Šta je novo?

Potrebna pomoc? Kako i sta sa postaviti ?

jovamanic

Poštovan
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruke
9
Poena
51
Zdravo svima, uskoro planiram da kupim Cooler Master Hyper T4 hladjenje posto u moje kuciste LC Power 925b ne moze da stane CM Hyper 212 EVO (koliko sam ja merio), e sada... Ukoliko kupim T4 hladjenje, kazu da moze samo horizonatlno da se postavi, e sada mene zanima posto imam kuciste LC Power 925b, kupim Hyper T4 hladjenje, u kompjuteru imam jedan vent 90 mm(zadnja strana) i jedan 120mm(bocna strana) , kako bi mogao sve to da podesim da mi sto bolje hladi procesor i sve ostaloi da li ce biti problema za mojim kucistem zbog horizontalnog postavljanja.. Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Zavisi kako su ti kablovi rasporedjeni u kucistu,a umesto 92mm treba ti jos jedan 120mm...a taj hyper t4 nije nista posebno naspram stock coolera,sve zavisi ssta hoces da postignes sa njime ! I taj hyper t4 se postavlja da izduvava napolje ka nazad.
 
Poslednja izmena:
Zavisi kako su ti kablovi rasporedjeni u kucistu,a umesto 92mm treba ti jos jedan 120mm...a taj hyper t4 nije nista posebno naspram stock coolera,sve zavisi ssta hoces da postignes sa njime ! I taj hyper t4 se postavlja da izduvava napolje ka nazad.

Zelim da postignem to da mi hladi procesor, zato sto mi se stalno gasi zato sto se sa ovim stock kulerom previse greje... Hyper 212 EVO neki kazu da moze, a neki kazu da ne moze da stane u moje kuciste, pa sam odlucio Hyper T4 posto jedino on moze da stane u moje kuciste ali je problem sto ne znam da li ce da hladi FX8350.. Ja imam samo jedno mesto za 120mm tako da mi to predstavlja problem.. Ako je neko imao iskustva sa kucistem LC POWER 925b ili sa hladjenjem Hyper T4 takodje neka javi :)
 
Hyper t4 nije nista bolji od raijintek aidos,za tebe je ili raijintek themis/themis evo ili da ides na nesto jace,themis i themis evo mogu da stanu u tvoje kuciste...

Ne znam zasto ti se gasi komp,jedino ako nisi lepo stavio cooler na procesor ili ako nisi stavio pastu,ne moze on tek tako da se gasi !

Kuciste ti je slabo provetreno + kad dodas kablove 0 nista vazduha nece proci kroz njega,tako da bi kuciste trebao da menjas.

Koji ti je budzet za cooler za cpu ??? ako ti trebaju neka objasnjenja javi se u pm da ne kuckam ovde.
I konfiguracija ti je odlicna a u kuciste i napajanje si najmanje ulozio !!! TO TI NE VALJA...Napajanje lc power je solidno,ali to sto ti imas uz to kuciste nije ni za sta,to podhitno da menjas,i kuciste,greju ti se komponente previse !
 
Poslednja izmena:
Pa budzet je negde oko 3000-3500 dinara za kuler.

Kuciste i napajanje sam uzeo u paketu zajedno, znam da sam pogresio, ali sam to uzeo pre 2 godine...

Koliko bi me kostalo neko normalno kuciste tj. da moze da hladi i da moze da stane Hyper 212 EVO ili RAIJINTEK Themis/Themis EVO, a da ima na vrhu prednje strane kucista Ulaz za slusalice, mikrofon, 2x USB ?

Kompjuter se ugasi kada dostigne 96 stepeni, a to se desi kada pokrenem neku igricu bas ono na HIGH ili kada renderujem klip u Vegas-u.
 
Pa neko normalno kuciste izmedju 3000 i 5000,napajanje od 3500 do 5100 a za cpu uzmi themis.
Preporucio bih ti da precesljas malo kp tamo imas polovna kucista i mozes tu da kupis,napajanje dok ti treaje posle menjaj,i cpu cooler znas koji.
Uz kuciste bi bilo valjano da imas i minimum 2-4 ventilatora...Napred,nazad,gore sa strane.
 
Imam coolera, kupio sam samo u ovom nemam gde da stavim.
Napajanje cu da ostavim i kupicu novo kada se ovo pokvari.
Pogledacu kuciste na KP pa cu videti...
CPU Cooler ako zamenim kuciste uzecu Hyper 212 EVO ili Themis.
Samo da nadjem valjano kuciste.
 
OK,uzmi onda themis sto pre ako se pregreva procesor.
 
Probaj da drzis stranu kucista otvorenom. To bi trebalo da spusti par stepeni.
Mozes odmah kupiti 212 EVO i montirati ga sa otvorenom stranom kucista, dok ne nabavis novo kuciste. Bolje tako nego da ti prevori procesor.

I mene zanima koje kuciste preporucujete a da moze u njega da stane ovaj kuler? Moze i polovno, ona su i jeftinija :)
 
Pa uporedi visinu kulera i kuciste u koju bi stavio kuler i to je to...
 
CM 212 Evo je visok 16cm (15.9), a tebi je kuciste 18cm siroko, pa mozda i moze stati. Izmjeri metrom od maticne gdje je procesor (od one reze, da tako kazem, kojom se procesor kaci) do ivice kucista. Ako ima 16cm, stace.
 
Nazad
Vrh Dno