Šta je novo?

Motorola moto g2

Zraci koliko i iphone koji se prodaje u 50mil komada svake god.. Tako da.

@mironiko

Znao sam da je telefon bombona,preporucujem ga kome stignem ali niko da ga uzme :)
 
Poslednja izmena:
Pa eto, ja rekoh drugu da jedino sa RAM-om moze imati problema jos dok nije ni bio kod mene telefon, a iz ove perspektive mi deluje da ni to nece biti problem, bar ne onaj zbog kog se odustaje.

Videcu, ekran za Highway ce mi putovati od 6-8 nedelja (a juce sam ga porucio), tako da bih mogao hitro da uzmem Moto G2 za tih 2 meseca dok to ne resim, posebno jer mi se cini (mozda tripujem) da se pukotina pogorsava...
 
telefon je nezasluzeno zapostavljen kod nas, naravno jer motorole nema na trzistu. procackao sam ga u jednoj od prodavnica i odusevljen sam, mozda i ja predjem na g2, za 180e nema boljeg telefona trenutno, a sije i neke mnogo skuplje. mislim da ce ovih dana dobiti i lollipop u evropi
 
Evo, ja sam porucio svoj, dok mi se ne popravi primarni telefon, kog danas nosim u servis, gde ce cekati novi ekran, a Moto G2 ide devojci kad mi se Wiko vrati.

Dakle, uskoro - prenecu konkretnije utiske. :)
 
Opaa - vec stigao! E ovo nikad nisam doziveo, danas-za-danas dostava, i to u Srbiji... :)

E pa, raspakivanje pocinje... :D
 
Crni ili beli ? Uskoro ocekujemo review :) interesuje me kako baterija drzi,na papiru bi to bio neki prosek
 
Crni. Lepsi mnogo od belog, koji je drug uzeo.

Znas kako - dok je drugov bio kod mene, i bio je neki prosek. Okacicu SS-ove za dva, tri dana, kao i review. :)
 
Pa, evo i kratkog review-a posle puna 3 dana koriscenja.

Idemo redom - izrada. Sjajna. Kraj price. Ovo mi je treca Motorola, i iako nema metala kao kod RAZR HD-a i RAZR i-a, sve je perfektno uklopljeno, backplate je ekstremno snazno fiksiran (jako ga je tesko skinuti), spojevi su odlicni, dakle bez zamerki. Materijali su ipak malo mrsaviji... Gorilla Glass napred je super, kao i matirana, na dodir predivna, plastika pozadi. Ipak, dugmici, kao i cover koji prekriva frontalne zvucnike su od jeftine sive plastike, koja ostavlja nesto jeftiniji utisak... Da nije toga, mislio bih da drzim flagship.

Ergonomija je odlicna! Iako je od Wiko Highway-a Moto G2 kraci svega 3mm, lakse ga je koristiti, i moracu ponovo da se privikavam kad mi se Wiko vrati. Naime, zaobljena zadnja strana koja je "mrsavija" pri dnu jako odgovara saci, i apsolutno ne bjh rekao da je tel debeo 11mm. Pored toga, i u smislu dizajnaje sve super - i pored pominjane plastike prednjih zvucnika, nekako su lepo uklopljeni, i telefon izgleda vrlo stealth i opasno, u pozitivnom smislu. :)

Radi odlicno. To sam, imajuci u vidu cist Android (na njemu je 4.4.4 i necu ga menjati dok ne izadje ispeglana verzija 5.0) i ocekivao, ali nedostataka ipak ima. Sve akcije se izvrsavaju snappy, i sve je uporedivo sa Wikom, osim operacija koje koriste veci broj jezgara (kao update vise aplikacija, gde je osmojezgarni Wiko jedini telefon koji sam imao da prakticno uopste ne zastuca prilikom toga), ali ipak ima i negativnih strana. Jedan giga RAM-a je dosao do izrazaja, retko - ali jeste. Naime, kad otvorim 5, 6 tabova u Chrome-u, pa stisnem home, cekam pola sekunde da "ucita" homescreen, a i par puta mi je pri povratku u Chrome ponovno ucitavao stranice. Pored Chrome-a nisam neki veliki multitasker, tako da sem toga nisam primetio nedostatke u radu, ostale aplikacije rade odlicno, notifikacije ne kasne, kretanje kroz njih je standardno, (uglavnom ih napustim pritiscima na back), ali ako bi ih neko nagazio - ne znam, mozda bi imao problema...

Zvuk je sjajan, tek na bas poslednjem stepenu malo zazveci, ali nema mnogo situacija kad ce vam trebati taj poslednji stepen. Ta prednja orijentacija zaista znaci za multimediju... A ni ekran ne kvari utisak - losiji je no na Wiko-u, ali Wiko ima bas brutalan ekran, tako da to nije zlocin, posebno sto je ipak Motorolin zaista dobar, pikselizacije ni na vidiku, boje su realne (bela je blaago plavicasta, sto licno mnogo vise volim od zuckaste), a osvetljenje sasvim u redu, te je upotrebljiv i na Suncu, a srecan sam sto je i auto osvetljenje savrseno kalibrisano. Sve u svemu, iako nize rezolucije od Moto G 2013, ekran je odlican!

Kamera me prijatno iznenadila! Ima malo suma, detalja taman koliko se od 8MP i moze ocekivati, a aplikacija je uradjena bas po mom ukusu! Touch bilo kod dela ekrana pravi sliku, dok se za fokus odabira opcija iz settings-a, na sta sam se odmah privikao i nekako je intuitivno (ispucao sam vec 50ak slika). Pritom, postoji auto-HDR mod, s tim da moraju da budu bas ekstremni uslovi da bi odabrao HDR; u suprotnom bira auto mode. Najzad, evo i primera slika sa i bez HDR-a - tj. kacim ih u sledecem postu.

I jos - baterija. Mislim da je dovoljno da objasnim svoj stil koriscenja i okacim SS-ove, a vi sami procenite - meni je ovo sasvim ok! Dakle, standardno sam na 2G, imam u Notification bar-u opciju 2G/3G i prebacim na 3G kad mi treba (na SS-u se i vidi kad je to bilo, u tom periodu je bio malo slabiji signal, i tad uglavnom koristim ekran) - WiFi je uvek kod kuce i na poslu; sync-uju se 2 mejla, Dropbox, Google AutoBackUp, TT (5 naloga), Fb+Messenger, Instagram, WhatsApp i Hangouts. Klipove gledam retko. Rezultat vidite i sami.

To bi bilo to... Kratak zakljucak - da ovo cudo ima 2GB RAM-a, bilo bi neverovatna kupovina. Ovako, bice manjih zastoja u radu, pa kad se na to doda mrljava plastika i to da u paketu dolazi samo USB-kabl, jasno je zasto ovo nije flagship. :) No, za klasu kojoj pripada - odlican je!
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1421359059964.png
    uploadfromtaptalk1421359059964.png
    146.4 KB · Pregleda: 228
  • uploadfromtaptalk1421359085045.png
    uploadfromtaptalk1421359085045.png
    122.3 KB · Pregleda: 221
  • uploadfromtaptalk1421359093871.png
    uploadfromtaptalk1421359093871.png
    99.2 KB · Pregleda: 232
u prevodu, ovo mu dodje kao 100e jeftiniji nexus 5, tako nekako mi se cini, ako se ne varam?
 
a jeste, pa nije svaki telefon koji ima stock android "x eur jeftiniji nexus" :)
ali svi rade lepše od bloatovane konkurencije u cenovnoj klasi
 
Pazi, imao sam Nexus 4 recimo, i 2GB RAM-a na njemu su velika prednost u odnosu na Moto G, ali sem toga, prakticno sve je na strani Motorole - cak je i kamera bolja!

Sa N5 vec ne bih poredio, njega nisam koristio, ali sigurno je da je bolji na mnogim poljima.

Ono sto definitivno stoji je da Moto G radi vrlo fluidno, a svakako bolje od svih skinovanih telefona sa gigabajtom RAM-a i ne bas znacajno boljim SoC-om - recimo, radi bolje od S3, koji na papiru ima jaci chipset.
 
Baš me čudi da nisu stavili cenu dvadeset evra više i stavili jedan i po giga ili dva giga. Ne isplati se sada kupovati telefon koji je jedan gigabajt.
 
Moj je varijanta od 8GB, od cega je slobodno oko 5GB, s tim da postoji i micro-sd slot.

A da je imao 1.5GB ili vise, telefon bi razbio, ali bi ugrozio i Moto X, a druge modele da ne pominjem...
 
Koliko od toga je odvojeno za instalaciju aplikacija ili nema takvu podjelu memorije?
 
Je l' se zna kada stiže Lollipop na Moto G 2014? EDIT: U Evropi.. EDIT2: Ili bar kod nas :)
 
lollipop stize polako, ko je jestrpljiv, ima da se skine oficijalni ota zip koji se samo stavi na internu memoriju ili sd karticu i pokrene se provera azuriranja i automatski se odradi. ima ga na xda da se skine kao i celo uputstvo, ne znam da li bi smelo ovde da se linkuje. inace, svi su odusevljeni romom, telefon se preporodio
 
@kifla
Mislim da nema konkretnih podela interne memorije.
 
Kod mene još ništa, mada nisam video nikoga na xda da je na KXB21.85-14 kao ja.
 
Izvinjavam se unapred zbog duplog post-a, glupo je da editujem stari.

Ja sam imao nemačku verziju sistema na telefonu i to KXB21.85-14, kao što sam gore napisao, ali mi je stalno javljao da nema nikakvih nadogradnji.
Flešovao sam KXB21.85.23 ali globalnu verziju, po ovom uputstvu i skinuo 5.0.2 ota odavde. Ljudi su posali da treba da se prebaci na internu memoriju ili sd karticu i jednostavno ponovo proveri da li ima nadogradnji, ali nije hteo ni onda da pronađe ništa. Tako da sam na kraju uspeo da taj .zip flešujem iz recovery-a.
Trenutno nalazim na 22.21.28, odnosno 5.0.2, i sve radi super glatko. Za sada nisam primetio nikakvu nepravilnost, sviđa mi se novi dizajn, obaveštenja na lock-screen-u i kako su rešili meni što se "vuče" dole (kako god da se zove). Čak mi se čini i da se baterija sporije troši, imao je oko 40% kada sam završio upgrade i posle 2.5h čačkanja je još na 12%.
 
Kako vam se pokazala baterija ?
endurance rating 50h ne izgleda bas dobro
 
Jel moze neko da mi posalje link u inbox za lolipop 5.0 za moto g2? I kako se instalira, naravno.
Na telefonu jos nije ponudio nikakav update.
Unapred hvala
 
pa 3 posta iznad, covek pod nickom remo ti je dao linkove gde i kako to da odradis. gledaj treci red i klikni na plavo obojene reci, to su linkovi
 
Kod mene ne moze, imam KXB21.85-23, ne vidi update koji skinem na xda i prekopiram na internu memoriju.
 
@mironiko, za prelazak za HTC One X, koji imam skoro tri godine, šta mogu da očekujem? On je tada bio top model, sa quad-core, 1GB, 720p ekranom... G2 ima sve to danas, a on se računa u jeftine telefone.
1.5GHz kod HOX sasvim lepo teraju 4.4.4. ROM-ove i pored 1GHZ (kod mene do nezgode sa ekranom radio Slim KAT kao po ulju :) ). Nema laga, nema seckanja.
Vidim da je Antutu od G2 blizu HOX-ovom. U redovnom radu bi trebalo da budu podjednako brzi.
Moja dilema danas se svela na Motorolu (dual SIM, zbogom dva telefona) ili na One Plus One koji već dugo merkam. Jeste da su to dva potpuno različita telefona, ali tako trenutno razmišljam - ili ću kupiti nešto što će da radi, ili ću ostati dosledan pravilu da kupujem top telefone :S:
 
Mislim, sve se svodi na jedno: Moto G2 je odlicno optimizovan, samo je pitanje da li ti je 1GB RAM-a dovoljno..? Ako na HOX-u nikad nisi imao problema sa RAM-om, onda ces i sa Motorolom biti jako zadovoljan. :)
 
Hvala ti. Svodi se na to da ja uzmem telefon u ruke i proverim kako radi, kako leži, kako mi izgleda ekran.
Išao sam ovde (IT) na par mesta i nisam uspeo da ga nađem, da ga malo "drndam", da ga "osetim". Nema ga u Media World-u, ni u Trony-ju (kao najveći).
 
Nazad
Vrh Dno