Šta je novo?

skrill ili netteler?

Pošto si postavio temu pod OnLine kupovina, iako sam skoro 100% siguran da to već znaš, valja reći da plaćanje možeš obavljati preko Paypal-a.
 
Ne znam sta tacno ocekujes od e-walleta, i jedan i drugi rade svoj posao.
Za transfer novca izmedju korisnika neteller ne naplacuje proviziju, a skrill naplacuje 1% (10 evra max). Za kartice, nesto je veca provizija kod netellera, ali i limiti su nesto veci, a godisnje koriscenje neteller kartice trostruko je jeftinije koliko se secam. FX fees nisam sad siguran, mozda ima razlike za pola procenta.

Neteller ima revnosniji e-mail i phone support, i deluji mi kao nesto ozbiljnija kompanija zbog toga.

Skrill ima mogucnost koriscenja security tokena, neteller nema.

Ima sigurno jos nekih razlika, ali ovoga sam se setio na prvu.
 
skrill kad podizes novac na ATM uzima 3e netteler 4...mislim da dosta ima prednosti skrill ali zaista podrsku za korisnike nemaju nikakvu,10 mejlova sam im poslao jedan odgovor nisam dobio.
kod skrila se 10e naplacuje godisnje odrzavanje kartice?a kod nettelera?
 
Poslednja izmena:
Ako me secanje ne vara, skril uzima nepuna 2 evra za bankomat, a ne 3. Pise to valjda i na njihovom sajtu negde, tako ti je i najbolje da proveris i jedno i drugo u detalje, ako ne zelis da koristis oba.

Sto se tice koriscenja kartice, neteller ti naplati jednokratno 10 ili 15 evra za sve 3 godine vazenja kartice. Mislim da je ranije cak bila i potpuno besplatna.


Inace, zavisi dosta i od toga za sta bi tacno koristio wallet. Cini mi se da je Skrill ipak nesto rasprostranjeniji.


A, sto se podrske tice, mozes i od Skrilla da izvuces sta te interesuje pozivom na broj telefona koji stoji na sajtu. To sa mejlovima je cisto zamlacivanje i gubljenje vremena kada su oni u pitanju po mom iskustvu.
 
Poslednja izmena:
Neteller naplacuje 13 dolara i to je to , ranije je bila dzabe kartica.Za podizanje od bankomata naplacuje 6dolara +2% za transfer novca iz strane valute u dinare.
 
Poslednja izmena:
Koristim Skrill, provizija je EUR 2.95 pri povlacenju kesa ka Intezi u mom slucaju i jos toliko kada podizem novac u banci.

U pitanju su cifre od 300-400 evra.
 
Da, to su provizije kada se novac povlaci na devizni racun. Prvo ti naplati Skrill, drugo banka.

Inace, ne moras placati tu drugu proviziju ako koristis Visa Internet/Electron karticu umesto SWIFT.
 
@Rio E to nisam znao. Da li ću onda moći da normalno podignem keš na šalteru pošto je novac na kartici?

Pretpostavljam da je pozitivan odgovor, ali ipak da proverim, jer kod nas ništa nije logično.

Naime desilo mi se prošli mesec da su uzeli neku proviziju od EUR 4 povrh tih EUR 6 standardnih i niko ne zna gde je to nestalo.
 
Pa ispalo je da zavisi od sluzbenika banke. Ako pokusas da podignes novac sa deviznog racuna koji je vezan za Visa internet karticu, mozes dobiti predavanje da taj racun sluzi samo za uplate i trosenje preko interneta, a ne i za isplate.

Vecina ljudi to resi tako sto ima 2 devizna racuna i online banking. Jedan devizni koji je vezan za Internet karticu, i jedan nezavisni (koji ti vec imas).

Kada novac stigne, prebaci se na nezavisni racun preko online bankinga, i onda se u banci podigne sa tog racuna.


I ako zvuci malo komplikovano - nije.


Jedina mana u odnosu na nacin koji ti koristis je sto ce novcu trebati vise vremena da se pojavi na racunu (7-10 dana od trenutka povlacenja sa Skrilla). Za instant podizanje tu je Skrill prepaid MasterCard i bankomat.
 
onda je definitivno skrill mastercard resenje?1.8 ce uzet proviziju prilikom podizanja novca al i tu ima nekih kocnica.kazu da je 250 e limit podici dnevno ?
 
@varalica3
limit jeste 250 evra.

Svaka mogucnost ima neke prednosti i mane. Meni se npr. najmanje svidja podizanje direktno na devizni. Nekome ko hitno zeli da povuce dosta para je to jedino resenje, itd.
 
@Rio sada sam video da ne mogu da prebacim kes sa kartice na devizni racun, samo u drugom pravcu :)

Kolika je tacna provizija kada bih podizao 250 evra na bankomatu sa Skrill karticom? Da li bi dobio dinare ili evre?
 
Ma ignorisi potpuno Visa karticu kada si na online bankingu, ona tu nema veze ni sa cim.

Treba samo da prebacis novac sa jednog deviznog na drugi.


Znaci, kada se ulogujes na intesa online, ides na PLACANJA, zatim sa leve strane izaberes racun SA KOG zelis da prebacis novac. Sa desne imas da izaberes PRENOS NA, i tu biras racun NA KOJI hoces da prebacis novac. Pazis da obe valute bude EUR, ukucas iznos koji zelis, i prebacis. To je to.



Provizija za Skrill MasterCard na bankomatu je 1.8e, i dobijas dinare. Kurs po kome placaju mislim da nije los. Inace, kada te bankomat pita da li zelis garantovan kurs/, ili sta vec slicno pita, kazes da neces.
 
Kod mene je varijanta da imam samo 1 devizni račun
 
A koju onda Visa karticu imas, Electron?
 
Imam samo internet karticu. Klijent sam RaiffeisenBank, ovde imam račun samo za Skrill uplate.
 
Hm, zanimljivo. Imas samo jednu onu belu kartonsku plastificiranu karticu?

Pitam, jer ne bi ni trebalo da je moguce da na devizni koji je vezan na Internet karticu direktno povlacis novac sa Skrilla. Ali, ne mogu ni da kazem da bi me ekstremno zacudilo, jer ti sluzbenici pricaju sta oni hoce od kad znam za njih. Poverovao sam im za ovo jedino zbog toga sto stvarno racuni imaju razlicite tipske brojeve. Npr. oni koji su vezani za Internet karticu imaju RS35-160-**310*************, a ovi drugi RS35-160-**302*************
A i nikad mi nije trebalo da povlacim bilo sta na devizni direktno, pa nisam ni ulazio u to.


Bilo kako bilo, ti i kad povuces novac sa Skrilla na tu Visa Internet karticu, on ce da legne na devizni racun na koji je VISA Internet vezana. Visa Internet tu nije nikakav samostalni entitet, ona nema svoje pare, sta je na deviznom racunu to i koristi.
 
Ako smem da se ubacim, imam intesinu visa internet karticu, i povlacio sam novac na nju vise puta. Ne konkretno sa skrilla, vec sa drugih online processora. A bez problema sam u banci taj novac i podizao, i to u nekoliko razlicitih filijala. Posto je to devizni racun, sa onom plastificiranom obicnom karticom odes u banku i trazis isplatu. Nema zasto da ne isplate kada je to tvoj novac na tvom racunu. Ako se dobro secam, u pocetku se jedna sluzbenica cudila kako hocu da podignem, pa je pitala kolegu pored, koji je samo potvrdio da moze, bez problema.
 
Evo danas sam baš podizao oko 200 evra i rekoh da je pitam da mi podigne keš sa kartice i nije bilo nikakvih problema.

@Rio Da imam samo jednu belu, a neko mi je spominjao da moram da imam još jednu, ali nikako da izvadim. Imam ovaj account već 4+ godina.
 
Ne znam stvarno.

Nije mi jasno kako sa kartice, ako mislis na VISA Internet. Kartica je vezana za svoj devizni i ako imas samo taj jedan devizni, ne znam kako je moguce imati odvojene pare na bilo koji nacin. Sve bi trebale da se nalaze na istom racunu, i sve da budu upotrebljive za placanje tom Visa Internet karticom. Ako nije tako, onda sam ja u nekoj debeloj zabludi.

E sad, moguce da ti mozes njima da das na salteru i tu karticu uz licnu kartu i da ti oni tako isplate novac, ali mislim isto tako i da je moguce da se novac isplati i samo sa licnom kartom, jer su ionako svi racuni registrovani pod JMBG, pa kada ga ukucaju, softver im izbaci sve brojeve tvojih racuna, i isplate ti novac sa kog zelis.

I cuo sam neke ljude kako tvrde da podizu novac samo sa licnom kartom i uopste se ljute na ideju da oni moraju da nose nekakve interne bankarske isprave, tako da eto.
 
U svakoj banci su drugačija pravila.. Ja u Intesi isto imam kartice tekućih i deviznih računa, možda on nema to za račun vezan za internet karticu.. Tako da je nebitno dokle god može da podiže pare sa računa :D
 
Samo sto pricamo o istoj banci :)


Nije toliko ni bitno, slazem se, dokle god pare stizu i mogu da se podignu.
 
Ja sam imao utisak da je on pričao o drugoj banci :D
 
Ja regularnu platu primam preko RaiffeisenBank, jer mi je ona najbolja.

Devizne uplate iz inostranstva primam preko Skrill u Intezi, jer mi je ona sa internet karticom oduvek bila najbolja.

Našao sam rešenje problema, uplaćuju ni EUR 10 više zbog provizija i tako nisam više na gubitku.
 
Meni su pre nekoliko godina u Intesi rekli da ne mogu da se primaju sredstva na Visa Internet karticu. Da li se nešto promenilo u međuvremenu?
 
Zvanično ne mogu, u praksi MOGU, ponaša se kao i svaka druga viza kartica.
 
Meni su pre nekoliko godina u Intesi rekli da ne mogu da se primaju sredstva na Visa Internet karticu. Da li se nešto promenilo u međuvremenu?

Tamo rade ljudi sa osnovnom skolom...nemaju bre oni pojma...do pre godinu dana nisu znali ni sta je SWIFT i IBAN kod. Neki sluzbenici jos uvek ne znaju da odavno mozes da saljes wire transferom novac u inostranstvo gde god ti hoces...TITO je odavno umro
 
Zvanično ne mogu, u praksi MOGU, ponaša se kao i svaka druga viza kartica.

Tamo rade ljudi sa osnovnom skolom...nemaju bre oni pojma...do pre godinu dana nisu znali ni sta je SWIFT i IBAN kod. Neki sluzbenici jos uvek ne znaju da odavno mozes da saljes wire transferom novac u inostranstvo gde god ti hoces...TITO je odavno umro

Pa kako da povučem pare na Visa Internet karticu - ukucam njen broj? Rečeno mi je da ne mogu da se primaju sredstva bez SWIFT i IBAN instrukcija.

Po sugestiji službenice, trenutno imam jedan devizni račun vezan za Visa Internet karticu, i na njega samo uplaćujem novac neposredno pre online kupovine, i to ne mnogo više od iznosa koji planiram da potrošim (rekli mi da je tako najsigurnije), a na drugi račun samo primam uplate preko SWIFT i IBAN.

Mislim, ako može da se ne cimam do banke i čekam u redu, to bi bilo super, pogotovu ako je transfer fee manji kad se prebacuje direktno na Visa Internet karticu.
 
Nazad
Vrh Dno