Šta je novo?

Tesla tablet H7

Izgleda da ga ima u Hendiju, 39 inča 40k. [emoji3]
 
Upravo tako, na proleće bi trebalo da stignu i telefoni.
 
tubrox inace vazi sa losu firmu u grckoj :D
imaju oni i laptopove,imao sam prilike i da ih koristim u atini,ali nisu nesto specijalno kao firma
 
Meščin da je TurboX brend a firma iz koje poticu je tamo negde gde izlazi sunce.:d Isto kao i "Tesla". Odosmo u off...
 
Ja sam mesecima unazad testirao Tesla tv, samo sto nisam smeo nista da pricam o tome :)

Bilo je tu vaganja i dosta razlicitih modela, ali ovaj se najbolje pokazao po kvalitetu slike ali i po dizajnu. Kao neko ko je vec to isprobao mogu reci da moze lepa prica da ispadne od Tesla televizora :)
Jel mozes sada da das nesto vise informacija o njima? :)
Kako se nose sa "best buy" Samung i LG "madjarima"?
 
hvala :D

probacu na tesli 785,imaju isti hardver,valjda ce raditi

gde si drivere skinuo?
 
Poslednja izmena:
Probaj pa javi šta si uradio ako ti nije teško. Mada ja još uvek čekam zvaničan update. :)
 
pravi mi problem sa drajverom,kaze no device found

onda odem na usb i generate drivers,ali tu isto nece,kaze da ne moze da instalira unsigned drajvere

onda sam pokrenuo kao administrator i to je proslo
isao sam start i radilo je par sekundi i izbacilo runtime error

i sada svaki sledeci put kaze device offline

uspeo sam ipak da pokrenem i posle toga i krene on,kaze installing i onda se na tabletu pojavi nesto na kratko,valjda payload ili tako nesto i program kaze stopping i u sustini se nista ne desi
 
Poslednja izmena:
sto je najgore resetovao sam tablet i kaze da je rutovan :/
ali nemam superuser aplikaciju

probao sam root browser,pise da je samo za rooted uredjaje i radi
i sixaxis controller isto radi

izgleda da je rut uspeo,pravicu snimak ako zelite

hvala Sharpz na programu :D
 
Poslednja izmena:
pravi mi problem sa drajverom,kaze no device found

onda odem na usb i generate drivers,ali tu isto nece,kaze da ne moze da instalira unsigned drajvere

onda sam pokrenuo kao administrator i to je proslo
isao sam start i radilo je par sekundi i izbacilo runtime error

i sada svaki sledeci put kaze device offline

uspeo sam ipak da pokrenem i posle toga i krene on,kaze installing i onda se na tabletu pojavi nesto na kratko,valjda payload ili tako nesto i program kaze stopping i u sustini se nista ne desi
Ukoliko se to pojavilo 'nesto na kratko' restartuj tablet i vidi da li je rootovan.

A ako nije probaj ponovo; udji u aplikaciju i onda plug in USB, i probaj USB->Driver Scan, ako nema nista onda idi direktno na Start (ako izbaci error izvadi i ubaci USB).
 
I čekaj, šta sada možeš sa root-om na ovom tabletu, samo da instaliraš aplikacije koje zahtevaju root ili ima i nekih custom romova za ovaj tablet?
 
ne znam za romove,ali aplikacije rade
cak je proradio i hearthstone koji ne podrzava grafiku na tesla tabletu
 
I čekaj, šta sada možeš sa root-om na ovom tabletu, samo da instaliraš aplikacije koje zahtevaju root ili ima i nekih custom romova za ovaj tablet?

Koliko ja znam (a provericu opet) nema custom romova za ovaj model.

Za ove koji bi zeljeli da istaliraju Ubuntu Touch, kad budem imao vremena vidjet cu da napravim tutorial kako da se instalira na Tesla tablete, trenutno nije podrzan od strane Ubuntu tima, ali najvjerovatnije je moguce instalirati.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da sve što važi za ovaj model (H7) važi i za 785 jer kao što probotzor kaže, imaju isti hardver.
 
stvarno je rutovan
doduse ne instalira su aplikaciju,ali to moze i manualno

rade sve aplikacije koje zahtevaju root :D

hvala
 
Pa da, znači da bi trebao postupak da bude identičan za oba modela.
Kako se ova dva modela zovu u Kini (firma koja ih pravi)? Tako bismo mogli da proverimo, pod tim imenom, da li ima nekih romova za njih.
 
Pa da, znači da bi trebao postupak da bude identičan za oba modela.
Kako se ova dva modela zovu u Kini (firma koja ih pravi)? Tako bismo mogli da proverimo, pod tim imenom, da li ima nekih romova za njih.

Zaboravio sam kako im je code-name, ali uglavnom ne postoje romovi koji su SPECIFICNO pravljeni za ovaj model. To naravno ne znaci da nije moguce instalirati neki drugi rom.



EDIT: Prilicno sam siguran da bi cyanogenmod radio na ovom tabletu, samim tim bi ga ucinio mnogo brzim nego sto je trenutno sa svim ovim sto dodje uz njega, javim kad saznam nesto vise.
 
Poslednja izmena:
E pa to mene i interesuje najviše. Da li mora rom da bude posebno napravljen za ovaj model ili može da se ubaci i neki drugi, ili možda neki drugi OS, vidim da si spomenuo Ubuntu Touch?
Znači osim instalacije aplikacija koje zahtevaju root, koje se još prednosti root-a mogu iskoristiti na ovim modelima?
 
E pa to mene i interesuje najviše. Da li mora rom da bude posebno napravljen za ovaj model ili može da se ubaci i neki drugi, ili možda neki drugi OS, vidim da si spomenuo Ubuntu Touch?
Znači osim instalacije aplikacija koje zahtevaju root, koje se još prednosti root-a mogu iskoristiti na ovim modelima?

Mozes da radis sta god zelis. Kad imas root pristup imas pristup svemu, mozes da editujes sta god hoces; instaliras sta god hoces (E sad ti moras da se postaras da je to kompitabilno sa ovim uredjajem).
 
Da, root-ovao sam Note 3, ali on ima dosta romova, pored aplikacija koje zahtevaju root. A ovaj tablet, kao što kažeš, pretpostavljam da nema ni jedan rom koju je posebno za njega napravljen. Ali na kraju krajeva i nema veze jer nema nikakvog bloat-a, najpribližniji su čistom Androidu.
Pretpostavljam da se može kasnije lako odraditi unroot i da se rutovanjem ne gubi garancija?
 
Odradih mu rut i ja.Jedna prepreka manje.[emoji2]
 
probotzor, video sam da si izbacio klip o root-u, odličan je. :)
Takođe si spomenuo u jednom komentaru da se gubi garancija. Ja sam ovde isto postavio pitanje da li se gubi garancija, jer iskreno sam mislio da se ne gubi, znam recimo kod Samsunga da postoji Knox koji se ne može izbeći, pa se garancija gubi.
Ako je tako, ne verujem da ću odraditi root, makar ne za sad. Videćemo šta će biti. :)
 
svakim rootom se gubi garancija
mada uvek mozes da unrootujes tablet kad ga nosis u servis
doduse ne znam da li moze da se pomocu ovog alata unrootuje tesla

moguce je da ovaj root nece raditi na l7 modelu
 
Naravno da se gubi, to je normalna stvar, time sve svi proizvodjaci stite od nestrucnog ceprkanja softvera, tj ne moze on da odgovara ako si nesto u softveru sjebao.ali ti uvek mozes da odradis unroot ukoliko se desi da mora uredjaj u servis.
A kod Samsunga ima taj *****ski knox koji kad registruje root oznaci ga sa 1x0, i ti iako unrootujes, taj pecat koji je registrovao taj prvi root, ostaje, i tamo u servisu zna da je uredjaj cackan softverski.Al zato vidis i posledicu-podrska zajednice za samsung telefone, ili kasni po pola godine(note 3 je tek posle skoro pola godine dobio prve romove), ili je negde nema skoro uopste(npr galaxy tab 8.4), za razliku od perioda pre izlaska Note 3(promovisan knox).A na kraju nece imati nikakvu...mada njihov problem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno