Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Telefon ne deluje nego jeste premium model. Ja tih bagova jos nisam imao. Ni jednom nije zaglupeo baterija izuva.

Jedino me jos uvek trese amoled groznica ali valjda cu se odviknem od amoleda uskoro
 
Meni se svidja sto su odradili flapove dosta bolje nego na Z2.Meni na Z2 poceo sam da se otvara onaj flap sto zatvara usb i sim karticu [emoji46]
Video sam neke semplove u full rezolucinji i stvarno su bolje od Z2/1 .
 
Jel ga punis preko usb'a ili magnetic cable/dock?
 
Ne znam da li je neko kacio cene iz vipa. Manje vise su "korektne."

Smart 1000,51k
Standard 700,58k
 
Daniel preko usb ga punim mada cu uzeti magnetic cable ovih dana.
 
Imam ja par komada koji mi ne trebaju ali sam daleko za slanje preko poste.
Zato su ti otisla vratanca od silnog koriscenja.
 
Zna neko neki program koji meri osvetljenje ekrana u nitsima?
 
Pa relativno brzo su popustila,svega mesec ipo je bio star telefon kad su pocela sama da se otvaraju,krastavac.
Jesi radio neki firmver update?Jesi slikao skoro jos nesto pa da bacis link da vidimo?
 
Zna neko neki program koji meri osvetljenje ekrana u nitsima?

Pitaj Gizma koliko taj softver kosta :) imas u bench testu jacinu u nitsima, za odredjene procente pa ako si hteo da testiras nesto mozes bar na osnovu toga.
 
Poslednja izmena:
Pa relativno brzo su popustila,svega mesec ipo je bio star telefon kad su pocela sama da se otvaraju,krastavac.
Jesi radio neki firmver update?Jesi slikao skoro jos nesto pa da bacis link da vidimo?
Nisam uradio nikakav update a vreme je bas lose ovde zadnjih nedelja tako da nisam nesto ni imao prilika za slikanje.
I na zeninom Z modelu isto popustila vratanca posle dva meseca pa je presla na dock punjenje i vise nije bilo problema.
 
Bez zelje da podsticem bilo kakav flame, kacim SS onako kako sam obecao i to je to. Sva podesavaja su fabricka, tj sve je na auto/on. GPS nije koriscen, muziku nisam slusao. WA, SMS, poziv normalno, dok sam Tapatalk koristio u smislu da pogledam novosti na forumima ali daleko od upotrebe kakva je inace gde po sat/dva provedem citajuci nesto. Dakle jos jednom, nije mi bila namera nikoga da uvredim i slicno i moje pitanje je bilo iskljucivo iz znatizelje. Ako se neko nasao uvredjenim ja se izvinjavam. Evo SS:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414673993299.png
    uploadfromtaptalk1414673993299.png
    257.4 KB · Pregleda: 241
  • uploadfromtaptalk1414674003028.png
    uploadfromtaptalk1414674003028.png
    176.5 KB · Pregleda: 244
  • uploadfromtaptalk1414674011663.png
    uploadfromtaptalk1414674011663.png
    127 KB · Pregleda: 240
Vrh.
Ja na Z2 gurao 2 dana i 10 sati sa oko 7h sota,ali 10 h je bas bruka.
Darko na koliko ti je bilo osvetljenje displeja?
 
Na auto. Sve je na auto i nista nisam ugasio, jedino nisam koristio GPS koji inace aktivno koristim. Ostalo je jos 15% baterije ali idem posle na sastanak neki i treba mi telefon pa sam morao da ga stavim na punjenje. Sa preostalih 15% sigurno jos 1h ako ne i 1.5h SOT na ovu cifru.
 
Ne znam koliko trosi lifelog(toliko da bude razlika duplo u SOT na isti vremenski period?) no 4G ako je dobar signal je trosi vise vec manje od 3G. Svakako trosi manje od ovoga kod nas. No nije ni bitno to, ja sam samo rekao da mi se onaj rezultat od jedva 6h ne cini nista spektakularnim a vas par je jedva docekalo da me pocasti komplimentima. SS su vam tu, nista nisam slagao i ono sto sam sam u startu rekao, tj izrazio sumnju u to da je ono fantastican rezultat se pokazalo kao tacno. Ako i Z3 moze ovako, super, no nije se oko toga povela prica.
 
Poslednja izmena:
ovde mi deluje da je sve podeseno i podredjeno tome ne bi li se "vestacki" naterale brojke na odredjeni iznos
Nadam se da drugi neće tebe optužiti za "natezanje" brojki za šta si ti već optužio fain2daniel-a.
Inače Z3 je koliko mi je poznato od strane svih koji se bave testovima je proglašen za broj 1 što se tiče android sveta i trajanja baterije.
Da li su svi oni u zabludi ne bih znao.
Stigao je i Droid Turbo, biće zanimljivo videti njegove rezultate kada internacionalni model bude testiran.
 
Vidis da jesu u zabludi ocigledno. Ili su istestirali svaki moguci telefon na ovom svetu i uporedili ga za Z3? Ili se sad prosto samo radi o tome da kad vise ne mozes da potegnes argumente koje si mogao pre nego sam mogao da okacim SS prosto moras da nadjes nacin da me diskreditujes. Nece to tako.

Natezanje brojki? Da svakako jer nisam koristio telefon onako kako ga inace koristim. To svi rade kad ovako nesto pokusavaju i ovo svakako nije realna upotreba. Ali ako ciljas na to vec, mogu ja da odem i na drugu stranu, da jos manje tj "optimalnije zarad rezultata" koristim telefon pa cemo da vidimo i 15h SOT ako treba. Samo nadam se da necete da me maltretirate da i to radim, treba mi telefon. U krajnjem slucaju, vidi se i po logu da sam na kraju vec izgubio zivce i poceo stvarno normalno da koristim telefon. Sinoc sam bio na tipa 55% ako ne i vise.

No svakako, koji god da ima vise autonomije super, nije ovo "ja pa ja" prica. Mene je stvarno samo zanimalo otkud na maltene identicnom hardveru tolike razlike i da li je losa optimizacija softvera za to kriva. I to je sve moglo da se zavrsi u 3 posta :)
 
Koliko sam primetio niko tebe ovde nije vredjao. Samo su ti ljudi rekli da je ono sa Z3 odlican rezultat (sto i jeste za 4G, lifelog itd) i da nema mnogo logike porediti na taj nacin. Vec je konstatovano u temi da 4G trosi vise jer signal nikako nije stabilan i brzine variraju, padaju do smesnih brojki, da lifelog trosi jer prati sve zive aktivnosti (+ je i walkman plejer trosio bateriju).

Ali nema veze, aj da vidimo sta kazu testovi radjeni na istom osvetljenju u istim uslovima:

OPO vs Z2 (22 min duzi surf na OPO, oko 75 min kraca reprodukcija videa)
2LR7Ekw.jpg


Sad mozete da uporedite rezultate sa te slike sa ovom i Z3 (cisto da se napomene da je i Gizmo na ovom osvetljenju dobio prakticno isto vreme, znaci test je verodostojan).

9Vl9NQ7.jpg


Isti uslovi tj osvetljenje (250cd/m2) isti nacin testiranja.

Surf Z3 vs OPO - 8h 20 min vs 8h 02 min. Pustanje videa 11h 24 min vs 10h 31 min.

Tu je jos jedan test OPO gde se lepo vidi da ima odlicnu autonomiju za toliki ekran, takav cipset i 3100 mah, nemaju Z2/Z3 u bazi podataka, test na 200 nitsa ali se jasno vidi da je to-to otprilike kao u testovima iznad (kada se uporede OPO i S5 npr) sto znaci da je i OPO IPS stedljiv ali i sam interfejs nema bloat koji ce srkati bateriju.

Ars-Benchmarks.0012.jpg


Sto se mene tice sve je jasno ;)

I realno stvarno je totalno nebitno koji od ta 2 odlicna telefona ima (malo) bolju autonomiju od ovog drugog, ocigledno su tu negde i sam android vrh, autonomija ce zavisiti od kvaliteta mreze, generalno od nacina upotrebe, aplikacija, osvetljenja itd itd.

Eto, ko hoce sam neka proceni kako stoje stvari, nista se ne postize patkometrijskim tvrdnjama ''e ono sto ja imam je duplo bolje ja kad vam kazem''. Ok, mozda ti to nije bio cilj ali eto, i sam mozes da vidis kako stoje stvari sa autonomijama :)

Mene je stvarno samo zanimalo otkud na maltene identicnom hardveru tolike razlike i da li je losa optimizacija softvera za to kriva. I to je sve moglo da se zavrsi u 3 posta

To da je razlika drasticna potenciras upravo ti, kao da si 100% siguran u tako nesto ali eto, sve imas iznad, isti uslovi, isto osvetljenje i sve to moze da se zavrsi sada, ne posle 3 posta ali posle 3 grafika :)
 
Poslednja izmena:
@Darko1290
Zašto bih ja tebe diskreditovao?
Nema potrebe za tim.
Ako ljudi kojima je to posao i koji su u identičnim uslovima testirali desetine i stotine modela (a izmedju ostalog i Z3 i tvoj telefon) kažu da stvari stoje kako stoje treba im verovati.
Ti ne moraš dakako, optuži i njih za "natezanje" brojki ako ti se tako više svidja.
 
^^ Zar mate 7 nema najbolji batetiju u android svetu ? :)
Mada ocekujem da ih droid turbo pojede
 
@Darko
Jel si koristio telefon samo u indoor uslovima ili si izlazio napolje i da li je surfovano na 3g?
Ako jeste onda skidam kapu za rezultat.
 
Da se ne nastavljamo dalje bez potrebe. Ako Z3 prati ovo, opet kazem, odlicno onda. Apsolutno nije cilj pokazati da isti ne valja. Ja sam se samo nadovezao na onaj SS od 6h sot koji mi i dalje nije nista spektakularno i to je to.
 
Nema sanse da bude toliki rezultat ako se surfuje neko solidno vreme preko 3G.
 
^^ Zar mate 7 nema najbolji batetiju u android svetu ? :)
Mada ocekujem da ih droid turbo pojede
Ima dakako, 4100mha.
Nema veze, nije poenta u tome, drugi mu je i kapacitet baterije.
A Droid će ih sve popapati gotovo sigurno :)
 
A Droid će ih sve popapati gotovo sigurno

A to ce trajati mozda 5 meseci dok se ne pojave S6/Z4/G4/M9.. :)

Steta sto huawei ne prolazi toliko dobro u evropi.

Ocigledno se fokusiraju na druga trzista a i ide im..
 
Nazad
Vrh Dno