Šta je novo?

Baza mp3 pesama?

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,415
Poena
390
Malo sam ispao iz stosa vremenom. Ranije je bilo mnogo nacina da se skine kvalitetna mp3 muzika. Kvalitetna u smislu kvaliteta zvuka. Posebno domacu muziku sam skidao preko DC++ i slicnih resenja. Od kada se pojavio youtube i ostalo, sve je to nekako palo u drugi plan. Medjutim sad mi treba neka pesma u dobrom kvalitetu i shvatio sam da posto je nema na yt-u, da ja zapravo ne znam kako da skinem tako nesto i odakle. Cak sam probao i DC++ da instaliram posle 100 godina ali tamo je sve to zamrlo i nema vise skoro nista. Ima li neki drugi, moderaniji nacin za ovo?
 
Ja koristim Deezer, a imas i Grooveshark...
 
Otkako sam otkrio Spotify, ništa drugo za slušanje muzike ne koristim. Moja topla preporuka
 
Ja se na Spotify nisam mogao registrovati jedno mesec dana i odustao onda... Grooveshark sam cesto koristio, a posto imam Deezer na telenoru na kobu onda sam oresao na njega. Kod Deezera mi je dobro sto uvode high quality zvuk da se ukljuci opciono za pesme koje imaju u high quality.
 
Koristi Hola Unblocker za registraciju, čak ni premium nije skup kad se pazari na Amazonu kao nekakva gift kartica. Ako ništa, sigurno veću bazu izvođača, desktop aplikaciju (ne znam da li deezer to poseduje), preporučujem da probaš Spotify, ovog puta ćeš se registrovati ;) nećeš se pokajati.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko se secam ti tipovi programa te preusmere preko proxy-a u nekoj od zemalja gde je omogucen register, tako da se nadam da je samo za register dovoljno a ne stalno...
 
+1 za Spotify, instalirao samo da probam onako, i zadrzao (desk app) i mogu reci da je odlicna. :)
 
Da li možeš sa Deezerom ili Spotify da poskidaš sve pesme koje ti trebaju i kasnije neograničeno slušaš ili imaju neki DRM?
 
Za Spotify trebas biti Premiuim da bi mogao. :)
 
Rutracker ima sve.
 
Da li možeš sa Deezerom ili Spotify da poskidaš sve pesme koje ti trebaju i kasnije neograničeno slušaš ili imaju neki DRM?
Sa Deezerom mozes syncovati pesme koje hoces i kasnije slusati u offline mode kada nemas net ili kada ne zelis da trosis net. Ti biras koje ce ti playliste biti synced i na kom uredjaju. Pretpostavljam da mozes negde ih naci sacuvane u mp3 formatu ako bas zelis da ih izvuces iz deezera.
 
Rutracker ima sve.
Znam ali je smor kad ti treba pojedinačne pesme a ne ceo album.

Za Spotify trebas biti Premiuim da bi mogao. :)
Sa Deezerom mozes syncovati pesme koje hoces i kasnije slusati u offline mode kada nemas net ili kada ne zelis da trosis net. Ti biras koje ce ti playliste biti synced i na kom uredjaju. Pretpostavljam da mozes negde ih naci sacuvane u mp3 formatu ako bas zelis da ih izvuces iz deezera.
Kopao sam malo po njihovim sajtovima i oba imaju DRM, neupotrebljivo.
 
mp3 ima na javnim trackerima sve i svasta ko hoce da skida...obican serach na googlu daje pregrst linkova....ima gde hoces...torrentz search i moze se naci sve...nema uopste potrebe ici na bilo koji private tracker zbog mp3-ja...da je neki flac iili drugi hd zapis onda je najbolje mesto za to what.cd, mada i tamo ima mp3 u manjoj kolicini i to samo 320 vbr minimum, generalno what.cd je ubedljivo najjaci tracker sa muzikom i po pitanju izbora a tek po pitanju kvaliteta zapisa, ali da bi usao moras da polozis prijemni i to u momentu kada otvore prijem sto nisam video odavno...
 
Ne znam - ja i dalje grooveshark i deezer - internet protok je odavno prevazisao bandwidth za pesme, a i svidja mi se opcija da na osnovu muzike koju slusam mogu da pustim njega da mi mixuje slicni stil i tako uvek cujem nesto novo i zanimljivo. Od Deezera mislim da autori dobijaju neki kes i to isto cenim i zato cu uvek to koristiti ore necega piratskog.
 
Koristi Hola Unblocker za registraciju, čak ni premium nije skup kad se pazari na Amazonu kao nekakva gift kartica. Ako ništa, sigurno veću bazu izvođača, desktop aplikaciju (ne znam da li deezer to poseduje), preporučujem da probaš Spotify, ovog puta ćeš se registrovati ;) nećeš se pokajati.

Hvala puno za hola unblocker!!
 
Ja sam od nedavno poceo da koristim ovaj sajt:

http://chiasenhac.com/

Za dosta pjesama moze da se nadje FLAC (direktni download). Da bi mogli da skidate FLAC morate da se registrujete (ili da se ulogujete preko Yahoo account-a) i mozete da skidate za dz.
 
^ Zbog flaca bi jedino mogao i da napravim nalog, sto se mp3-ja tice ima ga gde se pozeli kao sto sam naveo gore https://mp3juices.is i http://mp3juices.se/ su veoma dobri za mp3. Gore je exste naveo what.cd za flac formate mada za taj sajt treba pozivnica... tako da nista od toga. Sto se tice ovog tvog sajta ima lossless mada nema ga previse.
 
Ja ovaj sajt koristim kao prvu liniju odbrane za flac-ove (kad mi padne na pamet neka pjesma koju odavno nisam cuo), ako ne nadjem pjesmu, onda idem na torrent i ostale za*ebancije.
 
i ja koristim rutracker, nasao sam i ono sto nisam ni sanjao da postoji da se skine.
 
A rutracker je majka, i to ne samo za muziku :D

Jedino sto kod flac-ova cesto postave sliku citavog cd-a, pa treba sve da skidam i posle da split-ujem, itd.
 
jel u putanju rutracker org ili com? koji domen? hvala
 
Mislim da je org galvni sajt (a koliko vidim com domen sluzi za pretrazivanje org domena). I cini mi se da moras da se registrujes (besplatno) da bi mogao da skidas sve fajlove.
 
Jedino sto kod flac-ova cesto postave sliku citavog cd-a, pa treba sve da skidam i posle da split-ujem, itd.
Па јесте, овде се пише о скидању песама и песмица, ја увек довлачим целе албуме јер ме појединачни хитићи не занимају. Да ли је имиџ, насецкано, неки други лослес формат је апсолутно небитно, пустим цео албум па ако баш наиђе, прескочим понешто.
 
Hvala za ovog Vijetnamca, skinuo sam nekoliko random pesama za probu i auCDtect kaže da su stvarno lossless fajlovi.
 
Nazad
Vrh Dno