Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Probaj preko windows recovery tool, ljudi su imali problema sa lumia recovery pa resili sa ovim drugim
 
Probaću, mada mislim da mu ProMobi ne gine.
Totalno je mrtav fon. Ne reaguje ni na punjač niti na neko dugmence :(
Ako nešto uspem, javiću.
 
Pa kontam da to ljude zbunjuje kada misle da lumie imaju diodu koja treba da proradi sa novim windowsom.
 
Probaj preko windows recovery tool, ljudi su imali problema sa lumia recovery pa resili sa ovim drugim

Možeš li mi, molim te, okačiti link za win recovery tool jer ima mnoštvo različitih pa se ne mogu odlučiti šta da skinem.
Tnx
 
Ja sam čitao na onom central forumu gde pise da su ljudi rastavili telefon i da je stvarno tu dioda... cak postoji i screenshoot gde je clan postavio pitanje tehničkoj podršci microsofta i gde oni njemu odgovaraju da će proraditi dioda kada dođe zvanični update i to za 730, 735 i 930....
 
Posle apdejta translatora nema srpskog u listi, a bio je. Sada je bing translator.
 
Otputovao fon za ProMobi... :(
 
da li se uopste priznaje garancija ako se zdrnda fon ubacivanjem win10? mislim sada, kada to jos nije zvanican update.

vidim da bas dosta vas na forumu brikuje fon posle win10, necu se vise usuditi da isprobavam nista do zvanicnog update-a...
 
Mislim da se ne priznaje mada čisto sumnjam da mogu da otkriju razlog brikovanja ako već ne mogu da ga poprave...

Pre 2-3 godine mi se brikovao HTC tokom flešovanja i u Begramu su rekli da mora da se zameni cela matična... (nisu imali mogućnosti ili nisu hteli da ga JTAGuju što se svuda u svetu radi u tim situacijama). Zamena matične 150€ :( :( :( a ceo nov fon, tada, 130€ :d :d :d
Nadam se da ProMobi radi drugačije :)
 
Ne detektuje fon uopšte. Odnosno u nekom trenutku ga vidi kao slička i to je sve.
Posebne opcije nisun delovale.
Samo napiše da moj uređaj nije valjano prepoznat i . :(
Javiću šta se dešava.
 
Ja sam imao Lenovo P780 i to je jedini telefon koji sam ikada flešovao jer sam imao problema sa njim pa sam svašta isprobavao. Isto sam ga brikovao posle ko zna koliko flešovanja, isti simptomi kao sa tvojom 730. Kod mene na laptopu nije hteo ni da čuje. Posle sam se prebacio kod klinca na desktop ubacivao sve drajvere koje sam našao uglavnom sa xda foruma menjao konstantno usb portove dok nije krenuo. Pošteno sam se tada namučio i izgubio puno vremena da više nema šanse da bi flešovao bilo koji telefon i igrao se sa živcima.
 
Poučen pređašnjim iskustvom sa HTCom, poslao sam ga na "legalan" servis pa ćemo videti.
Android se lako vraća.

...
 
Mislim da se ne priznaje mada čisto sumnjam da mogu da otkriju razlog brikovanja ako već ne mogu da ga poprave...

Pre 2-3 godine mi se brikovao HTC tokom flešovanja i u Begramu su rekli da mora da se zameni cela matična... (nisu imali mogućnosti ili nisu hteli da ga JTAGuju što se svuda u svetu radi u tim situacijama). Zamena matične 150€ :( :( :( a ceo nov fon, tada, 130€ :d :d :d
Nadam se da ProMobi radi drugačije :)

meni bez problema zamenili selu maticnu plocu , fon pod garanciju bio lumia 620 mada ceko 15 dana ali isplatise sad je made in finland
WP_20150608_019.jpg
 
Odlično.
Samo se nadam da kod mene neće posegnuti za zamenom ploče (tako je najlakše)... i, ujedno, najskuplje... :(
 
Logičnije bi bilo da su odobrili zamenu. Ako imaš legalnu garanciju i telefon ti u promobi moguće da će i zamenu da odobre u prodavnici u kojoj je kupljen. Moja L1520 je bila skoro u promobi i odobrili zamenu uređaja u win winu, to ti je bolja varijanta.
 
Evo, da se javnem sa detaljima!!!
Sinoć me je zvala seka iz ProMobia i gle čudaaaa, sasula mi priču koju sam, potajno, i očekvao: "Kolege iz servisa su pregledale vaš telefon i konstatovale da je jedino rešenje za otklanjanje kvara ZAMENA MATIČNE PLOČEEEEEE mobilnog (što sam i pretpostavljao/očekivao) i to zadovoljstvo bi vas koštalo 9.770,00 DINaraaa..."

Sablazno sam se da, u 21vom veku, kao jedino rešenje postoji samo zamena ploče telefona a ne flešovanje istog ili JTAGovanje... Oooo majko mila gde se mi nalazimo :(

Bukvalno mu to dođe ovako: "Slizala se bregasta na vašem motoru, ali, jedino rešenje za popravku je zamena celog motora" :D :D :D

To be continued...
 
Poslednja izmena:
Ako ti je telefon pod garancijom legalnom troškove popravke snosi ovlašćeni serviser bez obzira što si ga ti s****o, jer oni to ne znaju, ovako ti ne priznaju garanciju. Meni su dva telefona bila u promobi na reklamaciji i za oba su mi odobrili zamenu celokupnog uređaja, ja što se tiče njih stvarno imam pozitivna iskustva, ali sam imao legalnu garanciju sa fiskalnim racunom, bez računa ne priznaju garanciju jer njih ne interesuje garantni list samo račun on ti je sve.
Što se tiče ovlašćenog servisa svi ovlašćeni servisi tako funcionišu nebitno dali je za tehniku ili automobil, uvek menjaju delove bez popravki jer takva je politika proiviđača. Ako ti treba flešovanje bolje da si telefon odneo kod nekog dobrog lokalnog majstora.
Jel si ti beše kupio telefon na kupujem prodajem? Ako imaš fiskalni račun i znaš u kojoj je radnji telefon kupljen i imaš orginalno pakovanje odneseš telefon u tu radnju na reklamaciju i u zahtevu tražiš zamenu uređaja pa ga prodavci umesto tebe nose na reklamaciju, dobijaš nov uređaj 100 posto ako treba ploča da se menja. Ja sam menjao tako dva telefona ali sam išao sve po PS-u
fiskalni račun-telefon u orginalno pakovanje-prodavnica gde sam kupio-zahtev za reklamaciju povraćaj novca. I za oba telefona po istom principu sam dobio zamenu za drugu robu koliko je bilo na fiskalnom.
 
postoji neka fora da tasteri za volume up/down ne rade kad je telefon zakljucan ?
bas mi se cesto desava da dok je tel u dzepu se pojaca ili stisa zvuk melodije pa ne cujem notifikacije ili ih cujem ali preglasno :)
 
@Sh@rance:
- Fon sam kupio na KP i uzet je preko ugovora u mt:s-u, ali ja nemam nikakvu garanciju niti fiskalni :( tako da mogu fon sebi da nabijem u :d ...
krastavac. Lik od kog sam kupio fon je negde zagubio fiskalni i garanciju a ima kompletan ugovor koji mi, pak, ništa ne vredi.
Jedino da odem do mt:s-a pa da a oni nađ po serijskom broju, u njihovoj bazi, i tako, mooožda, ostvarim reklamaciono pravo :(
Koliko znam, ni kod njih ne može na RMA da donese telefon treće lice, već samo vlasnik ugovora...
Videću.
Nađoh, ovde, u Kruševcu radnju koja može da mi odradi debrick...

Javiću dešavanja (čak i ako nikoga ne interesuje) :d
 
pa neznam kako funkcionise u mts , ja u telenor imam samo ugovor i tu pise koj fon i sa tim ugovorom sam licno otiso u servis i bez problema prihvatili
 
Još uvek mi nisu vratili fon iz ProMobi-ja !!!

Kada god sam pozvao da se informišem, dobijao sam neke muljave odgovore.
U ponedeljak pozovem i dobijem odgovor da su mi poslali fon Daily Expressom i da će mi stići u utorak.
Juče čekam i čekam i ... i nema telefona.
Pozovem servis ponovo i kažem šta mi je rečeno u ponedeljak, međutim gospođa/ica koja tamo radi ne zna odogovr a ne vidi status mog telefona (osim da je primljen na dijagnostiku proše nedelje). Reče da će mi javiti info za par minuta samo da proveri.
Prošlo je 45min dok mi se nije javila sa saopštenjem da će mi fon stići danas (sreda) i to kurirskom službom AKS. Ko, ovde, koga trti nije mi baš jasno (mada mislim da sam ja natrćen).
Šta se desilo sa fonom u servisu, mogu samo da nagađam. Možda su ga očerupali samo tako :(

Toliko, za sada, o ProMobi servisu!!!
 
Stigla neočerupana L730!!! S´ toga, izvinjenje servisu za neočerupavanje iste :d

Juče, slučajno, nađem neki trejd na XDA "Tutorial - Flash an Lumia device" i tu me, članovi, upute na drugi trejd "Finally... unbrick your Lumia device QHSUSB_DLOAD without JTAG".
Prvo su mi dali savet da probam WPRT2.1.1 kao Admin a ne kao običan korisnik.
Pokrenem svoj Mac i na njemu VMWare W8.1, instaliram potrebne drajvere i programe sa drugog linka, pokrenem WPRT, kao običan korisnik (jer sam hteo da se lično uverim) i program mi ne prepozna fon :(
Pokrenem ponovo WPRT kao Admin selektujem neprepoznat fon (to sam i pre radio ali ne kao Admin) pa Lumia uređaj, unodem fon i gle čuda nad čudima. Posle par USB bipova ekran Lumie pocrvene i ispisa se beli NOKIA logo !!!!!! Kako god da izgleda, fon je oživeo :). WPRT mi je prepoznao fon kao NOKIA BOOT LOADER USB u Device Mannageru. Pokrenem proceduru reparacije fona ali nikako da flešovanje krene. Prijavi neku grešku o neslaganju sertifikata i cvrc... Batalim sve na par sati...
Nakon ponovnog "zasedanja" i pokretanja WPRTa sve je prošlo iz prve i ekstra glatko!!!
WPRT je prepoznao fon kao L730DS i pitao me da li da skine potreban softver... Nakon downloada istog momentalno se pokrenuo flešer, sa konstatcijom prazne baterije, i krenulo je punjenje telefona...
Nakon pinjenja i restarta samo je napisao NOKIA mali logo i ugasio se. Stavio sam na punjač, napunio fon i evo Frankeštajna od L730 koja sada radi savršeno i besprekorno (obzirom da je bila totalno mrtav fon koji nije hteo ni da puni niti da reaguje na bilo šta drugo)...

Pročešljajate, malo, oba linka jer su jako korisni, a možda vam nešzo i zatreba odatle.

ŽIVELA LUMIA, a i ja sa njom :d
 
Poslednja izmena:
Draguljce, koju aplikaciju za slikanje koristis ?
Da li je koristis sa fabrickim podesavanjima ili ne ?

Kakvi su vam utisci sa aplikacijama za kameru. Koju kad koristiti i sa kojim podesavanjima za najbolje rezultate ?



Ja čekam samo zvanični update uvek... što je sigurno sigurno je :D Jedino što me kopa sa tom desetkom jeste ta dioda što blinka kada je propušten poziv... Evo par slika sa 735...

Pogledajte prilog 175845
Pogledajte prilog 175846
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno