Šta je novo?

Koji od ovih 27"?

vylota

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
1,075
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 5600X, WRAITH
Matična ploča
GA B450 DS3H
RAM
2X8 GB DDR4 3200
GPU
ASUS GTX 1660
Storage
M2 SAMSUNG 980 EVO PRO 512, WD GREEN SATA II 1TB
Zvuk
INTEGRISAN
PSU
LC POWER 600W 2.31
Kućište
COOLER MASTER
Monitor
SAMSUNG TV/MONITOR T27D390EW
pažljivo sam gledao neke 27ice, i došao sam do nekog izbora... koji bi Vi izabrali, i zbog čega? Ili pak imate neke druge predloge?
Redosled je bitan...

1. LG 27MP75HM (flicker free)
2. Asus MX279Q
3. Samsung S27D590P(PX, PLX)
=====================
4. Benq GW2706HS (flicker free)
5. LG IPS277L
6. Dell P2714H
 
Dell, najvise zbog IPS-a. Meni kao dizajneru najvise odgovara za rad. :)
 
Prema ovom linku http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2714h.htm , Dell koristi samsungov Samsung LTM270HL02 AD-PLS panel.
To je samsungova varijanta IPSa. Vrlo slično. Inače sm još pročačkao da je i br 3. Samsung S27D590P takođe flicker free. A i Benq GW2760HM koji se prodaju kod nas i imaju novije panele sa P/N: 9H.L9LLa.DBE, su takođe flicker free.
Zašto toliko insistiram na flicker free, pa da ne bi bolele oči i glava :).
 
Ako misliš na samsung, nije glossy, piše light matte... naručio sam br 4 pa šta mi Bog da. Odlučili dobri review-i, još bolja cena, i vesa mounting.
 
Ovaj Benq bi odlično izgledao mountovan na zid. Stand je so 2005 :) Mogli bi da odvoje par stotina evra nekom istočnoevropskom studentu dizajna i reše problem :D

@vylota Da li znaš koja je razlika, ako je ima, između oznaka P, PL i PLX za Samsunga? Ili samo označavaju modele za regione?
 
Ne bih znao u vezi P, PL i PLX za Samsunga. Mislim da je to do regiona, kao što HS kod benq-a negde samo S. Mada može da se desi, da oznake označavaju npr hdmi 2 umesto 1, zvučnike ima/nema i sl.
Broz, drago mi je da čujem da je dobar HS, ako možeš, pošalji mi tvoja podešavanja na PM, i ako ima nekih fora koje moram da znam, tipa šta da uključim/isključim u podešavanjima. Inače mi stiže 19tog.
Naručio sam i VESA mount, za dodatni užitak :).
 
Ne bih znao u vezi P, PL i PLX za Samsunga. Mislim da je to do regiona, kao što HS kod benq-a negde samo S. Mada može da se desi, da oznake označavaju npr hdmi 2 umesto 1, zvučnike ima/nema i sl.
Broz, drago mi je da čujem da je dobar HS, ako možeš, pošalji mi tvoja podešavanja na PM, i ako ima nekih fora koje moram da znam, tipa šta da uključim/isključim u podešavanjima. Inače mi stiže 19tog.
Naručio sam i VESA mount, za dodatni užitak :).

Vrlo rado ali prošla su vremena čačkanja za mene :)
Ništa nisam podešavao, samo sam ga uključio i to je to. Inače silom prilika radio sam noćima na njemu i neverovatno je kvalitetan i ne zamara. Noću palim Eco mode, obori svetlo i kontrast i piči (buljim u excel uglavnom). Prezadovoljan sam.
 
Tja, da li je taj flicker free zaista toliko dobar? I sta je fora sa onim kao kompjuterskim naocarima? Ja npr. od malena imam dioptriju, sto zbog kompa sto zbog odrastanja itd. mi je u poslednjih 20 godina dosta porasla, sada sa 30 vec imam ozbiljnu. Elem, da ne duzim, mene izrazito nerviraju ovi 1920x1080 monitori, da li je taj flicker free zaista worth it za neumaranje ociju i sta je fora sa tom plavo-svetlo tehnologijom? Izgleda da je ovaj best-buy GW2760 Benq nema, ali ovi skuplji, imaju?
 
Nisam siguran za taj best buy model, sve zavisi koje godine je rađen panel, jer BENQ tvrdi da su im svi modeli flicker free. Evo jednog linka gde prikazuje razliku u odnosu na stariju verziju HM modela (na novijim HM modelima toga nema): https://www.youtube.com/watch?v=1CNOIbmUws0
Verovatno ima razlike, zavisi od toga koliko su neko osetljive oči. I meni je otišla dioptrija sigurno zbog raznih kompjutera. 80tih sam imao zx spectrum, pa commodore 64 i amigu, prikačene na TV, a tek od 92 PC 386icu, sa 14" philips brilliance monitorom sa rezolucijom 1024x768 :). Bio sam 80te reprezentativac I beogradske u vojničkom višeboju i sa starom tandžarom bio najbolji strelac sa 100m, a sad sa -2 dioptrijom vidim oštro sve do 2m, posle sve mutnije i mutnije :).
 
Nema HSa kod nas, a iz mađarske mogu da donesu za oko 215-225e, 3 godine garancije. Ne znam za blue light, deluje zanimljivo, ma sigurno nije gimmick, BENQ je ozbiljna firma, ne bi ih reklamirao real madrid :).
 
Pa ono, 430 je najjeftiniji taj njihov, model XL270Z, dobio je svaku mogucu nagradu, ali ono 430 evrica x) A sto se ovog HS vs HM tice, vidim da noviji HM modeli (pa pretostavljam i "obicni") isto imaju FF tehnologiju, e sad postavlja se pitanje kako to proveriti? I koja je tacno razlika izmedju HS i HM inace, ne mogu da nadjem? Mislim, sad kada svi navodno imaju tu tehnologiju, koja je onda razlika, sem sto je tanji bezel? x)
 
Poslednja izmena:
Aha, kapiram. Ovaj prvi link nista ne pokazuje, jel to mozda XL270Z? Mislim svakako je super monitor, ali preskup, krastavac. Nista, ostaje mi da zovem u ponedeljak da proverim da li neko od nasih ima te novije verzije HM/obicnog 2760, posto realno ne trebaju mi ni zvucnici ni HDMI ni tanji bezel, samo je bitno da je Flicker Free.
 
Ne, na prvi link sam sa sajta stavio compare, nema veze, posle sam dopisao dole, a i vidi se sa ostala 2 linka. Nisam još nigde našao prodavca koji hoće da pomogne ili se dobro razume u ono šta prodaje. Ne znam šta je to, i da li je svuda tako, ali takvu nezainteresovanost nisam nigde video, čast izuzecima.
Daj Bože da ti neko pogleda broj panela na HM modelu, obaverzno javi u kojoj radnji je to bilo da kupim čoveku piće :)!
 
Hah, ja kupujem i tebi i njemu ako se nadje takav. Evo jos nesto: http://www.benq.com/product/LCD/BL2411PT

Taman se odusevim i onda vidim da NARAVNO nema kod nas. Ima li mozda kod Madjara? Nekako i dalje sam pri razmisljanju da pravi 16:10 24'' moze da izgleda jednako veliko ako ne i vece/korisnije od 27-ice, a ovo je izgleda jedini FF monitor sa tom rezolucijom trenutno, ili makar jedini koji sam nasao.
 
vylota ajde uslikaj ga i odradi neki opis kada ti stigne monitor. Deluje ok po review-ovima mada nije IPS. :/ Valjda ce Dell uskoro izbaciti seriju 15 za sledecu godinu sa flicker free 27-icom.
 
Nije problem, stiže u petak, napisaću sigurno kad ga budem dobro istestirao. To što nije IPS ne mora da bude mana, videćemo. Ja sam veliki fan DELLa, imao sam U2312 i ovaj sad 20" 4:3 2007fp, ali nisam hteo 2714 jer ga baš nisu dobro predstavili, a i ima neki samsungov panel. Nisam mogao da čekam novu seriju, na žalost.
 
E da, i kazi nam odakle si ga nabacio, posto ja pitah neke nabavljace i svi mi uvaljuju HM i "obicni" niko nema HS. Mada, nekako, sve vise idem ka BL2411PT, 16:10 je majka ipak, a i IPS je. Naravno ni njega nemaju ovi koje sam pitao ali mozda ti tvoji imaju :)
 
Stigao monitor, ali maler, moj čovek za mađarsku nije pazio i uvalaili mu HM umesto HS, koje g nije više bilo na stanju :(.
Ni ja nisam primetio, (na kutiji piše samo 2760) dok nisam video da su komande sa strane, umesto dole. Monitor deluje plastično, ali to nije bitno, slika je prelepa, ovaj je ovogodišnji, sa RBE na kraju (maj 2014), ali ipak nisam hteo da ga zadržim jer , krastavac, hoću HS.
Malo sam ga probao dok se tip nije vratio da ga preuzme (sreća da ništa nisam skidao od folija sa strane i postolja), i mogu Vam reći da je odličan. Uopšte ne smeta malo veći pixel sa 70tak cm, tekst je ok, pustio sam film, do jj. Ova 27"ica je perfektna za gledanje filmova sa 2 metra iz kreveta, ooodlična :)!
Ma sasvim je ok, razmišljao sam da ga zardžim, za malo da jesam, ali tih par sitnica, malo bolji panel i drugačiji coating na HSu(na HM je mat), tanji bezel, i bilo je još par fora, su odlučili.
Da ne bude zabune, ovaj je sigurno flicker free, i ima taj blue light(mislim nebitno) ima tu nalepnicu sa strane. Znači za 215e iz mađarske je dobra kupovina.
E sad, ne znam šta da radim, ko zna kad će biti HSa, pojma nemam šta ću... Da li da vidim neku 24" ali 16:10... ne znam ni sam. Uffff...
 
Ako vec uzimas nov monitor pa i planiras ponekad neki filmcic da odgledas pa neka je i sa dva metra a imas i dioptriju (pa neka i nosis naocari) nemoj ispod 27" i to 16:9.

Sta je sa LG 27MP75HM? Jel ima kod Madjara?
 
Imam -2, vidim ok do 70-80cm, posle sve više i više mutno, znači cvikeri :).
Ima, oko 280e.
 
Obišao sam oko 8 radnji, da vidim šta i(ne)maju izloženo, a ono, da se čovek prekrsti. A i izloženo ili ne može da se proba ili ide neka multimedija... Ništa nisam video od onog što sam hteo.
JEDINO korisno što sam primetio je da je definitivno 24" 16:10 skoro kao 27" 16:9, možda nekih 7-8cm kraća po širini.
Tako da ću debelo da razmislim da možda ipak kupim neku 24ku 16:10, mada nije neki izbor, a i skupe su, ali je zato sve ostalo bolje u odnosu na 27ce u rangu do 280e.
Definitivno neću uzeti Dell U2412M, ipak je to generacija od pre 3 godine, a razmišljam o HP Z24i, mada ni U2414H nije za bacanje iako je samo 16:9.
Pošto se monitor kupuje tj menja jako retko, u velikoj sam dilemi, da li uzeti:
1. BENQ GW2760HM, koji sam probao i koji je stvarno za 190e odlična kupovina i veoma dobar kvalitet,
2. HP Z24i, skuplji od 1. za oko 90e, po kvalitetu mnogo ozbiljniji monitor, ekstra klase, ali da li opravdava skoro 100e razliku u ceni,
3. DELL U2414H, jeftiniji od 2. za 50tak e, slabija rezolucija, ostalo bi trebalo da je ok,
4. DELL P2414H, skoro ista cena kao 1., malo jeftiniji, po testovima nema nekih izrazito velikih razlika u odnosu na 3., malo lošiji panel, ne dolazi kalibrisan fabrički, možda još nešto...

Mogu da nabavim i LG 27MP75HM-p za 280, ista cena kao 2. , piše da ima hard coating 3H, to me ne privlači ni malo...
 
Ma jok, on je smešan :).
 
Nazad
Vrh Dno