Šta je novo?

G-Smart Mika M2

drdekzar

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
1,893
Poena
210
Dobio sam od drugara da probam novi G-Smart Mika telefon i prijatno sam se iznenadio celokupnim utiskom.Da napomenem odmah da je signal odlican i da je glasnoca u slusalici isto tako dobra.
Antutu benchmark je pokazao 17359 sto nije lose.

KVALITET IZRADE-Uredjaj je izradjen od plastike kao i vecina drugih telefona, plastika od koje je izradjen je visokog kvaliteta, nema nikakvog krckanja, savijanja, zazora izmedju ledja i kucista.Poklopac baterije se lako skida i veoma je savitljiv,mat boje i ne ostaju otisci prstiju.
Uredjaj je jako tanak svega 8.5mm i tezine je 150g i lepo lezi u ruci.Sa desne strane se nalaze volume tasteri i taster za plajenje, leva strana je prazna kao i donja.Sa gornje strane se nalazi ulaz za slusalice 3.5mm i mini usb za punjenje i povezivanje sa racunarom.Na ledjima ima svoj logo i na dnu otvor za zvucnik, naravno i camera je tu.Tri dodirne funkciske android tastera se nalaze ispod ekrana, nemaju pozadinsko osvetljenje sto ce nekome biti odlicno, nekome ce to smetati.Ja sa tim nemam problem.

EKRAN-IPS LCD 5-inca rezolucija HD (720x1280).Ekran je ostar i ima dobar kontrast.Uglovi gledanja su jako dobri, pri jakom svetlu isto nisam imao problem da ga koristim.Ekran odlicno reaguje na dodir, podrzava do pet istovremenih dodira prstima.Nigde nisam procitao da ima gorilla glass zastitu ali verujem da ima.Osvetljnje uvek drzim na Auto.Nisam primetio nikakvo razlivanje boja prilikom pritiska ( cak i prilikom jaceg pritiska ekrana).

BATERIJA-E baterija me je najvise pozitivno iznenadila.Njen kapacitet je 2000 mAh ali da li zbog Androida 4.4 ili sta meni je bez problema izdrzavala 2 dana i to pred kraj drugogo dana bude izmedju 25-35%.Wifi je uplajen 10-tak sati dnevno, 3g palim po potrebi par puta na dan da skinem mail kad sam van kuce/posla, osvetljenje ekrana je na Auto, obavim dnevno izmedju 30-50 poziva, 10-tak poruka, Viber 3-5 poruka, malo Benchmark cisto da ispratim par tema, retko sam na facebook-u, Twitter ne koristim, slikam nekoliko fotografija posto imam i Nokiu 1020 pa je ona glavna za slikanje. mislim da mogu da kazem da sam prosecan korisnik.Opet da kazem sa baterijom sam iznenadjen.

KAMERA-Kamera ima 13MP i Led Blic.Ja sam za telefon ovih karakteristika jako zadovoljan slikama.Postavicu par slika kao primer.Koristio sam ga na Automatici i to po danu daje korektne fotografije, vec pri slabijem osvetljenju kvalitet slika opada ali je i dalje jako dobar ako znamo da je ovo brend koji ljudi cesto svrstavaju u Kineske telefone.
Video snimanje je podržano u 1080p rezoluciji.

IMG_20140809_120119 by

[url=https://flic.kr/p/oy2N3E]
Mika 1 by

SOFTVER-U pitanju je Android 4.4 sa kojim ja nemam mnogo iskustva.Vidim da je doneo neke zanimljivosti kao sto je Live photo mod koji je zanimljiv ( mislim da je ovo doslo sa Androidom 4.4 mada mozda i gresim).Voleo bi da uredjaj ima 2Gb rama ali i sa ovih 1Gb rama sve radi bez bilo kakvog seckanje.

E sad naravno za sada su mi sva zapazanja pozitivna, verovatno zato sto sam ga dobio :)
Po mom misljenju ako cena ne bude visa od nekih 200/210e u maloprodaji sa garancijom mislim da ce ovo biti dobra kupovina.
Koliko sam video G-Smart dosta rade WinWin/CT/Gigatron/Hendy sto znaci da ce verovatno moci da se kupi i u nekom MTS Paketu.


Dodavacu utiske jos ..........
 
Poslednja izmena:
Posle duzeg koriscenja kakvi su utisci o ovom telefonu ?
 
Ja sam bio veoma zadovoljan, a sas je moj kolega.Uzeo sam sad novi telefon:).Voleo bi da cujem ako ga je jos neko uzeo da napise svoje utiske.
 
Ja sam uzeo Gsmart Arty A3, slicni su modeli, moj ima manje ram memorije, slabiji ekran, hardver je identican, kao i baterija. Sta znam, drzi 1 dan uz ucestalo koriscenje. Uzeo sam ga uz dvogodisnju garanciju za 130e. Od mana bih naveo jacinu zvuka u slusalici, slabije se cuje sagovornik. Automatsko osvetljenje mu nije bas najbolje podeseno, u mraku cesto menja jacinu pozadinskog osvetljenja. Kompaktan je, solidne izrade, kit-kat tecno radi, ne koci, ne baguje. Uz njega dobijes, dve folije i battery cover u crnoj i beloj boji.
 
Zasto ovaj telefon prvo kosta 16k a sad 25k? cemu tolika razlika odjednom? za 25k ima da se nadje guru g1...
 
Nazad
Vrh Dno