupovina decenije, sad sam se pokajao
Polovan MX4 za 80 €? Pa gde to ima? Nigde polovan nije ispod 100 €. Ja polovan platio 115 €.

Sent from my MX4 using Tapatalk
 
prvo, uzeo od druga, u kompenzaciji. Drugo, mijenjan je ekran, a taj novi, iako jeste navodno meizu original, ne pashe savrsheno (light bleed na bokovima). Trece - Podgorica. Svakako, ko hoce telefon koji ne pravi nikakve probleme, koji nema bagova, koji ima dobre ROMove... Ne moze gori telefon da izabere :d
 
Meni je najveci problem kalibracija baterije, ugasi se na 24% a kada ga upalim ima 4%. Kako to da resim?
Takodje me zanima da li ima neki mod za kameru ili neka portovana kamera bolja od ove stock? Ova kamera ima problema sa zumom, pogotovu zum sa blicom nocu.


Sent from my MX4 using Tapatalk
 
dzaba ti kalibracija, ja mislim, baterija je dotrajala i/ili losha. PS jos jedan razlog zasto ovaj moj meizu (ne) vrijedi 80e - kad je mijenjan displej, serviser je umackao prstima objektiv kamere i staklo sa unutrasnje strane, trebalo bi to ocistiti, sad su fotke dno, nivo Nokije 6600...
 
Ne znam da li da se obratim Telenoru pošto je telefon još u garanciji ili da idem u neki servis? I koji? Nešto svakako moram preduzeti, ali ne znam šta mi je pametnije.
 
Ivana, poslusaj me samo ovo molim te. Odes u Telenor. Trazis da ti se da novi telefon ili vrate pare. Obrazlozices zahtev time da je telefon bio vec dva puta na servisu. Pozvaces se na zakon o Zastiti potrosaca, clan 51 i 54. Ako ti ipak samo poprave telefon i oglusaju se na tvoj zahtev nemoj da preuzimas telefon vec mi napisi to u poruci a ja cu ti dati kontakt email glavne trzisne inspektorke pa dalje ide preko njih. Kada ti jave da kvar potpada pod garanciju, a trebalo bi, to moraju da ucine do 8 dana od dana predaje telefona u radnju, sacuvaj tu poruku.

Sent from my MX4 using Tapatalk
 
Gde se u Srbiji može kupiti baterija za meizu mx4?
 
Gde se u Srbiji može kupiti baterija za meizu mx4?

Da odgovorim sam sebi, a možda će nekom i koristiti: baterije prodaje BG Elektronik. Sa ugradnjom košta 4200 dinara. Pošto mi je telefon još u garanciji, oni su je i ugradili, ne znam da li je prodaju bez ugradnje.
 
U pravu si ali dosta ljudi se žalilo da te baterije često u startu budu loše, ovi bar daju neku garanciju.
 
Nazad
Vrh Dno