Šta je novo?

Integrisanje placanja PayPala, Vise, Skrilla na sajtu koji prodaje 5 proizvoda

Bunarssen

Cenjen
Učlanjen(a)
14.05.2013
Poruke
54
Poena
160
Treba da zapocnem rad na sajtu cija ce osnovna svha biti prodaja 5-6 proizvoda.

Hteli bismo da musterije mogu da plate Paypalom, Visom, Skrillom. Do sada nisam radio nikakvu integraciju sa placanjem.

Ljudi iz tima (nisu developeri) tvdre da su woocommerce i magento overkill za ovu stvar, da se oni koriste kada postoji par desetina/stotina proizvoda, a mi imamo samo 5-6.

Hteli bismo da koristimo neko custom resenje zbog lakoce adaptiranja dizajna, pa me zanima koliko je tesko integrisati ove servise na sajt.

Da li bi korisnik u nekom trenutku kliknuo Checkout, i onda bio redirectovan na neki Visa Gateway, i isto tako, da li se PayPal placanje odvija na PayPalovom sajtu?
 
Magento jeste overkill, ali WooCommerce nije. Sve sto tebi treba (laka integracija sistem za placanje, fleksibilnost prodavnice, jednostavno menjanje templejta ili uvodjenje sopstvenog dizajna), i mnogo vise od toga, moze brzo i lako da se zavrsi sa WooCommerce Wordpress plaginom. Za tvoje potrebe, apsolutno najbolje resenje.

Sto se integracije sa sistemima placanj tice, postoje razne varijante. Moj savet je da za pocetak redirektujes korisnike (pretpostavljam da se radi o stranom trzistu) zbog pitanja poverenja, a kasnije moze da se izvrsi i integracija takva da se sve zavrsava na tvom sajtu. Prva opcija je svakako brza.
 
Ja sam bas prosle nedelje krenuo sa radom, isto e-commerce sajt je u pitanju za strano tržište i bice samo jedan artikal na prodaju. Ja koristim Prestahop CMS, jer mi je nekako najlaksi za rad, a i radio sam par sajtova za srpsko tržište i tako da sam ga fakticki usavršio. Naplatu cemo raditi sa 2checkout.com sajtom.

Uglavnom imaju moduli za Skrill, Paypal, 2checkout itd. Veoma je prosta integracija, samo popunis podatke sa tih sajtova gde ce ici uplata i sve se vrsi preko njihovih servisa placanje. Takodje, da bi koristio njihove usluge, moraćeš da imas SSL enkripciju podataka, kao i samu proveru sajta od strane naplatnih servisa koje izaberes. Takodje je jako bitno, ako planirate veci priliv novca, morate da otvorite firmu, jer ce vam to traziti prilikom otvaranja naloga na pomenute servise, ako necete da vam zamrznu naloge.
 
Jos jedan glas za WooCommerce kao odlicno out-of-the-box resenje koje ce raditi kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno