Šta je novo?

Meizu MX4

2. Meni je telefon stigao iz Telenora prosle nedelje, dosao sim free, i imao/ima 4.2.2.2 I u sebi.
 
Hvala na iscrpnom odgovoru, probacu za vikend. Jel sa verzijom '' A '' imam varijantu OTA updata-a, kolko sam razumeo ne dobiju se google aplikacije to mora dodatno da se instalira?
 
Trebalo bi da se dobije ota, (kid mene nije taj slucaj) i da fale ti google aplikacije, to se resava u dva klika
 
Nego jel ko uspeo da instalira iGo? Nesto me nece, kopam po netu i nisam naisao na konkretan odgovor. Prijavljuje mi da je problem u rezoluciji.
 
Hvala na iscrpnom odgovoru, probacu za vikend. Jel sa verzijom '' A '' imam varijantu OTA updata-a, kolko sam razumeo ne dobiju se google aplikacije to mora dodatno da se instalira?

Dobijaš OTA za onu verziju koju imaš. Ako imaš stabilnu A verziju dobijaš OTA kad izađe nova stabilna verzija. Imaš i test verziju A firmware-a koja izlazi svakog utorka (po neki put preskoče) i ako instaliraš nju dobijaćeš update svakog utorka. Ako rutuješ telefon moraš da skidaš ceo update 700-800MB a ako nije onda ide oko 20-ak MB.
 
Moguce da je problem rezoluciji, jer MX4 ima netipicnu rezoluciju, kao i ekran. Sta ne probas here maps, ili navigon?
 
Da, problem je u rezoluciji. Probao sam here, ali pomalo brljavi nasporednim putevima.
 

Nisam stigao ranije da napišem, pa ću sad.

Ovde dA Logo.png se nalazi icon pack koji možeš skinuti. Dole ispod slike se nalazi još par linkova ka još nekim iOS ikonicama.

Ovde db Logo.png je .zip fajl sa ikonicama koje sam ja napravio za one aplikacije koje su mi trebale. Ako ti bude trebala ikonica za neku aplikaciju, javi mi, pa ću ti uraditi. :)

E sad, ako hoćeš da menjaš ikonice preko Flyme Tools-a, treba prvo da odeš na /sdcard telefona i da tu napraviš putanju /data/com.zhixin.flymeTools/icon (znači napraviš /data folder, pa unutar njega /com.zhixin.flymeTools, itd.) i tu da kopiraš ikonice u .png formatu koje su nazvane pravilno.

Da bi znao kako koju ikonicu da nazoveš, skini aplikaciju odavde Flyme Logo.png i pokreni je. U njoj će biti ispisan "package name" svake aplikacije i tim imenima treba da nazoveš ikonice koje ubacuješ. U samoj aplikaciji skroz dole, ona 4 kvadratića predstavljaju instalirane, a robotić sistemske aplikacije.

Nadam se da sam bio jasan. :)

Ja sam kombinovao moje ikonice sa ikonicama iz kupljene teme. Na MeizuFans postoji tema gde liku uplatiš novac preko PayPal-a, a on ti dopuni Flyme credits i onda možeš da kupuješ teme i aplikacije. Ja sam za oko 4-5€ dobio 20RMB.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko sa MX4 problem sa kašnjenjem prilikom prepoznavanja broja prilikom dolaznog poziva?
Znači stiže poziv, prikazuje se samo broj iako je u imeniku vezan za osobu, pa onda 5-10 sekundi kasnije, ako telefon nastavi da zvoni, pojavi se i ime onoga od koga stiže poziv.
 
Dobijaš OTA za onu verziju koju imaš. Ako imaš stabilnu A verziju dobijaš OTA kad izađe nova stabilna verzija. Imaš i test verziju A firmware-a koja izlazi svakog utorka (po neki put preskoče) i ako instaliraš nju dobijaćeš update svakog utorka. Ako rutuješ telefon moraš da skidaš ceo update 700-800MB a ako nije onda ide oko 20-ak MB.

Odakle je najbolje da skidamo softver?
 
Nisam stigao ranije da napišem, pa ću sad.

Ovde Pogledajte prilog 169438 se nalazi icon pack koji možeš skinuti. Dole ispod slike se nalazi još par linkova ka još nekim iOS ikonicama.

Ovde Pogledajte prilog 169439 je .zip fajl sa ikonicama koje sam ja napravio za one aplikacije koje su mi trebale. Ako ti bude trebala ikonica za neku aplikaciju, javi mi, pa ću ti uraditi. :)

E sad, ako hoćeš da menjaš ikonice preko Flyme Tools-a, treba prvo da odeš na /sdcard telefona i da tu napraviš putanju /data/com.zhixin.flymeTools/icon (znači napraviš /data folder, pa unutar njega /com.zhixin.flymeTools, itd.) i tu da kopiraš ikonice u .png formatu koje su nazvane pravilno.

Da bi znao kako koju ikonicu da nazoveš, skini aplikaciju odavde Pogledajte prilog 169444 i pokreni je. U njoj će biti ispisan "package name" svake aplikacije i tim imenima treba da nazoveš ikonice koje ubacuješ. U samoj aplikaciji skroz dole, ona 4 kvadratića predstavljaju instalirane, a robotić sistemske aplikacije.

Nadam se da sam bio jasan. :)

Ja sam kombinovao moje ikonice sa ikonicama iz kupljene teme. Na MeizuFans postoji tema gde liku uplatiš novac preko PayPal-a, a on ti dopuni Flyme credits i onda možeš da kupuješ teme i aplikacije. Ja sam za oko 4-5€ dobio 20RMB.
Uh, sad sam izvalio post, bice ovde zezanja, mozda cu probati ovih dana, hvala na objasnjenju
 
Kupio sam danas telefon u Telenoru i moram reći da su prvi utisci više nego dobri
Imam par pitanja:
1. čemu služi flyme nalog?
2. na meizufans sam pročitao da je danas izašao novi os sa androidom 5, to bi trebalo i nas da zakači? :)
3. da li se mogu ukloniti aplikacije bez root-a, na primer taj kineski app centar? doduše ovde i nema toliko toga što bi se uklanjalo, u poređenju sa nekim drugim telefonima.
Hvala unapred
 
Odlican telefon si kupio.
Flyme nalog je nesto slicno kao google nalog. S tim da on cuva i sms poruke u cloudu,tako da ako nesto uradis pogresno, i npr factory restore, onda kad se ponovo ulogujes na flyme nalog on ce ti vratiti sve kontakte, podesavanja, i sms poruke. Uz to jos i sluzi da bi ti telefon bio sigurniji, tj ako ga neko ukrade, taj neko ga nece moci koristiti ako ne zna tvoj pasword . Nesto kao find my iphone, za iphone. Mozes da blokiras telefon i tako to ( ako je ukraden ).
Aplikacije se ne mogu izbrisati bez roota . Root se radi jednostavno, iz flyme naloga se aktivira system previleges i to ti je root
 
Super, hvala.
Ovo je najjednostavniji root za koji sam čuo, hehe.
 
Što se tiče Lolipopa verovatno si pogrešno pročitao, trebalo bi krajem meseca tj. 26-og da izađe prva open beta verzija.
 
Dobio sam odgovor od servisa, da ne mogu da poprave telefon jer, proizvodjac nece da im posalje zamenski deo. Ne znam da li to ima veze jer je kineski model u pitanju, a ne internacionalni. Mada ja ne vidim problem jer sam bio spreman da platim. Sve mi se cini da Meizu jos nije postala ozbiljna firma koja vodi racuna o svojim musterijama.
Evo odgovora od zvanicnog servisa iz Francuske:

Hello,

We regret to inform you that we will not honor our intervention, in fact we can not replace you the electronic card of your model (as proposed in our quote sav 17455805, you accept), we can not have it from the manufacturer.

Therefore, we cancel our date estimate, we will return your phone in the state and we will also return your check of 159 euros by post.

We sincerely apologize and receive our apologies for this inconvenience.
 
Pa nisi kupio mob kod ovlascenog meizu prodavca..? Logicno da meizu nece da posalje zamenski deo ako nemaju ugovor o saradnji sa tim servisom.
 
Poslednja izmena:
Imaju ugovor o saradnji, cak su i partneri : http://www.cordongroup.com/en/partners-cordon-electronics.html
Kad sam reklamirao svoj telefon kontaktirao sam prvo meizufrance, i oni su mi rekli da posaljem telefon u meizu ovlasceni servis ( to je taj sa sajta Cordon Electronics). Naveo sam im da sam iz Srbije, da sam telefon kupio preko interneta sa sajta 234buy.com . I da znam da ne podleze garanciji tj da bude besplatno popravljen, pa stoga nije problem da platim popravku. Oni su se slozili sa tim, i rekli da ce mi javiti za dan dva kad servis pogleda koliko treba da se plati popravka. Javili su da je popravka 159eur. Ja sam poslao pare, da bi evo sad javili da ne mogu da poprave. S tim da sam im ja vec ranije slao mejlove sa pitanjem, sta nije uredu, jer su prvo rekli da cekaju softver od proizvodjaca, pa onda da kao ne mogu da stupe u kontakt sa proizvodjacem, i na kraju sam dobio odgovor.
 
Aha. Nosio si ga da platis popravku u ovlascenom servisu. Cudno sto ih mrzi da se cimaju..
Mogoce da je i do toga sto nije internacionalna verzija uredjaja,ko ce ga znati
 
Ne znam sta je problem. Da nisu hteli da se cimaju to bi vec odmah na pocetku rekli, jer su znali da je Kineska verzija ( poslao sam im detalje o telefonu ). Meni se sve cini da je Meizu problem, jer i njima sam slao mejlove i video. Prvo su rekli da ubacim update.zip ( dali mi linkove gde da skinem firmware) u telefon pa da udjem u recovery i instaliram. Ja sam im odmah rekao da telefon ne moze da udje u recovery vec samo fastboot mod. a oni salju takav odgovor. Onda sam im odgovorio ponovo da ne moze da se startuje telefon i udje u recovery. Nisu odgovorili, pa sam ih smarao preko fejsbook-a, da bi mi odgovorili da nosim u servis. Sto sam ja vec uradio.
 
Postoji i varijanta da su prestali da proizvode mx4 zbog navodnog mx5 modela. Ima naznaka da ona vest za mx4 pro nije tacna i da se odnosila na mx4..
 
@slavisaj
Treba ti ovako nešto:

http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.92.K627Am&id=44883822321&ns=1&abbucket=10#detail (provuci ga kroz google translate). Cena za M461 koji tebi treba je 600 CNY što je oko 85 EUR trenutno.

Korisnik Pčelica je u temi za Aliexpress dao kontakt od ovog prodavca http://www.aliexpress.com/item/shipping-fee/32252189278.html kao posrednika za nabavku sa Taobao. Nisam imao prilike da isprobam uslugu, jer sam, kao što si video, prošao dosta jednostavnije sa skoro identičnim problemom. Probaj da ga kontaktiraš, i vidi za koju cenu možeš da dobiješ ploču.

Zamena ploče na telefonu je uglavnom jednostavna, tako da bi sa svim troškovima ovo moglo da ne ispadne previše skupo. U svakom slučaju, mislim da je vredno truda.
Pozdrav!
 
Hvala na linkovima , pokusat cu kontaktirati ovog sa aliexpresa, pa cu videti. Hvala jos jednm
 
Trazi mi 139$ sa DHLom, to mi odgovara mislim sa DHLom jer sam jos 2 nedelje u FR. Vec ne znam sta da radim, dal da narucujem, ili da dodam jos malo i kupim drugi telefon a ovog prodam nekome za delove.
 
Pitanje za mx4 smart bar/navigation bar. Da li je transparentan ili ne kada se koristi neki lancher koji nije meuzu. Npr.

Moze neko da instalira novu i opali ss ali sa smart barom koji je on.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1431797885434.jpg
    uploadfromtaptalk1431797885434.jpg
    319.1 KB · Pregleda: 192
Šta je smartbar/navigation bar? Notification bar može da bude transparentan ako na to misliš.
 
Kako sta je.. Smart bar se zove kod meizu a navigation bar kod ostalih androida. Vidis kod mene,ovi dugmici home back i recents.
Kod meizu je valjda samo back dugme ako nisi u flyme apk ? E interesuje me kako taj bar dole izgleda kada se koristi nova
 
Nazad
Vrh Dno