Šta je novo?

Grafička karta za moje napajanje

subzero

Cenjen
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruke
117
Poena
170
E ovako, otvarao sam već negde temu oko kupovine novih komponenti, itd. Ovako mi izgleda konfa trenutno:
MB FM2 A55 Gygabite F2A55M-S1
AMD Athlon X4 740 3.2Ghz (Turbo Boost 3.7GHz)
4GB DDR3 1333Mhz RAM
Ati Radeon 5670HD Sapphire 1GB DDR5 128bit
Napajanje 450W sa 19A na 12V

E sada me zanima koja grafička bi mogla da ide na ovo napajanje, a da je pritom solidna za gejming. Moja grafička radi na tek 1000Mhz. Gledao sam Radeon R7 260x i ona može na moje napajanje, pa me zanima da li je to ujedno i najbolja opcija za mene? Jer vidim da me samo grafička još koči, kad sam zamenio procesor i RAM dobio sam primetno bolje performanse i FPS u igrama, ali opet, to je sve na low. Recimo Wolfenstein the new order radi na 25-55fps, Metro Last Light na 28-75fps. I još jedno pitanje, da li bih uočio primetno veće performanse sa ovom R7 260X? U pitanju je ova grafa:
http://www.winwin.rs/graficka-karti...i-hdmi-dp-axr7-260x-1gbd5-dhe-oc-1183910.html
 
Ako ti je kvalitetno napajanje, moci ce 260x da radi i primetices veliku razliku u odnosu na kartu koju imas...
 
Nisi naveo sumu novca koju si spreman da potrošiš. Takođe, model napajanja je bitan, nije sve u W i A. Moja preporuka je GTX750 ili GTX750Ti, obe troše max do 60W i imaju najbolji odnos performanse/potrošnja, ne greju se i veoma su tihe. Ako imaš kršteno napajanje od 450W, onda možeš da pazariš i R7 260X ili R9 270. Jače od ovih kartica nemaju smisla sa tvojim procesorom.
 
Pa ovako, trenutno imam kod sebe 7.000, a planiram ovu grafu da prodam za 3.500 do 4.000din maksimalno i onda da dodam nešto, znači do 13.000 MAKSIMALNO :)
A da li je bitno to 19A na 12V? Ja sam čitao da je to takođe važno?
 
Mogu da slikam oznake na napajanju, pa da uploadujem ovde, ako vam znači nešto?
 
Može, slikaj. Mada, odmah da ti kažem - kupi GTX750 za tih 13K i ne beri brigu u vezi napajanja.
 
Ne. Po performansama u igrama su iste, ali je GTX750 duplo manji potrosac. Obzirom da je za modele sa tri godine garancije ista cena, GTX750 je pametnija kupovina.

Na to napajanje ne bi trebao da stavljas 260X.
 
Poslednja izmena:
Okej, hvala. A samo još jedno pitanje, zašto ne bi trebao da stavljam 260X? Negde na winwin-u su rekli da je potrebno minimum 19A na 12V, a meni na toj oznaci piše da imam? Ili se to možda računa drugačije?
 
Nije bitno sta pise, vazno je sta je unutra. A to napajanje svakako nije kvalitetno niti namenjeno "jakim" potrosacima.

Naravno da ce lopovi da ti govore bilo sta, samo da kupis graficku.

GTX750 ne trosi vise od 5670 tako da nemas brige. Nema dileme sta da kupis, 12499din je MSI GTX750. ;)
 
Poslednja izmena:
Hvala na preporuci! Jel može samo link gde si našao tu cenu, pošto ja nalazim neke od 14.000?
 
Da, u toj prvoj prodavnici. Nadji je na njihovom sajtu, 12499din.

Isporucuju robu putem kurirskih sluzbi svuda po Srbiji, za dzabe.
 
Poslednja izmena:
Lol... Upravo sam zvao Emmi i rekoše mi da je dostupna kod njih sada, međutim kada sam pitao da li može na 450W napajanje, rekli su da nije moguće :D
Preporučili su mi LC Power 500W napajanje... Ja više ne znam šta da mislim, moraću da nađem neku da probam, pa da vidim, ništa drugo..
 
Ne znam sta da ti kazem, ako ti je 5670 gurala do sada bez problema I ova ce, slicna im je potrosnja, s tim sto je GTX 750 mnogo efiksanija I jaca... Ali nekad mi ljudi nisu jasni, sve hoce da nabudze, a najmanje para se izdvoji za napajanje, ne ide to tako, bez kvalitetnog napajanja nema ni dobrog kompa! Zato sam ja prvo uzeo dobro napajanje, pa tek onda budzio komp, ovo iz potpisa placeno 4900din, a moze da gura dosta jake kartice I masine generalno... Po meni, uzmi si ti napajanje, I neku polovnu tipa HD7850 sa 1GB rama za 85-90eur kao sto sam ja uradio I miran si, nemoj imati predrasude prema polovnim stvarima, samo istestiras I cao, ako radi sve kako treba uzimas, ako ne radi trazis dalje, a cak mozes I da se cenkas, haha :D
 
Uzmi GTX750, trosi kao 5670, pa sa te strane nemas brige.
A novo napajanje (makar neko LC od 30 evra) kupi u skorijoj buducnosti, cisto radi sigurnosti ostalih komponenti. ;)
 
Uzmi GTX750, trosi kao 5670, pa sa te strane nemas brige.
A novo napajanje (makar neko LC od 30 evra) kupi u skorijoj buducnosti, cisto radi sigurnosti ostalih komponenti. ;)
Jedino tako, jer trenutno nemam dovoljno za oba... Čak i grafičku još nisam prodao...
 
Poslednja izmena:
Drugoviii, uzeo sam preporučenu grafičku kartu i prezadovoljan sam! Uzeo sam 1GB DDR5 128bit, i za sada šljakaju sve igre nove dobro. Wolfenstein na high igram na 40-70fps, Watch Dogs otprilike isto tako, Metro Last Light šiba! :)
Samo još LC Power od 500 ili više W i miran sam :)
 
ama nema bre potrebe za tim . bolje kupi ssd za te pare .
 
Ajd i ovde da pitam. Postavi osam negde temu za BF4, ide sve na max 50-75fps, ali secka i ponekad se potpuno ukoči na par sekundi. Ista situacija i na low. Šta može biti? E da, isto se ponaša i Watch Dogs, da li treba da dodam još 2GB RAM-a zbog WD-a, ili...? Razmišljao sam o Windowsu osmici, šta mislite?
 
Dodaj jos rama.

Za Windows plus gluposti od programa u pozadini, i jos te nove igre, 4GB je u svakom slucaju malo.
 
Nazad
Vrh Dno