Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Otkad sam zahtevao podesavanja radi mi 2g net, verujem da radi i mms... Nisam probao doduse.
 
U podesavanju MOBILNA MREZA + SIM mora biti ukljucen VEZA ZA PRENOS PODATAKA da bi MMS funkcionisao, a ispod imas opciju da izaberes koja SIM kartica vrsi tu funkciju.


Uvek mi je data ukljucen na sim1 mts. Ne radi mms. :-(
 
Uvek mi je data ukljucen na sim1 mts. Ne radi mms. :-(

Možda mi je malo glup predlog, ali probaj ručno da konfigurišeš MMS. Nisam toliko upućen u MMS jer ne pamtim kad sam zadnju poslao, ali probaj. Imaš podešavanja na sajtu mts-a.
 
Nakon nekoliko dana korišćenja, primetio sam da je navigacija interfejsom manje fluidna sa poslednjim ažuriranjem. Ništa značajno, ali se primeti. Na primer kod pregleda aktivnih aplikacija.
 
Poslednja izmena:
Nakon nekoliko dana korišćenja, primetio sam da je navigacija interfejsom manje fluidna sa poslednjim ažuriranjem. Ništa značajno, ali se primeti. Na primer kod pregleda aktivnih aplikacija.
Tripuješ[emoji3]
 
Da li bi neko mogao da uporedi Lumiu 735 sa Samsungom S5 mini ?
 
Mislim da su podešavanja MMS-a "fabrički" loša na WP, bar sudeći po mojoj L720. Naime, negde u onim podešavanjima proxija ili čega već, stoji adresa na kraju ...telekom.yu, i to pravi problem. Nažalost, to se ne može editovati, već praviti skroz novo podešavanje, sa svim istim podacima kao za regularno, osim ovoga, gde na kraju treba staviti .rs umesto .yu
Nakon toga, MMS uredno radi.
E sad, to je posao od par minuta, ali ja nakon jednog od reseta nakon apdejta sistema više ne ispravljam to, jer sam u poslednjih 4-5 godina samo jednom imao potrebe za MMS-om. :D
 
Mislim da su podešavanja MMS-a "fabrički" loša na WP, bar sudeći po mojoj L720. Naime, negde u onim podešavanjima proxija ili čega već, stoji adresa na kraju ...telekom.yu, i to pravi problem. Nažalost, to se ne može editovati, već praviti skroz novo podešavanje, sa svim istim podacima kao za regularno, osim ovoga, gde na kraju treba staviti .rs umesto .yu
Nakon toga, MMS uredno radi.
E sad, to je posao od par minuta, ali ja nakon jednog od reseta nakon apdejta sistema više ne ispravljam to, jer sam u poslednjih 4-5 godina samo jednom imao potrebe za MMS-om. :D
Kad si imao potrebu za MMS-om 'leba ti.
 
Dok bio na starom dumbfonu i trebalo da pošaljem sliku da su neke karte kupljene. :) To je bilo pre nekoliko godina. ;) A i sada, hipotetički bi to bilo najbrže rešenje kad bi se slalo nekom sa takvim uređajem.
 
ja nepamtim kadsam poslo mms niti imam nameru , pored vibera whatsapp-a itd , nepadami na pamet da placam , mada i neznam

dali jos neki operater naplacuje
 
E ljudi prebacio sam film sa kompa preko wi-fi veze (program easy transfer) i slucajno sam prekinuo prebacivanje na pola otprilike i sad mi ne pokazuje polovican fajl niti ista u folderu a memorija mi je popunjena.. Kako mogu da nadjem i izbrissem taj fajl je zna neko?
 
Otišlo u "other", nestane sam od sebe posle nekog vremena.
 
Probaj da u storage sense klikneš temporary files (iako piše 0 bytes) pa onda delete.
 
Imam l520 oko godinu dana i red je da je promenim. Isprva sam merkao neki BlackBerry posto je bila neka povoljna ponuda na oglasima. Dok sam ja skupio kintu te ponude vise nema tako da mi sad ova lumia deluje kao najbolja kupovina. Cesljao sam forume o njoj i uglavnom je hvale sem tog restarta koji se desava skoro svima (redje ili cesce). E sad sta mislite da li ce to biti ispravljeno nekim narednim update om (mozda na wp 10)? I negde sam pročitao da sa wp 10 ova lumia donosi i glance? Kakva su vasa saznanja? Samo da ne budu odgovori u fazonu sto je babi milo to joj se i snilo... :)
 
Lumia 640 ima glance i izlazi aprila. Otprilike slicni uredjaji . Ne moze apdejt da donese glance,malo si pobrkao. Govorilo se o led notifikacijama koje ce dobiti podrsku u win 10 a lumia 730 ima led pa se moze koristiti.
 
Teoretski može kao što je bio slučaj sa L620
 
Jel moze neko da mi pomogne :D

Devojka ima 735, i ne moze da apdejtuje whatsapp, jer nema dovoljno prostora :smash:

Na telefonu ima tipa 900mb slobodno, ali prosto nece.

Jel ima neko resenje ili mora SD kartica?
 
E pazi ne razumem se ja nesto Bog zna, koristim wp oko godinu dana. I rekao sam androidi srednje klase vise ne. Samo wp ili blackberry (za ios i iphone naravno nemam nameru da dajem 600+ jura), a android moze da dodje u obzir kad se bude skupilo kesa za neki flagship. Androide iz srednjeg segmenta treba izbegavati. A ovo za glance sam video negde da je neko valjda okacio da je ms najavio zvanicno da ce doneti glance na l730/735. Ne kapiram sto ne bi moglo. Koliko sam cuo potreban je amoled koji ima. Sta jos fali hardverski pa ne moze? A to za l640 sam i ja mislio. Racunao sam nju ili ovu. Pitao na par mesta i vecina daje prednost ovoj. Tu ne racunam 640xl zbog cene koja ce biti kod nas u pocetku sigurno 250 €. Sta vi mislite ovako na slepo, dok se jos 640 nije pojavila da li je vredi cekati ili uzeti ovu?
 
Jel moze neko da mi pomogne :D

Devojka ima 735, i ne moze da apdejtuje whatsapp, jer nema dovoljno prostora :smash:

Na telefonu ima tipa 900mb slobodno, ali prosto nece.

Jel ima neko resenje ili mora SD kartica?

Probaj iz Storage Sense-a obrisati temporary files cak iako pise 0 bytes used. Mozda oslobodi dodatnog prostora.

A ovo za glance sam video negde da je neko valjda okacio da je ms najavio zvanicno da ce doneti glance na l730/735. Ne kapiram sto ne bi moglo. Koliko sam cuo potreban je amoled koji ima. Sta jos fali hardverski pa ne moze?
Ekran nema memoriju koja je potrebna da bi funkcionisalo. Mada mozda se desi da nadju nacina kako i bez toga.
 
Ne razumem šta je to glance i koliko je to važno?
 
https://www.youtube.com/watch?v=AJhzs46_Ogw

Glance pokazuje informacije na ekranu dok telefon spava (obavestava te o porukama, sat, itd, zavisi kako namestis). Inace posto su svi poceli izmisljati toplu vodu, tako i Nokia. Sa dolaskom pametnih OS sve one osnovne funkcije koje niko nije primecivao i koje su se smatrali standardnim u klasicnom OSu dobijaju novo znacenje (brendiraju ih) i izdvajaju kao neki bum ili sta vec. Znaci prvo ih imas (armija starih Nokia, pa Asha serija, pa Symbian, itd mislim na Glance) pa onda izbace, tj. zaborave sa novijim WP modelima (neki imaju neki ne). Pa lupetaju, treba AMOLED, pa ispadne da pola AMOLED telefona nema Glance, a nekim cudom pola modela sa IPS ekranom ima Glance. Pa treba neki hardverski dodatak, pa treba memorija ekrana (Sta je memorija ekrana? Nije sramota pitati. Samo znam da ekrani sa odzivom od 20,30...ms imaju fantasticnu memoriju ekrana :D ). A sve se svodi da je to softver, i samo ovi iz Microsofta (Nokia) znaju zasto toliko mute, a najobicnija softverska stvar koju bi trebao imati svaki telefon, kao i pre.
 
P.S. Moja Nokia 6500 classic ima Glance. Kada mi stigne poruka, ili propusten poziv, sat sa ovim informacijama mi skace po ekranu. :D Samo sto to tada nije bio "brend" Glance Screen.
 
Pa to kad ti stigne poruka. Svakom se telefon probudi i obavesti ga kad ima neku notifikaciju. Ovde se radi valjda da ti konstantno na ekranu stoji vreme i sva obaveštenja koja ti podesis iako ti je telefon zaključan. Nista spektakularno ali olakšava zivot. Vecina ljudi vadi telefon iz džepa upravo da bi videli vreme ili da li imaju neku propustenu notifikaciju. Pa onda moraju da otkljucavaju tel. Ovako samo bacio oko na ekran i to je to. Sitna stvar ali zna da bude korisna, slično kao i dt koji je koliko mi se cini nokia prva uvela. Sad to ima i lg i jos neki drugi modeli.
 
Hvala svima na odgovorima u vezi Glance, meni se činilo da je to standardan deo softvera!? Sada ispada da to ipak nije bar ne kod Nokie, ja na androidu imam notifikacije kada je tel zaključan i to od prvog telefona, tako da sam se navikao na to da pogledam u zaključan ekran da vidim imali šta novo :). Ja pre mislim da to što neki nokia modeli nemaju glance je nekakva greška koju kompanija ne želi da prizna nego li namera da su tako želeli.
 
Sada ubacuju u skoro sve modele. Lumia 532 ima ,lumia 640, samo ove najeftinije nemaju. Verovatnoce u skoro sve nove ubacivati ili glance ili led.
 
Nisi me razume. Glance ti omogucava da vidis sve to na totalno zakljucanom ekranu. Znaci kad je crn skroz. Na androidu morass da stisnes ono dugmence da se telefon probudi pa tek onda da vidis notifikacije. Kad je ekran skroz crn android ne prikazuje nista. Ja sam verovatno doveo do zabune kad sam rekao na "zakljucanom ekranu", a mislio sam na potpuno crnom ekranu. Ne zakljucanom u smislu svetli i saf samo treba da prevuces prstom da ga otkljucas. Tad naravno svi telefoni imaju notifikaciju prikazanu. Ali samo nokie sa glace om ispisuju notifikacije i na crnom ekranu. Valjda sam sad bio jasniji.
 
Na videu koji sam postavio ima kako izgleda Glance. Kako sam razumeo moze se namestiti da ti citavo vreme pokazuje informacije na zakljucanom ekranu, da ti pokazuje informacije kada stigne neka ifo. (poruka, poziv...) ili da ti pokaze informacije kada predjes rukom preko proxy senzora.
 
Da pohvalim svoj telefon... Napunjen u subotu oko 13 h, evo sada skoro ulazimo u cetvrtak, baterija na 18%... dakle posle 4 i po dana. Inace, 3g iskljucen, wifi ukljucen, najmanji brightness, malo slusanja muzike (recimo nekih pola sata u tih 4 dana), po 15-20 minuta razgovora dnevno, par poruka dnevno, malo vibera... A toliko sam se naslusao komentara da svaki "smartfoun" izdrzi jedva dan obrni okreni... Ja sam prezadovoljan baterijom.
 
Iako je tvoja baterija odlična to zapravo nije realno stanje stvari. Praktično ti je telefon bio u standby. Probaj da surfuješ i teško da će izdržati više od 6 sati. Meni telefon retko kad izgura više od 1 ipo dan (kada ga slabije koristim). Inače reset nisam imao već više od dve nedelje (samo jednom posle update-a) ali je telefon počeo da radi tromije. Često se desi da moram da čekam duže da uđe u aplikaciju a po nekad samo vrti onaj login u aplikaciju sve dok me ne izbaci ponovo na početni ekran.
 
Nazad
Vrh Dno