Šta je novo?

Asus P8Z68 DELUXE puče na pola flešovanja biosa.....

kuman

Cenjen
Učlanjen(a)
15.03.2008
Poruke
163
Poena
169
Ako može neka pomoć, kaže sledeće:
ImageUploadedByTapatalk1409176416.138193.jpg

Ploča je ova:
ImageUploadedByTapatalk1409176441.202981.jpg

Sve ovo se desilo kada sam podigao bios, posto sam citao neke preporuke bla bla pre snimanja win 8 tj pre ubacivanja SSD Diska da je poželjno da se učini isto.... Kada sam podigao novi bios i snimio osmicu, win je počeo da zabada pa sam predpostavio da je do toga, pokusao sam da vratim na stari bios ali mi nije davao šanse u win-u jer bi odmah zabo! U samom biosu sam probao da vratim isti preko usb-a i krene instalacija i restartuje se komp i tu nastaje slika br1.

E sad mene zanima da li neko zna rešenje(sem lomljenja ploče pošto mi se javljalo) pošto kičmu izlomih.....
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Ubaci CD koji si dobio uz ploču. Tamo se nalazi rezervni bios. Uz par klikova imaćeš vraćen BIOS.
 
Probao sam i sa usb-om i sa cd-om i restartujem, ne funkcioniše.
 
Jesi li podesio u biosu da ti prvo botuje sa cd/usb?
Ako ne pomogne to iskljuci pc, izvadi naponski kabal
onda pocupaj ostalo ssd i hdd i odradi reset biosa.
 
U bios da udjem više ne mogu, jer ga nema, ima samo taj prelepi ekran sa slike 1.
Sve sam podesio po ps-u pre nesreće u bios-u....
 
Ima li bar ASUS logo?
 
Ma crn ekran i posle par sekundi kad treba da ispadne logo tu se pojavi navedeni ekran.... Znači nema logoa i nema mogućnosti ulaska u bios :(
 
Zasto ga pokusava vracati na stari iz windowsa jos na nestabilan sistem?
Da nisi opalio pogresan bios? zadnji je BIOS 3603.
Mozda i taj cd nevalja pa nece da ga ocita.
Povadi sve samo ostavi cpu i jednu memoriju izvadi i sve sto je prikljuceno na usb.
Izvadi bateriju sa ploce, sacekaj 10 min. pa vrati bateriju i upali komp.
 
Ponekad nije dovoljno samo vađenje baterije treba prespojiti i pinove na ploči pa ih posle vratiti na mestu. Zaista je pitanje da li si uzeo pravu verziju biosa ili neku drugu? Jedino ti ostaje da otkačiš sve HDD jedino ostaviš dvd čitač i da na disku narežeš ispravan bios najnoviji i bootuješ. Ako ne uspe....:crash::wall::smackbum::smack::wc:

Meni se desilo na mom Asusu da sam našao bag prilikom OC i dvaput mi puče Bios ali ga povratih pomoću diska.
 
Poslednja izmena:
BIOS 3603 ima ih dve verzije jedna sa podrskom za XP-Vistu a drugi za Win 7 i 8.
Moguce da si skinuo ovu prvu pa je Win8 poceo da brljavi a ti si ga dotukao sa fleshovanjem iz Wina.
 
Poslednja izmena:
Skinuta je verzija za win7 i win8.... Čupano je sve i probano i opet ništa.
 
I ploča nema pinove nego reset cmos dugme.
 
pa ispostuj ga,skini bios koji treba,raspakuj ga i stavi u root na cd-u taj fajl,ploca je ziva samo treba da se riflesuje.
 
Skines 'Bios Renamer for USB BIOS Flashback and Crashfree BIOS 2' sa zvanicnog SAJTA. Unzip-ujes ga i ubacis u taj folder BIOS. Ugasis komp, ubodes flesku, upalis komp i flash-ujes BIOS.
 
Znam nego je čovek pričao o tome pa sam našao slično pa ću potražiti za moju tačna uputstva..... :)
 
Šta bi na kraju?
 
Odneo je na garanciju i tamo nisu uspeli da je srede pa šalju kod uvoznika, u ponedeljak mi javljaju šta će da bude....
 
Poslednja izmena:
Kukao sam već za ploču pa da ne otvaram temu ponovo, pitam da li je neko imao sličan problem sa pločom:
1. Da je rezolucija u bios-u nesrazmerna
2. Da ima grešku na ekranu u vidu pomahnitalih pixela :)

Ploču sam oživeo kod lika koji je kačio na čipset pinove pa je fabrički resetovao ali su posledice gore navedene.

ImageUploadedByTapatalk1414265220.733138.jpgImageUploadedByTapatalk1414265230.196635.jpg
 
pa apdejtuj taj bios vise,majka mu stara. :d
 
@NoSferat0
Zar nevidiš na drugoj slici pobrljavljene screen (pixele) u biosu kao da je nešto sa Grafom.Al nije.
@Kuman
Uf ta ploča mi je nešto poznata da je nisi uzeo od našeg druga na I... davno. Ali mislim da nisi da je ta ploča vraćena uvozniku.
Inače ta konkretna ploča je imala kada sam je ja testirao puno bagova i jedan extra bag je da neće da se upali komp kad ti hoćeš :p
E sad nevidim tvoj problem flashovao si Bios i on radi ali baca te bagove u samom Biosu? Jel Windows radi? Jel se diže sistem?
Za SSD se pali AHCI mod inače ako nisi.

Opcija 1 da probaš neki stariji bios pa ako sve radi da ga opet flešneš na noviji da tim postupkom zakljčiš da je do same verzije biosa.
Opcija 2 ako sve radi popi pivo i uživaj to su bagovi u Biosu u koj nikad ni ne ulaziš - i Dokaz da je ta ploča Djubre.Što je najgore to je bio VRH VRHova MB u pre neku godinu.
 
Poslednja izmena:
Ajde i ja cu redom da ti odgovaram:
-preko druga sam uzeo ploču ne znam dal je bila na oglasu, on je nesto trampio pa bla bla... Skoro je istekla garancija.
-biose sam zonglirao od najstarijeg do najnovijeg, menjao mesta ramima duvao usisavao cistio.....
- veceras mi drugar donosi drugo jace napajanje pa da probam i sa time.
- na ahci je modu.
- komp mi sa vremena na vreme freez-ne ili ti ukoči nekad se desi da se posle par sekundi i otkoči u windowsu a nekad ne.....
-uredno sam pratio i sve temperature ništa se ne pregrejava.
-ploča je teško ****** posle maximusa mi dodje da plačem! Nema rezervni bios, nema dzampere da se resetuje.....
Ako te nesto jos zanima pitaj pa pomagaj ako znaš :)
Hvala na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Za početak bi probao probao zamenu sata kabla na SSD-u ?
Da i Diskonektuj ostale hardove i čačkaj tj. čekaj Freez.
Temperature CPU - a jesu ok proveri i to za svaki slučaj ?
Koja je grafa u sistemu?

Lično sam imao sličnu priču i taj bag da mi se Win zaledi moj problem je bio HDD i njegova verzija Firmwera updejtom HDD Firmwera otklonilo se Freez. Inače to je bila Fabrički loša serija Segatea (eno mi ga u potpisu), koja mi je zapala :wall:
 
Poslednja izmena:
-Menjao sam sata kablove na svim uredjajima!
-temp procesora i svega redovno pratim....
-raskačivao sve hardove i kombinovao sisteme i na novi ssd hdd i na stari sata hdd...
-grafa je prastara Ati hd 4870.
intel i5 2500k, 12gb ddr3 mushikn, hdd ssd je samsung 840evo 250gb.
 
To je najgore kad neznaš šta je Gremlini :)
PSU i GPU su ostali ali kolko vidim PSU ćeš vcrs da istestiraš.
Izvadi i rame ostavi jednu pločicu samo u sistemu može biti do njih a može biti da je ta ploča tolko bagovita.

Da Samsung SSD 840 ima noviju verziju Firmvera ali to nije uzročnik,ali i to bi trebao da odradiš.Radi se iz Win-a veoma lagano.Ako nisi pratio temu Samsung Evo 840, inače je veoma bitan update jel SSD isto ima fabričku grešku sa zapisima ;)

Istestiraj i grafu kad si bukvalno sve izvrteo, ali ako se opet dešava onda je MB jedini uzrok toga ali ovako ćeš biti 100% siguran.
 
Poslednja izmena:
Važi, @B-ZIGER hvala puno na saradnji pa ti javljam...... Sad mi je stiglo i novo modularno napajanje pa cu da ga privežem....
1ab78a2c63d71072dcfdff4d64fe73bd.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno