Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Nema razlike između te dve aplikacije Lumia Camera je napravljena za Denim verziju i nemaju je svi uređaji tipa HTC M8 Windows 930 1020 sve u svemu to je samo nova aplikacija
 
Dešava mi se kad slikam nešto ProShot kamerom i obrišem sliku, ta ista slika mi se pojavi kroz neki dan ponovo u galeriji. Jel se dešava to još nekom ili samo meni tako brljavi? :D
 
Vredi li prelaziti sa 720 na 735? Ima li neko da je secao 720 pa 735?
Pored svega vrlo mi je bitno trajanje baterije da li gubim nesto?
 
Poslednja izmena:
Vredi li prelaziti sa 720 na 735? Ima li neko da je secao 720 pa 735?
Pored svega vrlo mi je bitno trajanje baterije da li gubim nesto?

Dobijas veci ekran vece rezolucije sa OLED tehnologijom, znatno bolju prednju kameru, vrlo blago bolju zadnju(poseduje senzor koji se koristi na Lumia 830), sam SoC bi trebalo da je blago jaci na L735, ali s' obzirom na to da ima dosta vecu rezoluciju igre bi radile mozda malo slabije. Stvarno ne znam za battery life, ali sumnjam da je mnogo gori. Nzm da li je Lumia 720 imala Glance i kapacitivne dugmice ispod ekrana, kao i dugme za kameru, ali Lumia 735 ih nema. Po meni vredi samo ukoliko ti treba 1GB RAM-a. Po meni je Lumia 820 superioran telefon(ako zanemarimo battery life).
 
krastavac. 100 ljudi/100 cudi...
 
A po cemu je l820 superioran?

Ima bolji chipset, kapacitivne dugmice ispod ekrana, dugme za kameru, manja rezolucija(koja je pre par godina bila i vise nego ok, nego se sad svi prave kao da ne mogu da koriste manje od 720p) dovodi do boljih performansi u igrama, bolja kamera, glance, manje dimenzije(sto nekima mozda i nije pozitivno). Ono po cemu je Lumia 735 bolja jeste prednja kamera, ekran(mada Lumia 820 ima prelep ekran koji je isti kao onaj na Lumia 900 telefonu), dizajn.
 
Poslednja izmena:
Ima bolji chipset, kapacitivne dugmice ispod ekrana, dugme za kameru, manja rezolucija(koja je pre par godina bila i vise nego ok, nego se sad svi prave kao da ne mogu da koriste manje od 720p) dovodi do boljih performansi u igrama, bolja kamera, glance, manje dimenzije(sto nekima mozda i nije pozitivno). Ono po cemu je Lumia 735 bolja jeste prednja kamera, ekran(mada Lumia 820 ima prelep ekran koji je isti kao onaj na Lumia 900 telefonu), dizajn.
Ovo za bolju kameru si lupio, pa si ostao živ, a "Snapdragon S4" je čipset koji jednostavno ne radi dobro na "Windows 10 Mobile".Pitaj koga hoćeš, baguje nenormalno...
@acep
Druže, baterija je OK, kao i na svim L7.. serijama.Ja bih lično sačekao na Lumia 740 na jesen.Zadržaće karakteristike L7.. serije, a biće bolje optimizovan za novi OS.
Naravno, ako preteraju sa cenom, ti tek onda pređi na L735.(sve ovo pod uslovom da imaš vremena za čekanje).Name, na jesen izlaze Lumia 740, 940 i 940L. :wave:
 
Poslednja izmena:
Ima bolji chipset, kapacitivne dugmice ispod ekrana, dugme za kameru, manja rezolucija(koja je pre par godina bila i vise nego ok, nego se sad svi prave kao da ne mogu da koriste manje od 720p) dovodi do boljih performansi u igrama, bolja kamera, glance, manje dimenzije(sto nekima mozda i nije pozitivno). Ono po cemu je Lumia 735 bolja jeste prednja kamera, ekran(mada Lumia 820 ima prelep ekran koji je isti kao onaj na Lumia 900 telefonu), dizajn.

Ne bi se slozio za cipset. SD 400 je sasvim pristojan i za wp nudi zadovoljavajuce performanse. Jesi licno igre testirao da vidis gde rade bolje? Za kapacitivne tastere i dugme kamere se slazem. Ostalo je po menisve na stranu Lumie 735
 
Ne bi se slozio za cipset. SD 400 je sasvim pristojan i za wp nudi zadovoljavajuce performanse. Jesi licno igre testirao da vidis gde rade bolje? Za kapacitivne tastere i dugme kamere se slazem. Ostalo je po menisve na stranu Lumie 735

Stoji i da Windows 10 nije optimizovan za Snapdragon S4(ali Windows 10 jos nije ni zvanicno izasao, tako da ne moze da se uzima kao merodavan, mada postoji sansa da ce ga manje optimizovati za S4) i stoji da je Snapdragon 400 sasvim pristojan chipset, ali objektivno je jaci Snapdragon S4. Sto se testiranja igara tice uopste ne moram da probam da znam koji telefon ce imati bolje performanse, imaju uporedive graficke i Lumia 820 ima nizu rezoluciju ekrana tako da ce sigurno igre raditi bolje. U korist tome ide i to da moja Lumia 735 ima WP Bench skor 235 dok je jedan korisnik koji je ostavio komentar na store stranici iste aplikacije sa Lumia 820 imao skor od 265. Zelim da naglasim da nikada nisam posedovao Lumia 820 ili srodne telefone, ali prijatelj ima Lumia 925 pa sam planirao da vidim da li sam u pravu kada predpostavljam da ce generalne performanse(van video igara) biti bolje.

Sto se kamere tice, priznajem da nisam detaljno testirao kakva je kamera Lumia 735 u odnosu na Lumia 820, ali sam uporedjivao sa slikama koje imam od Lumia 800 telefona i jasno se vidi i bez detaljnijeg pregledanja da su boje znatno prenaglasenije do po meni preterane mere na slikama Lumia 735 telefona(slikane Lumia Camera aplikacijom, auto podesavanja), za ostalo ne mogu da kazem nista jer nemam vise Lumia 800 telefon i ne zivim vise u istom mestu kao kada sam imao Lumia 800 pa gotovo da nemam shot by shot poredjenja.

Za kraj mogu da kazem da smatram da ni jedan ni drugi nisu sjajni telefoni, oba imaju velike mane i da bi ljudi trebali da ih zaobidju prilikom kupovine.
 
Poslednja izmena:
Vredi li prelaziti sa 720 na 735? Ima li neko da je secao 720 pa 735?
Pored svega vrlo mi je bitno trajanje baterije da li gubim nesto?

ja imam l 735 zena l 720 , najveca mana za mene što l 735 nema glance i oni dugmići , baterija neko normalno koriščenje l 735 dva dana l 720 tri dana , ekran na suncu
na 720 za mene nekako bolji , prednja kamera na l 735 bolja , u radu l 735 malo brži , igrice ne igram pa neznam ,
 
Za kraj mogu da kazem da smatram da ni jedan ni drugi nisu sjajni telefoni, oba imaju velike mane i da bi ljudi trebali da ih zaobidju prilikom kupovine.
Eto i šta čovek da mu odgovori.Cela serija Lumia 7... je ono na čemu MS i insistira.A to je: prepoznatljiv dizajn, odnos cena/kvalitet i potpuno izbalansiran proizvod, tj. dobijaš tačno onoliko koliko i platiš!
:type:
 
Stavio sam foliju pa valjda će biti dovoljno, prelep ekran ne bih da mi se izgrebe ili nešto zato sam mislio da stavim glass ali valjda će i ovo odraditi posao :)

Prelep ekran, razlog vise da ga ne unistis sa folijama staklima i slicnim stvarima. Sem ako ga ne cuvas za novog kupca :p

Ne bi se slozio za cipset. SD 400 je sasvim pristojan i za wp nudi zadovoljavajuce performanse. Jesi licno igre testirao da vidis gde rade bolje? Za kapacitivne tastere i dugme kamere se slazem. Ostalo je po menisve na stranu Lumie 735

Ne razumem sta je problem sa kapaciticnim tasterima? Na 730/735 je to mnoogo bolje i pametnije reseno nego 820.
 
Poslednja izmena:
Ne stoji tempered glass kako treba zbog nlage zekrivljenosti ekrana!!!
Čak ni folija ne čuči dobro ali ipak prilegne :(
 
kad na bocnom tasteru hocu da stisam/pojacam zvuk pojavljuje mi se gore i zadnja pesma koju sam slusao, prakticno mi otvara music player ...
je l' moze to nekako da se iskljuci ? probao sam da zatvorim music aplikaciju ali ne pomaze
 
Prelep ekran, razlog vise da ga ne unistis sa folijama staklima i slicnim stvarima. Sem ako ga ne cuvas za novog kupca :p



Ne razumem sta je problem sa kapaciticnim tasterima? Na 730/735 je to mnoogo bolje i pametnije reseno nego 820.

Pa eto, neki volimo da uvek imamo Back, Win i Search dugme ispod ekrana, a kada nemas kapacitivne tastere i forsiras ih da su stalno tu oni seku deo slike i prekrivaju dugmice nekim aplikacijama.
 
Pa eto, neki volimo da uvek imamo Back, Win i Search dugme ispod ekrana, a kada nemas kapacitivne tastere i forsiras ih da su stalno tu oni seku deo slike i prekrivaju dugmice nekim aplikacijama.


Upravo tako. Zaista ne znam zasto su izbacili ova tri "dugmenceta" ispod? Sada na njihovom mestu ostade nepotrebna praznina... Nisam se dobro izrazio, ali, sve jedno su, po meni, ukenjali stvar.
 
Meni je to skroz nepotrebno. Ovo sa hide/show prevlacenjem na gore je genijalno, uvek je tu kad treba! Pogotovo kada kuckas nesto pa sklonis i onda ne mozes da greskom pritisnes win dugmence umesto space-a.
 
Upravo tako. Zaista ne znam zasto su izbacili ova tri "dugmenceta" ispod? Sada na njihovom mestu ostade nepotrebna praznina... Nisam se dobro izrazio, ali, sve jedno su, po meni, ukenjali stvar.

Da na Lumia 730 bas ima praznina kako kazes. Moram da priznam nisam mislio da postoje ljudi koji preferiraju softverske dugmice, ali eto, sto ljudi sto cudi. :D

Danas konacno idem da zamenim karticu u MTS-u, jedva cekam moram da priznam.
 
Koja razlika izmedju sw dugmica i kapacitivnig dugmica? Kad su oba kapacitivna na touchu.. Tj ima razlike a to je sto 730/735 ima opciju da se sklone i ne smetaju pri kuckanju sto je vrh stvar, po meni genijalna solucija.
 
Poslednja izmena:
Tacno. To "sklanjanje" je strava i samim tim su onscreen dugmici bolje osmisljeni no na Androidu.
 
Zašto bih sklanjao nešto što mi uvek treba?! i smarao se pozivanjem istih mrdanjem prsta dole/gore?!?!
Kapacitivni/ugrađeni predefinisani gumbići (senzori) su zakon...
 
Zašto bih sklanjao nešto što mi uvek treba?! i smarao se pozivanjem istih mrdanjem prsta dole/gore?!?!
Kapacitivni/ugrađeni predefinisani gumbići (senzori) su zakon...

Slazem se. Sa lumia 735 trenutno koristim always on top opciju za dugmice i bas smeta sto dugmici idu preko aplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno